Čaroděj + Super Mario Bros. 3Angry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:696
Počet zobrazení:7 352

Po minulém týdnu, kdy jste se dočkali jen dvou kratších videí, vám tento týden přinášíme plnohodnotnou epizodu, která má přes 17 minut! Nerd se v ní navíc zaměří hned na dva kousky. Prvním bude film Čaroděj, kde se poprvé objevila na velkém plátně klasika konzole NES - Super Mario Bros. 3. Navíc zjistíme, že starý dobrý Mario není tak úplně nevinnou dětskou hrou... Úvodní znělka vznikla kompilací fanouškovských verzí na známou melodii. Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Přepis titulků

Vezme vás zpět do minulosti hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd. Je to Naštvaný Atari Sega Nerd.

Je to Naštvaný Video... sakra! Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Co jsme to jen začali? Děkujeme fanouškům! Pro jednou zrecenzuju dobrou hru. Nebojte, příště už se zas budu mučit těma hrůzama, ale teď si dáme něco super! Super Mario Bros. 3 je často považována za nejlepší hru na NES. A oprávněně. Vzali všechno dobré z prvního Maria a několikrát to znásobili.

Přidali nové způsoby hraní i nové výzvy. Toploader či klasická šedá krabička - Nintendo bylo na vrcholu, když tenhle majstrštyk vyšel, aby ještě potvrdil nehynoucí slávu NES, a tím se zapsal do našeho dětství. V posledních letech 8bitové éry hry jako McKids a Tiny Toon Adventures těžily z nápadů Maria 3, co to jen šlo. Navíc to byla jedna z prvních her, která měla vlastní tištěný návod. V televizích běžel animák Super Mario Bros.

3, přestože dvojka nikdy nevznikla. Takovou ta hra měla moc. Stačí vyslovit Mario 3 a všichni jen uznale přitakají. Všechen ruch kolem hry ale začal ještě před jejím vydáním. Většina z nás se o ní prvně dozvěděla z filmu Čaroděj z roku 1989. Nevinný rodinný snímeček, ale zároveň reklama na Nintendo v celovečerní podobě. Sledujeme Jimmyho, který trpí mentální poruchou poté, co mu zemřela sestra. Dostal se do ústavu, ale jeho bratr ho vysvobodí a utečou pryč. Jimmy trvá na tom, že musí jet do Kalifornie.

Kalifornie... Kalifornie... Kalifornie! Kalifornie. Kalifornie! Jen proto, že chce dá fotku sestry do dinosaura Dinnyho. Jedné ze dvou soch, které se objevily ve filmu Pee-Weeho velké dobrodružství. Po cestě naberou další holku na útěku a zjistí, že Jimmy je mistr Nintendo her.

Přihlásí se na turnaj Video Armageddon. Během cesty je honí debil, co za peníze hledá ztracené děti. Musí soupeřit s jejich otcem a starším bratrem, kteří je chtějí najít dřív. To je všechno fajn, ale myslíte, že devítiletá děcka zajímal nějakej posranej příběh? Mě určitě ne. Byl jsem tehdy na premiéře a předvedu vám, jak to tam vypadalo. Koho to sere? Je mi fuk, o čem žvaněj. Hele, co to tam asi paří? A ty seš co zač, ty zmrde?

Táhni zpátky do Báječných let! Co to je za hru? Hej, slyšíte to? To je Zelda 2! Co to hrajou? Otočte kameru! Chci vidět ty zatracený hry! Tak nějak to bylo. Zahlédli jste pár vteřin hry, ale pak honem zpátky k příběhu. Musím si přehodit zbraň. Už jsem skoro porazil megaželvu na konci levelu 3! Ve filmu použili pár herních hlášek, ale děti v hledišti byly experty. Všimly si každičké chyby. Když Jimmy hraje Double Dragon, začne mačkat tlačítka dřív, než hra vůbec začne.

Bratr ho odtáhne pryč, podívá se na obrazovku a povídá: 50 tisíc? Tys udělal 50 tisíc v Double Dragon? 50 tisíc? Jak mohl udělat 50 tisíc za necelou minutu? A proč tak debilní číslo? Navíc nešlo o automatovou verzi. Byl to Nintendo port, takže musel hrát na Playchoice 10, automatovém klonu her, které už na Nintendo existovaly. Další jasná reklama od Nintenda.

