Lupe Fiasco feat. Skylar Grey - Words I Never Said

Thumbnail play icon
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:415
Počet zobrazení:6 613
Opět vás vítám u Aktuálních hitů. Pro dnešek jsem vybral něco k zamyšlení, nebojte se, není to žádný článek, o svůj videoklip nepřijdete. Je to totiž text písně, který nutí k zamyšlení. Přestože se z velké části vztahuje hlavně na Ameriku, je v něm dost věcí, které platí všude. Jedná se o píseň Words I Never Said od Lupe Fiasca a také Skylar Grey, kterou jste u nás mohli slyšet ve videoklipu k písni I Need a Doctor. Lupe v písni mluví o věcech, o kterých se "nemluví" - různé konspirační teorie, politika, rasismus a drogy. Také o tom, jak si všichni na všechno stěžují, ale nikdo se s tím nesnaží nic udělat.

Přepis titulků

Přeložil: m@es www.videacesky.cz "Hlas lidu" Moje hlava je přeplněna věcmi, které jsem měla říct. Topím se ve vlastních výčitkách. Nemohu vzít zpět slova, která jsem nikdy nevyslovila. Nemohu vzít zpět slova, která jsem nikdy nevyslovila. Opravdu si myslím, že válka s terorem je kravina. Jen chabá výmluva, abyste využili všechny náboje.

Kolik opravdu stojí vyrobit plný zásobník? 11. září, budova 7, opravdu ji strhli? A další řada zástěrek. Prvním škrtem v rozpočtu byla budoucnost vašeho dítěte. A pokud myslíte, že to je strašné, počkejte až přijdou další. Škola, která nestála za nic, na tom bude ještě hůř. Drží vás u dna, ale dráždí vás horní třídou. Něco získáte, oni to přesunou a vy nejste schopni s nimi držet krok.

Když si zapnete televizi, tak vidíte akorát bandu dementů. Týpek randí s tou a tou, kecá o tom a tom a to není Jersey Shore, to jsou, chlape, zprávy. A jsou to ti samí lidé, kteří nám údajně říkají pravdu. Limbaugh je rasista, Glenn Beck je taky rasista. Bombardovali Pásmo Gazy, Obama se k tomu nevyjádřil, proto jsem ho nevolil a nebudu volit ani toho dalšího. Jsem součástí problému, můj problém je, že jsem mírumilovný a věřím v lid.

Moje hlava je přeplněna věcmi, které jsem měla říct. Topím se ve vlastních výčitkách. Nemohu vzít zpět slova, která jsem nikdy nevyslovila. Můžeme říct, že to není naše chyba, pokud jsme to nikdy neslyšeli, ale pokud jsme o tom věděli, tak si to nejspíš zasloužíme. Džihád není svatá válka, kde máte to uctívání? Vraždění nedefinuje islám a vy nejste pozorní.

A ty nejsi muslim. Israel, nestavějte se na mou stranu, podívejte se, kam až jste je dotlačili. Pojďte se mnou do ghetta, sem se poděla všechna tráva. Stěžujete si na obchod s alkoholem, ale proč pijete alkohol? Pořád si stěžujete, ale nic s tím neděláte. Jen posloucháním 2Paca nic nezastavíte. Vzbouřeneckými myšlenkami taky nic nezastavíte. Pokud nebudete jednat, tak nikdy nic nezměníte.

Prášky s milionem vedlejších účinků, vezmete si je, když vás něco bolí. Zalijete je dietní colou, zabíjíte své mozkové buňky. Nepoctivé banky vám dnes rády dají půjčku, aby vám, pokud jednou vynecháte splátku, mohly sebrat váš dům. Moje hlava je přeplněna věcmi, které jsem měla říct. Topím se ve vlastních výčitkách. Nemohu vzít zpět slova, která jsem nikdy nevyslovila... nikdy nevyslovila.

Nemohu vzít zpět slova, která jsem nikdy nevyslovila. Podle mě je všechno to ticho horší než samotné násilí. Strach je tak slabá emoce, proto jí pohrdám. Bojíme se skoro všeho, dokonce se obáváme říct pravdu. Bojím se toho, co si o mně myslíš, mám dokonce strach ti to říct. Občas se cítím jako jediná osoba, které to mohu říct. Jsem zavřený ve svém vězení, vím, že v sobě také jedno máš. Ber tohle jako svoji kauci a nadechni se.

Můj křik se konečně dostává ven, moje myšlenky se konečně prořvaly ven. Moje hlava je přeplněna věcmi, které jsem měla říct. Topím se ve vlastních výčitkách. Nemohu vzít zpět slova, která jsem nikdy nevyslovila.

Komentáře (44)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Moment a když je něco komerční, tak je to špatný? Nevim co je to za hloupost..

195

Odpovědět

true Lupe true. Čím ďalej tím viac je tá pesnička pravdivá.

190

Odpovědět

Pokud Vás zajímá očem Lupe Fiasco mluví, tak se podívejte na http://youtu.be/JbJi39OAipk.

183

Odpovědět

teda úžasná zpěvačka, jsem se přepsal

180

Odpovědět

Skylar Grey je úžasná písnička. Nemůžu se jejího hlasu nabažit. Mohla by se přeložit její píseň Invisible.
http://www.youtube.com/watch?v=NVVrT_wNw_Y&ob=av2n

180

Odpovědět

Jak tady tak vseci "rozumujete" dovolte mi abych taky necim prispel.. Eminem si zaslouzi uctu z kama a az kam se dostal to dokaze jen malokdo,ale myslim si stejne tak jako "auto" ze je komercni ;) a to z velke casti.. Ano, dalo by se rict, ze je to uz legenda ve svem oboru.. Ale pro me je dvakrat vetsi takovej Tupac nebo takovej Biggie.. hodne pochybuji o tom ze to druhe jmeno tady nekdo zna.. ale opravdu by bylo lepsi si zjistit neco o cem chcete rozumovat!

