Eminem - Like Toy Soldiers

Thumbnail play icon
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:729
Počet zobrazení:11 031

Opět nastal čas přispět na náš web další písničkou od Eminema, o kterou si spousta z vás psala. Tentokrát nebudeme mít možnost nahlédnout do Eminemova intimního života, ale zaměříme se na téma války mezi rapery, konkrétně na spory nahrávacích studií Aftermath a Murder Inc. (50 Cent, později Eminem vs. Ja Rule), a také zde Eminem zmíní svou při s magazínem The Source a jeho editorem, který si říkal Benzino. Válku kdysi odstartoval Ja Rule, když na konci své písničky Loose Change pronesl tuto větu: "Eme, tvrdíš, že tvoje matka je vyhulená závislačka a Kim (Eminemova bývalá manželka) je známá coura. Tak co bude z Hailie, až vyroste?" Když Eminem říká, že se za celou svou kariéru o "..." nikdy nezmínil, měl na mysli Suge Knighta, tehdy nejobávanějšího muže v rapovém byznysu, spoluzakladatele studia Death Row Records (smrt Tupaca). Ten vedl s Dr. Dre již delší dobu válku a právě Dre je Eminemovým učitelem, mistrem (o tom v písničce I Need a Doctor) Muž, který hraje postřeleného, je bývalý člen Eminemovy skupiny D12, Proof, a potkal ho smutný osud. Rok po natáčení smrti Bugze, dalšího člena D12, totiž zemřel při ostré výměně názorů.

Přepis titulků

Už mě to nebaví, pojďme dělat něco jiného. Mám tady tuhle knížku, dal mi ji můj táta. Překlad: bakeLit Překlad: bakeLit www.videacesky.cz Krok za krokem, srdce k srdci. Levá, pravá, levá, všichni postupně padneme... jako vojáčci na hraní. Kousek po kousku, roztrháni na kusy.

Nikdy nevyhrajeme, ale bitva pokračuje pro vojáčky na hraní. Měl bych být tím vojákem, který vždy všechno utáhne. I když mi ramena tíží celý svět. Nesmím to dát najevo, moje skupina se o tom nesmí dozvědět. I kdybych si to měl rozdat na vlastní pěst s Benzinem. Nedopustil bych, aby se přimotali do války, kterou klidně zvládnu, pokud by to nebylo opravdu nezbytné.

Mám být správným příkladem. Musím být jejich vůdcem, moje skupina spoléhá, že je povedu. Když se objeví nějakej problém, mám při nich stát. Tu kravinu s Ja Rulem jsem chtěl urovnat, ale bylo už pozdě. Existuje jistá hranice, která se nepřekračuje, a on ji překročil. Zaslechl jsem v jeho písničce Hailieino jméno a vypěnil jsem. Bylo to šílený, Jay-Z s Nasem byli proti tomu slabej odvar. A i když jsme to vyhráli, mám pocit, že jsme prohráli. Promrhal jsem nad tím tolik energie a upřímně, jsem vyřízený.

Tolik mě to pohlcuje, až mám pocit, že viníci jsme my. O tomhle hip hop není, začínal jsem z jinýho důvodu. Nikdy nebylo mým cílem někoho zabít. Proč bych ničil něco, co jsem vybudoval? Tohle jsem v úmyslu neměl, moje úmysly byly dobrý. Za celou svou kariéru jsem se o... ani nezmínil. Z úcty jsem se zachoval tak, že jsem si nepustil hubu na špacír a neplácal tak o něčem, co mi bylo cizí.

Dre mi navíc řekl, ať na to kašlu. Nemělo to se mnou nic společnýho. Poslechl jsem ho, stáhl jsem se, ale při pohledu mi skřípaly zuby, když v televizi věčně urážel člověka, který mi doslova zachránil život. Kurva, vždyť nemám ani páru. Tohle je byznys a celý mně to může bejt akorát ukradený. Ale jsem si vědom toho, že to může vybouchnout každou chvíli, protože... Krok za krokem, srdce k srdci. Levá, pravá, levá, všichni postupně padneme...

jako vojáčci na hraní. Kousek po kousku, roztrháni na kusy. Nikdy nevyhrajeme, ale bitva pokračuje pro vojáčky na hraní. Bývaly časy, kdy jste mohli vyplodit verš, aniž byste se museli obávat, že někdo od vás umře. Ale teď už je to jinde, protože když do toho zatáhnete něčí děti, tak se to vyhrotí a už to nejsou jen slova, že ne?

Hrajeme jinou hru, nadáváme si, je to víc než jen rap. Snažili jsme se dokonce urovnat spory 50 Centa s Ja Rulem. Já a Dre jsme se s ním sešli, trošku si s ním pokecali a požádali ho, ať to nechá plavat, a tak ho nechal, dokud se v Ja v časákách nezačal chlubit, jak ho bodl. "Vyser se na to a dej mu to pěkně sežrat, 50." Mezitím moji pozornost upoutalo něco úplně jinýho. Nějakýmu recepčnímu v The Source, co zvedá za pultem telefony, ze mě stojí péro a myslí si, že budu jeho vzkříšením.

