Fort Minor feat. Holly Brook - Where'd You Go

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:489
Počet zobrazení:6 049

Minule jsem v našem okénku Urban music trochu zaexperimentoval, ovšem dnes vám nesu známou písničku z roku 2005, kterou v rádiích můžete zaslechnout dodnes. Fort Minor je hip hopový projekt člena americké rockové skupiny Linkin Park Mika Shinody. V roce 2005 vydává tato skupina své jediné album The Rising Tied, na kterém se podílela jména, jako jsou například Jay-Z či Styles of Beyond. Tahounem tohoto alba se stala právě tato píseň, ve které Mike Shinoda líčí pocity své ženy, jež si kvůli Mikově neustálému zaneprázdnění připadala doma naprosto osamělá. V klipu uvidíte několik postav z různých rodin, které si procházejí tím samým a moc dobře vědí, jaké to je, když vám chybí někdo blízký. Refrén zpívá pohledná Holly Brook, dnes známá jako Skylar Grey.

Přepis titulků

Co bylo nejtěžší na tom, vypořádat se s tím, že váš syn odchází? Bylo pro nás těžké, když byl poprvé vyslán do Iráku. Vůbec jsme neměli ponětí o tom, že tam měl jet. Bylo to naprosto zničující. Snažila jsem se zatlačit slzy, ale moje srdce, moje nitro... Říkala jsem si, že je to moje děťátko. Být tu nejstarší a zároveň pánem domu je vážně unavující. - Jaké to je, být za ně zodpovědný?

- Příšerné. Prostě příšerné. Od té doby, co se máma s tátou rozvedli, jen uklízím, uklízím a uklízím. - Myslíš, že by ti ulehčilo, kdybys měl staršího bratra? - Ano. Muselo by to být moje pětihlavé dvojče. Rozdělovali bychom si práci. Je to pro mě těžké, protože mimo sezónu spolu trávíme téměř 24 hodin denně. Takže když sezóna vypukne, říkám si, co asi tak budu dělat. Nejvíc mě děsí to, že musí být daleko od svých dětí a děti zase nebudou často vídat svého otce. Je těžké být od sebe tak vzdáleni.

Vážně těžké. Překlad: bakeLit www.videacesky.cz Kam jsi odešel? Tak moc mi scházíš. Přijde mi to jako věčnost, co jsme se naposledy viděli. Řekla: Někdy se cítím pod psa. Jednou už s tím praštím a budu alespoň trochu normální. Nechápu, proč musíš pořád být pryč.

Nějak to snáším, ale ty tvé výlety jsou snad nekonečné. Celou dobu vyčkávám u telefonu, protože tvůj hlas mi moc pomáhá, když jsem osamělá. Ale připadám si jako idiot. Celý den ti chci zavolat, ale když na to přijde, nemám ti co říct. Chci ti jen říct, že je to trochu na hovno, jak tu na tebe čekám a občas přemýšlím. Sděluji ti, že už mám dost tebe a tvé kariéry.

Spolu se zbytkem rodiny tu zpíváme: "Kam jsi odešel?" Tak moc mi scházíš. Přijde mi to jako věčnost, co jsme se naposledy viděli. Kam jsi odešel? Tak moc mi scházíš. Přijde mi to jako věčnost, co jsme se naposledy viděli.

Prosím, vrať se domů. Vždyť víš, na místo, kde jsi žil. Kde jsme grilovali hamburgery a žebírka. O každém Halloweenu jsme pořádali večírek a bolela nás bříška. Ale teď se tu ukážeš jednou za uherský rok. Často dělám všechno možné, jen abych na tebe nemusela myslet. Vedu si dobře a mám v plánu to tak nechat, ale jestli mi máš co říct, můžeš mi zavolat, a říkám ti: Chci ti jen říct, že je to trochu na hovno, jak tu na tebe čekám a občas přemýšlím.

Sděluji ti, že už mám dost tebe a tvé kariéry. Spolu se zbytkem rodiny tu zpíváme: "Kam jsi odešel?" Tak moc mi scházíš. Přijde mi to jako věčnost, co jsme se naposledy viděli.

Kam jsi odešel? Tak moc mi scházíš. Přijde mi to jako věčnost, co jsme se naposledy viděli. Prosím, vrať se domů. Chci ti jen říct, že je to trochu na hovno, jak tu na tebe čekám a už o ničem nepřemýšlím. Už mě nebaví tady sedět, nadávat a namlouvat si důvody, proč tu nejsi a proč se cítím tak zbytečná.

