Thumbnail play icon

Komu dlužíte za hraní her?

77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:241
Počet zobrazení:3 459

Dnešní TotalBiscuitovo video bude bezpochyby zajímat všechny, kteří předvádí své hraní na internetu, ať jde o streamování, Let's Playe Minecraftu, Starcraftu, Hearthstoneu nebo videorecenze. Mysleli jste si, že náleží výnosy z reklam pouze vám? Není to tak úplně pravda a TotalBiscuit to samozřejmě všechno probere pěkně od podlahy.

Komentáře (43)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Žijeme v zajímavé době. Herní průmysl je jedním z nejvýnosnějších v současné době a přesto k němu spousta lidí přistupuje laxně, protože "jsou to přece jenom hry". Ve zprávách se nikdy nedozvíte o tom, jakými nemorálními kroky vývojáři ojebávají hráčskou komunitu. Udělat něco na podobný způsob třeba ČEZ (ano, je to trochu přehnané přirovnání), už by se voda vařila piraněmi z TV Hovna. Naštěstí máme komunitu YouTube Let's Playerů, pro mě v čele právě s TotalBiscuitem.

TB je objektivní a tak nestranný, jak jen člověk dokáže být. Každé jeho video nabízí pohled na problematiku z několika úhlů a pokrývá každý argument, který vás napadne. Ano, bohužel to má za následek, že někdy může působit nudně, nebo že odbočuje od tématu, ale to všechno dělá pro vás, abyste byli schopní udělat si vlastní názor na věc a viděli problém ze všech stran. Tolik ke kritice, kterou tady na něj čtu.

Teď tedy k Let's Playům a otázce jejich výnosů.

Udělat kvalitní Let's Play je samo o sobě dost velká dřina. Opakuji - kvalitní Let's Play a ne něco ve stylu "koupím si mikrák a za zvuku statického šumu v pozadí, budu hodinu hrát hru se svým nemastným, neslaným a nesmyslným komentářem". Ne, i tady, stejně jako u všeho ostatního platí, že dělat něco kvalitně zkrátka stojí úsilí. Už jen z toho důvodu si myslím, že veškeré výnosy by měly jít příslušnému tvůrci Let's Playe.

Podle čeho se dnes rozhodujete, jestli si koupíte hru? Podle traileru? Nebo snad gameplaye na E3? Slevy na Steamu? Ani jedna z těchto variant není zrovna rozumná a selský rozum vám hned napoví proč. Proto si tak cením přínosu Let's Play a WTF is a podobných.

Zároveň si povšimněte, že nejvíc na Let's Play nadávají ti vývojáři, jejichž hry nestojí ani za zlámanou grešli. Proč asi.

161

Odpovědět

To video je příšerný. Naprosto nemluví k věci a strašně uhýbá od tématu. Nedá se to ani dokoukat.

914

Odpovědět

Zajímalo mě, jak vlstně TotalBiscuit vypadá, tak jsem si našel na YT nějakej rozhovor s ním a on je to takovej obtloustlej strejda :D Myslel jsem, že vypadá jako PewDiePie, takže trochu disappointed :D

012

Odpovědět

Phil Fish dělal Fez tak stopadesát tisíc let, dvacetkrát sliboval že už to bude a stejně se pokaždé zpozdil. Navíc o sobě tvrdí jakej je indie vývojář a vyplodí takovou sračku. Kdyby nebyly gameplaye tak si jeho hru nikdo nekoupí. Podívejte se na dokument indie game: the movie (dokument o tvorbě FEZ, Braid, super meat boy) uvidíte, že Phil je tam jedinej přecitlivělé děcko.

30

Odpovědět

*tou sračkou myslím jeho tweet, né hru

50

Odpovědět

Komentářů jsem četl jen pár, takže nevím jestli tu už podobný názor nebyl. Já se na let's playe díky svému koníčku dívám z pohledu vývojáře. Moje hry jsou pro mě .. Prostě moje drahocená tvorba.

Když jsem dostal první let's play, byl to strašně povznášející pocit. To že si někdo udělal čas a vaší hru si zahrál je známka toho, že se vám hra povedla. Veškerá moje tvorba je prozatím free, ale i kdybych se dostal do té pravé indie sféry, nevnímal bych to jinak.

