2Pac - Dear Mama

Thumbnail play icon
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:337
Počet zobrazení:6 754

Dnes vás čeká opravdová pohodička. V hudebním okénku Urban music se konečně dostáváme k Tupacovi Shakurovi, asi nejúspěšnějšímu a nejvlivnějšímu raperovi v dějinách. 2Pacovu tvorbu poznamenalo, jak už je u takovýchto raperů zvykem, jeho kruté dětství, které zčásti popisuje i v této písničce. Dear Mama je pochopitelně věnována jeho matce, která stále žije. Ženě, která pro Tupaca znamenala všechno. Nebýt jí, nejspíš bych ani žádnou 2Pacovu písničku nepřekládal. Odpočívej v pokoji, Tupacu!

Přepis titulků

Když jsem byla ve vězení těhotná, myslela jsem, že budu mít dítě a nebudu s ním moct být, ale pustili mě měsíc a tři dny před tím, než se Tupac narodil. Byla jsem hrozně šťastná. Protože jsem měla syna. Když jsem byl malej, měli jsme s mámou spory. V 17 letech vyhozenej na ulici. I když jsem si tenkrát říkal, že už ji nechci vidět, neexistuje žádná žena, která by nahradila mámino místo.

Vyhodili mě ze školy a bál jsem se chodit domů, byl jsem hlupák a s velkýma klukama jsem porušoval všechny pravidla. Ronil jsem slzy se sestřičkou, celý ty roky jsme byli chudší než ostatní děti. A i když jsme oba měli jinýho tátu, procházeli jsme si tím samým. Když se něco pokazilo, vinili jsme z toho mámu. Vzpomínám na všechen ten příšernej stres, co jsem vyvolával. Objímal jsem mámu z vězeňský cely.

Kdo by řekl, že už na základce jsem si říkal, že jednou uvidím věznici? Utíkal jsem před policií... Máma mě chytala a dávala mi výprask. A i když jsi byla závislá na cracku, mami, vždycky jsi pro mě byla černá královna, mami. Už konečně chápu, že vychovat kluka není pro ženu vůbec lehký. Nikdy ses nevzdávala. Chudá svobodná matka na podpoře, jak jsi to prosím tě zvládla?

Nedokážu se ti odvděčit. Ale můj plán je dát ti najevo, že to chápu. Vážím si tě. Paní... Copak nevíte, že vás milujeme? Milá paní... Drahá mami... Jste pro nás vším, milá paní... Copak nevíte, že vás milujeme? Nikdo nám nebude říkat, že to bylo spravedlivý.

Žádná láska od táty, protože ten srab s náma nebyl. Potom zemřel a já ani nebrečel, protože můj vztek mi nedovolil cítit něco k cizincovi. Říkají, že jsem zlý a nemám srdce, ale já celou dobu hledal tátu, kterej tam nebyl. Začal jsem se scházet s kriminálníkama a i když prodávaj drogy, dokážou mladýmu bratrovi projevit lásku. Odstěhoval jsem se a začal jsem naplno.

Potřeboval jsem peníze sám pro sebe, tak jsem začal dealovat. Necítím žádnou vinu, protože i když prodávám crack, dávat prachy do máminy schránky je hezkej pocit. Je skvělý platit nájem včas. Snad ti přišel ten diamantovej náhrdelník, kterej jsem ti poslal. Protože když jsem byl na dně, stála jsi při mně a nikdy jsi mě neopustila, protože ti na mně záleží. Vždycky jsem viděl, jak chodíš pozdě večer z práce.

V kuchyni se nám snažíš připravit něco teplýho k jídlu. Žiješ jen s troškou, kterou jsi dostala. O Díkuvzdání jsi vždycky něco vykouzlila. Ale teď už je to dřina, jsi sama a snažíš se bez ničí pomoci vychovávat dva fracky. Nedokážu se ti odvděčit. Ale můj plán je dát ti najevo, že to chápu. Vážím si tě.

Paní... Copak nevíte, že vás milujeme? Milá paní... Drahá mami... Jste pro nás vším, milá paní... Copak nevíte, že vás milujeme? Otevřel jsem flašku a jen vzpomínám. Protože pokaždý, když je zle, můžu se spolehnout na svoji mámu. A když už to vypadá, že jsem zoufalý, řekneš několik slov, který mě postavěj na nohy.

Když jsem byl nemocnej, tvoje snaha o to, abych se cítil šťastný, neznala hranic. Všechny moje vzpomínky na dětství jsou plný těch krásných věcí, který jsi pro mě udělala. A i když se chovám jako blázen, musím děkovat Bohu, že jsi mi darovala život. Žádná slova nedokážou popsat, jak se cítím. Nikdy jsi přede mnou nic netajila a mluvila pravdu.

