Eminem feat. Dido - Stan

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:612
Počet zobrazení:9 367

Už celkem dlouhou dobu se mi tady válí překlad Eminemovy písničky s názvem Stan, takže jsem se rozhodl, že už nebudu čekat, než zaprší a uschne a nahodím to sem. V klipu vystupuje po boku ne zrovna moc známého Devona Sawa i samotná Dido a jedná se o fiktivní, ačkoliv opravdu velmi drsný příběh jednoho z fanoušků Eminema, jehož záliba v jeho idol zašla až příliš daleko. Určitě se vám v hlavě hned rozsvítí, že ten Dido refrén odněkud znáte... Ano, je z její písničky "Thank You".

Přepis titulků

Překlad: bakeLit www.videacesky.cz Stanley! Otevři, potřebuju na záchod. Stanley, otevři ty dveře! Pusť mě dovnitř! Otevři mi, Stanley. Tak už mi otevři! Pusť mě tam! Co je? Co to prosím tě děláš, Stanley?

- Nelíbí se ti to snad? - Stanley! - Líbí se ti to? Stanley! Přestaň mi tak říkat, jasný? - Už mi tak neříkej. - Začínáš to přehánět, Stanley. Stanley! Stanley! Čaj už mi vychladl a přemýšlím, proč... jsem vůbec lezla ven z postele. Ranní déšť mi kape za oknem a vůbec nic nevidím.

A i kdyby, viděla bych jen samé šero, ale tvoje fotka na zdi... Ta mi připomíná, že to není tak hrozné, není tak hrozné. Milý Slime, psal jsem ti, ale pořád ses mi nezavolal. Dole jsem ti nechal můj mobil, pager a pevnou. Na podzim jsem ti dvakrát psal, ale asi ti nic nepřišlo.

Nejspíš se nějak musely zaseknout na poště. Někdy tam tu adresu prostě jen tak naškrábu. Ale to je fuk. Jak se daří? Jak se má malá? Moje mladá je taky těhotná a každou chvílí budu táta. Jestli to bude holka, hádej, jaký jí dám jméno. Bude to Bonnie. Četl jsem o tvým strejdovi, je mi to moc líto. Jeden kámoš se taky zabil kvůli děvce, co ho nechala. Vím, že to slýcháš každej den, ale jsem tvůj největší fanda.

Válí se mi tady i tvůj největší underground se Skamem. Mám pokoj plnej tvých plakátů a fotek, kámo. Líběj se mi i nahrávky s Rawkusem, jsou fakt krutý. Každopádně doufám, že ti tohle přijde. Ozvi se a pokecáme. Tvůj opravdu největší fanoušek, Stan. Čaj už mi vychladl a přemýšlím, proč... jsem vůbec lezla ven z postele. Ranní déšť mi kape za oknem a vůbec nic nevidím.

A i kdyby, viděla bych jen samé šero, ale tvoje fotka na zdi... Ta mi připomíná, že to není tak hrozné, není tak hrozné. Milý Slime, ještě ses mi neozval, snad si najdeš příležitost. Sice se nezlobím, ale neodpovídat fanouškům je fakt na hovno. Nemusel si se mnou po koncertě mluvit, když si nechtěl.

Ale mohl ses alespoň podepsat mýmu bráškovi Matthewovi, je mu teprve šest. Čekali jsme na tebe čtyři hodiny ve sněhový vánici a tys řekl ne. Fakt si s náma vyjebal, jseš jako jeho idol. Chce bejt jako ty, má tě rád víc než já. Tolik se zas nezlobím, jen nemám rád lhaní. Pamatuješ na setkání v Denveru? Řekl jsi, že když ti napíšu, tak odepíšeš.

Jsem svým způsobem stejnej jako ty. Ani já jsem svýho otce nepoznal. Podváděl mámu a v jednom kuse ji bil. Můžu se přirovnat k tvým textům, takže když mám blbej den, někam se zašiju a pustim si je. Nic jinýho totiž nemám, takže to na deprese zabírá. Dokonce jsem si na prsa nechal vytetovat tvý jméno. Někdy se i řežu, abych viděl to krvácení. Je to jako adrenalin.

Ta bolest mi dodává vzrušení. Všechno, o čem zpíváš, je pravdivý a já to respektuju. Mladá žárlí, protože o tobě mluvím 24/7. Ale ona tě nezná tak jako já. Nikdo tě nezná. Netuší, jak moc těžký dětství jsme měli. Zavolej mi, čéče. Budu největší fanoušek, kterýho ztratíš. S pozdravem, Stan. P.S. Měli bychom být spolu. Čaj už mi vychladl a přemýšlím, proč... jsem vůbec lezla ven z postele.

Ranní déšť mi kape za oknem a vůbec nic nevidím. A i kdyby, viděla bych jen samé šero, ale tvoje fotka na zdi... Ta mi připomíná, že to není tak hrozné, není tak hrozné. Drahý pane "Na odpovídání fanouškům jsem moc dobrej", tohle je to poslední, co tvýmu zadku posílám.

