Eminem - When I'm Gone

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 016
Počet zobrazení:16 778

Pod každou písničku, co jsme tu od Eminema zatím měli, bylo několik proseb právě o tento song. Budiž tomu tak. Poslechněte si Eminemovu písničku When I’m Gone z alba Curtain Call, ve které je vyobrazen jeho život, jeho dvě různé já. Jedno, které staví rodinu na první místo, a druhé, které zasvěcuje svůj život hudbě a fanouškům. Problém je v tom, že najít rovnováhu mezi těmito dvěma já je nadmíru složité, a do popředí se tak obvykle dostane to já, které prahne po úspěchu a lásce fanoušků. Na webu již máme písničku Mockingbird, která je na podobné téma a mohla by vás také zajímat. P.S. Pro fanoušky rapu a hip hopu: Brzy můžete očekávat něco od Notorious B.I.G., ačkoliv jsem již dopředu smířen s vlnou kritiky.

Přepis titulků

Pamatuji si, když jsem tu byl poprvé. Prožil jsem drsných šest let. A jsem šťastný, že už nejsem tím člověkem. Stejně tak moje žena. Děkuji vám, že jste mi to umožnili. To je vše, o co jsem se chtěl podělit.

Chtěl by se nám dnes večer ještě někdo s něčím svěřit? Jo. - Jmenuji se Marshall. - Ahoj, Marshalle. Tohle je můj život. Tak, jak bych ho popsal já sám. Milovali jste někdy někoho natolik, že byste za něj dali ruku? Nemyslím ten výraz, ale doslova dali ruku. Když ví, že jsou ve vašem srdci, a vy víte, že jste jejich brnění. A zničili byste každého, kdo by se jim pokusil ublížit.

Ale co se stane, když se karma obrátí a pokouše vás. A vše, na čem vám záleží, na vás zničehonic spadne. Co se stane, když je z vás hlavní zdroj bolesti? "Podívej, co jsem udělala, tati." "Taťka musí stihnout letadlo." "Tati, kde je maminka? Nemůžu ji najít, kde je?" "Co já vím, běž si hrát, Hailie zlatíčko, taťka má práci." "Píše totiž písničku a ta se sama nenapíše." Akorát do tebe šťouchnu a houpat už se budeš muset sama.

Otočíš se k té svojí písničce a jí řekneš, jak ji máš rád. Uhodíš její matku, která jako by jí z oka vypadla. To je Slim Shady. Jo, zlato, Slim Shady je blázen. Díky Shadymu žiju, ale dneska už Shady šel dávno na kutě. Až budu pryč, přenes se přes to a netruchli, raduj se pokaždé, když uslyšíš můj hlas. Nezapomeň, že se na tebe seshora s úsměvem dívám. A vůbec nic jsem necítil, tak nepodléhej bolesti a usměj se na mě.

Až budu pryč, přenes se přes to a netruchli, raduj se pokaždé, když uslyšíš můj hlas. Nezapomeň, že se na tebe seshora s úsměvem dívám. A vůbec nic jsem necítil, tak nepodléhej bolesti a usměj se na mě. Každou noc se mi zdá, jak Hailie houpu na houpačce. Ona křičí, nechce už, abych zpíval. "Maminka kvůli tobě brečí. Proč? Tak proč maminka brečí?" "Zlatíčko, ale tatínek už vás neopustí."

"Akorát lžeš, tati." "To říkáš pokaždé. Vždycky říkáš, že už je to naposled." "Ale já už tě nikam nepustím, jsi můj, tati." Staví před dveřmi zeď z krabic, chce je zablokovat. "Prosím, tati, neodjížděj. Nech toho, tati!" Sahá do kapsy, vytahuje malinký přívěšek na krk. Je na něm fotka. "Tohle tě ochrání, tati, vezmi si to s sebou." Zvednu hlavu a vidím akorát sebe před zrcadlem. Tyhle zkurvený zdi snad mluvěj, protože já je slyším.

Říkají: "Máš poslední šanci to napravit, a to dneska." Tak už jim utíkej projevit svou lásku, než bude pozdě. A jakmile projdu dveřmi do ložnice, vše se promění v pódium, oni zmizí, já stojím v záři reflektorů a zpívám... Až budu pryč, přenes se přes to a netruchli, raduj se pokaždé, když uslyšíš můj hlas. Nezapomeň, že se na tebe seshora s úsměvem dívám. A vůbec nic jsem necítil, tak nepodléhej bolesti a usměj se na mě.

Až budu pryč, přenes se přes to a netruchli, raduj se pokaždé, když uslyšíš můj hlas. Nezapomeň, že se na tebe seshora s úsměvem dívám. A vůbec nic jsem necítil, tak nepodléhej bolesti a usměj se na mě. 60 000 lidí je doslova u vytržení. Opona se zavírá a k nohám mi hází růže. Ukloním se a všem poděkuji, že přišli. Křičí jak o život, naposledy se podívám do davu.

