Mario se ztratilAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:320
Počet zobrazení:5 394

Může být něco horšího než naučné hry? Může. Naučné hry skrývající se pod zavádějící rouškou v podobě dobrodružství dvou nejslavnějších italských instalatérů. Nerd vám dnes ukáže, že není všechno zlato, co se jménem Mario honosí. Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Přepis titulků

Pal! Pal! Pal! Jeden život? Žádný pokračování? Co je to napadlo? Dolů a "R"! Na ovladači jsou 4 velký tlačítka! To jim jako kurva nestačí? A teď něco, co to tu odpálí do sraček. Přepínám na mód hoven, jedeme do Prdelákova, jsou tu Bible Games na CDi! No ty seš mi ale sráč vymrdanej!

Mario, Mario, Mario... Jako by svět zamořil příval her s Mariem. Ale co Luigi? Každýmu byl ukradenej. Strčili ho na vedlejší kolej, zatímco jeho bratříček slízaval smetanu. Ale pak přišla hra Mario se ztratil! První s Luigim v hlavní roli. Sice se mu nepodařilo probojovat do názvu, ale když vyšla, říkal jsem si, že by to mohl být dobrý nápad.

Ale ne. Akorát pohřbila Luigiho ještě o pár metrů hlouběji. Nejprve vidíme, jak Mariovi na hlavu hodí pytel. Jak se dostal dovnitř? To měli na dně díru? Proč nezdrhne? To si žádá vysvětlení! No nic. Na Luigim je, aby ho zachránil. Na scénu přijede na Yoshim. Je naprosto zřejmé, že grafika je vykradená ze Super Mario World, ale na 8bitovém NES to vypadalo celkem dobře. To vás má však jen zmást, že ta hra bude za něco stát.

Část s hradem je jen předehra, kterou se dostanete do pravé hry. Což je v podstatě jen chození po nudném městě a kecání s lidmi, kteří ani do Mariovy hry nepasují. Nebo Luigiho... Začnou vám vykládat o Ostrově svobody a v tu chvíli vám docvakne, že hrajete naučnou hru. Naučná hra? Já se nechci učit!

Chci s mozkem vyjebat! První Luigiho hra a dostane se mu tohohle? To je ale píčovina! Ve hře jde o to, že Koopové ukradli objekty ze známých památek a vy je musíte dostat zpátky. Koopové vás ani nemůžou zabít! No tak... NO TAK! Skočíte na ně a seberete pytel s penězi.

Toť vše. Ve skutečnosti je uvnitř ukradený předmět, i když na pytli je symbol dolaru. Vaším úkolem je zjistit, na jaké známé místo patří. Tak si říkám... co to vlastně Luigi dělá? Neměl by zachraňovat Maria? Proč šmejdí po New Yorku a hledá památky? Copak to máme tady? Vypadá to jako Empire State Building v pazourách King Konga. Ta samá opice, která po ní ve filmu šplhala, je najednou tak velká, že jí obejme pařátou.

Cože to tu píšou? Že se Koopům podařilo ukrást King Konga? To mi chcete říct, že vaším úkolem je vrátit King Konga na mrakodrap? Tak tohle teda fakt nepobírám. Za prvé - jak se Koopům povedlo chytit King Konga? Za druhé - proč lidi v New Yorku trápí, že Konga ukradli z Empire State Building? Vzpomínáte, jak ho chtěli sestřelit letadly? Není dost jasný, že ho tam prostě nechtěli? Za třetí - tohle má být naučná hra, která nás učí o tom, co najdeme v NY.

Tak proč tam prokurvapána dali obří opici, která ani neexistuje?! Za čtvrté - ten pytel. Fajn. King Kong měří asi 15 metrů. Ale podle týhle hry má tak 500 metrů. Jak velký tedy vlastně je? No, pokud vám nestačí přirovnání "větší než mrakodrap", tak řekněme, že... kurevsky větší než ten zasranej pytel! A za páté - nedokážu skousnout koncept, že King Kong hraje v Mario hře. Předloha Donkey Konga, který si s Mariem taky zahrál.

Narazili jsme na nějaký divný paradox? Ve hře je infocentrum, kam máte vrátit ukradené předměty či co... Baba v okýnku s vámi ale nepromluví, dokud vám nepřijede helfnout Yoshi. Aha, takže mi chcete říct, že důvod, proč s vámi ta blbá kráva nemluví, je ten, že Luigi nedosáhne na okýnko? Do prdele práce! Vždyť tu kadibudku hravě přeskočí! Vážně nás mají za takové debily? Musí mít Yoshiho, aby dosáhl k okýnku?

Nejradši bych je proplesknul přes ksicht svým zamaštěným italským kokotem! Ovládání je posraný k nepoznání. Jak se jim povedlo pojebat ovládání u Maria? Většinou je sice v pohodě, ale na nové obrazovce se občas zasekne. Kurva, hni tou prdelí! Hybaj! U všech svatých mamrdů! Víte, co jsem luštil notnou chvíli? Jak chodit po silnici. Musíte stát přímo na přerušované čáře. Pokud jste jen o kousek vedle, nejde to. Pro porovnání se mrkneme na verzi pro SNES.

Je to v podstatě stejná hra, jen má lepší grafiku. Ale když se tu snažíte pochodovat po silnici, slyšíte jen klaksony aut. Kdo to na mě kurva troubí? Neviditelný auta? Víte proč? Musíte stát na přesně opačném místě! Na chodníku! Tady se asi snažili být realističtější. Jestli chtěli děti aspoň něco naučit, tak ne čochtat středem silnice.