Vážím si toho, jak jsi mě vychovala. A taky tý lásky, kterou jsi mi dala navíc. Kéž bych tě tak mohl zbavit tý bolesti. Když přečkáš noc, bude na tebe čekat jasný den. Když vydržíš, všechno bude v pořádku. Každej den je boj a musíme bejt silný. Nedokážu se ti odvděčit. Ale můj plán je dát ti najevo, že to chápu.

Vážím si tě. Paní... Copak nevíte, že vás milujeme? Milá paní... Drahá mami... Jste pro nás vším, milá paní... Copak nevíte, že vás milujeme? Milá paní... Drahá mami... Drahá mami... Překlad: bakeLit www.videacesky.cz

Komentáře (39)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Sammy: ja obecne rap nesnasim a urazime, protoze to sou jen do rytmu mluvena slova, ale 2Pac je uzasny raper a tohle je krasna pisnicka.
Jinak co rikas o rasismu, ze cernosi sou vetsi rasisti nez belosi. mozna mas pravdu protoze belosi byli taci kok*ti ze si museli zotrocit jeste primitivni lid v Africe. v Americe prakticky jen na panstvi slechty nebo na stavbu blbych zeleznic. takze se nediv ze cernosi sou malilinko vetsi rasisti, kdyz tohle vsechno vi. kdyz vi ze belosi je bezduvodne odvlekli od domova, ze je zabijeli, prodavali a jednali s nimi jako se zviraty.

204

Odpovědět

sammi :buď tak hodnej a přestaň nám tady cpát tví dementní názory.....
Nadáváš tady jaký jsou černoši rassisti ale ty seš taky
A když ti černoši tak vaděj tak jsi na tohle video neměl lést =)

190

Odpovědět

Sammy: Tvoje věta "Fanděte dál černým rasistům, vy zrádci naší rasy!!!" si trochu protiřečí. Píšeš o černých rasistech a přitom se sám chováš jako rasista, když píšeš o zrádcích naší rasy. Na nacionalismu (lásce k vlasti) není nic špatného ale nesmí se to zvrhnout v rasismus - čili to co vydíme teď na šluknovsku. Ale vysvětlete tohle dnešnímu lidstvu. Odvrhli jsme naši lidskou povahu. Válčíme a pereme se mezi sebou ve snaze získat majetek, hůř než zvířata. Ničime si planetu. Všichni žijeme v hříchu a všichni skončíme v pekle. A dobře nám tak.

180

Odpovědět

To je dokazane ? :D a ako prosim ta, ci sa nejaka studia robila ? :D A "vydelaval na drogy mi rekni kdo to nedelal", no neviem jak ty ale ja som na drogy nikdy nevydelaval.. :/

182

Odpovědět


Odpovědět

sammy ty mě neser k***a 2pac je nejvetši rapper na světe ty texty a to ze byl furt za vezeni kvuli tomu ze vydelaval na svoji rodinu aji na drogy atd mi rekni kdo to nedelal ty jsi asi velka pica si rasista zrejme aji metalista (ja proti metalu nic nemam pokud neni rasistckej a sam ho posloucham) jestli viš tak metalisti berou jeste vic drogy nez rapperi a to je dokazany tak stichni ty pico blba a nedelej ze sebe chytriho

188

Odpovědět

Čo by som dal za preklad 2paca - hit em all. Poprípade aj Notoriousa - who shot ya. Možno by niekoho zaujali tie dve pesničky čo s inavzájom venovali Pac a Notorious.

191

Odpovědět

Pre všetkých ktorí vedú tie trápne hádky o rasizme: http://vimeo.com/27146013
preklad hitu Changes...vypočujte si:)

180

Odpovědět

Síla tohto songu sa nedá ani opísať - absolútna klasika a povinnost pre každého fanúšika skutočného rapu. Tupac the king.
http://vimeo.com/27146013

200

Odpovědět

Sammy: nefandím svojí rase? :D kdybych fandil jen tý svý, tak sem rasista všech těch ostatních ;) 2Pac byl a je to furt borec. Tuhle písničku moc nemusím, ale některý od něho poslouchám a byl to skvělej raper.

Rest In Peace, 2Pac !

180

Odpovědět

Sračka 2Pac nebyl rasista když o tom zapátráte a kouknete na několik dokumentů tak zjistíte že nedělal rozdíly akorád věřil radši své rase ale vůbec neni divu !! FUCK Haters !!!

190

Odpovědět

Rene a jak je stará ta písnička tahle? :)

1810

Odpovědět

Sammy: Když si sem dával ten odkaz všiml sis vůbec roků vydání těch písniček? Teď už je snad trochu jiná doba..............

181

Odpovědět

Sammy : Tak teď už všechno chápu..:D:D Díky za objasnění..:D

182

Odpovědět

Blbcovi nedokážeš vysvětlit, že je blbec. Kluci (možná dívky) přál bych vám, aby vám nějaký takovýhle n**r zastřelil někoho z rodiny, to by jste hned zpívali jinou písničku.

Fanděte dál černým rasistům, vy zrádci naší rasy!!!

1839

Další