Představte si třeba situaci kdy o vaší hře dělá let'splay nějakých 20 youtuberů a každý má minimálně 10000 odběratelů. To je 200000 potencionálních zákazníků. 200 000 zhlédnutí informace o tom, že vaše hra existuje. Tomu se říká reklama... A je to uplně zadarmo! Když už se mluví o placení, mělo by to být přesně naopak. Vývojáři by měli platit za reklamu youtuberům.

211

Odpovědět

Zkus si to po sobě přečíst a zamyslet se nad tím co jsi napsal.

Mne je úplně uzadku kdo si můj software koupí - a že jsem na něj třeba hrdý, jo skvělý. Ale povznášející pocit? To by mne ty tvoje "free" tvorby zajímaly, protože zaujatý blábol "kdybych na tom těžil těžký prachy, neviděl bych to jinak" je možná leda tak najivní mokrý sen ;).

025

Odpovědět

+krteqkMně jeho komentář příjde naprosto v pořádku. Ten tvůj mi příjde zase jako typickej útočnej sračkomentář. Nic ve zlým puso

221

Odpovědět

+krteqkCo sračkomentář, to že týpek tu tvrdí že kdyby jeho soft za něco stál a mohl na něm vydělat prachy, tak svůj čas dál marní zadarmo? wtf

08

Odpovědět

+krteqkHehe, moje hry jsou zabugovaný, maj ošklivou grafiku ale je tu pár lidí kterejm se líbí. Zatím mám na kontě jen 7 let'splejů od lidí který skoro nikdo neodebírá :D ( třeba tenhle https://www.youtube.com/watch?v=3gw53WRkwhc#t=40) Ale i tak jsem šťastnej že si vybrali zrovna mojí hru.

30

Odpovědět

aha takže výhradným majiteľom práv na skladby od David Guettu a ďalších DJov je ten čo naprogramoval FL studio alebo aký software používajú na tvorbu hudby :D A majiteľom práv na filmy sú výrobcovia kamery a softwaru na strihanie videa. Super :D
S tými autorskými právami už dobre jebe na hlavu niektorým korporáciam a politikom.

26

Odpovědět

tiež ak natočím video ako behám po centre mesta tak by som sa mal o zarobené peniaze na videu podeliť s magistrátom?

31

Odpovědět

Co se minecraftu týče videa s ním mi příjdou spíše jako návody Přemka Podlahy a u toho Mountfield platí jemu.
I když “Let’s playe” mi příjdou nudné, protože na youtube jdu když chci radu jak udělat to či ono a koukat kvůli tomu jak někdo půl hodiny doluje suroviny, přičemž třikrát spadne do lávy mi příjde na prd.

90

Odpovědět

Problém je, že TotalBiscuit si bohužel může dovolit tento komentář projektového manažera komentovat, protože on sám dělá relativně středně dlouhé recenze s krátkým gameplayem, skutečně tu hru prezentuje, vytkne zápory, zmíní klady. Dělá prospěšnou práci vývojářům a dokonce jeho recenze uživí i nemalé studio - včetně jeho samotného.

Problém je s 50ti dílnými "Let's plays". Desítky hodin gameplaye, sekundu po sekundě celého obsahu, celé hry.

Ano, vývojář tím nepřijde o majetek, ale přijde o "majetek". Nahrání celého obsahu software, který je založen na audiovizuálních aspektech, podle mne v pořádku není a soudný člověk to dobře ví. To že to nepřizná je věc druhá.

A to, že TotalBiscuit táhne za jeden provaz a rozhodně si proti sobě nepoštve valnou část své komunity je podle mne neobjektivní a docela nechutný. Právě proto, že se své recenze snaží dělat objektivně.

Tohle je k smíchu.

1124

Odpovědět

Dodatek - osobně vím, že pirátství a gameplaye na stramovacích službách, co se týče tedy minimálně herního průmyslu, povyšují marketing na nový level, tedy kdy sama komunita skutečně hru, která se nikdy třeba moc neprodávala, najednou chytí obrovský boom.

Důkazem toho je například takový pitomý Flappy Bird. Což TotalBiscuit ani nezmínil, vůbec plácá jeden blábol přes druhý, hlavně aby nakrmil podprůměrného diváka na Youtube...

