Herní zlozvyky

Thumbnail play icon
70 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:941
Počet zobrazení:9 022
Minulý týden jsme po vás chtěli v rámci soutěže, abyste nám doporučili nějaký vlog. Ze zaslaných doporučení jsme společně vybrali KickThePj, kterého navrhla Tereza Rašilovová (děkujeme)! Jde o nadšeného a neskutečně kreativního kluka, jehož videa doslova srší nápady a často i drobnými detaily, připomínajícími film Scott Pilgrim proti zbytku světa (zvuky v pozadí, malůvky místo reálných fotek atd.). Pj navíc nenatáčí jen vlogy, ale i kraťasy. Co na něj říkáte? Chcete toho od něj vidět víc?
Toto video bylo přeloženo v rámci soutěže Staň se tipařem. Pokud se chcete také zúčastnit, sledujte každý den ve 20:00 stránku VideaČesky.cz na Facebooku, kde najdete zadání pro aktuální den. Pošlete nám tip na video vyhovující našim požadavkům a třeba vybereme právě vás!

Přepis titulků

Za tip na video děkujeme Tereze Rašilovové! Mám doma hodně her. Jakože fakt hodně her. Ve škole jsem býval Nintendo děcko. Pořádal jsem párty, na kterých se hrálo Super Mario Kart. A myslím, že mi hraní celkem šlo. Hrál jsem už od pěti let, trpělivě řeším hádanky a mám rychlé reakce.

Ale ať už si myslím, že jsem jakkoli dobrý, mám několik herních zlozvyků, kvůli kterým to se mnou jde z kopce. A můžu si za to sám. Tady je jen hrstka z mých hlavních hráčských vad. Vada číslo jedna. Na prvním místě je nostalgie. Jsem nostalgií zaslepený. Hlavně proto, že bylo mé dětství plné Maria, Zeldy a Metroida.

Jsem tak moc nostalgický, že si sem tam řeknu: "Mám chuť si zase zahrát Pokémon Red." Spoustu konzolí, které nepoužívám, jsem nechal doma u rodičů. Ale protože si ty hry chci fakt zahrát, tak jdu na eBay a objednám si původní GameBoy a Pokémon Red. Čekám. Balík dorazí. Zasunu hru a hraju asi deset minut.

Ta hudba! Ty úvodní titulky! Vybírání startovacího pokémona! Jako bych byl zpátky v roce 1999. Je mi devět let a miluju pokémony! Pak si začnu všímat drobných nedostatků. Neberte to špatně. Ve své době byl Pokémon Red revoluční. Ale nemůžu si pomoct a porovnávám ho s dalšími díly. Ta pomalá chůze, nedostatek útoků, nedostatek kombinací pokémonů.

Už to není to, co to bývalo. Co jsem to udělal? Takže zabalím GameBoy a pošlu ho rodičům domů. Na výšce jsem to udělal několikrát. Teď mám dva původní GameBoye, dvě NES, dvě Super Nintenda a dvě N64. Občas se nevyplatí vracet se do dětství. Přesto pořád miluju Super Nintendo. Vada číslo dvě. Dělal jsem jednu takovou blbost - kupoval jsem si japonské hry, protože se mi líbily ty krabičky.

Takové jsme tady neměli. Hru jsem na svém PAL systému nemohl hrát, protože... je to PAL. Takže jsem se na ně jen díval. Bylo to směšné, byl ze mě kramář. Určitě vás potěší zpráva, že jsem šel do sebe a přestal s tím. Vada číslo tři. Ze všeho, co jsem zatím řekl, musí být nejhorší to, čemu říkám Sebouzapřičiněné nedokončování her.

Dělám to, že si koupím hru, na kterou jsem dlouho čekal. Čekal jsem na ni fakt dlouho a šíleně se na ni těším. Hraju pár dní a jsem unešen. Úžasné, že? Splňuje všechny moje očekávání! Mluvím s každou postavou, vše prozkoumám a dělám každou misi. Ale pak mi dojde: "Co když to hraju moc rychle?"

"Měl bych zpomalit, nechci to mít hned dohrané." Takže zpomalím. Ještě déle se všemi mluvím, zkoumám do větší hloubky a dávám si načas se všemi úkoly. Takhle si prodlužuju požitek ze hry, a asi by se to tak nemělo dělat. Pak přijde problém. Jsem tak ponořený do příběhu, že nechci, aby skončil. Co s tím můžu dělat? Přestanu hrát. Dám tu hru bokem a začnu hrát něco, čím jen tak zabiju pár hodin.

Třeba Minecraft nebo Borderlands. A tu původní hru už většinou nedohraju. Za pár měsíců si na ni vzpomenu a řeknu si: "Nikdy jsem to nedohrál, chtěl bych vidět konec, byla to sranda." Takže se pokusím dostat zase do hry, ale nevím, čím jsem skončil. A to je špatné, hlavně u dlouhých RPGček. Nepamatuju si, co jsem dělal naposled, tak si řeknu, že začnu znova od začátku. Bude to tak dobré jako napoprvé, ne?

