50 Cent - Many Men (Wish Death)

Thumbnail play icon
62 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:459
Počet zobrazení:6 675
Dnes tu máme další videoklip na vaši žádost. Jedná se o videoklip k písni Many Men s alternativním názvem Wish Death od 50 Centa. Všechno se točí okolo pokusu o vraždu, kdy byl 50 Cent devětkrát střelen a přežil. Ode dneška se budu snažit přidávat pod videa vysvětlivky, ať mají všichni lepší představu o různých přirovnáních, metaforách atd. Ali - Muhammad Ali - jeden z nejlepších boxerů světa v těžké váze Paulie - postava z filmu Mafiáni Malcolm - Malcolm X - bojovník za práva afroameričanů Slim - Charles “Chaz” Williams - 50 Centův manažer a bankovní lupič Pac - 2Pac - legenda Tut - Walter "King Tut" Johnson - postřelil 2Paca Hommo - Darryl "Hommo" Baum - postřelil 50 Centa; z videoklipu víte, jak dopadl

Přepis titulků

Potřebuji, aby ses za mě modlila. Potřebuji, aby ses o mě zajímala. Potřebuji, abys chtěla, abych vyhrál. Potřebuji vědět, kam jdu, protože vím, kde jsem byl. Oba jsme se narodili do chudé čtvrti Jamaica Queens. Dvě děti z ulice jsou teď muži. Je smutné, že to takhle muselo skončit. Ale než se do toho vrhnu, začněme od začátku.

Čekal jsem, až budu moct zabít tohohle šaška, B. Tenhle negr je hotovej. Jseš připravenej? Blázníš, jsem připravenej zabít toho šaška. Chlape, dostaň mě naproti přes ulici, prosím. - Jseš připravenej? - Jsem, jsem. Nech mě jít, pojeď, pojeď. Co to kurva?

Jeď, kámo, jeď. Mnoho lidí si přeje mou smrt. Mám krev v oku a nic nevidím. Snažím se být tím, kým jsem byl předurčen, a negři se mi snaží vzít můj život. Udělám do negra díru za to, že se mnou vyjebal. Zády ke zdi, teď uvidíte. Měl by sis dávat pozor, jak mluvíš, když mluvíš o mně, protože přijdu a vezmu ti tvůj život.

Mnoho lidí, mnoho, mnoho, mnoho, mnoho lidí si přeje mou smrt. Můj pane, už nepláču, už se nedívám nahoru do oblak. Měj se mnou slitování. Zbabělí negři, kdo jste na mě vyhlásili odměnu, běžte si pro své peníze, zmrdi, já nejsem mrtvej.

Jsem skrytý talent, který ještě nebyl objeven. Jsem králem undergroundu, který ještě nebyl korunován. Něco zvláštního se stane vždy, když tvořím rýmy. Jsem nejlepší, jako Ali v jeho nejlepší formě. Chodím po okolí s balíčky a už mě i zadrželi. Použiju nůž, když je třeba. Ukaž se a uvidíš, co umí moje zbraň. Máš horkou hlavu, negře? Tak pojď, přestaň se ovládat. Otoč se ke mně zády, bum, prásk a jsi bez nohou.

Procházím se s bouchačkou za opaskem a jsem naštvanej. Dokud ti nevyprázdním zásobník do obličeje, tak se toho pocitu nezbavím. Mnoho lidí, mnoho, mnoho, mnoho, mnoho lidí si přeje mou smrt. Můj pane, už nepláču, už se nedívám nahoru do oblak. Měj se mnou slitování, měj slitování s mou duší. Někde po cestě mi ztvrdlo srdce.

Měj slitování s mnoha lidmi mnoha, mnoha, mnoha, mnoha lidmi, kteří mi přejí smrt. Slunné dny by nebyly ničím zvláštní, kdyby nikdy nepršelo. Radost by nebyla tak dobrá, kdyby neexistovala bolest. Smrt musí být jednoduchá, protože život je těžký. Nechá tě fyzicky, psychicky a citově zjizveného. Tohle je pro všechny negry z okolí, kteří si balí jointy a cigára, pro negry pod zámkem, žijící život za mřížemi.

Vidím, že nejen bůh mě může soudit, protože vidím věci reálně. Tihle bělásci můžou dát mou černou prdel za mříže na 100 let. Jsem jako Paulie v Mafiánech, můžete mi říkat Done. Jako Malcolm, za jakoukoliv cenu se zbraní v ruce. Slim mě zradil a nechal ostatní se po mně vozit. Myslel jsem, že jsme kámoši, proč mě chceš mrtvýho, kámo? Mnoho lidí, mnoho, mnoho, mnoho, mnoho lidí si přeje mou smrt.

Můj pane, už nepláču, už se nedívám nahoru do oblak. Měj se mnou slitování, měj slitování s mou duší. Někde po cestě mi ztvrdlo srdce. Měj slitování s mnoha lidmi mnoha, mnoha, mnoha, mnoha lidmi, kteří mi přejí smrt. Každou noc mluvím s bohem, ale on mi neodpovídá. Vím, že mě chrání, ale přesto u sebe mám zbraň.

V mých nočních můrách na mě negři pořád tasí samopaly. Věštec mi řekl, že mě nějaká děvka proklela. Federálové toho moc nevěděli, když zastřelili Paca. Dostal jsem z basy zprávu, že Tuta zabásli. Nebudu vám to, zmrdi, pořád hláskovat. Jseš negramotnej, negře? Neumíš číst mezi řádky? V bibli se říká: "Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá." Hommo mě postřelil a za tři týdny byl mrtvej.