Ale zabudovaný ve stole jsem fakt neznal. Pak tu máme linku Nintendo Power Tip. Lidi, kteří vám pomohou s jakýmkoliv herním zásekem. Simon's Quest. Vytočte placenou linku a zruinujte rodiče účtem za telefon. Pak tu máme záporáka Lucase. Dalšího herního experta. Vyberte si, jakou chcete. Mám všechny hry. Všech 97. Ty znáš všech 97 Nintendo her? Dodnes vyšlo zhruba 800 her, ale tehdy, fajn, Lucas byl mistr NES, protože měl všech 97 her.

Chtěli byste být taky takoví drsňáci? Stačí, aby si rodiče vzali úvěr a koupili vám všechny hry. A pak tu máme nejočividnější reklamu, která kdy ve filmu byla. Power Glove. Aby ukázal, jak je hustej, pustí Rad Racera. Naskočí rocková muzika, která není ze hry. Stačí těch 20 vteřin vystřihnout, upravit a máte reklamu na Power Glove. Miluju Power Glove. Je hustá! Co se reklamy týče, byl Čaroděj výjimečným úkazem.

Diváky víc zajímal samotný produkt než film. Film, stejně jako v Pee-Weem, končí velkou honičkou filmovým studiem. Tady konkrétně Universalem. Od sekce monster až ke King Kongovi. Následující rok se měl zábavní park Universalu otevírat na Floridě. Že by další reklama? Jak jinak, je to film Universalu. Tím hlavním je ale turnaj. Tři finalisti - Jimmy, Lucas a nějaká nezajímavá trapka - soupeří ve hře, kterou dosud nikdo nehrál.

S šíleným moderátorem a nejepičtějším odhalením v dějinách jsme poprvé v životě spatřili Super Mario Bros. 3. Už takhle jsme byli hotoví z toho, že hru poprvé uvidíme na velkém plátně, ale navíc jsme dostali super tip. Kdo by kurva tušil, že máte proletět stropem a sebrat kouzelnou flétnu, která vás přenese do čtvrtého světa? - Po zhlédnutí filmu už jsme to věděli. - Jimmy! Bacha na houbičky! Místo aby zjistili, kdo se dostane dál, měli bodový systém s běhajícími rytíři.

Jak v tom mohli počítat skóre? Ale to je fuk. Film je to sice šílenej, ale zaryl se nám do našich srdcí. Důkazem budiž, že se dodnes pořádají setkání herců s fanoušky. Teď si něco povíme o Mariovi 3. Jen krátce, protože neřeknu nic, co byste už dávno nevěděli. V kostce? Mario 3 vám nakope prdel tak, že vám sračka poteče z kokota. Lepší už by bylo jen, kdyby vám ke hraní donesl pivo kouzelnej skřítek. Máme tu 8 různých světů.

Poušť, sníh, obloha nebo můj oblíbený, kde je všechno obří. Přejet pár nepřátel je super zábava. Hra pro dva hráče je skvěle vyvážená. Buď můžete spolupracovat, nebo spolu soupeřit o předměty a závodit, kdo dohraje hru první. Můžete i záměrně chcípnout, aby kamarád musel hrát ta těžší kola. Jsou tu karty, puzzle a dokonce i klasická Mario automatovka. I tady se můžete ke kámošovi zachovat jako pěkná mrdka. A co power-upy?

Je tu žabí oblek, se kterým se snadněji plave, kladivový oblek hází kladiva a Tanooki oblek, který vás změní v sochu. Co to je? Chápu, že vás to chrání před nepřáteli, ale vývojáři asi nemálo hulili. Super je, že si power-upy můžete schovat a použít, kdy chcete. Před začátkem levelu si řeknete: "Fajn, zkusím žabí oblek." Nepřátelé jsou taky pěkná magořina. Goombové v hopsajících botách, nasraný sluníčko, Velkou Bertu a nukleární vafle. Navíc musíte porazit malé Koopalingy a na konci čeká Bowser.

Skočím do trubky a... do prdele! Co to mělo kurva bejt? Tak dělej, ty sráči. Hejbni tou prdelí! Jak mám dostat tu kytku? Něco vyzkouším... Tak jo. Fajn. Tahle hra je pro chytrý hlavičky. A taky zatraceně těžká! V téhle části se dostanete dál jen tak, že vyletíte nahoru s krunýřem, kterým rozbijete cihly. Koho by vůbec napadlo tam letět? Když se dostanete do posledního světa, hra pořádně přituhne.