Říkám jen, že kompletní walkthrough, který může mít klidně 100 dílů o délce 100hodin obsahu, zase až tak podpůrný není. Ano, pro tohle není žádná statistika, to ani nejde, ale subjektivně a s použitím selského rozumu je to snad jesné každému... Kdo si software nekupuje, ten si ho stejně nekoupí a walkthrough je pro potencionálního hráče nudná nezáživná věc k ničemu. Pomůže to leda, když si člověk neví ve hře rady třeba kam dál, ale jinak je to spíš pro ty neplatící ;).

414

Odpovědět

+krteqkJeště jsem se neudržel - mluví tam například o hře Stanley Parable. Tu hru, jsem si koupil jen proto, že byla v jeho TOP10 her ever, na prvním místě a 10minut mluvil o tom, jak neprozradí co je to za hru a o co v ní jde. Šel jsem, hru koupil a byl to skvělý zážitek, který se jen tak nezapomíná.

Narazit na nějaký hodinový let's play, skouknu let's play, řeknu "hm jo dobrý" a hru koupit mne ani nenapadne.

Se*e si přímo do úst, prý že to držely let's plays... Má svůj vlastní svět no. Hry dostává zadarmo, tak se mu to kecá.

A teď do mne.

512

Odpovědět

+krteqkVidíš, mě třeba už párkrát let's play přesvědil ke koupi hry(celkem k 6-ti koupím), protože mi prostě propagační materiály často nedovolujou udělat si pořádnej obrázek o hře a recenze se zaměřují hlavně na ty nejznámnější tituly, aby měli sledovanost...

Jinak je rozdíl mezi walkthrough a let's play. Walkthrough je bez komentáře a ukazuje stroze hru, jak ji (obvykle) co nejúspěšnějí projít - posbírat všechny bonusy atd. Ale Let's play ti k tomu dává ten způsob hraní autora a komentář(hodnocení).

Proč spojuješ lidi co se na LP dívají s lidmi, co hry kradou? Jsou to dvě komunity, který se prolínají stejně jako hráči a zloději her(SW), bohužel.
Abych pravdu řekl, na LP se moc nedívám, ale občas se podívám na hry co už jsem hrál, právě kvůli tomu komentáři a způsobu hraní autora. Spíš se dívám na hry co si zahrát nemůžu, protože na to nemám HW. A víš co? Ani jednu hru nemám ukradenou.

A s tím dostáváním her zadarmo jsi napsal pěknej bullshit - proč myslíš že ty hry dostává zadarmo? Protože je slavnej a na youtube, tak mu najednou přibývají hry? Možná tě to překvapí, ale ne. Často je těmto tvůrcům videí dávají společnosti tvořící ty hry, nebo, a to spíš, obchody s hrama, co se chtějí propragovat před fanoušky.

Jako jedinej problém bych viděl videa z příběhovejch her, kterejch je (bohužel) v dnešní době nejmenší podíl. Většinu her nehraješ kvůli nějakýmu příběhu (heh, většinou zápletku odhadneš během 10-ti sekund po skončení úvodní cutscény), ale kvůli gameplayi a ten si z videa neodneseš - ale odneseš si z toho ty pocity toho, co to hrál a komentoval a MŮŽE tě to začít svrbět v hlavě:"sakra, ten člověk vypadal že si to fakt užívá, když to hraje a že je to fakt zábava, že bych si to taky zahrál?" Ovšem u příběhovky si řekneš:"hm, to je zajímavej příběh, to se mi fakt líbilo". Jsou dvě možnosti:buď udělat tak rozsáhlou hru, že svýma volbama se můžeš dostat jinam (ale kdo to zaplatíí, že?), nebo chtít nějak filtrovat LP příběhovek, ale dostaneš se k otázce jak? A ve výsledku se dostaneš k tomu, že nejjednodušší, a asi i nejekonomičtější, bude prostě tu malou část ztrati hodnotu za to, že ke zbytku se přihrne o něco víc hráčů.

Ufff to jsem se rozepsal. Třeba si to někdo přečtě ;)

PS:vzhledem k tomu, že se to v tom malým okýnku blbě píše, je možný že spousta myšlenek je neuspořádaná a budou to totální nesmysly, nebo v to budou překlepy, co z toho udělají nesmysly...