Takže začnu hru znovu a připomenu si, jaká je to sranda. Ale s přibývající obtížností si přeju, abych hru nerestartoval. Uvědomím si, že mi bude trvat dostat se tam co předtím. Začnu být frustrovaný, hodím ovladačem o zeď a hru nechám být. Nikdy ji nedohraju. A nikdy neuvidím konec, na kterém vývojáři tak pilně pracovali. Tohle je zaručeně můj nejhorší herní zlozvyk... ne, ne, ne... Nejspíš můj nejhorší zlozvyk vůbec. Protože jsem kvůli němu nedohrál spoustu dobrých her.

Jako Pokémon Black 2, Fire Emblem: Awakening, Zelda: The Minish Cap, Ni no Kuni, Super Mario 3D Land, a dokonce poslední Pokémon X, omlouvám se. Seznam se táhne do nekonečna. Ale co se tím snažím říct? Nelituji těch utracených peněz. Člověk by měl utrácet za to, co ho baví. Nelituji ani promarněného času. Pokud jste vážně ponořeni do hry, tak se bavíte a nemarníte čas.

Ani nevím, co tím chci říct. Možná nic. Jen mám zlozvyky, kterých se musím zbavit, pokud si chci hry zase užít. No, jsem rád, že jsem to ze sebe dostal. A co vy? Děláte taky takové kraviny, nebo... jsem v tom sám? Nebo máte nějaké jiné zlozvyky? Napište mi do komentářů a zbavíme se jich spolu. Uvidíme se příště. Já teď dohraju Pokémon X. Možná.

Komentáře (54)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

tak to já jsem totálně odlišný hráč ... když se vrátím k 10 let staré hře i víc tak si ji klidně dohraju do konce i 3x :)

150

Odpovědět

Je dost těžký vrátit se ke hře kterou jste třeba před 10 lety opustily... a dohrát jí až do konce a myslet si jak to bude super... není to super, ani náhodou to není super. Z hrami je to jako z filmy... čím starší tím.... prostě to nelze z pohledu dnešní doby hodnotit.
Ono není super dohrát ani hru třeba měsíc starou... než si člověk zase otrká ten herní princip... vzpomene si kam měl jít co tam měl dělat a hlavně CO UŽ MÁ HOTOVÝ, KDE UŽ BYL... co má vůbec v inventáři.... ano poslední jmenovaný neduh se mě také rozhodně týká. Bezesporu. V současné době mám rozehraných asi 14 her... to se pak prostě nedá. :D

44

Odpovědět

Chápu, že se Tereze líbí, ale mě to nebavilo. Chápu, že tu nemusí být jen zábavná videa, ale nebudu se nutit do něčeho, co mě nebaví.

139

Odpovědět

Nevím jestli to je zrovna zlozvyk, ale je tady vůbec někdo kdo kliká v MOBA hrách jen jednou takovým směrem jaký chce jít ? =D Já totiž drtím myšku

160

Odpovědět

V pohodě, mám to stejný. Hlavně na začátku, když ještě nemám ani boty :D

60

Odpovědět

můj největší zlozvyk, kupuji hry které nemám čas hrát. Když si téměř ve stejný okamžik koupím 3 hry a přitom vím že než dohraji první vyjde něco dalšího co chci hrát, je jasné že jsem dvě hry koupil zbytečně, nebo mohli být zakoupeny až budou levnější a ne když vyšli.

150

Odpovědět

Mně se to tedy líbilo, zasloužil by si vyšší hodnocení... Určitě jsem pro další díly, protože podle popisu to určitě bude ještě lepší, ještě nepředvedl všechno :)

262

Odpovědět

O zlozvycích mi povídejte... 170 her na steamu a hrál jsem tak 20... Humble bundle, vánoční slevy a pak to člověk kvůli škole nestíhá ani hrát... Pořád jsem ale optimista a říkám si, že snad někdy...

320

Odpovědět

Přesně, a pak pařím Dotu 2 a TF2 který jsou zadarmo ;)

61

Odpovědět

Milý kluk, celkem zajímavé téma, nic třeskutě vtipného, ale dá se na to koukat! :) Sice musím říct, že k Normanovi má daleko, ale třeba překvapí. Určitě bych mu dala šanci! :)

292

Odpovědět

Mám zlozvyk č. 3 :D Už 4x jsem rozehrál Fallout NV a vždycky, když se dostanu k bodu, kde si musím vybrat mezi Legií, NCR, Mr.Housem a vlastní cestou přestanu hrát a dělám vedlejšáky a DLC tak dlouho, dokud mě hra nepřestane bavit :D Když nad tím teď uvažuju, mohl jsem to mít vlastně 4x dohraný se všema koncema :D

111

Odpovědět

já měl problém hned v první misi jestli se přidat k těm banditům nebo k vesničanům :D Tím hra pro mě taky skončila..