Šest měsíců jen ticho jak po pěšině. To si nezasloužím. Je mi jasný, že minulý dva dopisy ti přišly, s adresou jsem si dal záležet. Posílám ti tuhle kazetu a doufám, že si ji poslechneš. Sedím zrovna v autě a pádím si to na dálnici přes 130. Poslyš, Slime, vypil jsem flašku vodky, smím vůbec řídit? Znáš "In the Air Tonight" od Phila Colinse? Jak jeden chlápek mohl vylovit druhýho z vody, ale neudělal to, Phil to celý viděl a pak ho potkal na koncertě.

Tohle je podobný, mě jsi taky mohl zachránit. Teď už je pozdě, sem vožralej jak doga a chce se mi spát. A to sem chtěl jen blbej dopis nebo aby ses ozval. Snad víš, že jsem ze zdi strhal všechny tvoje plakáty. Miluju tě, Slime, mohli jsme být spolu. Přemýšlej o tom. Celý jsi to zkazil. Doufám, že se ti v noci o mně zdá. A doufám, že když sníš, tak řveš ze spaní. Věřím, že tě užírá svědomí a nemůžeš beze mě dejchat.

Víš, Slime... Sklapni, děvko, já tady mluvím! To řve moje holka v kufru, Slime. Neboj, nepodřízl sem jí krk, jen jsem ji svázal, nejsem jak ty. Kdyby se totiž dusila, strašně by trpěla a pak by umřela. No, musím už jít, jsem skoro na mostě. Do hajzlu, to mě nenapadlo. Jak ti to teď pošlu? Čaj už mi vychladl a přemýšlím, proč... jsem vůbec lezla ven z postele.

Ranní déšť mi kape za oknem a vůbec nic nevidím. A i kdyby, viděla bych jen samé šero, ale tvoje fotka na zdi... Ta mi připomíná, že to není tak hrozné, není tak hrozné. Milý Stane, chtěl jsem ti napsat už dřív, ale neměl jsem čas. Tvoje přítelkyně je prý těhotná, v kolikátým je měsíci?

Vážně mi lichotí, že dáš malý tohle jméno, a tady je podpis pro tvýho brášku, rovnou hezky na kšiltovce. Na koncertě jsem si tě nevšiml, asi jsme se minuli. Vůbec jsem to neudělal schválně, aby ses urazil. Co maj znamenat ty kecy o tom, že si rád řežeš žíly? Nedělej ze sebe šaška, vole. No tak, to jseš tak v hajzlu? Máš vážnej problém, Stane, radši si sežeň poradce, aby ti pomohl odrazit se ode dna, když ti bude zle.

A co ty kecy o tom, že jsme si souzeni? Z těhlech hovadin nemám zrovna chuť se s tebou setkat. Myslím, že s mladou potřebujete jeden druhého. Nebo se k ní alespoň líp chovej. Doufám, že si to budeš moct přečíst. Snad ti ten dopis přijde včas, než si ublížíš. Dej se trochu do klidu a všechno bude v pohodě. Jsem rád, že jsem tě inspiroval, ale proč ten povyk, Stane? Pochop, že chci, abys byl mým fanouškem.

Nechci ale, abys dělal voloviny. Před pár tejdnama jsem ve zprávach viděl něco, z čeho se mi udělalo zle. Nějakej ožrala přejížděl přes most a v kufru měl svoji holku, která měla v břiše jeho dítě. V autě pak našli kazetu, ale nebylo na ni, komu je určená. Když tak přemýšlím, jmenoval se... Byls to ty. Ty vole.

Komentáře (54)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ta cenzura to vazne zabiji...

360

Odpovědět

Omlouvám se! přečet jsem satan místo stan :D, ono vlastně ty slova mají k sobě hodně blízko...

191

Odpovědět

Proč v tom vidíš rovnou satana? dneska lidi moc vše "přidělávájí" prostě je to jeho ego, ta jeho strana co dělá i špatné věci

182

Odpovědět

Nešlo by sem klidně za cenu horšího obrazu dát necenzurovanou verzi, v téhle je cenzurovaná hodně velká část textu?
Jo a všimli jste si, že v záěrečné scénce, kdy okno u eminema osvítí blesk, je v něm odraz stana?

211

Odpovědět

Překlad cenzuru ignoruje ;)

10

Odpovědět

20.století*

180

Odpovědět

Přesně jako Cooker HipHop a Rap odmitam všemi deseti, ale Eminema a Kanye Westa si vždy rád poslechnu to je prostě jiná uroveň..

190

Odpovědět

Rap a hip hop nesnáším, ale Eminema si vždycky rád poslechnu, když na to přijde. Jeho texty mají hlavu a patu a melodie jsou taky celkem na úrovni.

210

Odpovědět

já si všiml ;)

181

Odpovědět

BakeLit: Je skvělý, že jsi to zprovoznil =). Jen si toho nikdo nevšimne. Podle mě by bylo lepší to "vydat" znovu, aby z toho něco lidi měli. Já jsem na to narazil jen náhodou. A jinak díky jen škoda, že už eminema nepřekládáš a bereš si teď hity 20. let.

190

Odpovědět

Video opět funkční.

200

Odpovědět

Nefachá to :(((

190

Odpovědět

Něják mi to nejede =//

190

Odpovědět

pls prelozte eminem my name is

190

Odpovědět

Pls preložte Eminem - When i am gone :)

190

Odpovědět

Prelozte Eminem - sing for the moment pls

181

Další