The Black Eyed Peas - Where Is The Love

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:443
Počet zobrazení:8 147

Black Eyed Peas jsem měl vždycky rád. Poslední dobou jim plno lidí vyčítá, že dělají až moc líbivou hudbu a texty písní jaksi ustupují do pozadí. S tím musím souhlasit. Sice se mi i jejich poslední album poměrně líbilo a třeba I Gotta Feeling si pravidelně pouštím, rozhodně mě ale na této písni neuchvátil její text. Jako 800. přeložené video na našem webu jsem si pro vás připravil překlad jedné z nejznámějších písní od této party. Píseň Where Is The Love pochází z jejich alba s názvem Elephunk a na rozdíl od písní z nejnovějšího alba The E.N.D. (Energy Never Dies) má velmi působivý text s jasným poselstvím. Tuhle píseň bude zřejmě většina z vás znát, ale možná jste doteď přesně netušili, o čem všem se v ní zpívá, takže doufám, že se vám můj překlad přijde vhod...

Přepis titulků

Co se to děje s naším světem, mami? Lidé žijí, jako by žádné mámy neměli. Celý svět má asi rád drama. Přitahují ho jen věci, které způsobují trauma. Za mořem se snažíme zastavit terorismus, ale tady u nás si teroristé pořád běhají. V USA, domově CIA, gangů The Bloods, Crips a Ku Klux Klanu.

Ale jestli ti záleží jen na tvé vlastní rase, tak to zavání diskriminací. A diskriminace plodí plno zloby. A když v sobě máš zlobu, začneš pěkně běsnit. Jsi ukázkou pravého šílenství a díky tomu kolem sebe šíříš strach. Sakra, potřebuješ trochu lásky, aby ses srovnal do latě. Musíš si to přebrat v hlavě a uklidnit se.

Nech svou duši gravitovat k lásce. Lidé zabíjejí a umírají. Děti trpí a vy slyšíte jejich pláč. Co takhle začít dělat to, co kážete? Mohli byste nastavit druhou tvář. Otče, Otče, Otče, pomoz nám. Nasměruj nás tam zeshora. Protože si začínám pokládat otázku: Kam se poděla láska?

Kam se poděla láska? Kam se poděla láska? Kam se poděla láska, láska, láska? Už to není ono. Ten nezměněný svět. Přišla zvláštní doba. To se svět zbláznil? Jestli má láska a mír takovou moc, tak proč tu pro lásku není dost místa?

Země na sebe shazují bomby. Chemické plyny ničí plíce těm nejmenším. Díky tomu utrpení umírají lidé v útlém mládí. Zeptejte se sami sebe: To láska vážně zmizela? A já se zeptám sám sebe: Co se to vlastně stalo s tímhle světem, ve kterém žijeme? Lidé působí odevzdaně.

Dělají špatná rozhodnutí jen kvůli penězům. Nechovají k sobě úctu. Neříkej, že to není pravda. Válka pokračuje, ale důvod zůstává v utajení. Pravdu nám nikdo neřekne. Zametli ji pod koberec. Když neznáš pravdu, nemůžeš poznat lásku. Kam se poděla láska? Pověz. Nemám tušení.

Kam se poděl mír? Pověz. Nemám tušení. Kam se poděla láska? Lidé zabíjejí a umírají. Děti trpí a vy slyšíte jejich pláč. Co takhle začít dělat to, co kážete? Mohli byste nastavit druhou tvář. Otče, Otče, Otče, pomoz nám.

Nasměruj nás tam zeshora. Protože si začínám pokládat otázku: Kam se poděla láska? Kam se poděla láska? Kam se poděla láska? Kam se poděla láska, láska, láska? Cítím tíhu světa na svých ramenou. Čím jsem starší, tím jsou lidé bezcitnější.

Většina z nás chce jen co nejvíc vydělat. Sobeckost nás nasměrovala špatným směrem. Média každou situaci zkreslují. Jsou přeplněny negativními záběry. Infikují mládeži mozky rychleji než bakterie. Děti chtějí dělat to, co vidí ve filmech. Co se stalo se základními lidskými hodnotami? Co se stalo se všeobecnou rovností?

Místo šíření lásky šíříme nevraživost. Nedostatek pochopení nám znemožňuje jednotnost. Z toho všeho jsem občas zklamaný. Z toho všeho jsem občas na dně. Není divu, že jsem občas zklamaný. Nezbývá než doufat, že se láska na svět zase vrátí. Zeptejte se sám sebe: Kam se poděla láska?

Kam se poděla láska? Kam se poděla láska? Kam se poděla láska? Otče, Otče, Otče, pomoz nám. Nasměruj nás tam zeshora. Protože si začínám pokládat otázku: Kam se poděla láska? Zpívejte se mnou.

Jeden svět. Máme jen... Jeden svět. A to je vše. Jeden svět. Něco s ním není v pořádku. S tím naším světem není něco v pořádku. Máme jen...

Jeden svět. A to je vše. Jeden svět. Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (49)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nemal Bon Jovi veľmi podobný klip? :D

181

Odpovědět

Nefunguje :(

181

Odpovědět

nejlepší jejich song :))

200

Odpovědět

MILUJI... objektivní... s poselstvím... a hlavně s láskou... vždy, když se bojím, že tento svět je trochu apokalyptický... pustim si tuto písničku, protože mi připomíná, že lidé v tomto světě myslí i na druhé...

210

Odpovědět

překládejte víc od Black Eyed Peas a hity od Eminema :)

187

Odpovědět

na to že tenhle styl moc nemusim tak tohle je výjmka kterou můžu :-) jako ten text je nádhernej... :-)

190

Odpovědět

Nějací človíčci sice jsou proti, ale nechcete překládat víc videí od Black Eyed Peas? Skvělá skupina :)

190

Odpovědět

Práskat se nemá, informovat se musí!:D Nemám tady ani jeden titulek, jinak jsem nikdy neměl problém s jakýmkoliv přehrávačem či videem od vás! :)

181

Odpovědět

mohli byste přeložit pump it od bep? Kdyžtak přikládám odkaz ke stažení http://www.youtube.com/watch?v=ZaI2IlHwmgQ

181

Odpovědět

BugHer0: Přesně tak, jak už z názvu vyplívá :-P samozřejmě si dělám legraci ;-)

182

Odpovědět

Všichni chtějí, abyste začaly překládat víc písniček... přidávám se k téhle skupině ! =) je to neuvěřitelně skvělý =)))

181

Odpovědět

Pyha: A o čem by byl? O kapele Black Yed Peas?

191

Odpovědět

co takhle tady založit novej seriál s název BYP? :-D

182

Odpovědět

To se mi líbí, jak jste to teď rozjeli s písničkama...a trefujete se mi do vkusu :D Jen tak dál, díky... :)

190

Odpovědět

prosím prosím, přeložte Shut up! je skvělá ;) http://www.youtube.com/watch?v=KRzMtlZjXpU&feature=channel

181

Další