Teď jsme si ujasnili, proč tu jsem, protože to dostal stejně jako já, ale on už nedýchá. Mnoho lidí, mnoho, mnoho, mnoho, mnoho lidí si přeje mou smrt. Můj pane, už nepláču, už se nedívám nahoru do oblak. Měj se mnou slitování, měj slitování s mou duší. Někde po cestě mi ztvrdlo srdce.

Měj slitování s mnoha lidmi, mnoha, mnoha, mnoha, mnoha lidmi, kteří mi přejí smrt. Oba jsme se narodili do chudé čtvrti Jamaica Queens. Dvě děti z ulice jsou teď muži. Je smutné, že to takhle muselo skončit. Přeložil: m@es www.videacesky.cz

Komentáře (49)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

si nejlepši kral na světě tak promně si kral mam tovhu tě vidě a tovhu tě polibit

01

Odpovědět

Podle mě jsou tady strašní žebráci co to hodnotí :-D

221

Odpovědět

ale berte taky v úvahu že komečák to byl okolo 05-06 kdy vydával massacre když vydal tohle dal by se brát jako underground a když je song o tom jak ho postřelily tak v tý době byl underground

200

Odpovědět


Odpovědět

Ja nevim o cem mluvim? :D Vzdyt sem rekl jenom pravdu :D To ty nevis co je undrgrnd ani urcite neznas Jurassic 5, protoze oni jsou underground, v Britanii je underground, 50 je komercak. Rika ze se na nej Shady vysral....kdo by se nevysral? Travil vic casu v posilce nez ve studiu.Zadny spoceny telo? Nasel bych minimalne 3 klipy kde je videt. (In da club, Candy shop ....) Jakto ze treba eminem stihl vydat dalsi 3 alba i bez Dreho a 50 mezitim nevydal nic? 9 ranama to urcite nebylo :D Proste neni eminem a Dre, neni 50, jasny jak facka

194

Odpovědět

Habansz kdyz nevis o cem mluvis tak mlc zadny spoceny telo proste driv posiloval i ted ale min .. je to byznysmen a obchodnik bude vydavat paty album... nerikam ted uz to takovej frajer neni .. ale treba pred trema rokama byl .. nejakou dobu po tom co ho postrelili .. myslim si ze 9 kulek do tela je docela dost..

192

Odpovědět

Jak o sobe muze 5O cent rict je kral undergroundu? :D Jurrasic 5, to jsou underground. Nemam rad 50ho. Nebejt eminema Dre tak nikdy neni tam kde ted je. Zatim co vsichni ostatni od rana do noci skladaj a pisou on posiluje aby bylo v klipech videt jeho vypracovany spoceny telo. Taky ty jeho holky a predrazeny autaky a prsejici prachy uz vypadli z mody

197

Odpovědět

Auto: Ano, je komerční a ví se to, ale on je fakt odbrej, má dobrý písničky, který se dobře poslouchaj...kdyby byl špatnej, tak ho neposlouchám ;) Jenom mě mrzí, že se třeba moc neslyší o Chamillionaire, kterej má stejně dobrý písničky...každopádně ty rýmy dávaj smysl...koukni se na Zbohatni nebo chcípni..pokud se ti teda nechce číst životopis ;) Ten film je udělanej podle jeho života, i když trošku změny tam jsou, třeba způsob zabití jeho matky je pozměněnej, ale to sou detaily ;) Pak tu písničku pochopíš a třeba zrovna u týhle písničky už nebudeš protestovat :)

190

Odpovědět

Chami: Kritizuju to proto, že mám zájem na tom, aby se tu začalo překládat i něco jinýho než komerce, když ostatní styly tu mají alternativní okénko. A klidně bych mu to do očí řekl, ovšem ne tak, že je to s****a, protože se umím bavit slušně a on není žádnej buran jako spousta jinejch týpků co dělaj gangsta rap. A taky si myslím, že on sám to o sobě ví, že nedělá věci, tak jak by se měly dělat, ale tak jak je chce Americká masa.

185

Odpovědět

PS: Auto: Chtěl bych vidět jak bys to řekl 50centovi do očí, že celá jeho tvorba je jen s****a...

190

Odpovědět

Auto: Já zas nechápu lidi,, kerý sou tak blbý, že se dívaj na video o kterym už předem věděj, že se jim to vůbec nebude líbit, a že si to pustí jenom proto, aby to zkritizoval v komentáříš...ano opravdu chytrý...taky se ti neserem do tvech písniček od Šmoulů nebo co posloucháš...

180

Odpovědět

Kakos: Mě to ale nepřipadá nevynalézavý proto, že by to nebyla pravda, ale proto, že spoustu rýmů tam je jen proto, aby se to rýmovalo, jak se říká

183

Odpovědět

Já sám rapuju a mám úspěch a můžu říct těm lidem co tu pomlouvají 50 centa: "Když se vám nelíbí, tak tu nepište komenty!" Fakt vás nechápu, děláte ze sebe akorát blbce

191

Odpovědět

Auto No chlapče možná že to neni tak vynalézavý protože to je pravda co rapuje. Pokud sis přečetl jeho životopis a viděl film Get rich or die tryin tak bys vedel, ze on je jeden z mála kterej když v songu řekne že je gangster tak nelže (teď už gangster neni,ale když o tom rapoval tak to byla pravda). Kdežto 8 z 10 raperů když řekne že jsou gangsteři tak lžou. Za tohle aspoň 50 centa uznávám, že nelže nikomu.A když si uvědomíš že fotra nikdy neznal,matku mu zabili když mu bylo 12 a on od 12 dealoval kokain a koukneš se kam to z hovna dotáhl, já to uznávám prostě

180

Odpovědět

dik moc za preklad.

180

Další