141

Odpovědět

+krteqkVlastní zkušenost:
Zhlédl jsem video z hraní Last of Us. Konzoli nemám a nechci, tak si to nikdy nezahraji. Sledoval jsem asi desetihodinové video bez komentáře. To jsem sledoval kvůli příběhu. Užil jsem si to jako film, ale cítil jsem tam tu chybějící interakci, kdy to sám nehraju. Ale video bylo dobře sestříhané, že to jako film obstálo.

Pak jsem zhlédl let's Play zdochliaka na Thw Walking Dead, díl první. To jsem již hrál a zdochliak mě v nějakém let's play zaujal. Vydržel jsem s ním a jeho komentářem všech pět epizod. A sledoval jsem to jen pro to, abych sledoval, jak to prožívá on. (Mimochodem, určitě si TWD kupte, stojí za to. A samozřejmě nejprve první díl. Jestli nejprve zkusíte druhý díl, ochudíte se opravdu o hodně.)

Pak jsem zkusil ještě pár let's play videí (zdochliak, PewDiePie, náhodné další), ale vždy jen kousek, pak mě to přestalo bavit.

Jinak ale pro rozhodnutí, zda hru koupit sleduju vždy game play. Trailer člověku nic neřekne. Ale protože tu hru třeba budu hrát, tak game play proklikávám.

40

Odpovědět

+krteqkZas tak těžké to přečíst není, žádné hrubky a dokonce ve smysluplných větách, to se tady vidí málokdy.

Sorry ale jinak jsi v podstatě popsal to, co jsem popsal já, akorát svými slovy.

Walkthrough jsem zmínil jen proto, že ne vždy jsou Let's plays 100hodinovými sériemi, kdyžto Walkthrough je minimálně většina obsahu hry - ano, ne tolik záživnou formou, protože tam člověk neukazuje svoje ksichty a celou hru tam nedělá nějaký kraviny... Hm hm.

K odstavci o "dostávání her" se asi nemá smysl vyjadřovat. Asi jsi nečetl můj názor a nebo prostě v tom prťavém okýnku a 23:00h už to prostě nefunguje :).

Ale krásně jsi se vybarvil, že hltáš obsah her, který si zahrát nemůžeš, protože na to nemáš dostatečně výkonné železo a to, že máš někde nějakých 6her z let's plays, zatímco já jich mám třeba na Steamu skoro 500 kousků (ano taky z různých slev, ale i normální obchod), také o něčem vypovídá :).

Jinak pro vývojáře "uvolnit" jednu kopii pro kdejakýho jůtůbra je úplně beznákladová záležitost. Spousta lidí rozesílá emaily vývojářům, že jsou recenzenti a dostávají klíče zadarmo...

Dále opravdu nemůžeš hodnotit celý problém následujícím způsobem:
"Jako jedinej problém bych viděl videa z příběhovejch her".
Zamyslel jsi se nad tím? Kdo bude určovat, které hry jsou dostatečně příběhové a které ne? Budeš držet celosvětový Rating her, které jsou dostatečně a které ne? Bude o tom rozhodovat Evropský soud? Nějaké hlasování na webu?

Hráčů se opravdu více nepřihrne, ze Single Player hry, která nabízí 100hodin obsahu a celý tento obsah, bude někde ve videostopě s vtipným komentářem hráče - určitě většina, či alespoň polovina půjde a hru zakoupí :D. Zkus si to říct nahlas, pak lze slyšet, jak hloupě to zní :).

Pokud to bude krátká recenze, hodinový gameplay - jeden, dva; pak to smysl má ;). Velká skupina těch streamkravin sama nemá legální software, kromně těch největších hráčů, to mi přijde nejvíce úsměvné.

17

Odpovědět

+krteqkHrdlo:

O gameplayích tu nepadlo ani slovo. To jen TotalBiscuit překrucuje jedno v druhé. Dokonce zmínil Live streamy jako je Twich... Prostě jak jednoduše ovládat masy.

Jsem pro gameplaye, recenze, let's playe, dělá to oběma skvělou službu (jak vývojář, tak streamer).

