Thumbnail play icon

Jeden z posledních rozhovorů s Chesterem Benningtonem

92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:276
Počet zobrazení:23 160

Na doporučení jednoho z uživatelů jsem přeložil jeden z posledních rozhovorů Chestera Benningtona, frontmana kapely Linkin Park. V rozhovoru se Chester svěřuje se svými psychickými problémy a prozradí, co bylo inspirací pro jeho texty.

Komentáře (76)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mohl bych někoho poprosit o překlad tohoto videa. Něco rozumím ale přece jenom by to bylo o dost lepší česky.
Děkuji tomu co to přeloží...
Linkin Park Chester Bennington last Interview talks about drug addiction

00

Odpovědět

Dobrý den,
Poprosil bych přeložit tohle krásné a emotivní video...Děkuji

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1175335109233191&id=556726674427374

00

Odpovědět

VY VŠICHNI NEZNÁTE CHESTRA, MĚL DĚTI ALE SE TŘEMI MANŽELKAMI VY TUPCI A DVE HO OPUSTILY A TA TŘETÍ CHTĚLA, SVINĚ SI PRELOŽTE JEHO TEXTY VY NULY!

14

Odpovědět

A ty ho znáš určitě velice dobře ty idiote... I kdyby měl deset dětí s deseti manželkami, tak byl úžasný zpěvák a působil jako super pohodový člověk... Přečetl sis zprávu z nějaké online drbny a budeš tady chytračit

50

Odpovědět

Nešlo by prosím přeložit i tohle video? - https://www.youtube.com/watch?v=Pci7xNyCNjk
Prosím a děkuji, nebo jestli někdo víte jak to napsat někomu z překladatelů?

70

Odpovědět

Jdou titulky stáhnout zvlášť?

00

Odpovědět

Je mi líto, že je úroveň diskuzí na tomto portálu stejná jako třeba na novinky.cz. Přitom dřív byla videacesky kvalitní portál i v tomto ohledu a pro mě bylo zajímavé přečíst si názory zdejších uživatelů, byť jsem s nimi třeba i nesouhlasil. Mrzí mě, že diskuze spadla do takové žumpy a adminům to nejenže nevadí, ale ještě to pod záminkou "svobody projevu" vlastně podporují. Velká škoda.

62

Odpovědět

No Ty Bláho, co to čtu za skvělé komentáře 😁 jsem nevěděl že po naší republice tu běhá tolik stupidnich primitivu. 😁😂 Nejsem přejíci nikomu nic špatného, ale Všem Vám co tu píšete takové primitivnosti ohledně Chester, přejí jen a jen tonejlepší 😉😀 Je mi Vás líto, jste ubohý!!!

120

Odpovědět

Poprvé jsem se odhodlala přečíst si komentáře a názory kolem Chestera a vím že znova už se nepodívám. Opět se ukazuje jak jsou lidé hloupý, primitivní s ještě primitivnějším pohledem na svět, nevzdělaní, bez úcty a hlavně strašně zlý. Vše se vám jednou vrátí i s úroky :)

300

Odpovědět

https://m.youtube.com/watch?v=OmoWky1I1S4

Prelozte nam Chestera, kdo to zmakne :-)

70

Odpovědět

Ráno jsem snědl něco špatného a teď jsem z toho chytil sračku. Dvakrát jsem zvracel a z uší mi vytéká zelený maz. Možná se něco děje i tam dole.

330

Odpovědět

Tipoval bych tě na trolla, který nedopatřením připodobnil své vnitřní pocity k obsahu svých střev.

10

Odpovědět

Se všichni najednou nezblázněte, zachoval se jako největší sobec a jako takovej si vážně nezaslouží jakoukoliv lítost. Tu si zaslouží rodina...that's it! A teď mě vypalcujte až třeba k Marsu, je mi to u p****e...

1671

Odpovědět

Přesně, kdyby se aspoň zabil v etiopii aby posloužil jako potrava pro etiopánky.

1027

Odpovědět

Videl si to video vubec? Protoze jinak absolutne nechapu jak muzes vyblit takovou sracku. Precti si neco o depresi a pochopis. Nebo treba to jednou poznas na vlastni kuzi a pak te chci videt ty hrdino.

