Jak udělat karamel

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:75
Počet zobrazení:8 182

Máte chuť na něco dobrého? Udělejte si karamel. Myslím, že podle tohoto návodu by to měl zvládnout každý (pro všechny případy si radši ale napište třeba na ledničku číslo na hasiče :-D) Návod je od YouTube kanálu Howcast, který natáčí videa s více i méně užitečnými radami. Příště se podíváme na pár rad, jak úspěšně žebrat. Věcné poznámky k receptu: Pochybuju, že se u nás dá levně sehnat kukuřičný sirup (pokud vůbec), dívala jsem se na několik českých receptů, tam ho nikde nezmiňovali, mělo by to jít bez něj (popř. můžete použít trochu kukuřičného škrobu v prášku). Stejně tak extrakt z vanilky je poměrně drahý, stačí použít normální vanilkový cukr (ovšem musíte ubrat trochu cukru, pokud použijete jeden pytlík vanilkového cukru, přidejte už jen 2,5 hrnku cukru normálního). Místo kondenzovaného mléka můžete použít i smetanu. Lze vařit jak v hrnci, tak hluboké pánvi, teploměr je podle mého nadbytečný, spíš zkuste ten test s vodou  ještě předtím, než sundáte hrnec ze sporáku.

Přepis titulků

Jak udělat karamel Máme jednoduchý návod,jak připravit tuto tradiční pochutinu. Budete potřebovat: 3 hrnky cukru, 4 lžíce kakaového prášku,3 lžíce světlého kukuřičného sirupu, 1 hrnek kondenzovaného mléka, 6 lžic máslaa 1,5 kávové lžičky vanilkového extraktu. Nádobí: hluboká pánev (nebo hrnec), teploměr,skleněná mísa a stěrka. Doplňky: 1 hrnek nasekaných oříšků Krok 1 Smíchejte cukr a kakao dohromady ve větším hrnci, pak přidejte kukuřičný sirup a mléko.

Krok 2 Vařte směs při středně vysoké teplotěa míchejte, než dosáhne teploty zhruba 125° C. Sundejte hrnec ze sporáku. Otestuje, zda je směs hotová tak,že vhodíte trochu směsi do studené vody.

Jestli se vám utvoří jemná kulička,je směs hotová. Krok 3 Přidejte máslo a vanilku dosměsi a opatrně zamíchejte. Taky můžete přidat jemně nasekané oříšky. Krok 4 Nalijte karamel rychle doskleněné mísy než vychladne. Použijte stěrku na rovnoměrné rozetření. Krok 5 Nechte karamel na pár hodin uležet,pak ho nařežte na čtverce a podávejte.

Karamel můžete dát do ledničky v uzavřenénádobě a skladovat po dobu jednoho týdne. Věděli jste, že skladatel a milovník karameluCole Porter měl stálou objednávku na 4,5 kg karamelu, který mubyl doručován každý měsíc? Překlad: vlocka5555www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ohľadom toho názvu - v jednej kuchárskej knihe som videl podobný recept, a tam to nazvali NUGÁT. Vzhľadom na výsledný produkt je to prijateľný názov, nemyslíte?

190

Odpovědět

chutná to teda dobře :D

180

Odpovědět

Fredo, tak si to příště prožeň slovníkem, na netu jich je dost. Fudge není žádnej originální název produktu, ale říká se tak karamelám, jako ne přímo té samotné cukrové hmotě-karamelu, už přímo nějak dochucené, s přídavkem mlíka ad.

180

Odpovědět

Video opět funkční.

180

Odpovědět

jn kam se podelo video?

180

Odpovědět

video tu není žádné.. prosím opravíte to??

180

Odpovědět

znám jednoduší curk a mlíko a je to a ne takle slozitý

181

Odpovědět

Nechápem prečo je tam napísané karamel. Karamel je v angličtine Caramel výnimočne sa používa Burnt Sugar.
Fudge doslovne znamená nezmysel, švindeľ a podobne, takže v tomto videu sa asi jedná o nejaký originálny názov "produktu" takže by som ho radšej neprekladal.

182

Odpovědět

tieto navody sa mi dost pacia, mohli by ste viac takych veci pridavat :)

180

Odpovědět

okay! Velmi jednoduché!xD xD

180

Odpovědět

To mi připomíná, že bych měl navštívit zubaře. Díky za to memento, Vločko.☺

180

Odpovědět

Hmm, to vypadá chutně a hlavně jednoduše! Určitě vyzkouším :)

180