Tady se s tím neserou. Dostal ses na konec? Tak vítej v pekle! Docela to tak i vypadá. Samý ohně a lebky. Normální peklo. A tvarem připomíná srdce. Srdce okolo pekla? Že by ta hra milovala peklo? Mario 3 uctívá ďábla! Bože! Je to pravda! Proč je tu tolik obrácených křížů? Co má znamenat to H? HELL? Peklo? A co ty taroty?

N? Jako Necronomicon? P zřejmě znamená Posedlost. Nebo Pentagram. Pentragram je všude! 7 Bouserových synů reprezentuje 7 smrtelných hříchů. Pokleknete přes Satanem a přesně za 6 vteřin se propadnete. Na měřiči posedlosti je 6 šipek a k cíli vás zavede 6 dveří. 666! Všude kolem je číslo šelmy! Představení hry v Čarodějovi je v podstatě otevření brány pekel. - Tady nahoře, milánkové! - 666! Jasně, Video Armageddon!

Ďábel vás sleduje celou hru. Mraky mají oči, hory mají oči... Jo, doslova! Hory mají oči! "Můj bože?" To se určitě volá, když stojíte tváří v tvář peklu! Je tu 8 světů a v tom osmém je 5 polí, kde vás pracka stáhne do záhuby. Musíte překonat 12 tanků a trvalo mi 12 skoků, než se Bouser propadl dírou. Osmé písmeno je H, páté E, dvanácté L. Co to tu máme? HELL! A víte, jak to zní, když si pustíte hru pozpátku? Tu hru stvořil sám ďábel!

U ostatních Mario her to nebylo. Nevím, proč zrovna u týhle. Ale přestože se to v ní zlem jen hemží, Mario 3 je dobrá hra. Tak dobrá, až je to hřích! Tvoje matka! Ty vole... Bože můj! NES posedl ďábel! Tvoje matka kouří ptáky v pekle! - Cos to kurva řek?

- Že tvoje matka rozkuřuje v pekle! - Zalez zpátky do pekla, ty zkurvenče! - To si strč do řiti, zasranej kuřbuřte! - Zaříkám tě jménem Krista! - Čupr den na vymítání... Zaříkám tě jménem Krista! Zaříkám tě jménem Krista! Jasně, jebat tvou matku! Zaříkám tě jménem Super Mecha Death Krista! ZMRDI!!! ZMRDI!!! Jo! Super Mecha Death Kristus 2000 p. k. verze 4.0 beta, děvko! ZMRDI!!!

ZMRDI!!! ZMRDI!!! ZMRDI!!! MAMRDI!!! No do prdele! JAK TO KURVA MLUVÍŠ?!!! ZMRDI!!! Tak fajn! Kdo chce nálož? Mamrdi!

ZMRDI!!! Mamrdi! Tak ty teda ne! Já jsem pán smrti! Tak pojďte! Pojďte! - Rozdrtili jsme je! - TO TEDA JO!!! CO TO MÁŠ KURVA ZA SRAČKY?!!! Tohleto? O tom si povíme příště. Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (84)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Desetileté výročí mých stupidních vánočních komentářů pod tímto videem :-) Video poprvé vydrželo celý rok a funguje i s titulkama. Veselé vánoce všem.

00

Odpovědět

Sakra, o vánocích jsem prošvihl svůj zvyk napsat sem komentář :-) Vlastně, pochybuju, že to tady ještě někdo čte.
Jó videacesky byla mezi roky 2010 až cca 2018 moje nejoblíbenější stránka. Chodil jsem sem prakticky několikrát denně. Mezitím se mě ale přihodily děti a barák a na tyhle věci už tak nějak není čas. Upřímně, hodně tomu napomohlo i to, že videacesky šly pěkně do sraček. Omlouvám se, ale je to zkrátka tak. Pamatuju si, že jsem se vždycky těšil na nové video a stejně tak i na diskuzi, která se pod ním strhne. Dokonce i na ty troly jsem se trochu těšil, když to bylo alespoň vtipné. Jó, to byly časy. Teď sem zavítám tak čtyřikrát do roka a to kdoví jestli. Mrzí mě, že něco, co mě provázelo životem skoro jednu dekádu, pomalu a jistě upadá. Teď si ale spravím náladu. Jsem na neschopence se zánětěm průdušek, tak si alespoň přes týden dám AVGN maraton, JÓÓÓÓ :-)
PS, jestli to tady čtě taky nějaký pamětník, který pamatuje třeba ještě i staré stránky, tak se mi sem k tomu komentu ozvěte. Jak to vnímáte vy? Já si to o vánocích zkontroluju :-)

00

Odpovědět

Děkuju za opravení videa, každopádně, titulky jsou od 8:20 špatně.