346

Odpovědět

+SesDbil?Hovno deprese,,to si roztočíš v hlavě pomocí jiných faktorů a to jsou chlast a drogy,,.můžeš to v hlavě mít, ale ty dvě proměnné tě brutálně rozbouraj.Pak je to jenom na tobě, jak to vyřešit. Ale nechat šest děti v těch nejhorších letech,,,to je fakt Kurva sobec a zbabělec,,,odsuzuju....

418

Odpovědět

+Libor,,a ty jsi psycholog ? že tomu tak rozumíš mně se spustila maniodepresivita tak ve 12 a můžu tě upozornit že drogy nesnáším a jsem silný abstinent a někdy i když beru prášky jsou ty stavy tak silný že mám pocit že umřít by bylo osvobozující pokuď o tom nevíš nic tak radši mlč protože deprese se nedá vysvětlit a tím myslím pravou depresi a ne stavy těch děcek co se s někým rozejdou a hned si jdou nechat napsat prášky

171

Odpovědět

+Aice,,i když beru prášky jsou ty stavy tak silný že mám pocit že umřít by bylo osvobozující" Proč si se tedy už dávno nezabil ? Předpokládám, že jsi to ještě neudělal taky z toho důvodu, že máš kolem sebe lidi, kterým by si tímto dost ublížil, prostě máš tento svůj problém, ale držíš se a funguješ dál, kvůli kamarádům, známým atd...takže mi nejde do hlavy, že bráníš někoho, kdo si zvolil tu ,,snazší cestu"

27

Odpovědět

+AiceChester nebyl žádnej sobec.
Sebevrah už je dávno mrtvý ještě před tím vlastním činem. Takový člověk už nepřemýšlí, jestli to, k čemu se chystá bude fyzicky bolet, nebo co rodina, že bude špatným příkladem pro své děti, že pro ně nebude žádný hrdina, ale on už nevnímá, on má vědomí zastřené.
Tak to už konečně pochopte!

RIP Chester

10

Odpovědět

+Libor,,Ses k***t, deprese nemáš z chlastu ani drog!! V životě jsem neměla drogy a chlast párkrát do roka a mela sem deprese. Vis o tom hovno a chtěl bys pomník, inteligence houpaciho koně

21

Odpovědět

+JjjTo jsem psala Vám, Libore!
Aice sorry

00

Odpovědět

Je jedině dobře, že to nechápeš a doufám, že Tě deprese nikdy nepotká. Pokud ano, pak možná pochopíš, že v danou chvíli jde všechno stranou a že jediný na co myslíš je, že své rodině a okolí způsobuješ trápení či bolest a jediný, co je té bolesti a trápení zbaví bude Tvoje smrt. Deprese je zlo, neviditelný a tichý zabiják. Takže buď jedině rád za to, že tomu nerozumíš, každopádně pokud člověk něčemu nerozumí neznamená to, že by měl ihned druhé odsuzovat a dělat z nich sobce.

373

Odpovědět

+VerrPrepáč ale vysvetli mi to. Minulý rok mi vyoperovali zhubný nádor, našťastie celý a myslím, že prvé mesiace, že niečo také mám v hlave boli depresívne stavy. Ale nikdy podotýkam NIKDY som nemyslel na samovraždu. Skôr naopak, chcem tu byť čo najdlhšie. Podotýkam, že mám len 24 rokov. On si dokonca uvedomoval, že mal problémy zatiaľ čo napríklad taká Iveta Bartošová už naozaj nebola sama sebou. Je mi ľúto, že vyhasol život takouto nezmyselnosťou ale tiež mi príde sebecké, že to spravil a nevyhľadal aktívne pomoc. Mal niekoľko detí a teraz už s nimi nemôže byť. Nie ja to vážne nechápem a sú aj vážnejšie veci než veci čo sa jemu prihodili a za niektoré si môže sám (drogy, alkohol). Navyše mal peniaze vďaka ktorým mohol pomáhať iným. Mnohým ľuďom sa stanú podobné veci ale sú skutočne samy. Naozaj ma ničím nepresvedčíš.

48

Odpovědět

+OdurVždyť to píšu, je jedině dobře, že to lidi nedokážou pochopit. Ale v takovém případě nemůžeš přeci psát "Já to měl takhle, já to cítil takhle, takže to tak má každý a překonat to jde". Copak je někde nějaká tabulka na to, jaký problémy jsou horší a jaký problémy by člověka měly trápit? Fakt je jedině dobře, že si takový stav, kdy si myslíš, že všem v okolí způsobuješ jen bolest a bez Tebe jim bude líp, nedokážeme představit.

