Spektrum inteligenceJednoduše vysvětleno

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:119
Počet zobrazení:4 205

V tomto videu se dozvíte, o kolik jste chytřejší než medúzy, a zjistíte, co vám Mozart může jenom závidět.

Vysvětlivky:
Chemtrails je podle konspiračních teoretiků stopa zanechaná letadly, která obsahuje nebezpečné chemikálie.

Přepis titulků

Zvířata existují v různých podobách a mají odlišné úrovně inteligence. A i když se různé druhy nedají přímo porovnávat, pokusil jsem se je seřadit. Na začátku spektra máme velmi jednoduché živočichy jako medúzy a červy. Můžou mít základní orgánovou soustavu, ale nejsou schopni myšlenek a mají přímočaré reakce na vnější podněty jako malí roboti. Kousek nad nimi máme malé plazy. Díky poplachové reakci bojuj nebo uteč, dokážou sehnat potravu a přežít. V lidech je to stejná fyziologická reakce, která kazí mé prezentace.

Dále máme malé savce jako myši a krysy. Ti jsou schopni naučit se novým věcem a můžeme je trénovat. Při experimentech je často používáme jako náhražku člověka kvůli podobné biologii. Potom máme velké savce jako například slony. Věděl jsem, že v historii je využívali v armádách a cirkusech, ale nevěděl jsem v jaké míře. Ale nedávno jsem koukal na jeden dokument, kde říkali: "Někteří sloni jsou považováni za tak inteligentní jako osmileté děti."

Takže dost pitomí. Jedněmi z nejchytřejších zvířat jsou delfíni a gorily. Když si delfíni hrají, jsou až strašidelně lidští a krom lidí jsou gorily jedním z mála druhů, který používá nástroje. A řeknu vám, pokud jste si mysleli, že hodit vaše dítě delfínům zní zábavně... Jen návrh. Pak máme samozřejmě lidi, ale ti mají velký inteligenční potenciál, takže může být značný rozdíl mezi jednotlivci.

Nejníže jsou lidi, kteří vám sami řeknou, že jsou chytří. Chvíli jsem znal holku, která před svými názory říkala: "Já jsem velmi inteligentní a hodně čtu." Jednou jsem jí řekl, že její názor na chemtrails zavání konspirací, a ona řekla: "Četl jsi vůbec můj příspěvek na Facebooku?" Čekal jsem, že tam najdu odkaz na nějaký podezřelý blog, ale bylo tam jenom: "Jessica má IQ 135." Posledně jsem slyšel, že prodává kosmetiku a esenciální oleje prořídlé klientele.

Aspoň je to obchodní model, kterému rozumí, trojúhelník. Tohle už je jen vzdálenou vzpomínkou a jdeme dál k průměrné osobě. Ta má problém otevřít plastové obaly, ale po troše času se jí to podaří. USB zasune už na druhý nebo třetí pokus. Trpělivost u výdeje zavazadel a na zastávkách jí nic moc neříká, ale ví, jak něco vyhledat, než to vzdá. Pak máme nadané jedince, kteří jsou schopni logických a sociálních činů, které průměrná osoba nezvládá.

Například dlouhodobé koncentrace, hlubokého porozumění lidí a jejich emocí a jsou schopni požádat o účes, aniž by si to nacvičovali. Dále máme všechny lidi na internetu ve věku 15 až 21 let. Bohužel, abyste byli skutečným géniem, musíte být velmi inteligentní a zanícení. Říká se, že tvrdá práce překoná nedostatek talentu, ale podle mě nejlepší způsob, jak zanevřít na své sny, je vyhledat si je na YouTube a koukat, jak je dělá pětiletá Číňanka.

Lidé říkají, že inteligence závisí na genetice, ale tvrdá práce závisí na vůli a odhodlání, což je kombinace motivace a schopnosti stanovit proveditelné cíle, což je součástí inteligence. Pamatujte, že ať už je někdo jakkoli inteligentní, vždycky je v něčem překonáte. Říká se, že Mozart mohl přepsat skladbu po prvním poslechu.

Já mám Spotify. Stephen Hawking posunul chápání vesmíru. Já bych mu to natřel na sto metrech. Ježíš mohl přeměnit vodu na víno. Já nejsem žid. Překlad: Zef www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Na tohle téma bych akorát zmínil, že Pavel Novotný v každým rozhovoru o sobě prohlásí, že je inteligentní.

32

Odpovědět

Poslední věta ve videu to zabila. :D

63

Odpovědět

20% za překlad, téma dobrý, jinak video mi přišlo o ničem a špatně zpracovaný, nebo něco jiný než to mělo bejt (rádoby motivační konec za nic moc "spektrem inteligence")...

37

Odpovědět

To je tak, když člověk kouká na zábavné video a hledá tam motivační konec a přemíru naučného obsahu.

55

Odpovědět

+AnonymousJá to tam nehledám, právěže to tam ani nechci, co se týče toho konce třeba. Očividně mi tenhle styl zábavy nic neříká, ano čekal jsem více naučné video a méně "kecy o ničem", téma bylo špatně zpracované, respektive tam bylo jen na oko a mělo to být zábavné video jak říkáš, což se nemusí líbit všem.

14