Ale sledujte, teď jsme teprv v řiti. Tohle je Mariův stroj času. Podle názvu byste čekali bomba hru! Představte si Maria cestujícího v čase. Trochu jako Želvy v Turtles in Time. Ne, ne, ne... hlavně nesrovnávat. Tohle je totiž další "naučná" "hra". V uvozovkách proto, že je stěží naučná a stěží se může nazývat hrou. Co je to za hru, kde ani nemůžete chcípnout?

Musíte najít různé předměty a vrátit je do správných časových období. Hledáte je v muzeu a lezete do dveří, kde bojujete s Koopy jako v původní arkádovce. Jakmile je pozabíjíte, objeví se předmět. S předmětem skočíte do stroje času, příhodně vyrobeného z potrubí. Vyberete historické datum a hurá do světa... Ale když zjistíte, že jste zvolili špatný datum, musíte se vrátit zpátky a znovu bojovat s Koopy.

Bože můj, to je ale nuda! Jedna věc je udělat sračkoidní Mario hru, ale když se vám podaří zmrvit původní arkádovku, tomu se říká úspěch. Musíte spojit nalezený předmět s historickým letopočtem. Na místě najdete nápovědy mezi budíky a přesýpačkami. Nedávalo by větší smysl, kdyby vám poradili předtím, než tam vlezete? Následně musíte umístit předmět na přesně dané místo.

Tady je předmětem jablko, nápověda mluví o Isaacu Newtonovi a tady máme strom. Nepřišel Newton s gravitační teorií, když na něj spadlo jablko ze stromu? To by dávalo smysl. Zvolím jablko a je mi řečeno, že jsem na špatném místě. Přiletí pták a jablko mi sebere. Víte, co musím udělat teď? Vrátit se k vymrdaným Koopům!

Ani netuším, co jsem posral. Mám stát na koruně stromu? Nebo jsem byl i ve špatném roce? To se nikdy nedozvíte, pokud neproskáčete celou hru jako pojebanej čamrda. Těžko se mi to říká, ale je tu i verze pro SNES. V rychlosti se na ni podíváme. Tady vám dají předměty hned na začátku. Pak se objeví stroj času.

Ale narozdíl od NES, kde jste měli na výběr různé letopočty, tady musíte vybrat místo, pak ručně nastavit rok a nastavit, zda před, nebo po Kristu. Je tu tedy neskutečná hromada možných kombinací. Pokud nastavíte čas a místo, které není ve hře, zjistíte to až po surfovací minihře. Jo. Tohle nahradilo sekci s Koopy, ale je to ještě víc otravný! Musíte tu posbírat deset houbiček a vjet do víru.

Ale jsou příliš maličké a navíc vypadají jako tyhle věci, které mi připomínají mořské ježky. A ježci vám seberou houbičky. Ke všemu je tu navíc časový limit! Když vám vyprší čas, musíte to hrát znovu. Celkem ironický, že vám běží čas pro návrat v čase! Když jste na místě, hledáte nápovědy, odpovídáte na otázky, další nápovědy, další otázky a...

Kurvadrát... Věřte mi. Není to žádný vzrůšo. Víte co? Učte mě! Prosím, učte mě! Asi se mi z toho posraly smysly. Nudím se tak hrozně, že bych se radši vrátil do školy než tohle! Vím, že existuje spousta naučných her s Mariem. Mnohé z nich na PC. Ale tyhle dvě pro NES a SNES se snaží klamat, že by mohly být dobré. Vyšly na konzolích, které nám přinesly legendární Mario hry. Navíc s grafikou Super Mario World a názvy, které se ani naučně netváří.

Klidně by to mohl být Mariův zeměpis a Mariův dějepis. Ať už naučné, nebo ne... Tyhle hry jsou obludné chrchle na tváři vesmíru a času, které urážejí samotnou podstatu světa jako takového. Jinými slovy... stojej za hovno! Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jako jediné video mi tohle blbne. Nejde pauznout a titulky se sekaj

182

Odpovědět

Už to jede. Dobrej díl. Btw ,,čochtat středem silnice´´ je super výraz :D

181

Odpovědět

Jako jsou i dobrý naučný hry. Třeba kdysi dávno vycházela v nějakém časopise (: hra scooby doo jako hlavolam a mezi tím byly minihry, kde vysvětlovali různý přírodní jevy nebo popisovali umění atd. a na konci si děti mohli vytisknout omalovánky bludiště... (jsem vychovatelka tak jsem tím trochu střelená). Nebo já se třeba naučila anglicky(slovíčka) z "hledaček" (i když teda "vycházkovou hůl" nebo "jezevce" jsem zatím nepoužila). Ale tohle bych teda nepřežila.... ;)

192

Odpovědět

Vychovatelka.. to zní sexy..

VCBP

192

Odpovědět

slabší díl. Zklamání.. Nechápu proč to nemůže být 2x týdně, když třeba The Joker Blogs nebo =3 je 2x

1854

Odpovědět

Řekl bych že to je kvůli tomu že =3 má tak v průměru 5-6 minut a AVGN má v průměru tak 12 minut..

184

Odpovědět

+Cerny strazce vesmiruAVGN má v průměru tak 9-10 + hodina uvodni znělka a hodina závěrečný titulky.. Obdobné fráze apod, rozhodně to není nic extra hard na překlad

1932

Odpovědět

Pokud to není nijak těžké na překlad, tak věřím že videacesky.cz uvítají do svého týmu rádi nového kolegu, obzlávšť s Vaší brilatní angličtinou, kterou jste předvedl použití výrazů jako extra hard.

192