90

Odpovědět

+VerrJinak Ti samozřejmě držím palce, ať jsi dál zdravý. Je super, že jsi to nevzdal.

10

Odpovědět

+VerrNěco o maniodepresivní psychoze: Sebevražedné pokusy a myšlenky na sebevraždu nejsou v žádném případě projevem slabé vůle nebo mravní zkaženosti. Jsou projevem narušení rovnováhy biochemických látek v mozku.

30

Odpovědět

+OdurJinak Ti samozřejmě držím palce, ať jsi dál zdravý. Je super, že jsi to nevzdal.

10

Odpovědět

+VerrPozor, tu nejde o to aké vážne veci sa ti dejú. Depresia je isté nastavenie tvojej hlavy ktoré vo veľa prípadoch nedokážeš zmeniť. A tak isto nie je len jeden druh depresie, nemôžeš porovnávať rôznych ľudí. Ja trpím depresiou vďaka ktorej nedokážem pociťovať radosť (len vzácne pri náplave adrenalínu). Proste niekde vnútry viem že by som sa mal pri danej situácií tešiť, vážim si ju ale necítim to. Z toho následne vychádzajú pocity samoty (aj keď sám nie som). Často som tak smutný, pri čom rozmýšľam nad svojou bezzmyselnou existenciou na tomto svete a tiež mi hlavou chodia myšlienky toho posledného typu. Som človek uvedomelý, dokážem pracovať s vedomím, intuíciou, vnímam svoje problémi aj zlé nastavenie mysle. Snažil som sa a stále sa snažím to nejak preprogramovať, ale proste to nejde. Chcem tým len povedať...ak zomrieš na rakovinu, nikdo ti nevičíta že si zbabelo opustil rodinu. Ak zomrieš na depresiu (samovraždou), v čom je rozdiel? Tak ako rakovinu v hlbokom štádiu nevyliečiš, tak aj hlboko zakorenenú depresiu..je to choroba, nie zbabelosť...najhoršie je len to, že depresiu si môžeš sám vytvoriť a padnúť do nej tak hlboko, že nebude cesty späť. A až kým nie si hlboko, neuvedomíš si to...môj prípad :)

121

Odpovědět

+bboy_BIOSPřesně to mám na mysli. Deprese je stejná nemoc jako ostatní. Navíc sám se sebou bojoval ještě před LP, od puberty. Tady se tedy nebavíme o nějakých momentech, o nějakým měsíci, o nějakém roce. Tady se bavíme o +- 20 letech a můžeš s tím bojovat jak chceš, ale jednoho dne může přijít sebemenší impulz, který nad Tebou převezme kontrolu. A jen ta představa, že Ti tohle můžou udělat myšlenky/hlava celkově, mě děsí.

60

Odpovědět

+VerrDakujem, on vsak mal moznost vyhladat pomoc. Tak ako ja mam moznost vyuzit standardnu liecbu a alternativnu. Cakat na koniec je ten akt sebectva.

02

Odpovědět

+OdurMožná by sis měl pustit pár videí, ve kterých říká, že pomoc vyhledal a chodil k terapeutce. Ale asi je pohodlnější ho označit za sobce.

30

Odpovědět

+VerrNetreba byť okamžite vzťahovačný.

02

Odpovědět

+VerrPlne súhlasím, prepáč že som ťa vyššie označil, chcel som Odura :D A ohľadne toho impulzu, dneska ľudia aj bez depresie nezvládajú nápor života. U chorého človeka sa to aspoň dá čakať..u zdravého ma to šokuje viacej. Ale to asi preto že ľudia robia z komára somára..opustila ma frajerka - prišiel som o celý svet...podľa mňa ee..prišiel si len o frajerku, svet tu je :D ale to už je iná téma

00

Odpovědět

+VerrOn na léčbu docházel.Jenže je to běh na dlouhou trať.