Ale natočení CELÉHO obsahu audiovizuálního softwaru je prostě pirátství. Tečka. Ať si tomu řiká kdo chce jak chce. Zajímavé je, že plné verze filmů z těchto streamů mizí.

A pak se TotalBiscuit odvolává na to, že je to kontraproduktivní - lidi to přestanou točit. No nepřestanou, sociální média mají pro ně přímo narkomanské účinky, navíc když si ještě jsou schopni vydělat, někteří i na živobytí. Achjo, to je zase den :o)

18

Odpovědět

+krteqkK "dostávání her" se vyjadřovat nebudu, došlo mi to a vidím, že jsem byl asi trochu mimo :D

Já mám samozřejmě her víc :D (na steamu okolo 50, a několik dalších v CD/DVD podobě)

Však já tak ten problém nehodnotím celkově, akorát mi tam vypadlo slůvko, kvůli kterýmu to ztratilo význam... Chtěl jsem ti říct, že hlavní problém, jsou příběhové hry (a když se nad tím zamýšlím, tak asi i objevovačky jako FEZ ve videu), kde si to prostě zahraješ jendou a konec, ALE(zvýraznění pro ospalé, uanvené a tak dále oči, no offense) nejde to nijak rozumně filtrovat.

Jinak s tím přihrnutím myslím hlavně u menších indie titulů, u blockbusterů se to chová úplně jinak, kde jde zase o vizáž společnosti, jako "velké zlé EA" atd. a navíc mají trochu toho propagování (i když v takových případech menší) zadarmo.
A samozřejmě že se jich nepřižene tolik, ale vem si že se na LP podívá 1 milion lidí(Pewdiepie a podobní) a z toho půjdou dvě procenta a hru si koupí, to máš, pokud ještě zvládá matematiku základní školy, 20 tisíc kopií hry... A to je v prodejnosti indie tituů sakra hodně...

Nejsem si úplně jistej, jak to myslíš s celým audiovizuálním obsahem - pokud myslíš cutscény a hudbu, tak s tebou částečně souhlasím... Custcény jsou takové malé filmy a v tom případě tomu tak je, ale hudba může být neuvěřitelně sporná. A) záleží jestli byla od "venkovního" autora, který pouze prodal licenci na použití v té hře, nebo byla složena přímo pro tu hru.
B) hudba se ve většině případů mění podle situace v jaké hráč je a v tu chvíli se to dá začít brát jako součást gameplaye, protože je to něco, čeho docílil hráč svým snažením ve hře (stejně jako měnění pixelů na obrazovce) a co teprve hry, kdy je hráč, alespoň částečně, sám tvůrcem hudby?

Já bych tohl shrnul, jako něco, co se z tohoto bodu jen tak nepohne. Je to neuvěřitelně těžký posuzovat a v dnešní době, kdy toho vzniká tolik, než je celej tým lidí schopnej pochytat, aby to mohlo jednotlivě posuzovat, protože to přesně by to vyžadovalo, je naivní a nemožný. Navíc je to komunita tak silná, že by si tím kdokoliv, co by proti tomu řekl byť jen jedno slovo, by proti sobě vrhnul obrovskou masu, kvůli které by přišel o obrovský zisky (tedy kromě Phil Fische, nebo jak se ten chlapík píše, toho už má málokdo rád, i když je FEZ úžasná hra). Tudíž aby na to vznikla jakákoliv regulace, musel by do toho začít zasahovat někdo, kdo tomu nerozumí... No a všichni víme, jak to dopadá, když na to někdo takovej šáhne... Je z toho, alespoň z mýho pohledu, neřešitelnej problém, kterej bude buď muset rozlousknut někdo, výrazně chytřejší než já, nebo se na tyo vykašlat a nechat to být, protože by to vždycky poštvalo nemalou skupinu lidí proti někomu/něčemu.

Abych shrnul předchozí shrnutí: S lidma je to prostě těžký. (Ano, volné zneužití hlášky Douglase Adamse :D)

30

Odpovědět

+krteqkHra není film. Koukat na to jak někdo hraje hru je asi jako si číst scénář filmu.
Víš oč jde, ale zážitek je pryč.

120

Odpovědět

+krteqkDobrá, máte asi pravdu v tom, že na hru se nedá úplně pohlížet jako na film.