90

Odpovědět

Dodání titulků trvalo 3 roky, takže opravení časování, to by mohlo být řekněme rok a půl :)

100

Odpovědět

+Ashen-Shugarpořád nic :D

00

Odpovědět

+jaymaxPřesně tak, vždycky po roce si to tady kontroluju už od roku 2013. Ale třeba se jednou dočkám :-)

00

Odpovědět

Tak jo, zase jsou tady vánoční svátky. K vánocům neodmyslitelně patří kapr, stromeček.... a kontrola tohoto videa :-) No každopádně bohužel žádná novina. Video po třech letech hlášení spraveno, ale už další tři roky čekáme na dodání titulků, které fungují po celé video. Uvidíme, co nám dá rok 2020, třeba to příští vánoce už půjde :-)

00

Odpovědět

+Ashen-ShugarNakonec to vypadá, že to vyjde už tyto Vánoce :) Pardon, že to tak trvalo. Příjemnou zábavu u sledování :)

00

Odpovědět

+XardassTak, uběhl zase další rok (už to dělám od roku 2013 :-) ), video pro jistotu nejde vůbec.

00

Odpovědět

+Ashen-ShugarDíky za opětovné upozornění, stejně jako před dvěma lety jsem video opravil (tentokrát bylo potřeba i mírně upravit titulky), nicméně tenhle reupload je na YouTube už poměrně dlouho, tak snad tam ještě pár let vydrží :)

00

Odpovědět

+XardassDíky za opožděný vánoční dárek :-)

10

Odpovědět

Opět zase další video co nejde.

20

Odpovědět

Uz delsi dobu tady nefunguje tohle video.
Nahlasovasl jsem to prvne jiz vice nez pred mesicem, chapu ze ted pres vanoce na to asi nemate cas nebo se vam nechce kazit si s tim svatky no mohlo to byt opraveno klidne jeste minuly mesic.

160

Odpovědět

Tak uběhl rok a video je stále nefunkční :)

40

Odpovědět

+Ashen-ShugarUběhl další rok a video je stále nefunkční :-D

40

Odpovědět

+Ashen-ShugarA zase uběhl rok a video je nefunkční. Na co tady to tlačítko nahlásit máte :)

30

Odpovědět

+Ashen-Shugarzase ubehl rok a video porad nefunkcni :D

00

Odpovědět

zajímalo by mě, kolik ten klučina těch krámů má, některé jsou určitě unikáty a on jich v každém třetím díle několik zničí ... :D

210

Odpovědět

Ten začátek.. :D Extreme metal version je rozhodně best of. :D

181

Odpovědět

Tak ten konec WTF :DDDDD

181

Odpovědět

jeden z nejlepsich dilu :_D myslite ze to byla pravda? ty cisla atd jak tam rikal?

182

Odpovědět

No mě v tomhle díle asi nejvíc pobavila ta hláška "Get back to fucking Wonder Years" :-D

191

Odpovědět

tak táto časť je k******? nakládačka THE FUCKING BEST FUCKEEERS!!!

181

Odpovědět

xD no jezis to zabil xD fuckeeers fuckeeers fuckeeers.... jak to kua mluvis xD

182

Odpovědět

ten konec dost uletěl i na jeho poměry :D

180

Odpovědět

Ja mám ako NES emulator v PC VirtuaNES 0.97e a tam slačením S (alebo na čo si to nabinduješ) uložím hru do dočasného savu a L to znova nahrám.
Len treba dávať pozor, aby si medzi tým nehral žiadnu inú hru, lebo sa ti ten docasny save premaže, a samozrejme, pokiaľ chceš hrať WASD, tak save prebindovať na inú klávesu.

180

Odpovědět

JablkoCZ: No jo ale u castlevanie žádný není. Nmůžu to přeci hrát pokaždé od začátku :)

180

Další