Ukazuje se, že v něčem jsem měl celou dobu pravdu. Nevážíš si toho, co máš, dokud o to nepřijdeš. Nejspíš už mám dost tebe a tvé kariéry. Až se vrátíš, už mě tu nenajdeš a budeš si moct zpívat: "Kam jsi odešla?" Tak moc mi scházíš. Přijde mi to jako věčnost, co jsme se naposledy viděli.

Kam jsi odešla? Tak moc mi scházíš. Přijde mi to jako věčnost, co jsme se naposledy viděli. Prosím, vrať se domů. Prosím, vrať se domů. Prosím, vrať se domů. Prosím, vrať se domů.

Prosím, vrať se domů. Nejtěžší ze všeho na tom je dohlížet na děti. - Myslíš, že by to bylo lepší, kdyby tu s vámi byl táta? - Určitě. Když leží vedle mě, jsme jako jedna stejná osoba. Hodně věcí děláme spolu a právě to mi hrozně schází. Dokonce i držení za ruce. Cokoliv. Těžko se to vysvětluje, ale je to opravdu těžké. Videoklip k Where'd You Go byl natočen v domovech tří rodin, které spojuje stejný způsob osamělosti, jaký popisuje tato písnička.

Děkuji, že jste se s námi podělili o své domovy a příběhy. -Mike Shinoda, Fort Minor.

Komentáře (38)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

fakticky skvělej raper

220

Odpovědět

twin brother = pětihlavé dvojče? :D

180

Odpovědět

K písničce, Fort Minor a Shinodovi se nemá cenu vyjadřovat, nemá to chybu..
...
Chlápek v autě vypadá jako Ross :D

200

Odpovědět

Icecooooool :) 10/10

190

Odpovědět

Naprostej skvost a tuhle písničku miluju do dnes a je jedna z mejch neojoblíbenějších... Ten co na to napíše "s****a" nemá mozek, jinak se to vysvětlit nedá...

211

Odpovědět

s****a

1866

Odpovědět

Mike Shinoda ma rep kterej oslovi hlavne ty, kteri hip hop neposlouchaji nebo mu nerozumi. Je to jednoduchy, bez zadnych vetsich slovnich hricek, je to rytmicky a text vypada o necem. MA dost silny beaty a osobne se mi jeho tvorba libi protoze neresi zadny rap wars a nevyhrozuje bile rase smrti, jako to dela vetsina slavnych cernych raperu (To neni rasismus, proste si poslechnete texty od 50centa, 2paca, ice cube atd atd a urcite v par pisnich najdete narazku typu "Snazil sem se chapat bilej lid, ale ted mam na rukach krev a je mi fajn" atd atd ). Mam zkratka rad jednodusi hip hop bez poselstvi tvorit v lidech nenavist mezi sebou proto si Fort minor dycky rad poslechnu.

220

Odpovědět

Osobně si myslím, že tahouny alba jsou jinde.. ale taky obvykle hip hop / rap / jaktonazvete neposlouchám... pro mě to jsou písně "Out The Back" a "Right Now"... hlavně Shinoda ví, co říká ve svých textech, resp. přemýšlí nad světem a nějak to reflektuje, ačkoliv tam jsou i skladby, které jsou opravdu jen o dobrém rytmu a text nic moc... ale pořád něco sděluje, narozdíl od 50centů apod.

200

Odpovědět

Ach, Mike <3 nechceš přeložit ještě Kenji? http://www.youtube.com/watch?v=3Ckvmc_486U Myslím, že nejen já bych ti byla vděčná :)

180

Odpovědět

Skylar Grey si vybira dobre pecky

180

Odpovědět

Jsem rád že se Vám to líbí, když jsem to dávál do "Vzkazy a požadavky" já :) jinak dík moc BakeLite za překlad :)

183

Odpovědět


Odpovědět

Hip-hopu neholduju, ale tuhle písničku miluju.. Kdyby se tu objevila i písnička Believe me nebo Remember the name, vůbec bych se nezlobil...

182

Odpovědět

Velmi pekná pesnička a jedna z mojich oblubených. A aj ked viem že pointou je niečo ine ale ja osobne si pri tejto pesničke zaspomínam aj na zosnulých ludí ktorí boli mojmu srdcu velmi blízky.

182

Odpovědět

bakeLit - perfecto ako vzdy!

181

Další