00

Odpovědět

+VerrTvůj komentář se mi vážně líbí. Zdá se, že opravdu víš o čem píšeš....jenže jsem se s tebou až přehnaně ztotožnila. To, že mám jistý problém si uvědomuji už delší dobu, ale nějak si to nechci připustit. Mám v hlavě taky něco....něco. A hlavně jak píšeš, že víš, že by jsi měl cítit radost a tak, ale necítíš ji....mám to taky tak. Nebo jsem mezi lidma všichni se baví a mě je smutno a chci někam pryč kde budu sama, ale nejdu, protože by to bylo ještě horší...No jen se chci zeptat jsetli s tím někam chodíš nebo si to prostě jen uvědomuješ a "neléčíš" to?

10

Odpovědět

Soudit takto člověka s depresí je jako posmívat se člověku na vozíku že nemůže chodit. Ale lidi s tvým intelektem a primitivním pohledem na svet tohle bohužel nikdy nepochopí 😊

20

Odpovědět

som jediný kto nemá poňatia o čom hovoril?

530

Odpovědět

Co je na tom tazke pochopit ? Ked si sam - prilis premyslas nad vsetkym a mas depky. Ked nie si sam nad blbostami sa zamyslas a depky nemas

94

Odpovědět

+....*nezamyslas

13

Odpovědět

+....to hovoril tých 5 minút? ...zrejme preto som sa v tom strácal... jedna veta natiahnutá na 5 minút je na moju chabú pozornosť proste moc

25

Odpovědět

Pro Tve dobro doufam, ze to nikdy nepochopis.

30

Odpovědět

Lucky you...

10

Odpovědět

Nebyl jedinej na světě kdo měl depresi a chtěl spáchat sebevraždu. Mnohdy to jsou lidé kteří jsou v existenční krizi a jsou na tom tisíckrát hůře.On měl prostředky a očividně podporu fanoušků a všech a přesto... Asi mu došlo že Linkin park umřel už někdy v roce 2005 a chtěl získat nějakou tu posmrtnou fame jako Elvis, Freddie,Curt....

860

Odpovědět

jde vidět, že sám sis nic takovýho neprožil...Linkin Park rozhodně neumřelo v roce 2005...a Chester měl deprese...a ano deprese má i několik stovek dalších lidí, ale soudíš ho jako bys ho znal, jakoby jsi věděl co se mu odehrává v hlavě a věděl jeho životní příběh...kdybys třeba poslouchal ten rozhovor pořádně tak bys to pochopil ale tak asi nic no

00

Odpovědět

Nechci se nikoho dotknout a nemyslim to vubec spatne, ale nikdy jsem nevidel tolik clanku, videi, sdilenych odkazu i treba na FB od pratel, kdyz byl na zivu, jako kdyz se zabil. Tohle mi vzdycky vadilo. To je 10 let nic, koupim si CD, jdu na koncert, obcas dam odkaz, ale jak nezije je to RIP, zmenil si muj zivot, 32 skupin s 26 udalostma na jeho pamatku...kde byly ty akce se stovkama lidi, kdyz tu byl s nami? Nepamatuju si, ze bych nekdy nejakou takovou seslost videl, nebo o ni slysel. Urcite ne v takovem meritku. Nejhorsi na tom je, ze to vzdy skonci tak rychle, jako to zacne. Jako vlajky v profilovce. Nerikam, ze si to nezaslouzi, ani ze to neni hezky, ale je to jenom proto, co se stalo, jinak by byl dal kazdej uplne v pohode, jeho zivot by se od zakladu nezhroutil atd atd.

418

Odpovědět

já myslim, že takhle lidskej mozek prostě přemýšlí, danou situaci( nebo život) můžeme zhodnotit až když skončí, tak je to prostě nastavené¨

ikdyž to neni (,,eticky´´´?) správně

222

Odpovědět

"...je to jenom proto, co se stalo..." - Já si myslím, že smrt člověka je celkem zásadní faktor, který pravděpodobně ovlivní jeho budoucí tvorbu. Samozřejmě, že kdyby nezemřel, tak kolem něj není takový poprask, ale on už nikdy nenahraje nové písničky, už neudělá žádné další rozhovory. Já můžu říct, že jsem byl velký fanoušek Robina Williamse, vždycky jsem se rád díval na jeho filmy i na to, když šel do nějaké talk show. Když jsem se dozvěděl, že zemřel, tak jsem taky sdílel videa o jeho životě. I teď, když si na něj vzpomenu, tak si pustím tuhle píseň a je mi líto, že zemřel (https://www.youtube.com/watch?v=G2e_M06YDyY).