Ale zase jsou hry a "hry". Nemůžeš (nemůžu) porovnávat FEZ, CoD a Minecraft. Nejhůř dopadne FEZ - nemá multiplayer a hlavním trhákem jsou logické hádanky a skrytá místa příběhu. Takové hře let's playe uškodí.

CoD je multiplayerová věc, velké korporace, tam je to tak 50/50.

No a Minecraft - skoro čistě komunitní věc. Tam to hře pomůže o 100%+


Je pochopitelné, že vývojář FEZu si na to postěžoval. Ale to co následovalo od komunity a hlavně od těch, které ovlivňují masy tupých občanů jako je TotalBiscuit, s tím, že FEZ pravdu nemá a že je neuvěřitelné, jak se vývojář choval, to mi přijde zarážející.

Snad to někomu otevře oči.

26

Odpovědět

+krteqkSpíš jde lidem o to, jak to řekl... Začít diskuzi obviněním... V tu chvíli už to není diskuze, ale obviňování. Ten člověk si prostě myslí že on je král, protože udělal dobrou hru. Začal se chovat neuvěřitelně arogantně a taky za to byl několikrát pěkně zdrbanej. No a vyvrcholilo to tím, že když lidi na kickstarteru podpořili FEZ II, tak on prostě neunes, že ho všichni neuznávají jako nejelšpího herního vývojáře a za jeho chování ho odsuzují a napsal že si ty peníze nechá.
Ten člověk má za sebou řadu průserů, kde se chová jak arogantní prase, že to opravdu je neuvěřitelný...

Problém je, že u FEZu na tom ztratí oba - fanoušek i prodejce, fanoušek přijde o ten zážitek při vymýšlení těch věcí a prodejce o prodanou kopii. Obecně nechápu někoho, kdo se divá na celej LP z FEZu, není to až tak zábavná hra na koukání a navíc tím přijde o zážitek ze hry...
Dokud na tom budou tratný obě strany, tak si myslím, že je to neřešitelnej problém...

20

Odpovědět

+krteqkNevěřil jsem, že to někdy ve zdejších vodách řeknu, ale:

Souhlasím. Díky za váš čas.

01

Odpovědět

Pro ty, kteří neznají - Dear Esther je hra, která nemá téměř žádnou interakci s prostředím ani jiné postavy. Jen procházíte světem a odhalujete příběh (nechci ji shazovat, líbila se mi).

21

Odpovědět

Hodně zajímavý a naprosto s ním souhlasím. U videí TotalBiscuita mi nevadí ani jejich délka ;). A tohle video ve mě vyvolalo touhu si zahrát FEZ, což jen dokazuje to co říká :)

71

Odpovědět

Určitě už sis jí KOUPIL viď :))))

27

Odpovědět

Ne, klidně přiznám, že jsem ji stáhl na torrentech. Ale to neznamená, že si jí pak nekoupím, pokud se mi bude hodně líbit. Už jsem to tak hodněkrát udělal a na steamu mám okolo desíti koupených her (jo není to moc, ale nejsem zas tak velký hráč).

02

Odpovědět

+FrixKecy kecy kecy... Všichni víme jak to je, nemusel jsi se ani "doznávat" :D ani v "doznání" znovu přesvědčovat, že si tu hru zase koupíš.

Wtf

02

Odpovědět

Kašlete na Phila Fishe. Sice udělal jednu dobrou hru, ale sakra na internetu se neumí chovat slušně. Jeho názory, které se dostanou do tisku jsou většinou špatné a už s vytvářením her sekl úplně. To už se můžou zabývat jakýmkoliv náhodným člověkem na Twitteru a jeho názory.
Dávat celé průchody hrou na YouTube podle mě hraničí s pirátstvím a pro herní vývojáře by bylo samozdřejmě lepší, kdyby jste nespoilerovali momenty hry na kterých tak tvrdě pracovali a navíc oni by z toho neměli ani korunu. Představte si, že by jste napsali knihu a někdo by jí vzal okomentoval a dal zadarmo na internet. Asi by se vám to moc nelíbilo. Zbývá otázka: Dá se však tomu zabránit, aby jste si proti sobě všechny hráče poštvali? (viz EA, Nintendo)
PS: Jinak znám spoustu lidí, kteří vůbec hry nehrají a jen se dívají na LP. Tyto lidi nechápu. Mám to úpně naopak - nedívám se na LP a místo toho hraju hry. (Nač se dívat na člověka, který "skvěle dokresluje" atmosférickou hru svým švédským ječením fakt nechápu)

