Kamelot - The Haunting

Thumbnail play icon
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:233
Počet zobrazení:3 509

Tyhle Američany z Floridy jsem dřív poslouchala poměrně často (hlavně album Ghost Opera z roku 2007) a pak jsem na ně, bůhví proč, zanevřela. Jejich texty totiž mají většinou vetší výpovědní hodnotu než výplody spousty jiných kapel. Navíc se mi líbí, jak na sebe skladby navzájem navazují (alba Epica a The Black Halo). Právě z The Black Halo je píseň The Haunting, v níž hostuje Simone Simons z Epicy. Celé album je inspirované Geotheovým Faustem. Hlavní postava Ariel (zpěvák Roy Khan) byl zamilovaný do Heleny, která však před časem zemřela. Poté potkal Marguerite (Simone Simons), dívku až neuvěritelně podobnou Heleně. Vysvětluje jí, že jeho city patří pouze Heleně a prosí, aby na něj zapomněla. Nakonec však připouští, že se možná ještě někdy setkají.

Přepis titulků

Pouhý zvuk tvého hlasu mě přiměl uvěřit, že jsi ona. Tak jako řeka narušuje můj vnitřní klid. Kdysi jsem věřil, že najdu nějakou stopu po mé milované. Kdysi jsem věřil, že ona byla vším, dokud mi nedokázala opak. Jedné chladné zimní noci se možná nechám vést jejím hlasem k řece. Časem si tě najdu a budu tě znovu pronásledovat jako vítr, který se prohání po zemi.

Časem, až nezbude žádná ctnost hodná obrany, upadneš v zapomnění. Jak by se jen mohl vrátit čas, když vzpomínky neustále blednou? Jak jsem si mohl myslet, že jsi ona? Helena je mrtvá. Mrtvá pro všechny. Nic jí nemůže vrátit život. Nenamlouvej si, že tě kdy budu milovat. Když jsem uvěřil, že už se nevrátí, rozpoltilo to mou duši.

Opusť mě už navždy, dokud ještě můžeš. Časem si tě najdu a budu tě znovu pronásledovat jako vítr, který se prohání po zemi. Časem, až nezbude žádná ctnost hodná obrany, upadneš v zapomnění. Často jsem lhal. Přiléval jsem olej do ohně tvé nenávisti.

Až se z mého srdce vytratí chlad, dojdu svého konce a půjdu potichounku spát. Následuj mě za světlem. Jako led tě převedu přes jezero slz. Dnes v noci odejdi. - Život by opět zešednul... - Už nemohu začít znovu... - s někým jako ty. - s někým jako ty. Časem si tě najdu a budu tě znovu milovat jako vítr, který ovívá zem.

Časem, až nezbude žádná ctnost hodná obrany, upadneš v zapomnění. Často jsem lhal. Přiléval jsem olej do ohně tvé nenávisti. Až se z mého srdce vytratí chlad, dojdu svého konce a půjdu potichounku spát. Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (52)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tohle mi přijde... taky dobré;)

180

Odpovědět

Simone je skvělá...celkově se to dááá

180

Odpovědět

hip-hop a rap jsou přechodný věci... metal a rock jsou věčný!

190

Odpovědět

To bagrpa: mě je 17 a osobně miluji metal(symfonický především) a mě osobně vůbec nic neříká hip-hop a rap =) Takže neříkej že na MTV/očku hrajou písně pro teenagery, protože když jsem se na to koukal tak se mi tam většina hudby vůbec nelíbila ;-) Každý jsme jiný a je pravda že u mladých je rap/hip-hop hodně oblíbený, ale metal poměrně taky ;-) (v ČR a SR především)

190

Odpovědět

To bagrpa Já jsem taky teenager a tuhle písničku miluju od té doby co mi ji můj taťka pustil a Metal poslouchám od 4 třídy a nechápu lidi co si myslí, že rap, hip hop a další podobný věci jsou kvalitní hudby, já bych to ani hudbou nenazval.

190

Odpovědět

Jestli někdy přijedou Kamelot do čech? Kamelot nedělaj hudbu pro dnešní teenagery proto jejich komenty vůči tomuto druhu kapel jsou naprosto prázdné a bezcenné, naladtě si ocko mtv atd tam je hudba pro vás.

188

Odpovědět

Mimochodem. Simone Simons - zpěvačka z klipu je Holanďanka.
Další věc -> "Tohle není metal, chybí tomu bla bla" aha, tady je někdo hudební kritik. Víte kolik je druhů metalu? Od slabého brnkání do kytary a bubnu přehlušeného chorálem, až po opravdu vykřičený metal (Arch Enemy/Eths) se táhne tento žánr a nebál bych se říct, že je nejširší vůbec.
A poslední co bych dodal je, že místo bydliště/vzniku skupiny je snad úplně vedlejší věc.
(To, že na konec příspěvku, ve kterém jste zkritizovali co šlo, znevážili jste výběr moderátora/redaktora dáte "to je můj názor", tak to je opravdu zakončení. Gratuluji!)

190

Odpovědět

sexy zpěvačka + operní zpěv = oblíbená písnička :D

190

Odpovědět

SayN: Epica má sice část z power metalu, ale ospravedlňuje to použití vokalistKy a growly od kytaristy. Na mě power působí dojmem jako by chtěli dělat epickou hudbu, ale neumí prostě udělat hutnej zvuk. Zní to jako hudba k filmu -_- A je mě naprosto u p****e jestli se Epica jmenuje podle Kamelotu, na kvalitě to nic nemění.

180

Odpovědět

Více videí od Kamelotů :)

190

Odpovědět

Hmmm....moje srdcová kapela a jeden z jejich nej songů. Za 2 měsíce na ně jedu do Bratislavy. Snad to nebude moc velký průser, když tam místo Khana bude zpívat Fabio Lione z Rhapsody of Fire...

190

Odpovědět

Hmm hmm...Snowi...:-/ zase z toho děláš popové okénko?

183

Odpovědět

Zbožňuju tuto píseň s půvabnou Simone!

190

Odpovědět

pesnička ghost opera mohla byt skôr od kamelotu podla mňa ale tiež veľmi pekne :)
(i keď ich som až toľko nenapočúval)...
na videačesky už viacmenej chodím kvôli metálu (záujem čo sa tu dostane :)) a dudesonom a zatiaľ si snowi vždy veľmi potešila :)
nemohol som si odpustiť svoj skromný názor :P ....

180

Odpovědět

Slyšel jsem každou písničku z každého alba :-). Podle mě je to dobrá skupina akorát plno lidí to srovnává s tím co nemá. Než začnete kritizovat tak si alespoň pusťe tak 5 písniček ;). Děkuju moc za překlad :-)

180

Další