Eminem - Beautiful

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:650
Počet zobrazení:10 727

Tak jste se dočkali, dnes pro vás mám dlouho slibovaného Eminema a jeho píseň Beautiful. Tato píseň je většinou lidí hodnocena jako nejlepší píseň z alba Relapse a také jako jedna z jeho nejlepších písní vůbec. Půlku textu napsal Eminem, když byl na odvykací kúře a zbytek když už byl čistý.

Píseň je o tom, že to Eminem nemá také nejlehčí. Prochází si těžkým obdobím a vyzývá posluchače, ať si klidně zkusí žít jeho život - projít se v jeho botách. Neprosí se o zvláštní pozornost, chce být obyčejný a splynout s davem. V refrénu můžete slyšet, že všichni jsme něčím vyjímeční a neměli bychom si nechat od ostatních tvrdit opak.

Videoklip byl vytvořen pouze ke dvěma slokám, albumová verze má kolem sedmi minut a o jednu sloku navíc. Ve třetí sloce vypráví o svém dětství a také o tom, že každý by měl brát svůj život takový, jaký je - každý dostal své boty, které mu sedí.

Je to rap, takže titulky poběží rychle. Titulky jsem načasoval tak, aby se to dalo stíhat, ale i tak budete muset číst hodně rychle.

Přepis titulků

V roce 1950 byl Michigan jedním z osmi amerických států, které dohromady tvořily 36 % světového hrubého národního produktu. Detroit bylo největší průmyslové město na světě. V poslední době jsem byl odtažitý. Hodně dlouho jsem se spoléhal jen sám na sebe. Všichni mají svůj vlastní svět, kde můžou být o samotě. Voláš mně?

Snažíš se mi dovolat? Chceš ode mě pomoc? Já chci pomoc od tebe. Mám tak zkurvenou depresi. Vypadá to, že jsem se zasekl, že se nemůžu hnout z místa. Potřebuji, aby mě něco vytáhlo z této propasti. Mám za sebou modřiny a nádory.

Spadl jsem dolů, ihned se zvedl. Ale potřebuji tu jiskru, která mě zas nakopne, abych znovu zvednul mikrofon. Nevím, jak jsem se ocitl v téhle situaci. Začínám mít chuť si zase zanadávat. Takže jsem se rozhodl popadnout pero a pokusil jsem se to ze sebe dostat. Ale prostě se nemůžu smířit s tím, že jsem možná skoncoval s rapem, potřebuji něco nového.

Vím, že některé věci jsou těžko snesitelné, ale já nemohu prostě sedět v pozadí a nic nedělat. Jedna věc je však jistá, bude těžké se mi vyrovnat, těžké se mi vyrovnat, bude těžké se mi vyrovnat. Dnes tady, zítra pryč. Ale musel bys ujít tisíc mil v mých botách, abys viděl, jaké to je být mnou.

Já budu tebou, vyměňme si boty. Abychom viděli, jaké by to bylo cítit tvou bolest a ty mou. Vstoupit si do svých hlav. Jen tak ze zvědavosti. Podívat se na věci z jiného úhlu. Nenech ostatní, aby ti říkali, že nejsi skvělá osoba. Ať jdou do hajzlu, hlavně zůstaň sám sebou.

Takže nenech ostatní, aby ti říkali, že nejsi skvělá osoba. Ať jdou do hajzlu, hlavně zůstaň sám sebou. Myslím, že ztrácím smysl pro humor. Všechno je tak napjaté a chladné. Skoro mi přijde, že bych měl zkontrolovat teplotu v místnosti. Jen co někam přijdu, všichni na mě zírají. Snažím se vyhnout očnímu kontaktu, protože když ho navážu, započne rozhovor.

To mám tak zapotřebí. Netoužím po pozornosti, chci jen být jako vy. Zapadnout mezi ostatní v místnosti. Ukažte mi, kde je nejbližší záchod. Nepotřebuji nějakého poskoka, který za mnou bude chodit a utírat mi zadek. Co se bude smát každému mému vtipu. Půlka z nich ani není vtipná, ale on mi stejně řekne: „Marshalle, ty jsi tak vtipný, měl bys být komikem.“ Jenže já jím jsem, akorát se schovávám za slzy klauna.

Tak se všichni posaďte a poslechněte si příběh, který vám chci říct. Nemusíme si měnit boty a nemusíš ujít tisíc mil. V mých botách, abys viděl, jaké to je, být mnou. Já budu tebou, vyměňme si boty. Abychom viděli, jaké by to bylo cítit tvou bolest a ty mou.

Vstoupit si do svých hlav. Jen tak ze zvědavosti. Podívat se na věci z jiného úhlu. Nenech ostatní, aby ti říkali, že nejsi skvělá osoba. Ať jdou do hajzlu, hlavně buď sám k sobě upřímný. Takže nenech ostatní, aby ti říkali, že nejsi skvělá osoba. Ať jdou do hajzlu, hlavně buď sám sebou. V poslední době jsem byl odtažitý.

Hodně dlouho jsem se spoléhal jen sám na sebe. Všichni mají svůj vlastní svět, kde můžou být o samotě. Voláš mně? Snažíš se mi dovolat? Chceš ode mě pomoc? Já chci pomoc od tebe. Přeložil: m@es Korekce: scr00chy www.videacesky.cz

Komentáře (58)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Eminem je umělecky dávno mrtvej. Proto se ted snaží zavděčit kampaní proti Trumpovi a jeho výroky o tom že ho sere že je bílej radši nekomentuju. Docela je na cestě jako ten z Linkin Parku,Cobain,Elvis,Mercury a jiní. Připravte si svoje RIP

15

Odpovědět

Mluvíš jako by něco bylo věčně.. :)

00

Odpovědět

Eminem je nejlepší. Díky, že sem dáváš tyhle vysvětlivky songů, protože tohle je jediný web, kde jsem je našla :) Poslouchám ho denně a opravdu Beautiful patří k nejlepším, Eminem je špička už jen proto, že se nebojí ukázat svou citlivou duši.

301

Odpovědět

Oni vypípaj i "god damn" a "hell". Cenzura jak sviň

231

Odpovědět

No jasně že ho vypípají, vždyť je to raper a každý slovo, který zní aspoň trochu podobně jako nějaká sprosťárna se prostě MUSÍ vymazat! ;)

02

Odpovědět

petan:ty jsi jantARRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

191

Odpovědět

jsi dobrej děkuju.Eminema jsem nměl vždy rád ale díky Tobě vím naprosto přesně o co jde

190

Odpovědět

Skvělé

210

Odpovědět

Zdravím vás...Tohodle se držte...
Překládejte smyslné songy ,)
Ps:více songů a poučných věcí a bue to good ,-) lastně kvůli ničemu jinýmu sem nechodim.

200

Odpovědět

Tahle pisnicka se nikdy neohraje :)

240

Odpovědět

Krásná píseň až teď jsem si všimnul že tu je přeložená 10/10

200

Odpovědět

Parada, parada a zase jenom parada. Eminem proste umi a uz mu to nikdy neveme.

210

Odpovědět

EMINEM GOES BACK TO HIGH SCHOOL SHORT COMEDY FILM preloz toto prosim ta paradne video o Em ak chodil na strednu prosimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

181

Odpovědět

Em je king. <<<<Nesiel by prekald k pesnicke Without Me - vem ze je stara ale chcel by som vydiet preklad pocas videa.

190

Odpovědět

Without me je tuším na youtube přeložená. Zkus se podívat :)

00

Odpovědět

onedlho bude video "SPACE BOUND" od Ema tak by bolo super ak by potom niekto preložil :)

180

Odpovědět

Šebi: počkaj si onedlho bude na www.eminemworld.cz načo na dvakrát :)

180

Odpovědět

jedině EMIN3M =)) .. šel by překlad I Need A Doctor s Dr.Dre ?? =)

180

Další