108

Odpovědět

Myslím, že jsi přesně nepochopil na to na co se snaží upozornit. Kniha se čte, na film se kouká a hra se hraje. Pokud koukám na někoho, jak hraje hru přicházím o herní zážitek a to je přesně to koukání skrz škvíru ve dveřích na projekci. Sice víš o co go, ale zážitek je tutam. LPS mě ke koupi přesvědčí nebo odradí všechno je tam hezky vidět. Ještě je tu třetí možnost jako GTA 5, když nevlastním konzoli. Podivam se na LPS a stejně si to nekoupim.

90

Odpovědět

Oni jsou ještě dva extrémy:

Nintendo co zakazuje JAKYKOLI gameplay, dokonce stačil i desetisekundový záznam a video bylo blokováno - i když s hrou třeba nemělo nic společného.

Ale FEZ nic takového nedělá a ohradil se v podstatě jen proti Let's plays s desítkami hodin záznamu. A tohle je reakce debilní zlodějské komunity dětí...

24

Odpovědět

Joo Phil Fish je jenom jeden, Tak trochu "from hero to zero". Už v Indie Game: The Movie (určitě mrkněte) vystupoval jako pěkně psychicky nevyrovnaný člověk.

41

Odpovědět

Doporučuji dokument This is Phil Fish - study of internet celebrity (https://www.youtube.com/watch?v=PmTUW-owa2w)

31

Odpovědět

+BarfilmJo znám, taky doporučuji.

11

Odpovědět

Unudilo mě to po cca 6 minutách, takže nehodnotím. :-)

366

Odpovědět

Já taky. Možná kdyby ty titulky byly vypsané pod sebou jako článek spíš bych si to přečetl. Tohle je příliš jednotvárné 24 minutové čtení rušené angličtinou a s povídáním nesouvisejícím videem. :-)

156

Odpovědět

Len ten začiatok a už chytám vyrážku...
Vývojári môžu byť radi že sú radi. Marketéri predávajú a podľa zmluvy dostávajú prachy... vývojáry vyrábajú a podľa zmluvy dostávajú prachy... Zrazu to chce peniaze za prácu iných... Aj zdielanie je práca... Že ten debil pracoval aby niečo vytvoril a nevie ako na tom zarobiť je jeho bordel... Mohol to za minútu nahrať a mať všetky prachy...Namiesto toho mu uniklo, že svet asi nefunguje len na základe výroby...
Za prácu sa chlapy prachy nedostávajú. Troška rozumu do tej dutej gebule...

1011

Odpovědět

Ty jsi ale dobrý kretének hochu. Až něco sám někdy možná vytvoříš, třeba si o tom popovídáme. Teď už jen drž radši pysky a přestaň se tu ztrapňovat.

Díky za pochopení.

411

Odpovědět

+krteqkJa som vytváral a predával keď si ty ešte ťahal káčera... a to je možné že si starší...takže... pšššt

09

Odpovědět

+krteqkešte detail zlatko :)
Keď už si taký developer... Vytvor ďalšiu sračku a nedávaj ju klientovi... strel to sám... Potom sa možno porozprávame ako strašne sa ti doteraz oplatilo vyvíjať :D

09

Odpovědět

+krteqk:) Každý máme svůj marketingový model a některé modely jsou prostě některým lidem jako jsem já - proti srsti :). Neberu ti to, jen tím prvním komentem jsi mi tak přišel, jako další brečící křičící dítko do tmy.

Věci které můžeš vytvořit sám, jsou tak leda na mobilní platformu a tam pár věciček mám. A je to celkem slušný přivýdělek :). Nic teda samozřejmě milionového, uznávám.

Jen váš přístup je prostě proti mému přesvědčení, tím neříkám, že oba nejsme schopni vydělat tímto způsobem stejné peníze. Ba naopak, což samozřejmě asi tušíte, váš přístup na tom bude dycinky lépe, jednodušejí a bez "dřiny"

02
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK