Thumbnail play icon

Školní masakry a násilí ve hrách

96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:2 274
Počet zobrazení:17 583

Mnoha aktivním hráčům jistě není třeba představovat oblíbeného herního komentátora, který si říká Cynical Brit či TotalBiscuit. V USA došlo nedávno k další šokující střelbě ve škole, kterou i u nás média rádi podrobně rozebírají a rádi se přitom otřou i o videohry, které vnímají jako jakýsi údajný spouštěč násilného chování. Zde si můžete poslechnout komentář a názor skutečného odborníka na videohry. Poznámka: "Korelace neznamená kauzalitu" je věta, která se stala během několika let populární mezi anglicky hovořícími lidmi na internetu. Znamená v podstatě to, že pokud vezmeme dva jevy a srovnáváme jejich hodnoty, tak to ještě neznamená, že se nějak vzájemně ovlivňují nebo že mezi nimi musí existovat nějaký vztah. Podrobněji např. zde - http://www.portiscio.net/korelace-neznamena-kauzalitu-infografika-priklad

Komentáře (127)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak to byla teda pekna zhovadilost. :D Vide typu, v zime je zima v lete je teplo voda je mokra. Uzasne ze? To snad dojde kazdemu selskym rozummem vsechno co rika :D. Slo by to zkratit na 1 minutu.
Video 17:00, ktere nepobavi ani nepouci? me osobne to vazne nebavilo :/. Ale samozrejmne je to jen muj nazor. :)

013

Odpovědět

Problém je, že mnoho lidí a vlastně většina to přesně takhle nevidí. Proto o tom mluví. To video nemělo bavit, mělo mluvit o závažném problému toho, že se obviňují hry oproti jiným faktorům. Ač hry faktorem nejsou.

50

Odpovědět

Stále mám problém s prehrávačom. Keď spustím prehrávač na celú obrazovku, tak po zmiznutí ovládacieho panelu na spodu sa tento panel už znovu neobjaví po pohnutí kurzorom. Je treba kliknúť do videa, čo spôsobí pauzu. Používam Google Chrome. Je možné s týmto niečo urobiť ?

12

Odpovědět

Ten pocit, když vám někdo mluví z duše...k nezaplacení

962

Odpovědět

Mám dosť velku nechuť voči médiam, hlavne koli reklamam a tým p**ovinam čo teraz nakrucaju - Panelak, burlive vino superstar.... Tak ma toto video ešte viac znechutilo. Na konci videa ma napadla ale jedna otazka. Neanatočil toto video nejaký tvorca hier? :)
Som len objektivny

367

Odpovědět

Asi jsi nečetl popis co :-D

80

Odpovědět

A v posledních dnech TV Nova opět šíří, že za smrt toho blbečka, který se vyboural, když vzal tátovi auto, a honil se s policajtama, který se snažil i vytlačit, můžou videohry, protože noc předtím hrál Mafii!!!!

565

Odpovědět

LOYF: máš ode mě lajk... nevím jesli jsi viděl a kdyžtak se podiv, snad se může podívat kdokoliv koho to zajímá, prostě TV HOVNA...
http://www.youtube.com/watch?v=ty20H7JT1Xc

274

Odpovědět

Děkuji za přeložení videa, pokud vás podobné témata zajímají, doporučil bych dokument od Michaela Moora - Bowling for Columbine. http://www.csfd.cz/film/44726-bowling-for-columbine/

232

Odpovědět

Je to pěkný film a doporučuju ho i zhlédnout, ale bohužel Moore rád fabuluje a upravuje si fakta tak, jak se mu hodí do krámu... Vyšla o tom i u nás celá kniha, kde předkládají různá fakta (např. Moore pěkně vyje.al s Charltonem Hestonem, který s ním udělal rozhovor)

212

Odpovědět

Co k tomu dodat. Souhlas !!!

200

Odpovědět

Nevidim duvod psat misto ´eticke´ slovo ´moralni´...

190

Odpovědět

Keď už chcete hľadať vinníka posvietil by som si na voľné držanie zbraní.
Keby komukoľvek koho poznám zrazu zázrakom preplo a rozhodol by sa zabíjať ľudí tak by nemal z čím teda nemal by žiadnu strelnú zbraň.
Keď však prepne američanovi tak zoberie z domu poloautomatickú útočnú pušku a zastaviť takého človeka je neporovnateľne ťahšie ako človeka s nožom.
V USA sú strašne pošahaní do zbraní. je bežné že v jednej rodine je aj niekoľko zbraní a to nie sú žiadny teasania alebo redneci proste majú zbrane lebo môźu a baví ich raz za čas si zastrieľať. Kamarát čo bol v USA v slušnej malomestskej rodinne silno veriacej mali minimálne 3 zbrane. Medzi nimi aj poloautomatické AK47 alebo M16. Je toto normálne ?

2112

Odpovědět

Děláš si legraci? V USA je to dáno jejich historií a kulturou, navíc tvá představa o tom, že každý Američan má doma toto vybavení je značně šílená.

Takže ano, je to normální. A to, že ti řeknou, že zbraň prostě ukradl - Adam Lanza (nebo tak nějak), kvůli zbrani zabil svou matku.

Co by jsi chtěl dělat? Sebrat lidem zbraně, sebrat jim právo na vlastní ochranu? V Izraeli chodí i do obchodních center každý s pistolí, a mají naprosto mizivou kriminalitu.
Každý má právo se bránit, a jestli uzná za vhodné použít k tomu nůž, pistoli nebo brokovnici, je to jeho volba, a splňuje-li dané požadavky, ty mu do toho nemáš co kecat.

216

Odpovědět

+Redragoneonetvrdim že každý ale že je to bežné. No možno lepšie slovo by bolo ohromne veľa na pomery na ake som zvyknutý.
A máš pravdu každý ma právo na svoju ochranu a vlastniť zbraň a nemam mu do toho čo kecať lebo to čo robí je úplne legálne. Ale to presne pointa mojho príspevku že v tom je ten problém.

Ako niesom naivný ja viem že ľudí nezabíjajú zbrane ale ľudia. A zákaz zbraní nerieši sociálne a psychycké problémy jedinca. Princíp ale je že títo jedinci by strieľali omnoho zriedkavejšie väčšinou by len niekoho dobili.

inač celkom ma zaujíma koľko krát nejaký šialenec strieľal v škole,nákupnom centre na ulici atď a zastavil ho duchaprítomni civilista so zbraňou.

193

Odpovědět

+RedragoneoNejspíš nikdy, protože se běžel schovat, jak mu radí všechny instinkty, které má.

Můžeš to omezit, ale ti "zlí" se k nim vždycky dostanou, a jen snížíš obranyschopnost toho "hodného", který na to prostě nemá kontakty.
Navíc, toto střílení na těchto místech není rozhodně časté, a mnohem více obětí je při mnohem běžnějších aktivitách (vloupání, krádež auta...).

180

Odpovědět

+RedragoneoAko to že niekto má legálne držanu pištoľ sa ešte dá lebo no dobre potrebuje to na svoju ochranu lebo môže ho napadnúť niekto s pištoľou tak nech má rovnako dobrú zbraň.
Ale povedz mi načo je dobré legálne držanie m4 s tlmičom, a ďalekohľadom ? Alebo antimateriálnej ostreľovačky ? Prípady keď na teba útočia ninjovia v opancierovanom hammeri alebo helikoptere su predsa len vínimočné.

201

Odpovědět

Takže zakažme zbraně... He he...
Přečti si následující článek.
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2010121902
Sice starší, ale stále aktuální pro lidi jako jsi ty.

Mimochodem trochu statistik o té tvé milované a zbraněmi napěchované americe.
Jistě víš, že ve Washingtonu D.C. (hlavním městě) je vlastnění zbraně úplně zakázáno. Výjimku tvoří jen bezpečnostní složky, jako policie, federální úřad, pár soukromých bezpečnostních služeb a prezidentská ochrana.
Zločinnost za rok přesahuje přes 50% obyvatelstva, tzn. jeden trestný čin na dva občany a já tu nemluvím o pokutách za parkování, ale o krádežích aut (a vyhazování řidičů), vykrádání obchodů, únosech, znásilňování a vraždách.
Hned za řekou je pěkné městečko Arlington, kde je vlastnictví zbraně regulováno normálním způsobem (Prodej lidem od 21 let, větší a silnější s povolením, či odůvodněním, jako lovectví apod.).
Ta táž kriminalita, tudíž od krádeží aut až po vraždy, nedosahuje ani 1% obyvatelstva.
Neříkám, že zbraně nejsou v tomhle úplně nevinně (koneckonců, jsou to zbraně), ale není řešení je lidem vzít.

