Jak přežít Den sv. Valentýna sám

Thumbnail play icon
51 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:214
Počet zobrazení:3 587
Tento týden se po celém světě slavil svátek zamilovaných. Pokud jste ho náhodou prožili sami a nevěděli jste si rady, co si počít, tento návod ze série Howcast vám zaručeně poradí pár dobrých tipů na příští rok.

Přepis titulků

Překlad: Lemmii www.videacesky.cz Jak přežít Den sv. Valentýna sám? Být nezadaný o svátku sv. Valentýna nemusí být špatné, jenom musíte vědět, jak ho oslavit. Budete potřebovat: - Jiný pohled na svátek - Smysl pro dobrodružství - Bonboniéru - Plán Krok 1 Uvědomte si, že nejste sami.

Minimálně milion dalších lidí nemá na Valentýna rande. Krok 2 Řekněte si, že Valentýn je stejně jenom ubohý komerční svátek, který přináší radost jenom květinářům a cukrářům. Krok 3 Udělejte na Valentýna něco, co jste si vždycky přáli...

Kupte si let helikoptérou, jeďte na prodloužený víkend do Pažíže, jděte na devadesátiminutovou masáž. Tip: Když jste nezadaní, je dobré jít na Valentýna do baru. Mívají speciální party pro nezadané. Krok 4 Pořád smutní? Zamyslete se nad těmi, kteří zůstávají ve vztahu jen proto, aby dostali levnou bonboniéru.

Krok 5 Ciťte se nadřazení vůči těmto lidem. Krok 6 Vzpomeňte, jak svátek vznikl. Valentýn, kněz z 13. století, byl uvězněn a umučen, protože napsal milostný dopis správcově dceři. Takže být něčí Valentýn znamená být zamilovaným vězněm odsouzeným k smrti. Krok 7 Kupte si 15.

února zlevněnou bonboniéru. Vždyť čokoláda obsahuje fenylethylamin, díky kterému se cítíme příjemně a uvolněně, jako bychom byli zamilovaní. A nemůže nám zlomit srdce. Věděli jste, že průměrný Američan utratí o Dni sv. Valentýna zhruba 156 dolarů, což je skoro dvojnásobek 85 dolarů, které utratí průměrná žena?

Komentáře (22)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Maris - ono je to o ještě něco složitější, než se na první pohled zdá. Takhle to vypadá jako orzmar všemocného vládce, ale skutečnost je jiná - byli to dezertéři. V té době nebylo žádoucí, aby byl voják ženatý - platilo pro běžné vojáky, veteráni a důstojníci měli zase svá pravidla (nehrozilo opuštění armády - byli s ní příliš spjatí) - a tak byl zaveden zákon, který zakazoval aktivní službu zasnoubeným/ženatým můžům. Jenže... v té době bylo o legionáře PLNĚ POSTARÁNO - jídlo, ubytování, zdravotní péče, dobrý plat, veškeré vybavení se fasovalo a hradil ho stát... takový život byl plný vojenských povinností a výcviku (který byl dost všestranný) a mohl trvat třeba i pět let, podle okolností. A pak, takto draze vydržovaný voják má najednou splnit svou povinnost a jít na frontu. Pokud se ožení, dle zákona bude MUSET být propuštěn. Takže občas se našli tací, kteří si rádi užívali pohodlí doma, ale nechtěli riskovat. A pro takové byl Valentýn spasitelem, v podstatě díky němu dezertovali z armády, nemuseli zpětně nic vracet státu a navíc se zbavili rizika násilné smrti v boji. Tohle je samozřejmě velmi nevýhodné pro stát (potažmo společnost), takže Valentýn byl souzen jako vlastizrádce a popraven. (vojáci ne, jejich chování bylo sice ne zrovna správné, ale ani nezákonné, zákon zakazoval kněžím oddávat páry (tvořené s vojákem), ne vojákům se ženit, římani byli puntičkářští právníci ;) ) Z mého pohledu byl Valentýn kripl, který v podstatě tuneloval tehdejší stát a dostal co si zasloužil...

180

Odpovědět

Ještě poznámka - ve videu je faktická chyba, jak už někdo psal, bylo to ve 3. století a ne třináctém... ve třináctém století (kromě toho že římská říše už defacto neexistovala, jen nástupnická, ale menší Byzantská) byl vojáků spíš vždycky nedostatek a navíc všem bylo šumák kolik mají žen a harantů (kromě církve, ale ta taky kecala do všeho...).

180

Odpovědět

Moooc hezky až na to, že legenda také říká, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna až díky knězi Valentýnovi. Claudius II., vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14. února. Svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví Svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní 14. února slaven.

180

Odpovědět

Nebyt faktickych chyb, mozna by me video pobavilo. Presvedcovat se o nadrazenosti nad jinymi, protoze jsem sam/a v jeden den z tri set sedesati peti (sesti)? :-D Je smutne, co s jedinym dnem dokazal udelat chtic po penezich a jeste smutnejsi reakce lidi, jez se do toho nechaji vtahnout, coz se da rict i o mnohych zde. :-P

190

Odpovědět

Tak letos to bylo velmi jednoduché řešení zapnout ligu mistrů:D

200

Odpovědět

No,já tenhle svátek nemusim...je moc komerční...není nad náš první máj,večerní máj,kdy je lásky čas...:-) Ale letos jsem strávila Valentýn se svou životní láskou...s divadlem...:-D

180

Odpovědět

Ja valentyl slavil jen jednou a naposled, vanoce jsem od nějkak 15 let taky přestal slavit je to nesmyslny svatek a navic křestansky tak proč bych ho slavil.Narozky taky neslavim naco slavit že jsem starší?

183

Odpovědět

NOJBY.BLOGER.CZ
A jaky to ma smysl že maš sexy holku? :D

180

Odpovědět

...me vzdycky fascinovalo jak nekteri lide (nebo je to jenom naka americka televizni silenost) resi takovym zpusobem valentyna. Treba v americkych serialech vazne miluju otazky typu : ''tys byl na valentyna sam?''. Kdyby se me nekdo na tohle zeptal, tak nahlas vykriknu ANO! a doplnim to poznamkama o paradnim veceru s pivem a prateli...

VSICHNI lidi, ktery znam se na to divaji stejne: ''Pokud mam partnera, koupim mu na valentyna nejakou picovinu (:D),pokud nemam partnera, tak proste valentyna neresim.
Nevim jestli to je jenom nejakej marketingovej hype nebo to nekteri lide opravdu tolik resi, ale ruku na srdce, v ceskych koncinach je nam valentyn (pokud zrovna s nikym nechodime) uplne u p****e a nikdo podle me nema zajem si ''rychle nekoho shanet'', jenom proto, ze se blizi ''ctrnactyho'', aby nebyl takzvane sam.
Btw kdybych mel holku, tak se mi stejne vic hlavou honi ten Mass Effect 3 :D, u byvale pritelkyne jsem na valentyna dokonce zapomnel, takze asi takhle resim valentyna...
nj,nejsem pozorny pritel.....

181

Odpovědět

Trochu pozdě no :D

180

Odpovědět

On byl Valentýn? Já myslel,že všichni sou nadšený z dema Mass Effect3!
Sakra,lidi sou divní. =D

182

Odpovědět

Jen taková poznámka k překladu sv. Valentýn není kněz ze 13. ale 3. století.

181

Odpovědět

1:07 - Tam vypadá, jako by byl na heráku spíš. :D

180

Odpovědět

Mosul : Aaa mít tak xbox, ale snad 4 compy postací :D

182

Odpovědět

Nojby - Jo, protože každý kdo má fakt holku se tím chlubí na internetu, že jo.

180

Odpovědět

já mám velice moc sexy holku, takže tohle se mě netýká :)

1843

Další