Herní glitcheAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:432
Počet zobrazení:8 539

Hrám se James věnuje už hodně dlouho, takže není divu, že se setkal s celou řadů různých chyb a vad. Někdy stačí profouknout kazetu, tak jak jsme to dělali my ze staré školy, ale někdy je to chyba programátorů. Nerd vám dnes i ukáže glitche, které si můžete sami doma vyzkoušet. Narážíte ještě dnes na nějaké chyby? Které vás nejvíce pobavily? Pozn.: VHS kazeta - archaický nosič videosouborů z dávných dob.

Přepis titulků

Překlad: Rizyk www.videacesky.cz Vezme vás do minulosti. Hrát ty největší zhovadilosti. HERNÍ GLITCHE Taky to nenávidíte? Hrajete hru a zničehonic začne blbnout! No tak! Teď se sere i Metal Gear? Profouknete kazetu, hýbete s ní, vyměníte konzoli, ale pořád nefunguje.

Když se tohle stane, tak to znamená, že je něco uvnitř vaší hry. Něco, co chce změnit grafiku na pixelový mišmaš. Máte co dočinění s šotkem glitchů herní grafiky. Dobrý den, Nerde! Jak se máte? Dobrý den, pane! Jak se máte, já se jsem glitchů šotek. A mám pro vás, Nerde, spoustu glitchů!

Mám tady jash fůjsdfj akjsf kůaj. Na tebe se můžu vysrat! Myslíš, že nemůžu hrát? To bude teda obtížné. Všude odstíny hnědé a zelené. Jako matka Příroda. Rád tím zvýrazňuju pokoje. Je to hnusné jako tvoje máma. Ty jeden zkurvysyne. Měň si hry jak chceš, ale glitche já ovládám dnes!

A tady máme Punch Out s železným Mikem Tysonem. Pěkně jsem mu to vytmavil. Jak se ti to líbí? Říkáme mu hovnivý ksicht Mike Tyson. Ty zakrslý zmrde, vypadni z mé hry! Neplivej mi do toho. Víš, jakou dalo práci tam ten prach dostat? To mě z tama chceš vykouřit? Proč nevykouříš mě?! Vysral jsem na to svoje glitche.

Přemýšlím, jestli se ten šotek domluvil s herními společnostmi, aby vám mohli prodávat různé čističe, které nepotřebujete. Vážně tohle potřebujete na vyčištění hry? Možná tak na vyčištění prdele. Ukážu vám, jak to pořádně vyčistit. Vemte si vatovou tyčinku. Jen ne tyčinku! Dejte trochu čističe na konec, takhle.

Ne moc, nechcete mít mokrou hru. Dej tu tyčinku pryč! Pryč s ní! A šotek je pryč! Jseš vážně blbec! Já se vrátím. Samozřejmě některé glitche jsou chyby v programu a můžete je spustit manuálně. Takže kdo si chce doma zahrát na šotka, může zkusit tohle. V MegaManovi 2 běžte na úroveň Airmana.

Musíte držet předmět číslo jedna. Teď je čas bojovat s Airmanem, ale kurevsky ho překvapíme. Použijte předmět číslo jedna, abyste se dotkli dveří a sledujte. Páni! Přemýšleli jste někdy jak by vypadalo, kdyby se úroveň Airmana a úroveň Dr. Wily Stage 2 hodily do mixéru? Když jsme u MegaMana, tak mám jeden zážitek s pátou hrou. Stalo se to hodně dávno a pochybuju, že se to stane znovu. Naštěstí mám důkaz nahraný na VHS kazetě.

Byla to dlouhá noc a chtěl jsem dokončit hru. Dostal jsem se k jednomu finálových bosů. Normálně bych měl vidět ty velké kusy, které létají z robotova těla a mohl je použít jako plošiny. Ale šotek tu noc nehrál fér. Věděl, že jsem se dostal daleko a že pro tuhle úroveň neexistuje kód. Poprvé jsem se tehdy snažil porazit MegaMana 5. Takže si dokážete představit, jak jsem byl zmatený, když mě zasahovaly neviditelné objekty.

Plošiny byly neviditelné, ale na robotovi pořád stály. Jen iluze, grafikové mě chtěli ošálit a zkazit mou celovečerní snahu. Jedinou možností byl reset hry, ale to jsem nepřijal, takže jsem zabral. Skákal jsem do vzduchu naslepo. 9 z 10 případů jsem to schytal. Po velké dávce trpělivosti jsem přišel na vzor a byl schopný bosse porazit. A to byl skvělý okamžik v historii Nerda.

To je nemožné! Nikdy jsem nic takového neviděl! Měl bych dostat zlatou medaili. Někdy můžou být hry nepředvídatelné. Cheetahmen 2 je ukázkovým příkladem, kdy je celá hra jeden velký glitch. Jak už jsem říkal v recenzi Cheetahmen, poté co porazíte bosse čtvrté úrovně, jste zaseknutí v prázdnotě. Takže nemáte jak dohrát dvě poslední úrovně, pokud se nestane zázrak.

Pokud se objeví modrý Měsíc v pátek třináctého a všechny planety jsou v řadě, tak hra začne na těch chybějících úrovních. Frustrující je, že nemám na výběr a musím je dohrát. Znovu už se to nestane. Takže musím sedět hrát dvě nejtěžší a nejzáhadnější úrovně ve videoherní historii. Už tak je to jedna z nejvzácnějších her na světě. To je mi teda pocta.

Jo a zkuste hádat. Je to na hovno. Stejně jako zbytek hry. Obě úrovně se jmenují Level 3. To už jsou celkem čtyři úrovně 3. Poslední boss pobíhá tam a zpátky. Stojíte, ubijete ho k smrti a potom? Přesně tak. Jestli ještě někdy budu muset mluvit o Action 52 a Cheetahmen, tak si přišpendlím koule ke stropu.

Double Dragon jsem hrál tak moc, že jsem nacházel divné chyby pořád. Když se v první úrovni dotknete zdi, stanete se lidským výtahem. A pokud si tam vezmete bič, můžete dělat tohle... Říkejte jim glitche nebo easter eggy, ať už jsou záměrné nebo ne, někdy se hodí. Nechcete bojovat s bossem ve druhé úrovni? Tak nebojujte! Prostě odejděte. Ani za váma nejde, jako by říkal: "Tak jo, ty sračko."

Nechcete bojovat s těma svalnatcema? Vyšplhejte na zeď. A ten si říká: "Na to seru, tam já nejdu!" Asi nejslavnější z videoherních tajemství je "warp zone" v Super Mario Bros. Nejdřív se tím hráči bavili, když zjistili, že můžete ničit i strop. Pak přišel objev, když jste zjistili, že můžete vylézt nad strop. Nebylo to skvělé, vidět Maria běhat před čítačem skóre? Ale to byl jen začátek.

Pokud jste přešli konec, dostali jste se do warp zóny, kde můžete přejít do jiných světů. Ale pak někdo, kdo měl až moc volného času, zjistil, že když zničíte některé bloky a uděláte specifický skok, tak můžete projít skrz zeď. Stejně tak vás to vezme do warp zóny. Pokud nedojdete dost daleko. Pokud skočíte hned do prvního potrubí, vezme vás to do světa -1.

Je to jen vodní svět, který se pořád opakuje. Taky existuje zajímavá věc známá jako "Dvojitá smrt". Pokud umřete u Hammer Brothera, zkuste hru pauznout a znovu pustit. Ale podívejme se na Maria 2, tahle hra je fakt super. Zvedáte nepřátele a házíte je na ostatní. Vážně super! Dostaň ho! Co se to stalo? Zkusíme to znova.

Miluju tyhle POW bloky. Vymažou všechno živé z dosahu. Je tady ten klasický trik, kdy přejdete do temného světa, vezmete ten blok a počkáte až vyprší čas. A teď máte dvakrát tolik POW síly. Tohle místo čeká soudný den. Ale ne, mění to gravitaci! Destruktivní síla POW bloku je tak silná, že to zbytek hry nezvládá.

Želví krunýře a další věci létají všude kolem. Co se stalo? Kam ten Bob-omb zmizel? Projel skrz zem. To by mě zajímalo, kam zmizel. Znáte toho otravného Phanto-zmrda? Obličej, který vás sleduje, když zvednete klíč? Taky ho tak nesnášíte? Nechtěli jste ho vždycky zabít? Tady je návod. Musíte posbírat přesně čtyři třešně a čtyři zeleniny.

Vemte klíč a dostaňte se někam, kde je zastavovač času. Teď sežeňte ještě jednu třešni, aby se objevila hvězda. A rychle, čas utíká! Jo! Mám ho! Konečně jsem toho hajzla zabil. Jdeme na Maria 3. Proč by ne... Téhle hře se šotek vyhýbá. Asi už se sem kvůli všem těm odkazům Satana nevešel.

Ale má určité glitche, které můžete provést sami. Jako potápění v písku a chůze ve vzduchu. Co se týče Super Mario World, tak tady je taky dobrý trik. Běžte na Chocolate Island 3. Dostaňte se na konec. Místo normálního výskoku pusťte Yoshiho ve vzduchu. Obrazovka se pořád zaměřuje na místo, kde byl Yoshi a vidíte jen Mariovy nohy. Ale to je jen začátek. Páni, stabilita všech barev v tomhle světě záleží na správnosti toho skoku.

Z nějakého důvodu hráči rádi nalézají takové glitche. Možná protože jsme pyšní, že jsme našli chyby, které programátoři přehlédli. Nebo protože rádi hrajeme bez pravidel. Objevujeme. A pro ty nejodvážnější průzkumníky je tady Mountain King na Atari 2600. Nebaví vás pořád ty samé plošiny a žebříky? Chcete se dostat doslova na vyšší úroveň hry?

Provedením velmi specifického skoku můžete dostat postavu výš než normálně. Pak se musíte dopadnout na přesně dané místo. Pokud se netrefíte o jeden pixel, nebude to fungovat. A někdy to nefunguje ani tak. Musíte držet joystick ve směru, ve kterém skáčete a pustit ho přesně na vteřinu. Vítejte v glitchovém nebi. Rozsáhlém světě bez logiky. Místo, které je mimo zrak a sluch, ale taky mimo mysl.

Když si budete hrát s různými tlačítky na Atari, tak můžete měnit prostředí. Můžete taky zapojit různé ovladače do druhého portu, třeba kolečko nebo klávesnici. Můžete zkusit ovladač z ColecoVision nebo ze Segy Genesis. Je to jako pokus šíleného vědce. Zkoušel jsem hodiny a stejně jsem nevyzkoušel všechno. Obrazovka prý různě problikává, postava mění velikost a objevují se divné předměty.

Budete dalším dobrodruhem, který objeví neprozkoumané části glitchového nebe? Od starých her až po ty nové. Zdá se, že glitche tady budou pořád. V Zeldě: Twilight Princess na Wii jsem jen tak skákal kolem, když jsem se zasekl ve střeše. Bohužel ten skok nemám nahraný. Zkoušel jsem to udělat znovu, ale nešlo to.

Zahrajem si Rockyho na PS2. Zase ty? Co se stalo s publikem? Dneska se ti teda sešlo obecenstvo, Nerde. Vyprodal jsi všechny lístky. Plný barák glitchů! V tomto rohu máme o váze 0 kilogramů - nic. A v tomto rohu máme úplně to samé.

Nic. Slyšíš to? Ten zvuk? To je glitch. Tvůj glitch. Užij si to. Ne. Reset nepomůže. Nic to neudělá. Naser si, už to funguje.

Co je tohle? Pohřbil jsem ho do země, ten se poved. Ten se poved, šotku! Oujé, glitchuju, na zem! Na zem, na zem, na zem! Nikdy jsem neviděl takhle posranou hru. To nezabere. Nezabere. Jaký je čas?

To nezabere a půl. V tomto rohu máme vykuleného Balbou! Co se mu stalo s pusou? Oči mu vypadnou z důlku! A v tomto rohu máme Spider Rica bez čelisti. Jsou jak zombíci. Co to je? Rocky: Edice nemrtvých? Jsi vážně zvrhlý zmrd, víš to? Zkusím Clubber Langa. Clubber Lang!

To by šlo, uvidíme, co mám v rukávu. Žádný nemám, ale tady je můj poslední kousek! A to bude teprve pastva pro oči! Je to Clubber Zmrd. Potřebuju pivo. Tak ty chceš hrát nefér? Jak se ti to líbí? Ledově chlazená láhev glitchů. Pěkný pohodlný pixelový glitch.

Komentáře (36)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak ja myslel, ze ten glitch s mariem jak beha nahore je proste jen dalsi moznost, jak dokoncit uroven :D a to jsem na to prisel tak pred 14 lety uplne nevedomky :D

01

Odpovědět

Skvělé video :) sice jsem se těšil na Superman 64 ale nevadí :) chci se zeptat...je to náhoda, že je na tomhle webu tolik druhů videii s hrami na retro konzole? koneckonců je tu AVGN, Dorkly Bits, kdysi Legend of Neil (Legend of Zelda NES), pak nějaké video s Mariem a možná bych si ještě na něco vzpomněl.

190

Odpovědět

Já bych řekl, že tyto věci jsou celkem populární, navíc pamětníci 8-bitové doby (a že zase nemusíme být tak staří :-) ) oceňují určité kouzlo těchto her. Dneska oslňuje grafika a zvuk, to tenkrát použít nemohli, takže hrám museli dát jiné kouzlo. A tenkrát musel programátor jóoo umět. V těch pár kB paměti musel šetřit každý bit. Dneska ne, sem tam se tam něco prskne, případně se zvednou nároky o 1GB RAM navíc, šetření a optimalizace netřeba...je jiná doba :-) Ale jsem rád, že 8-bitové čtverečky jsou stále v kurzu a že v podobných parodiích a zábavně-vzdělávacích (ve smyslu poznávání starých her) pořadech to poznávají i ti, kteří to nezažili...

