První randeJednoduše vysvětleno

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:72
Počet zobrazení:4 751

První rande můžou být poměrně strastiplnou zkušeností, proto vám James v tomto videu poradí, jak se chovat a co udělat s tím zatraceným účtem.

Důvody proč "nebýt sám sebou" na prvním rande:

- strávili byste ho doma hraním Far Cry
- jste tak nervózní, že se vám chce zvracet
- lidi si myslí, že jste něco jako You Suck at Cooking (Jseš marnej kuchař  – YouTube kanál o vaření s podobným stylem humoru), ale ve skutečnosti vám vaření celkem jde
- "buď sám sebou" je odpovědí na otázku "jak se mám chovat?", což vás vedlo k položení té otázky
- u téměř každého normálního rande se požívá jisté množství drogy, která má vylepšit vaše chování
- proč byste se vůbec bavili s někým, koho skoro neznáte, abyste zjistili, jestli s nimi chcete zůstat po celý život, to je sakra divný
- tahle veganská restaurace je celkem přeceňovaná a vůbec se nepodobá tomu, kam normálně chodíte
- neměli byste na sobě kalhoty
- nejspíš byste ani nebyli na nějakém rande
- "být sám sebou" a "být sám se sebou" jsou snadno zaměnitelné a někoho může rozesmutnit, pokud je vnímáme jako synonyma
- jste taková osoba, která zastavila tohle video, aby si přečetla seznam důvodů, proč nebýt sám sebou, a dočetla ho až sem, protože jste souhlasili s předchozími důvody natolik, abyste pokračovali ve čtení, což naznačuje, že máte sklon příliš přemýšlet o věcech, nad kterými nemáte kontrolu
- jste taková osoba, která strávila 25 minut vymýšlením tohoto seznamu 

Přepis titulků

Pro všechny jsou první rande vzrušující, ale také stresující. Pro chlapy, pro holky a pro všechny vtíravé přihlížející. A jako jeden z nich jsem chtěl vytvořit takový návod, ať už jste nikdy na rande nebyli a nevíte, co čekat, nebo jste veteránem randění a netušíte, co je s vámi špatně. Než půjdete na první rande, musíte samozřejmě někoho pozvat. Na to existuje milion způsobů. Osobně. Přes internet. A to je tak všechno.

Ale buď řeknou ano, nebo ne. Je to jednoduché. Dobrou zprávou je, že pokud řeknou ano, máte náskok, protože se někomu líbíte. Nebo jste alespoň lepší než trávení času nicneděláním. Prvně musíte zvážit, kam chcete jít a co chcete dělat. A podle mě byste si měli vybrat aktivitu, která odpovídá tomu, jak moc se znáte. Pokud jste se potkali znuděným pohybem ukazováčku přes nakřáplý iPhone, stačí zmrzlina a procházka v parku, protože stejně jen chcete vidět, jak ji sní.

Ale pokud jste už 5 let platoničtí přátelé a doufáte, že změna účesu všechno změní, budete potřebovat hodně alkoholu, protože vaše současná osobnost nestačí. Klasikou je samozřejmě večeře a film. Ale pokud to nevnímáte jako eufemismus, je to trochu klišé a až moc to připomíná starou dobu, kdy jste se vdali, než vám bylo 22 let, vychovali rodinu a potěšili Boha. To prostě nejde s dnešním chudým a hříšným mládím. Nejlépe běžte na kávu, drink nebo něco malého k snědku, ale hodí se občas si rozšířit obzory.

Dobrý nápad je dělat nějakou společnou aktivitu, abyste se soustředili na ni a ne na to, co říct. Já třeba rád dělám opilé malování, opilé pečení, opilé lego a opilý stand-up. Ty mají samozřejmě jedno společné. To, že je dělám sám. Ale pravé jádro pudla u prvního rande je, jak se máte chovat. Nejspíš už jste slyšeli tolikrát opakované: Prostě buď sám sebou.

Ze spousty důvodů je to strašný nápad, ale myslím, že lépe vyjádřen znamená, že nemáte předstírat, že jste někým, kým nejste. Když se vás zeptá, co děláte ve volném čase, a vy rádi hrajete videohry, řekněte: "Rád hraju videohry." Nevymýšlejte si, abyste vypadali líp. Navíc to, jak o něčem mluvíte, je důležitější než to, o čem mluvíte. I když vás baví třeba sbírání mincí, můžete říct: "Rád sbírám koruny.

Stačí, abych měl jednu v ruce, a řeknu ti, kdy byla jakákoli koruna vyrobena." A když se potom zeptá: "Fakt? Proč jen koruny?" Odpovíte: "Protože koukám jen po kačkách." Pak jim ukážete váš YouTube kanál. Tahle klasika funguje vždycky. Nehledě na to přijde náročná chvíle, kdy přemýšlíte, jestli jde rande dobře. A obě pohlaví zde mají své vlastní problémy.

Když se ptám holek, jejich nejčastější problém je, že si myslí buď: "Proč nic neudělá?" Nebo: "Sakra, myslí si, že tohle je rande." Na druhé straně, nejčastější otázka chlapů je: "Co se sakra děje?" Což vlastně vše vysvětluje. Takže pokud jste zmatení, jen musíte vzít na vědomí obě tyto perspektivy a zapsychoanalyzovat se do jejich psyché.

Pokud to nevyjde, můžete jim říct, že se vám líbí. Třeba to vyjde. Troufale předpokládejme, že rande vyšlo a je čas zaplatit účet a odejít. V dnešní době spousta chlapů neví, jestli mají zaplatit, nebo účet rozdělit. A jediná osoba, kterou znám, co řekla: "No byl skvělý, ale nezaplatil za večeři, takže má pech," je moje máma. Takže o tom nevtipkujte, pokud jí nezaplatíte za jídlo. Řekla sis o to, Jan.

Pokud jste je pozvali, prostě nabídněte, že zaplatíte, oni to možná odmítnou. Pak to bude chvilku trapné, ale vy na to nějak přijdete. Teď přichází ta zajímavá část, protože jakmile přijdete na rozcestí vašich cest, budete tam chvilku mlčky stát, na vteřinu skloníte pohled k nohám a řeknete: "No... takže..." A pak musíte mluvit o svých pocitech. Co uděláte? Druhé rande? Políbíte je? Pozvete k sobě? Doprovodíte je domů? Nebo budete jen dvě hodiny sedět na chodníku neschopni se emocionálně otevřít?

Než odejdete, aspoň řekněte, že to bylo super a chcete to zopakovat. Nebo zmizte a omluvte se zprávou, ve které tvrdíte, že je to kvůli vám, i když je to kvůli nim. Vím, na co se ptáte. Co si myslím o lidech, kteří si to rozdají po prvním rande. A pokud nejste můj soused a oba souhlasíte, je mi to fakt jedno. Stejně teď všichni mají sex dřív, než se chytí za ruce. Ale i když já vás nesoudím za okamžité vytažení strap-onu, Bůh určitě ano. Takže...

zapalte svíčku. Neříkejte jim "taťko". Říkejte jim "otče". Nekončete s výkřikem "haleluja", ale používejte kondom. Překlad: Zef www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Absolutně jsem umřel smíchy po minutě videa a po dočtení popisku taky, TOP! (y)

00

Odpovědět

týpek má tiež dobré streamy, ale už dlho amen cma

21

Odpovědět

Chvalim ten vypsany seznam v popisku! :D

250