Nebo si třeba říkám "ok zahraju si po padesáté mass effect a zvolím si příběh jinak, abych věděl co se stane když todle a todle" a stejně udělám naprosto stejná rozhodnutí

110

Odpovědět

+ZlopánVždy si říkám, že nesmim píchat Mirandu a že mám otestovat třeba Liaru nebo Tali.. a stejně vždy skončím s Mirandou

172

Odpovědět

+ZlopánJsem sakra velkej fanoušek ME a přiznám se že jsem to dohrál už tolikrát že ani nevím (pokaždé celou sérii) za chlapy i za ženský a vždy jsem udělal úplně všechno stejně až na ty milostný hrátky. Vyzkoušel jsem Mirandu, Liaru, Ashley a pak ve dvojce Kelly a ve trojce tu místo Kelly. Jinak jsem prostě vždy každé rozhodnutí udělal stejně ... a to ta hra má tolik možností, ale taky mě nikdy nenapadlo to zkusit :o))

00

Odpovědět

+ZlopánTo mi povidej ja jsem si rekl ze dalsi hru budu za renegata peknej hajzl ale tam jsou rozhodnuti kdy clovek musi vybrat to dobre protoze nema srdce na to udelat tu spatnost (viz. zabiti toho charizarda co stebou chodi v jednicce a ve 3 . dilu je kingem nejakyho kmene nebo toho ufounskeho doktory ty dva bych nikdy nezabil ani jsem se radej nedival na videa na YT jak to vypada).

30

Odpovědět

+Zlopán:D to je úplně přesný, vždycky když hraju ME znova řeknu si že budu nejvíc renegát a stejně skončím jako nejvíc paragon :D

20

Odpovědět

+Zlopánto samé mám já s DA :D

20

Odpovědět

Mně se to video líbilo! :) Jsem naopak rád, že jste nevybrali Pewdiepie nebo jak se to píše..Přijde mi trochu divný, jak ze sebe dělá vola a pořád se nějak ksichtí, asi jsem na tyhle lidi vysazenej, ani Goga nemusim...resp. akorát nadávám, když se na ně dívám :DD Ale tenhle týpek je fakt v pohodě ;) Mluví normálně, vyjadřuje se taky v cajku a nedělá žádný blbosti. Rád bych ho tu uvítal i v dalších videích ;))

207

Odpovědět

Gogo je z**d, ale pewds je v poho :) Jestli ho sleduješ od začátků, tak musíš vědět, že každej jeho ksicht či hláška je dlouhodobě zakořeněná

55

Odpovědět

neznam, ale je to Nintendista, takze beru 8-)

54

Odpovědět

Jsem přesně ten typ hráče, co taky musí v RPGčkách všechno prozkoumat, otevřít každý dveře, každou truhlu, se všema mluvit a plnit všechny vedlejší questy atd. To se to hraní pak protáhne i na 2-3 měsíce ani nevím jak :) (třeba poslední dva Fallouty) Poslední dobou se raděj dlouhým RPGčkám vyhýbám, protože jsou pro mě fakt strašněj žrout času, a hraju spíš jen nějaký rychlovky... :)
Jinak video to nebylo špatný, myslím že si zaslouží vyšší hodnocení než jaký má. Ještě byste mohli zkusit jedno přeložit... :)

271

Odpovědět

To je z**d.

915

Odpovědět

Má doma 2 Gameboye, dvě NES, dvě SNES a dvě N64, a nemůže si koupit NTSC systém na japonský hry......?

42

Odpovědět

ty ses hovad, na japonsky hry musis poridit japonskou verzi Famicom/Super Famicom/atd., NTSC je US verze. taky je moznost sehnat konvertor, neNintendi konzoli Retron ci si v konzoli odblokovat region lock 8-)

53

Odpovědět

Podle mě ještě horší, když si člověk nakoupí hromadu her na steamu/humble bundle v akcích a pak je nejen nedohraje, ale většinu ani nespustí nebo dokonce ani nenainstaluje. (Ano, mluvím o sobě :D )

420

Odpovědět

Přesně!:D

120

Odpovědět

Ja na humble nakoupil uz 9 balicku a z toho hraju 9 her, protoze to vzdycky kupuju jen kvuli jedne... zbytek rozdam pratelum.
Nejvic me dostalo kdyz jsem si tam kupoval Jagged Alliance 1 (hrozna nostalgie) a na email me prisel jen odkaz na torrent. :D

110

Odpovědět

Nj steam christmas sales mi poriadne vyždímali peňaženku a po sviatkoch začalo skúškové a vôbec neostal čas na hranie :-(

21
Další