181

Odpovědět

a1capo: Zatím jsi mi nenapsal nic jinýho, než že si hraju na chytráka, a vůbec ses nevyjádřil k tomu co píšu. Z tohohle pohledu se chováš arogantně ty, tak se trochu zamysli. A o komerci tu mluvím jen okrajově, osobně to pro mě totiž vůbec není důležitý.

180

Odpovědět

Jinak ještě doplnění.. mě nepřijde komerční většina jeho tvorby.. nicméně nevylučuji že tam nějaký komerční věci nemá..(a že je jich taky dost);))

181

Odpovědět

Asi tu máme každej lehce jinej pohled na to jak vypadá komerce.. nicméně.. Auto.. myslím že by jsi se mohl trochu krotit.. to že tu ze sebe vyplivneš pár "mouder" a zbytek lidí nazveš "mezi řádky" dmntama s tebe nedělá znalce.. jediný co umíš..je možná tak dobrá formulace slov, aby to vypadalo chytře.. tudíž myslím že psát tu ty svoje buh vi jaky prupovídky je docela zbytečný..z mého pohledu jsi totiž napsal absolutní kravinu.. radši si to po sobě přečti... třeba ti docvakne.. že stačí ubrat na už jen aroganci.. a hned s teobu bude řeč o něčem jiným

190

Odpovědět

Samozřejmě že je eminem komerční. Za prvé jinak by se nedostal tam kde je kdyby nebyl a za druhé sám to říká. V několika písničkách má že lidi přestává bavit rap jako takový a nanejvýš chtějí poslouchat rap s popovým refrénem. Nemám rád lidi co tu rozjíždí jak Eminema znají (ne osobně samozřejmě) a dělají tu chytrý.

193

Odpovědět

Poučuju vás, protože to očividně potřebujete. Jste totiž zaslepení, furt čumíte na odhalení hudebního průmyslu, a pak vás ani netrkne, že dřív byly v módě texty o ženskejch a autech a teď jsou v módě filozofický texty ze života. Mně jde jen o to, že napsat dobrej text není zas taková výhra (viz. např. čoko voko) důležitej je styl přednesu, i když u čoko voko dotváří špatnej přednes celkovou humornou atmosféru skladby. Ale protože hip hop neberete vůbec jako hudbu, a nedokážete vnímat jeho nadhodnotu skrytou právě v té hudební stránce, ale pouze v textu, tak říkáte o tomhle, že je to fakt super vál, protože konečně někdo repuje o něčem a né o ženskejch a autech. A jestli podle vás Eminem není komerční, tak jste úplně mimo mísu. Jeho celej přerod, přebarvení vlasů, filozofování v každým tracku chápu jako následování módní vlny. A tímhle končím, nehodlám diskutovat s lidma, kteří o hip hop zavadí jen v rádiu nebo na téhle stránce a pak ho objektivně hodnotí. Já vám taky nehodnotím ten Indie rock. Ne proto, že bych ho neposlouchal, ale proto, že mu tolik nerozumím. Měli by jste udělat to samé.

181

Odpovědět

V první větě mi vypdalo:Je mi nesympatické nejen tvé jméno, ale i ty sám, to jak se tu snažíš každého poučovat o hip hopu.

180

Odpovědět

Auto: Je mi nesympatické nejen tvé jméno, ale i to jak se tu snažíš každého poučovat o hip hopu. Nehodlám tu psát A4 sloh co se mi nelíbí atd. protože by to stejně nikam nevedlo a každý by si mlel to své. Snad se jen zamysli nad sebou(nemusíš mít vždy pravdu).

180

Odpovědět

Auto: jen taková mini vložka: To že je někdo ve světě známej, jeho alba se prodávají po milionech.. atd.. neznamená že je komerční.. viz. u tebe zmíněnej Eminem.. z dost velké části mi jeho tvorba rozhodně nepřijde vubec komerční..;)) Každopádně psát tu.. že zrovna tobě se text nelíbí atp. je zbytečný.. každej má jinej názor na věc a taktéž má na všechno jinej pohled..a ikdyž tohleot není bůh ví jakej hit.. tak je to pořád o mnoho lepší ..než poslouchat rapování o autech... penězích.. děvkách.. a věcem tomu podobných.. nicméně.. schválně mi napiš... co přesně se ti an tom textu nezdá.. co se ti na něm nelíbí?.. v čem jsi přesvědčenej že je to absolutní lež?;))

181

Odpovědět

Ber to tiež trochu s nadhľadom a mysli na to, že toto okienko nemá zaujať ľudí 5tich ale viacerých a preto sa ti ten výber môže zdať až rádiový ale asi to je potrebné aby si sem niekto na nejaké alternatívne okienko vôbec preklikol. Ja si tiež idem svoje veci a moje obľúbené sú mobb deep a podobne 90roky... ale tým u mňa hudba nekončí a tolerujem aj takéto záležitosti. Tiež nekričím z okna aká strašná pecka sa mi práve dostala do uší ale sú to kvalitní interpreti ktorí ma oslovili tým čo povedali a to, že si dokážem vypočuť aj ich neznamená, že "svoje veci" zrazu zavrhnem... vždy sa dá začať prekladať vlastné okienko, tak ak sem hodíš niečo undergroundovejšie len rád si to vypočujem :)

180

Další