AlkoholJednoduše vysvětleno

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:98
Počet zobrazení:4 983

Tentokrát opustíme problematiku vztahů a zaměříme se na všemi tak oblíbený zabíječ mozkových buněk, alkohol.

Poznámka:
Goldilocks zone (Mášenčina zóna) vychází z pohádky O Mášence a třech medvědech, ve které Mášenka ochutná tři misky s kaší, ale schlamstne až tu poslední, protože je jediná, která má tu správnou teplotu. V angličtině se používá buď jako označení pro obyvatelnou planetu s přesně tou správnou teplotou, nebo pro popsání toho ideálního stavu mezi mírnou podnapilostí a totální opilostí.

Přepis titulků

Alkohol patří mezi nejrozšířenější drogy a už tisíce let je součástí naší kultury. Je pro to několik důvodů. Ti, kteří už alkohol vyzkoušeli, ví, že vám usnadňuje mnoho věcí, třeba oslovení holky a skákání ze schodů, protože si myslíte, že to zvládnete. Ať už je to na mejdanu, nebo jste si poctivě počkali, přijde mi, že většina náctiletých lidí se těší na své první pití. Ale velmi brzo zjistíte, že vaše první opilecká zkušenost nikdy není moc zapamatovatelná.

Taky mějte na paměti, že spousta lidí měla špatnou první zkušenost, takže říkají: "Vodky už se nikdy ani nedotknu!" I když tomu věříte, vězte, že to řekl váš logický mozek a nijak to neovlivní akce vašeho opilého mozku. Lidi, co s pitím začínají, se často bojí, že pijí příliš a vyvinou si závislost. Kamarádka se začala strachovat, protože pořád dostávala kupóny na alkohol. Ale pokud vám lidé dávají kupóny, není se čeho bát. Bát se začněte, až vám ty kupóny dávat přestanou.

Nevýhodou alkoholu je jeho cena. Další nevýhodou je, že vás nebude zajímat, kolik za věci platíte. Naštěstí jednou z výhod alkoholu je, že často zapomenete za věci zaplatit. Takže se to celkem vyrovná. Při konzumaci alkoholu si musíte být vědomi úrovně intoxikace, kdyby se někdo zeptal v jakém stádiu se právě nacházíte. Při 3 z 10 už to začíná působit a něco cítíte. 6 až 7,5 je Mášenčina zóna, kde se cítíte nadšeně a energeticky.

U 8 z 10 už je to všem jasné a začnete říkat věci jako: "Proč máš oči tak daleko od sebe?" Zatímco zíráte na prsa. A pak 11 z 10, kdy vše pohltí temnota. Čas už neexistuje a teleportujete se na nová místa. I tak se může efekt alkoholu pro každého lišit. Z mé zkušenosti existují tři hlavní typy opilých lidí. Ti, co jsou normální, ale všechno jim jde. Ti, co se nijak nezměnili, ale neumí chodit.

A lidé, kteří mají potřebu říct, že vás milují, někoho zmlátit, vyspat se s někým nebo se rozbrečet. Ať už pijete, nebo ne, budete se muset vypořádat s někým, kdo se propil do němoty. Všimnete si, že když se to stane, lidé mu buď pomůžou, nebo nakreslí péro na čelo. Je to dobrý způsob, jak si vyzkoušet vaše přátele – podle toho, co udělají první a velikosti péra. Také je důležité si pamatovat, že alkohol vás dehydruje, takže pijte hodně vody.

Dobrá strategie je pít tolik vody, abyste večer dosáhli vaší normální ranní váhy. V praxi se na to ovšem většinou zapomene. Také můžete stát ve sprše s otevřenou pusou a přemýšlet, kde se to pokazilo. Podle vašeho věku a hydratace vás možná další ráno čeká kocovina. Kocovina je způsob, kterým vám vaše tělo říká, že jste idiot a že zbavit se jí můžete jenom pomocí bramboráků. Krátce řečeno, pijte s opatrností. A pokud nemáte bramboráky, skočte si do Lidlu.

www.videacesky.cz Překlad: Zef

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ale joo. Neurazilo, nenadchlo, lehký nadprůměr. Teď se jdu zlejt.

00