Shlédnu dolů a nevěřím svým vlastním očím. "To jsem já, tati. Pomoz mamince, její zápěstí jsou celá od krve." "Ale zlato, vždyť jsme ve Švédsku. Jak ses sem dostala?" "Pronásledovala jsem tě, tati. Říkal jsi mi, že už nás neopustíš." "Lhal jsi mi, tati, a maminka je teď kvůli tobě smutná." "Koupila jsem ti tuhle minci, je na ní 'Nejlepší táta'." To je všechno, co jsem chtěla. Dát ti tuhle minci. "Chápu tě.

Jak chceš, my s maminkou odcházíme." "Ale počkej, zlatíčko." "Je pozdě, tati. Už ses rozhodl." "Takže se koukej zvednout a ukázat jim, že je miluješ víc než nás." "Přesně to oni chtějí, chtějí tebe, Marshalle." "Neustále vyřvávají tvoje jméno." Není divu, že nemůžeš usnout. Kopni do sebe další prášek. Je mi jasný, že to uděláš. Rapuješ o tom. Paráda, přesně takhle to má vypadat. Slyším potlesk, celou dobu jsem byl zaslepený. Jak je to možné, že se zavírá právě ta moje opona?

Otočím se, na podlaze najdu zbraň a natáhnu ji. Přiložím si ji k hlavě, zařvu "Chcípni, Shady!" a zmáčknu spoušť. Obloha se zatemní, můj život se mi promítne před očima, letadlo, ve kterém jsem měl sedět, spadne a shoří na popel. Tehdy se probouzím za zvonění budíku, venku pějí ptáci. Je jaro a Hailie se venku houpe. Nakráčím ke Kim, políbím ji a řeknu jí, jak moc mi schází. Hailie se vesele usmívá a mrká na svou malou sestřičku.

Skoro jako by chtěla říct... Až budu pryč, přenes se přes to a netruchli, raduj se pokaždé, když uslyšíš můj hlas. Nezapomeň, že se na tebe seshora s úsměvem dívám. A vůbec nic jsem necítil, tak nepodléhej bolesti a usměj se na mě. Až budu pryč, přenes se přes to a netruchli, raduj se pokaždé, když uslyšíš můj hlas. Nezapomeň, že se na tebe seshora s úsměvem dívám. A vůbec nic jsem necítil, tak nepodléhej bolesti a usměj se na mě.

Děkuji vám. Děkuji, že jsem se vám mohl svěřit. Překlad: bakeLit www.videacesky.cz

Komentáře (69)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jakože sem rocker a metalista do morku kostí........tohle nebylo špatný.

283

Odpovědět

Tahle pecka je opravdu mistrný kousek a zaslouží 10 bodů, i když osobně mám radši její remix s 2Pacem.

1928

Odpovědět

Pod vládnou Iluminátů :(

1933

Odpovědět

uronila jsem slžičku :D

210

Odpovědět

úžasná písnička uplně mě mrazilo v zádech 10/10

203

Odpovědět

To si asi hodně citově oslabený člověk když kvuli klipu brečíš ...... (man)

1886

Odpovědět

To, že kluk dokáže brečet a projevit tím city není slabost.

220

Odpovědět

Real men can cry

20

Odpovědět

JE to dojemnej příběh,když jsem viděl to video na youtube ,tak sem si ho v hlavě překládal,.Něčemu sem nerozuměl,podíval jsem se sem a tam jak to vyprávěl tak se mi zalili oči slzama :(

204

Odpovědět

jo tak manželka není doma a ty by sisi chtěl zašpásovat?

187

Odpovědět

More zasa dalsia pecka od krala to neni mozne to je hadam jediny raper ktory dokaze takto rapovat svoj život

202

Odpovědět

Eminem je nejlepší, kdo řiká něco jinýho si lže do kapsy. Mě se na něm fakt líbí jedna hlavní věc. Můj otec, se na mě vysral před 2 lety,to mi bylo 10. Marshall by se na Hailie nikdy nevy kašlal. Neni jak ty ostatní rapeři:Rodina? Jo asi mám nekde pár dětí ale proč se s tim sráT? THIS IS THE BEST SONG IN THE WORLD!!!

210

Odpovědět

Uzasny. Clovek,kterej rekne ze Eminem je sracka bud nema vkus nebo mozek. Je videt jakej je rozdil mezi cernochy, kteri povetsinou rapuji nebo maj klipi s devkama, penezma, drahejma autama apod.,zatimco Eminem mluvi o svem zivote, dceri no proste o zivote jako takovym a o beznych vecech. Hlavne prezentuje sam sebe jako normalniho cloveka ne jako nejvetsiho borce na celym svete a zadnej jiner raper na nej nema.

200

Odpovědět

Proto mám Eminema rád, je texty jsou o NĚČEM. Není to prostě jen bezduchý text, s beatem vhodným k pařbě...

200

Odpovědět

Proto mám Eminema rád, je texty jsou o NĚČEM

200

Odpovědět

Co takhe překlad-Dr. Dre Feat. Eminem & Skylar Grey- I Need A Doctor :-)

200

Odpovědět

Překlad Like to Soldier bych taky moc uvítal. btw tenhle text mě dostal, je to náš bůh !!

BakeLit moc děkujem za překlady ;)

200

Další