Lowkey feat. Logic - Relatives

Thumbnail play icon
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:268
Počet zobrazení:4 075

V dnešním okénku Urban music udělám reklamu svému kamarádovi Ervínu Hausvaterovi, který sám rap dělá s havlíčkobrodskou skupinou Memento Mori a mimo jiné se věnuje i překladům rapových písní od méně známých autorů. Jeho kanál na YouTube můžete navštívit kliknutím zde. Tímto mu předávám slovo. Dalším nezávislým interpretem, který si jistě zaslouží vaši pozornost, je anglický raper jménem Lowkey. Lowkey, vlastním jménem Kareem Denis, je nejen raper, ale v neposlední řadě také politický aktivista, dramatik a básník. Otec Brit, matka Iráčanka, a i to se velmi odráží na Lowkeyho tvorbě, která se týká například problematiky terorismu, válčení na Blízkém východě a politky jako takové. Skladba Relatives pochází z alba Dear Listener z roku 2009 a jako host se zde objevuje Logic. Video i skladba jsou po formální i obsahové stránce značně netypické, Lowkey a Logic promlouvají skrz dvě postavy - britského mladíka, který se přidal k armádě, a iráckým chlapcem a neobvykle se střídají po jednom až dvou verších. Samotní interpreti se ve videu objevují pouze v předmluvě. Obsah netřeba prozrazovat, samotná skladba mluví za vše.

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kdyby tak překladů na takové písničky bylo ještě více.. :))

00

Odpovědět

1:50 jak je "I read every page of The Sun" tak The Sun je britskej deník :) myslel spíš tohle než paprsky ;)

180

Odpovědět

Skvělý text, něco pro zamyšlení. Docela mě mrzí, že to má tak malé hodnocení)

180

Odpovědět

tohle je..........proste pecka jako krava

180

Odpovědět

hmm sice to neni zrovna party ish* , ale stejne se divim že to má tak nízký hodnocení, super texty.

182

Odpovědět

Botanick: tak jsem to nemyslel, ale narazel jsem na zazitou predstavu o hip-hopu v CR, kde spousta lidi tomu ani neda sanci a hned to odsoudi aniz by o tom neco vedeli.

180

Odpovědět

Takhle by to měl vypadat plnohodnotný zástupce tohohle stylu, žádné honění ega a blbé kecy o ničem, i kdybych nesouhlasil, aspoň to má myšlenku.

181

Odpovědět

Nejde mi o to jestli to je Rap nebo Metal pokud je kvalitní text 10/10 málokdy slyšíte smysluplné texty například R.A. The Rugged Man

180

Odpovědět

Ale no tak... Lidé poslouchající jiné hudební žánry jsou stádo? To snad ne..

183

Odpovědět

10/10 uz jenom za ten konec...podobne zamerene texty malokdy najdete v jinem hudebnim zanru ale zkus to vysvetlit hloupemu stadu.

183

Odpovědět

tak toto bola paradicka, sposob prezentacie a aj text na jednicku!

183

Odpovědět

pak, že hip-hop je s****a

184

Odpovědět

Lowkey je perfektny... Strasne mam rad jeho hudbu!

193

Odpovědět

10/10 neskutocne pravdive

184

Odpovědět

Hodně dobrá píseň. Prosil bych více politických textů.

184

Další