202

Odpovědět

+Roman1211To JEN jsem samozrejme nemyslel tak, ze jenom nekdo zemrel. Ale ze nebyt toho, tak o nem tolik neslysim. Kdyz byl takovy, jaky byl, zaslouzil si cist o sobe to same, co ted kazdy sdili a pise, kdyz uz nema moznost si to precist. Svym zpusobem je to dost smutne, ze se "cekalo" az na tohle. Pritom to same stacilo napsat do popisku pod jeho klipem, ktery vkladam na zed, kdyz zrovna vyjde jako novinka. A ne az jako pamatku na nej. Jak rikam. Nijak spatne to nemyslim, ani jsem tim nechtel vyvolat nejaky rozruch, nebo to cilene na nekoho mirit :)

30

Odpovědět

Jako nechci vyznít jako fanatik, ale klidně řeknu, že změnil můj život. Od dětství až po dospělost jsem ho poslouchal. Hudba mi pomohla přejít depky a dospívání. Takže chápu když se vrojí tyhle skupiny, protože měl vliv na ohromnou skupinu lidí a ty se cítí být zavázáni. I já se tak cítím. Samozřejmě můj život by se nezhroutil, ale díky němu byl podstatně lepší. O to víc se cítím zavázán projevit nějakou podporu, když si sám neustále procházel depresemi. Toho se člověk nikdy moc nezbavý. Vyrovnal se s tím i pomocí hudby stejně jako já nebo ostatní. - tedy alespoň na chvíli.

222

Odpovědět

Tohle je ale typická lidská vlastnost. Věcí si nevážíme (bereme je jako samozřejmost) a teprve když o ně přijdeme, tak zjišťujeme jak moc nám chybí. To bude asi důvod toho proč lidi šílí, když jejich oblíbenec umře.

120

Odpovědět

+NiggerJimniggerjim - ale preco to tak je ? preco ludia beru veci ako samozrejmost ? :/ vidim to aj na sebe, ale tazko to zmenit...

20

Odpovědět

To je stejné jak když umřel Jackson. Předtím většinu už nezajímal, lidi si z něho dělali prdel, bulvár ho propíral jak největší špínu.
A když umřel?
Všichni najednou jeho největší fanoušci, lidi říkali jak pro ně byl celou dobu přeci největší ikona, ta samá média, která ho týden předtím špinila najednou psala, jak byl úžasný a jaká je to ztráta...

51

Odpovědět

Tak v momentě, když umře, tak si člověk vybaví ten čas, ty hodiny, co strávil posloucháním desek Linkin Parku jako mladej a je mu to líto, skoro jako když zemře někdo, koho znal. Ten nával emocí je určitě daleko větší, než když vydají třeba novou desku, a proto je větší i ta reakce.
Někdo zasdílí na fb oblíbenou písničku, jinej lajkne nějakej obrázek s tím, jak nám bude chybět, ale nikde jsem teda neviděl, že by někdo psal o změně života, případně nějaký události, ale i kdyby jo, je to celkem pochopitelný a nic zas tak špatnýho na tom nevidím.

50

Odpovědět

"kde byly ty akce se stovkama lidi, kdyz tu byl s nami? Nepamatuju si, ze bych nekdy nejakou takovou seslost videl, nebo o ni slysel. Urcite ne v takovem meritku."

Neviděl? Neslyšel? Tak to mě mrzí. Když taky minulý měsíc Linkin Park byli po deseti letech, sešlo se nás několik stovek lidí, vlastně pár tisíc lidí – konkrétněji 25 tisíc lidí. ;)

31

Odpovědět

+1zimca1Michas hrusky se svestkama. Asi si me nepochopil. Prijit na jeho koncert neni to same, jako udelat sraz nekolika stovek fanousku jen tak, protoze jim zmenil zivot, nebo ho maji radi. To se deje az ted. To jen abychom si rozumneli.

01

Odpovědět

+Habanszale tak na koncertoch musel cítiť tú lásku k nemu od ľudí. Už len tento rok pri spievaní One More Light či Crawling keď vybehol do publika kopec z nich sa rozplakalo či mu ďakovalo a hovorilo že ho miluje.

10

Odpovědět

Přitom stačilo, aby ho jako malýho neočkovali. Kdy už tahle genocida skončí? #antivaccine

1239

Odpovědět

#smallpox

31
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK