Philips CD-i, část 3.Angry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:336
Počet zobrazení:6 911

Vítejte u posledního dílu trilogie o strastech slavných Nintendo sérií na konzoli Philips CD-i. Dnes nám Nerd představí zbývající dvě Zelda hry, uvidíme pár dalších neskutečně pitomých filmečků a nakonec nás čeká zajímavá hudební variace na známou znělku ústřední série. Užijte si téměř 15 minut plných čirého vzteku. Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Přepis titulků

Na co přijdu, to sežeru! Vezme vás zpět do minulosti hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám.

Je to Naštvaný Nintendo Nerd. Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Je na čase zakončit tenhle festival CD-i sraček. Podíváme se na poslední dvě Zelda hry. Jako první tu máme Link: The Faces of Evil. Má naprosto stejné chyby jako Zelda: Wand of Gamellon, takže nemusím zacházet do takových detailů.

Hraje se stejně a má i stejně zvrácené filmečky. Určitě víš, co se stane, když přijdeš o poslední rupii. Teď makáš pro mě! Odveďte ho! Vedeš si skvěle, Linku. Jsi náš hrdina. Ty vole, tyhle víly mají Linka fakt rády... Jediný hlavní rozdíl je, že hrajete za Linka a zachraňujete Zeldu.

Role se prohodily. V demu vám Link předvede ovládání hry. Stiskněte šipku dolů a já se skrčím. Když jsem skrčený, můžu chodit jako kachna. Pecka, co? Dalším rozdílem je, že musíte sbírat sněhové a ohnivé koule. Některé nepřátele zabijete jen příslušnou zbraní, Takže se musíte tahat s dalšími kravinami v inventáři.

Ještě víc času tak strávíte sbíráním zbraní a rupií, za které nakupujete bomby, lana a olej do lampy. Aby toho nebylo málo, máte tu víc zbraní, které užírají rupie. Víc otravný už to být nemohlo? Nesnáším sbírání rupií! No tak! To se nesebereš ani dvě najednou? A skákání je pořád obrovský problém. Hej, proč se tam nemůžu dostat?!

Ty parchante! Hovado zkurvený! Vylez tam! Tady zas budou lítat kurvy! Kurva! Kurva! Kurva! Kurva! Kurva! Kurva! Kurva! Tohle je nejhorší část ze všech: Chci jít ke dveřím.

To vypadá snadně, že? Ale nemůžu se tam nikudy dostat! Zespodu na ně nedoskočím a lano nemám. Celkem smolík, že jsem je všechny vyprcal, abych se tak daleko dostal. Z druhé strany mě zase blokuje sloup. Téhle části fakt nerozumím. Můžete projít spodní částí sloupu a dokonce i dvěma předchozími, které vypadají naprosto stejně. Proč kurva nemůžu projít kolem týhle jedný části?

Zdá se, že jediná cesta je vrchem, ale nemůžu se tam dostat. Skáču tu jak vymrd, ale nahoru nevylezu. Ironií je, že tudy jsem přišel. Za vše může jeden nepovedenej skok. Ale copak za to můžu, když je strop tak nízko? A doleva taky nemůžu. Nahoře i dole mi v cestě stojí tohle obří hovno! Jakmile spadnete, jste nahraný...

To si dělaj prdel? Navrhli tuhle mapu jako past? Jedinou možností je nechat se zabít padajícími bodáky. Nebýt jich, museli byste restartovat hru a přišli byste o postup. Ztemňování mě taky pořád sere. Ajaj, došel mi olej, takže nevidím na cestu zpět. Vítejte v řece sraček bez pádla. Račte si namočit ručičky... Spuštění rozhovoru je pořád stejně divný!

Proč jim musíte vrazit meč až do análu? Přímo do hnědýho! Páni! Mečem taky nakupujete. Když se k vám přisere prodavač, spustíte rozhovor. Vypadni, kupuju si tu bomby! A tady se snažím bojovat, ale tohle hovado se mi plete do cesty! Zmiz! Nepřátelé jsou jak osina v prdeli.

Většina se ani nedá trefit. Vidíte to? Snažím se sejít dolů, ale to zkurvený prase mi kříží cestu! To by nebyl problém, kdybych mohl seskočit! Ježíšku na křížku, to je hrůza! Další nesmysl je, že nemůžu trefit tyhle zmrdy, protože bomba je prostě přeletí. Kdybych je mohl házet v podřepu, možná bych se trefil, ale to nejde, protože tím vyvolám menu.

Jo, předměty používáte zásadně vestoje. Serou mě tyhle hadi! Musíte si to perfektně načasovat. Já ty zmrdy nenávidím! Nejhorší jsou ale chrliči! Musíte je trefit několikrát a pořád přilétají další! Kdybyste se je snažili pozabíjet, zakysnete tam navždy! Nedělám si prdel! Radši se jim snažte utéct. Jdu si pro tebe, Ganone!

Přidej se ke mně a budeš se mnou vládnout Koridai... nebo zemřeš! Stačí mi jen jediná trefa... knihou. Jo, tentokrát je to kniha. Jeden zásah... To se nepočítá? Sice mi pustili dramatickou ukázku, ale jsem zase před hradem! Kurva... Takže musím zase prolézt celej hrad, ale Ganon je naštěstí pořád mrtvej.

Teď už jen probudit Zeldu. Dělej, přišel jsem zachránit tu tvou urozenou prdel, budíček! Tak vstávej, kurva! Á, no jasně... Zachránil jsem tě před Ganonem! Zvítězil jsem! Jak poetické... Přesuňme se k poslednímu dílku téhle bezbožné triády.

Zelda's Adventure vyšla rok poté v roce 1994. Místo kreslených filmečků vás čekají zdigitalizovaní herci. Občas se ani nehýbou, je to jak slideshow... Jak název napovídá, je to jediná další hra, kde hrajete za Zeldu. Linkova řiť čeká na záchranu. V kobkách najdete kusy kamene. Podobně jako části Triforce v původní hře. Tahle hra se řídí víc zavedenými standardy.

Navíc hrajete s pohledem shora. Aspoň už nemusíte skákat šipkou nahoru a krčit se kvůli inventáři. Rupie navíc sbíráte klasicky, nemusíte je bodat. Přesto musíte počkat, než spadnou na zem, což vás v tomhle pohledu může zmást. Hra je lepší než předchozí dvě, ale ne zas tak o moc... Nejotravnější věc je čekání na načtení nové obrazovky. Sledujte, jak dlouho to trvá. Možná si říkáte, že tohle přeci nemůže dělat pokaždé.

Ale jo, dělá! Víte, jak dlouho trvá se někam dostat? Koukněte, jak rychle to šlo v první hře. Vidíte? A to byla stará 8bitová mašina. Zpropadený CD načítání! Čumte na to! Aspoň máte čas na pivo. Taky mě sejří, že k vám pořád někdo mluví! Zeldo! Zeldo! Nechoď nikam bez ochrany! Zavři hubu!

Najdi něco, co tě vyléčí. Zelda v hlavě slyší hlasy? Pinda pošahaná. Na rozdíl od starých her s texty nás tu čeká hodně špatný dabing. I zvuky stojej za vyližprdel. Proč Wireové vzdychají jako lidi? A co je do prdele tohle? CO TO JE?!!! Ani muziky si moc neužijete.

Jen starých dobrých zvuků přírody. Taky se mi moc nezdá ta země. Vypadá to jak satelitní fotky. Tohle budou lesy... Že by byla Zelda obr? A hele, žebřík. Vzpomínáte si? V původní hře? Stačilo po něm prostě přejít. Bude to tu stejně snadné? U propasti musíte zapnout menu... Vybrat žebřík...

a použít ho. Pořád musíte něco vybírat! Ukážeme si příklad. V každé dobré Zelda hře se věci nakupují takto. Pohodička, ne? Tady musíte zastavit, zapnout menu, vybrat rupii, a koupit... To je ale zpíčenina! To byl poslední kousek, mladá princezno. A musím zmínit, že menu stojí za hovno!

Zaprvé - můžete držet jediný předmět! Meč... nebo hůlku, či co to je... V ostatních hrách máte meč vždycky a volíte si druhý předmět. Ovšem CD-i nevyužívá všechna tlačítka, takže musíte používat menu. Taky mě vytáčí, že musíte listovat v inventáři. Nestačí zmáčknout šipku na joypadu, musíte přesunout kurzor na šipku a klikat tak dlouho, dokud předmět nenajdete. Tomu říkám zmrdství! Proč je nenacpali do jedné obrazovky?

A co teprve mapa. U jiných Zeld stačilo zmáčknout jeden čudlík. Hračka. Ale tady je mapa uvnitř inventáře! Chcete vidět mapu? Zapněte inventář... vyberte mapu, prohlédněte si ji, zpátky do inventáře... a konečně zpátky do hry. Sbírání pokladů? Myslíte, že stačí otevřít truhlu? Ne, ta zpíčená bedna s vámi začne tlachat. Pak po vás plivne poklad, což jsem poprvé ani nezaregistroval.

Kam se podělo tohle? Sledujte tohle. Někdo po mně chce naplnit nádobu u pramene řeky. Nevím, proč nestačí zajít ke břehu. Zajdu tedy k prameni, což je tahle divná lebka, vyberu nádobu, která po naplnění záhadně zmizí Zeldě z rukou a objeví se nalevo za ní. Cože?! Nikdy netušíte, co který předmět udělá.

Tahle flétna mě prý ochrání před hady. Ale než ho stačila zabít, zmrazila mě a ten vymrdanec málem zabil mě! Díky moc! Ale největší problém je, že ukládání nefunguje! Když vypnu hru, všechna data se smažou. To je sviňárna! Design je jedna velká katastrofa. Nikdy netušíte, kam máte jít.

Vidíte ten tmavý flek? To je jeskyně, kam mám zalézt. Ale ta skála je tak nepravidelná, že mi to přišlo jako součást pozadí. A tohle mi zase přišlo jako propast, než mi docvaklo, že je to kus stropu. Tohle se často nestává a narazíte na to hned po části se žebříkem. Přirozeně jsem si tedy myslel, že to je díra. Tady se snažím jít doprava, ale něco mi brání v cestě! Co se to kurva děje?

A do píči, teď zhebnu. Uteč... zaseknul jsem se! Kurva! I mapy se pořád mění. Bílý čtvereček jsem já, ale stačí malý pohyb a jsem rázem zde! A to se nestalo poprvé. Lítáte po celý mapě. V jiných Zelda hrách máte tajné chodby, které vás provedou kobkami. To dává smysl, ale tady vás to přehodí na mapě jediným přechodem. Co to s tou hrou kurva je?

Tomu nevěřím! Ne, odmítám tomu věřit! A dost! Víc už nedávám! Jak mohli takhle strašně zprznit Zeldu? Ne, není to Zelda. K těm ji řadit odmítám. Ale... máte tam Zeldu, Linka... Víte co? Tenhle argument neberu. To je jako by vám táta řekl: "Šukal jsem tvou mámu!"

Jo, o tom se nedá dohadovat. Hrát tyhle hry má asi takový smysl jako smažit psí hovno na pánvi. Stačí přidat bůvolí blitky a polít kočičími chcankami. Toť pochoutka ála Zelda CD-i. Tahle hra stojí za píču! Tahle taky! Tahle taky! Jo a Mario Hotel?

Ten stojí za píču taky! CD-i stojí za píču! Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (34)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

nerecenzoval i jine hry na CDI ?

00

Odpovědět

Dávejte si, prosím pozor na slovosled. V popisku je anglický (Nintendo série -> série od Nintenda, Zelda hry -> hry se Zeldou).

Chápu, že u překladů má člověk tendenci zachovávat původní slovosled + tyto anglikanismy se objevují stále častěji i v českých textech (zvláště reklamních), ale jsou zde stále lidé, kterým to rve oči.

Jinak hodně zdaru při dalších překladech.

1914

Odpovědět

Jak jsi sám přiznal, tyhle "anglikanismy" se objevují i v českých textech a pokud vím, tak už poměrně dost dlouho, nejedná se o žádnou novinku. Tobě se to možná nelíbí, já osobně to považuju za přirozený vývoj jazyka.

1910

Odpovědět

Diky za rady lidi, vyhrál jsem aukci, takže mám NES i s příslušenstvím :D moc vám děkuji, protože bez těch rad bych do toho asi nešel.
Angry nintendo nerd forever :D

190

Odpovědět

aha psal jsem ti dole odpoved a nevsiml jsem si ze uz jsi ji koupil...prosim mohl by jsi sem hodit naky obrazky jak ta konzole co jsi koupil vypada? pripadne odkaz na tu aukci na aukro? ja koupil levnej polskej kram co nefunguje tak by me zajimalo po cem mam jit abych si taky po dlouhy dobe zahral...predem diky a gratuluju k vyhrany aukci...NES je mnohem vetsi zabava nez dnesni hry na pc :] super mario bros forever :D

180

Odpovědět

+panzelenyhttp://aukro.cz/show_item.php?item=2484825039
tady
mas ten odkaz doufám ze bude fungovat :)

180

Odpovědět

+panzelenydeavin: jj funguje...diky moc....sakra chlape ani nevis jak ti tu krabicku zavidim :] :]

180

Odpovědět

+panzelenyto nevím, ale jestli chceš tak na Aukru se prodava SNES nebo Sega geneses (megadrive) to taky nebyly špatné konzole :)

180

Odpovědět

opravdu sbiraj rupie a ne rubiny?

185

Odpovědět

Jsou to rubíny :D Rupie je Indická měna, překladatel se trošku sekl :D

187

Odpovědět

+TheAcenturaŘíká ruby, ne rupee.

186

Odpovědět

Opraveno. Díky.

181

Odpovědět

+BugHer0To se stává. Jinak překládáš nerda úžasně!! :D

182

Odpovědět

+BugHer0Já ho nepřekládám. :-D

182

Odpovědět

ono by stačilo asi 10 vteřin hledat
http://www.zeldawiki.org/Rupee

200

Odpovědět

+RonnySweet mother of god o_O

181

Odpovědět

+RonnyJo tak to to jdu vrátit zpátky. Já ten díl neviděl, ale jestli mluvěj o Zeldě, tak tam se pokud vím normálně používají rupie.

180

Odpovědět

+RonnyTak to se omlouvám.

180

Odpovědět

+Ronnyty si blbeček TheAcenturo

1920

Odpovědět

Poradí mi někdo prosím? Budu si kupovat nintendo NES, které není toploader s horní čtečkou a nevím jestli na tom pojedou hry v evropském formátu, popřípadě americkém, spousta her na Aukru má napsáno "European version" a jedna co bych chtěl to napsané nemá, takže bych chtěl vědět jestli na tom NESu pojede nebo ne. Vím že ner o tom v nějakém díle mluvil ale nevím kterém. Tak jestli by byl někdo tak hodný a poradil mi nebo aspoň napsal díl AVGN ve kterém to je.
Díky předem za odpověd.

180

Odpovědět

To sis koupil na aukru? Jak tam bylo HERNÍ SESTAVA NINTENDO NES + 1 HRA? Já jen že na to sem taky koukal a uvažoval o tom :D

180

Odpovědět

+TheAcenturano mám v plánu si to koupit chraň tě ruka Nerda mi to přebrat :D

180

Odpovědět

+TheAcenturaTak ale tam už to je koupený někým, tak jestli ten někdo nejsi ty tak máš stejně smůlu :D

180

Odpovědět

+TheAcenturaNo, ten chlapík co to prodává, prodává i tu hru o které jsem psal, takže ju asi hrál taky

180

Odpovědět

Bude záležet na tom, odkud tato konzole je. Samozřejmě je pravděpodobnější, že bude evropská (k nám se nejčastěji dostávaly z Německa), takže ti na ní pojedou hry vydané v Evropě. Chtělo by se to určitě zeptat prodávajícího...

180

Odpovědět

No nemluvil o tom přímo v epizodě, ale v jedný z těch jeho room tour. A jestli je to ta původní NES, tak na tý by ty evropský hry jet neměli. Takže spíš bude lepší sehnat ten toploader :-)

180

Odpovědět

+ZdendaAle jak taky řiká Obelix, záleží na tom, odkuď ta konzole je. Ikdyž i tak bych si asi koupil spíš ten toploader.

180

Odpovědět

ahoj..ja si koupil na aukru kopii NESu -Pegasus-(polska verze,presne ta HERNÍ SESTAVA NINTENDO NES + 1 HRA, o ktere jste mluvili...je to cca pul roku a prodaval to uzivatel topseller pod jinym nazvem)..bohuzel prislo zklamani..pokousel sem se hru zapojit..marne..reklamovat a zapojit znovu..zase neuspech...pritom mam doma cca 10 starou vietnamskou kopii NESu (klavesnice do ktery se strkaly zluty kazetky-tehda ji mel skoro kazdej :]) a ta jde zapojit a bezi v poho dodnes(k ni ale nemam pro zmenu joysticky :/)..takze bych radil pokud kupujes neoriginalni NES sehnat si nakej starsi a opravdu funkci odzkousenej kousek...ty dnesni polky jsou k nicemu...a nebo sehnat original NES(ale s tim nemam zkusenosti a co sem koukal tak je pekelne drahej a evropsky hry do nej nejdou)...kazdopadne hodne stesti v hledani a prosim pokud bys nasel nekoho kdo jich prodava vic a funkcnich,dej sem kontakt...mel bych taky o jeden zajem(emulatory na pc bohuzel nejsou zdaleka tak zabavny)

180

Odpovědět

Doporučuji vydržet na závěrečnou znělku. Dlouho jsem se tak nesmál :-)

1810

Odpovědět

Souhlas, ta se mu povedla, má praxi :D Bohužel, já vůl zrovna pil...

182

Odpovědět

Jednu věc fakt nechápu, to se opravdu libí natolik že to má pokaždé hodnocení 8+. Každou minutu tam letí F*CK F*CK atd. Jako recenzi beru ale...

1890

Odpovědět

Wow, člověk už tady nemůže říct ani svůj názor, který rozhodně není nějak trollovací nebo uražlivý...

1827

Odpovědět

+TheLibrarianMůžeš, ale tady jsou lidi híkliví na to, když řekneš cokoliv negativního o nerdovi a já taky! :D

191

Odpovědět

Brutalni dil, nejvice se mi libily ty F bomby :D. Ale nechápu co má proti těm animákům, me se docela líbily, někdy sice se tvařili jak debilové, hlavně v minulem dile na konci ale pěkně udělané. Doufám, že příště bude buď Frankenstein nebo Dracula.

187