200

Odpovědět

+noirut64asai to tak bude...když jsem si koupil svoje první nintendo (před par měsíci) tak jsem z něho byl uplně v haji :) bohužel se dnes blbě shani hry :(

190

Odpovědět

+noirut64Bohužel, shánění her je problém. U PC, Amigy, Atárka apod. si člověk může udělat kopii a hotovo. Není to sice úplně legální, ale komu to dneska může vadit? U konzolí s hrami na cartridgi je problém. Tu nezkopíruješ. Takže buď shánět po bazarech, aukcích, nebo existují univerzální cartridge, které mají slot pro SD kartu a tam můžeš nahrát ROMky stažené z netu. Ale jestli se dají koupit, to netuším.

190

Odpovědět

To byl super dil a ten popisek dole mě taky pobavil :D

210

Odpovědět

jedna ze starsich her Golden Axe lvl pred finalnim bossem jste osvobodili nejakou zenskou a chlapa a bossfight pred osvobozenim zacinal tim ze boss vysel ze dver kdyz jste se sikovne postavili tak kdyz vchazel stacil vyskok a sek a boss klasiyk spadl na zem ale jakoby vypadl z obrazovky a predstiral ze je mrtvy

181

Odpovědět

Na konci stage 9 to bylo

181

Odpovědět

+tritolNejvětší p***l stejně byla přepisovat ty srt soubory, takže pak človík mohl hrát za kuře nebo skeleton knighta .)

181

Odpovědět

Taky jste si na začátku mysleli, že vám to laguje a že vám vyskočí blue screen? :D

212

Odpovědět

jeden ze super dil ;-D

180

Odpovědět

:D ta poznámka pod video nemá chybu :D To už som fakt taký starý ? :D

202

Odpovědět

pracuju v jednom pc shopu a mame tam bluray videa.. a vedle toho sme meli 3 DVD videa.. sem si rikal.. "co tady delaj ty obrovsky VHSky.." ;-DDD

197

Odpovědět

Tvl, jak zajeli do země :D Vykulenej Rocky a hovno s rukavicemi na koncu, to nemělo chybu :DD

191

Odpovědět

Tvl a ja som si najprv naozaj myslel, že blbne net xDDD

221

Odpovědět

Jojo, ten první zásek byl naprosto realistický, už jsem chtěl zas nadávat na Youtube... :D

231

Odpovědět

+Ligerhehe presne.. sem si rikal.. no tvl po prve mi zacne blbnout i videa cesky?

193

Odpovědět

Výborný díl. Ale pamatuju si akorát na toho Maria a World -1 :D.

181

Odpovědět

Super díl. :D

191

Odpovědět

cooo? kde je Superman 64? tak mě ta popularita z minulýho dílu navnadila, a ono nic? :(

183

Odpovědět

U toho Rockyho sem málem spadla z postele i ten gremlin mě dostává:D ..Jinak u titulků tam zůstává ta poslední věta až do konce videa - "Pěkný pohodlný pixelový glitch".

191

Odpovědět

Já bych řekl že to tam dal překladatel schválně aby to vypadalo jako že to udělal ten glitch skřítek :D

202

Odpovědět

+Felix MageTak to mě nenapadlo, bylo by jim to podobné :D

180

Odpovědět

Pozn.: VHS kazeta – archaický nosič videosouborů z dávných dob děláš si p***l? :-D

192

Odpovědět

cítim sa starý :(

191

Odpovědět

Nechápu jak to může vůbec napsat.
Kdo sakra neví co je VHS????

1839

Odpovědět

+ZlopánCo třeba použít mozek a pochopit, že to byl jenom vtip?

1813

Odpovědět


Odpovědět

Do háje, je mi 15 a víc sakra dobře, co je to VHS! :-) Byly to krásný časy, když jsme nahrávali filmy z televize.. a dodnes fungují! :-)

180

Odpovědět

A já se těšil na Supermana z N64 :(((

182

Odpovědět

Zrovna sem to přesně takhle chtěla napsat :D

181

Odpovědět

+EiblinFakt? Uff! Ještě že sem v tom byl PRVNÍ :)))

1919

Odpovědět

+EiblinMyslím že to bude chtít víc lidí než jen my dva

182

Odpovědět

+EiblinNezbývá než doufat, že bude příště.

182

Odpovědět

Nechápu proč to nepřekládají souvisle..

1815

Odpovědět

Bude příští týden. S Rizykem se většinou střídáme po týdnu, takže mi Supermana nechal "dojet"...

181
Další