181

Odpovědět

+Agentuf jak ja nemôžem tie z riti vytiajnuté štatistiky.
To sa ti rozum nepozastavuje nad tým že jeden trestný čin na 2 občanoch ?
Štatistiky uvádzajú neviem čo som len narýchlo pozrel od 1300-7000 činov na 100 000 obyvateľov.
Ďalej vlastníctvo zbrane nie je jediny faktor ovplyvňujúci kriminalitu.
Washington nie je plotom ohradený iný svet. Myslíš že je problém dostať zbraň do Washingtonu ? čomu nasvedčuje aj to že väčšina trestných činov je spáchana opäť zbraňou.

Ako ja nepoznám životné pravdy, čo je 100% správne a čo je 100% nesprávne. Ale môj rozum vidí niečo šialene na tom že niekto môže držať zbrane ktoré nemá ako použiť na vlastnú obranu (kým nenastane zombie apokalypsa) nikto pri sebe nenosí kalašnikov. A ak sa ti v noci niekto vlúpe do domu tak tiež nepoužiješ kalašnikov. Proste držanie takýchto zbraní je nonsens rovnako ako vecí ako su optiky,tlmiče,laserove zameriavače atď ktoré očividne nijak neslúžia na sebaobranu.

202

Odpovědět

Ak hry spôsobujú násilie tak by násilie malo byť v krajinách kde sú hry populárne.
Realita - Hry sa hrajú všade avšak v USA je neporovanteľne viacej násilia.
Fajn teda hry vyvolávajú násilie len v narušených ľuďoch ? Narušený ľudia sú všade a napriek tomu sa k počtu masakrov v USA ani zdaleka žiadna krajina nepribližuje.

190

Odpovědět

Vliv médií je na názor společnosti obrovský viz. tragédie na rally v ČR...

190

Odpovědět

Souhlasím. Musím souhlasit, i když sem o spoustě těch informací nevěděla, jako o těch statistikách.
Taky si myslím, že když normální, psychicky stabilní člověk začne hrát násilnou hru, nestane se z něj psychopat. To je snad jasné.. jediné, co se stane a což pozoruju i u sebe, protože miluju Stephena Kinga je, že se stanou odolnější vůči násilí psychicky. Že jsou na něj jakoby "zvyklejší" a smrt např. v televizi je už tolik nezasáhne.
Ale pak je tu problém, co se stane, když se k těmto hrám dostane psychicky nevyrovnaný člověk. Podněcují ho? Inspirují? Získává díky nim odvahu k zásahu v realitě?
Jenže.. dle mého názoru, i kdyby odpověď na tyto otázky byla pozitivní, stáhnutím těchto her z trhu by se ni nevyřešilo.
Protože násilí je všude spousty.
A proto by se USA a jiné země s podobnými problémy měli právě zaměřit na důvody, ochranu a soucit!

200

Odpovědět

10/10 má velkou pravdu

Pobavillo mě to s Koreou a s tou rockovou hudbou- vždycky ve filmech jsou zlý deti,adolescenti i dospělý často zobrazovaný jako rockeři(temný=zlý)

200

Odpovědět

důležité video, jen jestli se toho ty média chytnou, předpokládám že nikoliv...

190

Odpovědět

Já myslím, že ovlivňují do určité míry. Ne zrovna slušný slovník a podobně, to dítě z filmu přebrat může. Ale vraždu ne. Zkrátka každý zdravý v sobě má nějakou hranici, kterou už nepřekročí i kdyby mu to tisíc filmů vnucovalo. A nemyslím si, že by dvě takové děti byly na skutečnou věc připravené jinak. Film, hra, knížka... to je pořád něco jiného než realita. To z násilných her je zvyklé, že se takové věci dějí jenom jako, to druhé je zvyklé, že se takové věci nedějí. Myslím že autonehodu by nesly obě stejně těžce.

185

Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK