James Rolfe – Vzpomínky na Killer Instinct

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:215
Počet zobrazení:4 636
Dnes si s Jamesem aka Nerdem znovu zavzpomínáme. Tentokrát bude sdílet své vzpomínky a zážitky s Killer Instinctem, který byl tehdy vedle Mortal Kombatu a Street Fighteru hodně oblíbený. Uslyšíte, proč byl rozhořčený a komu psal na střední škole dopis se svou stížností. Pozn. edit.: originální video již bohužel není dostupné, proto to předabování.

Přepis titulků

Killer Instinct je jednou z mých oblíbených bojovek. A abychom mohli vzpomínat, jaké to bylo, když vyšel poprvé, tak je třeba mluvit nejdřív o Nintendu 64. Což se v té době mělo jmenovat Nintendo Ultra 64. Dávalo to smysl. Přesunuli by se od Super k Ultra. Takže jsem byl nadšený z nové konzole Nintenda. Tou dobou už jsem dospíval, byl jsem na střední a chtěl vidět více drsných her.

A těšil jsem se na temnější hry Nintenda. Killer Instinct byla nová hra, která měla vyjít s konzolí Ultra 64. Nejdřív se měla objevit v hernách. Takže jsem ji musel vidět. Sešli jsme se s kamarády a říkali: "Musíme tu novou hru vidět." Šli jsme se podívat a překonala má očekávání. Bylo to jako Street Fighter a Mortal Kombat dohromady. Street Fighter pro svůj bojový styl a Mortal Kombat pro svou krev a fatality.

Možná by se to dalo přirovnat i k Virtual Fighteru, kvůli pocitu trojrozměrnosti. Ale Killer Instinct vyčníval kvůli svým combům. Tahle hra byla o vymlácení duše z oponenta použitím různých comb. Combo je v podstatě, určitě to všichni ví, série ran, které nejsou blokovatelné, jakmile se první rána dotkne soupeře. Jsou i "combo breakery", ale musíte být hodně rychlí. Killer Instinct vypadal uhlazeněji a... a krutopřísněji, než co jsem kdy viděl.

Má oblíbená postava ze začátku byla Spinal. Vždyť to byl kostlivec z filmu Iásón a argonauti. Aspoň jsem si myslel, že bude můj oblíbený. Ale pak jsem zjistil, že byl na nic. Nebo je těžký na naučení, takže jsem pak bral Sabrewulfa. Líbily se mi hororové postavy. Hodně mě uchvátila grafika a hlavně filmové scénky.

Mohli jste soupeře vykopnout ze scény a kamera ho sledovala cestou dolů. A oni se pak rozbili na autě. Je srandovní, když hrajete za TJ Comba a rozbijete soupeře o auto. Myslím, že to je TJ Combovo auto. Můžete mu zničit jeho vlastní auto. Jen pro upřesnění - hra nebyla úplně 3D. Pořád to byla dvojrozměrná bojovka, Kamera hrála svou roli a připadalo vám, jako že bojujete v opravdovějším světě.

A to bylo skvělé. Nemůžu té hře víc lézt do zadku, protože byla vážně tak úžasná. Chtěl jsem to mít doma. Nemohl jsem se dočkat Ultry 64. A jelikož to měl být jeden z prvních titulů, byl jsem nadšený. Nintendo Ultra 64 se pořád dokola odkládalo a když konečně vyšlo, odebrali z názvu slovo Ultra a úplně změnili logo.

Z drsňáckého vznešeného loga na takové kreslené Nko. Vypadalo jako nějaká dětská hračka. Mezi prvními tituly byl Super Mario 64 a zaměřili se znovu spíš tím dětským směrem. Super Mario 64 byl super, ale na ten já nečekal. Já chtěl Killer Instinct.

A k mému zklamání nikdy nevyšel. Vydali verzi pro Super Nintendo, aby nás nažhavili. Ta sice byla dobrá, ale neměla stejnou grafiku, nebylo to stejné jako v herně. Vážně jsem byl naštvaný. Napsal jsem i dopis Nintendu a zeptal se, proč to změnili z Ultra na pouhé Nintendo 64. Z Nintenda mi odpověděli.

Řekli, že narazili na nějaké problémy s právy jiné společnosti, která měla jméno Ultra. Nevím přesně, kdo to byl. Kéž bych si ten dopis nechal, ale to bylo ještě na střední škole. Je vtipné, jak moc jsem byl tehdy naštvaný. Do dneška pořád neexistuje domácí verze arkádového Killer Instinctu, který by se dala hrát. Udělali druhou hru a ta na Nintendo 64 vyšla.

Jmenovala se Killer Instinct: Gold. Nevím proč, v hernách to byla normálně dvojka. Nebyla tak dobrá jako první hra. Minuta ticha za Killer Instinct na Ultra 64. A co Killer Instinct 3? Co s ním je? Kde je? Překlad: Rizyk www.videacesky.cz

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je to predabovany nejakym ruskym dabingem :D Je to archivnejsi video, to je mi jasny, ale i tak ten rusak tam nic moc :D

00

Odpovědět

anglicky dabovaný video je tady https://www.youtube.com/watch?v=rUcl_jtCjG4 ,jinak taky samozřejmě na cinemassacre.com .To všechny videa tady musí bejt na youtube?

00

Odpovědět

Skvělý, James Rolfe umí opravdu poutavě vyprávět a celkově být zajímavý i bez barvitých nadávek ;)

180

Odpovědět

C-C-C-C-C-COMBO BREAKER

201

Odpovědět

Prosím prosím, udělejte už epizodu Star Wars Games. Když už jste přeložili i Star Trek... :)

180

Odpovědět

Star Wars si šetřím na speciální příležitost ;-)

181

Odpovědět

+DJ ObelixA to je prosím kdy? Až vyjde epizoda VII? :D

190

Odpovědět

Budete poté, co sjedete všechny následující díly Nerda a nějakejch těch vzpomínek překládat i jak James a Mike hrajou hry? Nebo více dílů Board James? Některý jsou přeci vážně povedený.. :-)

180

Odpovědět

Malem jsem ho nepoznal :D Nerda :D

182

Odpovědět

Ta hra vypada docela dobre, jdu si to nekde sehnat at muzu zahrat. Jinak vcera jsem narazil na todle: http://www.novinky.cz/internet-a-pc/hry-a-herni-systemy/298090-nejpopularnejsi-stare-hry-opet-oziji-s-novou-retro-konzoli.html vypada to ze si budeme moct oprasit kazetky a zase zaparit stary dobry hry

180

Odpovědět

No celkem zbytečný, když dneska stáhneš nes emulátor a můžeš hrát co chceš na pc.

183

Odpovědět

+Spoonerano mám spoustu věcí na nesovém emu, ale ten pocit už není stejný jako když jsem poprvé dokončil Totally Red s ovladačem v ruce

182

Odpovědět

+SpoonerNení stejný protože už ti není osm let.

196

Odpovědět

+SpoonerTaky jsem viděl spoustu emulátorů a stránek, ale přece jen: nenajdeš všechno, u některých ani nejede zvuk a proč taky nevyužít těch asi 30 kazetek, co mám ještě doma :)

180

Odpovědět

Beru zpět už to jde!!!!

183

Odpovědět

bohužel ten samej problém - videjko nejde :(

188

Odpovědět

Jsem na tom stejne taky mi to pise

187

Odpovědět

Jsem jediný, komu to píše Video not found or access denied?

189

Odpovědět

Opraveno.

182