Oprašuje svůj mikrák a chce udělat novou nahrávku. Ale tím to všechno posral, protože jedna z mých cest na vrchol byla právě časák The Source, díky kterýmu jsem slavnej. A jeho majitel teď proti mně zničehonic něco má? Srát na něj, ten zmrd by to klidně mohl schytat. Ale jsem tak nasranej a pořád musím myslet na to, že jsme právě zdědili 50 Centův spor s Murder Inc.

A on zase převzal ten náš, což je fajn a netíží nás to. Pořád máme vojáky, co stojí v přední linii a jsou ochotni za nás padnout, jakmile vydáme rozkaz. Nikdy nás nevymáhají, jen dávají najevo svou podporu. Je dobré si na ně vzpomenout při rapu nebo rovnou v refrénu a opětovat tak naši lásku a ukázat jim, jak důležité je mít na své straně vojáky z Runyon Avenue. Jejich oddanost je pro nás cennější než jakékoliv ocenění.

Ale nesnažím se o to, aby byl někdo zraněn nebo zavražděn, nestojí to za to, nenapadá mě žádnej "lepšejší" způsob, jak se vyjádřit, než říct, že na to, abych viděl váš ortel, vás mám moc rád. Radši z toho všeho vycouvám, než abych to rozbouřil. Ale nechápejte mě špatně, nestahuji se z bitvy. Jsem akorát ochotný se vám postavit, když nedokážete držet klapačku. Vážně, protože už mě nebaví mluvit a nedopustím, aby někdo odpočíval v rakvi a já to měl na svědomí...

Krok za krokem, srdce k srdci. Levá, pravá, levá, všichni postupně padneme... jako vojáčci na hraní. Kousek po kousku, roztrháni na kusy. Nikdy nevyhrajeme, ale bitva pokračuje pro vojáčky na hraní. BIG L BIGGIE TUPAC BUGZ

Komentáře (51)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Přijde mi neskutečně smutný, že v tý písničce dává jasně najevo, že je proti takovým vzporům a vraždám mezi rapperama a rok na to byl zavražděnej Proof, kterej v tomhle klipu hraje postřelenýho...

30

Odpovědět

Bylo by možné ještě něco od Eminema? Nějako už nic nevídám a to je škoda... Předešlý komentář to komentoval trefně :)

280

Odpovědět

Jsem rád, že lidi z "Videačesky.cz" překládají borce jakým je Eminem. Myslim, že každá písnička od něj je skvělá a jeho texty mají smysl. :)

300

Odpovědět

Prelozte prosim neco od Bad Meets Evil ;)

202

Odpovědět

Ja Rule pronesl: “Eme, tvrdíš, že tvoje matka je vyhulená závislačka a Kim je známá coura. Tak co bude z Hailie, až vyroste?”

Emova dcera mu to vrátila v songu Doe Ray Me:

Hailey: Daddy is Ja Rule taller than me?

Eminem: No honey, you guys are the same size.

212

Odpovědět

co takhle LOSE YOURSELF

202

Odpovědět

Hodně motivační

185

Odpovědět

Výborný překlad, rád bych poprosil o překlad písničky Lighters http://www.youtube.com/watch?v=YWt4wmZ_EMI
Jen
tak dál...

193

Odpovědět

10/10 Eminem rulez ♥ keep it real

183

Odpovědět

Svut 20:50 - 3.9.2011:

A to je právě ono, většina lidí to hned odsuzuje aniž by věděly o co v textu jde...

182

Odpovědět

Salem: Nikdo nikdy nebyl nejlepší
Smaggy: Právě, že to spoustu lidí říká, přečti si diskuzi.

187

Odpovědět

tupac je(byl) nejlepší ne?

1913

Odpovědět

Jste jak malý děti, pořád se jen hádáte, kdo a co je lepší... Eminem je jednoznačně jedno z největších jmen dnešní rapové scény, jeho texty mají hloubku a jsou výborné, ale proboha nikdo neříká, že je jedinej raper, kterej dává o něčem... nikdo tu neřekl že je nejlepší a všichni stojí za hovno... tak se přestaňte hádat a radši se zamyslete nad tím co v tom songu říkal...
Jinak překlad perfektní, děkuju za něj :-)

183

Odpovědět

uz od utleho veku pocuvam eminemove pesnicky lebo sa mi pacili refreny (textu som samozrejme nerozumel :) ) ale az ked som si pozrel mini-serial "Odhalenie hudobneho priemyslu" a myslim ze mi to otvorilo oci, uz sa na jeho pesnicky uplne inak, a vzbudil u mna neskutocny respekt.. aj preto ho rad pocuvam aj ked som skor na rock/metal

190

Odpovědět

Jedna z mojich oblúbených aj ked už viac počúvam metal :D aj som oňu prosil veeľmi ďakujem :) toto je prosto moja srdcovka 10/10

182

Další