KISS - I Was Made For Lovin' YouHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:592
Počet zobrazení:15 184

Dobré středeční ráno, máme tu opět další díl Hudebních klenotů 20. století, v pořadí již patnáctý! A nádherné ráno začíná jako vždy perfektní muzikou. Dnes si představíme největší hit od kapely, kterou zná snad skoro každý, a to především díky jejímu vzhledu. Koho napadla jako první skupina KISS, tak tuší správně. Jejich největší hit už se dá snadno odvodit. Takže nastražte ušní bubínky, na scénu přicházejí KISS a jejich I Was Made For Lovin' You, o kterých vám sepsal pár řádků Adam.

I Was Made For Lovin' You se poprvé objevila na albu Dynasty v roce 1979. Píseň se stala druhým platinovým singlem skupiny a prodalo se okolo 1 milionu jejích kopií. V průběhu let od jejího vydání se stala trvalým základem v playlistu živých koncertů KISS, ale zněla trochu odlišně od studiové nahrávky. Když se Eric Carr v roce 1980 připojil ke kapele, "I Was Made" byla hrána v podstatně rychlejším tempu kvůli jeho rychlému bubnování. V posledních letech Carrova života až do současné sestavy byla stále ve stejném tempu jako studiová verze, ale s více rockovým - méně disco pocitem. Při výročí 30 let od vzniku kapely KISS byla tato skladba doprovázena symfonickým orchestrem na show v Melbourne. Celý symfonický orchestr včetně dirigenta měl na sobě typický KISS make-up, kterým napodoboval členy kapely. Píseň poněkud připomíná disco styl muziky, který byl populární ve Spojených státech v pozdních 70. letech 20. století. Kytarista a zpěvák Paul Stanley, který napsal píseň s Childem Desmondem a Vini Ponciaem, uvedl, že "I Was Made For  Lovin' You" bylo vědomé úsilí z jeho strany, aby prokázal, jak snadné bylo napsat a nahrát disco hit. Ačkoli se Peter Criss objevil ve videu a na obalu alba, na písni se ani nepodílel. Stejně jako u většiny písní z alba Dynasty na místo bubeníka zasedl Anton Fig místo Petera Crisse, který byl považován za nezpůsobilého k hraní podle Viniho Poncia. Singl dosáhl 11. místa v americké hitparádě Billboard Top 100 a v Evropě byl ve své době hitem číslo jedna v hitparádách a rádiích.

KISS je americká rocková skupina, která vznikla v New Yorku roku 1973. Originální a nejúspěšnější sestava skupiny byla: Gene Simmons (basa a zpěv - maska démona), Paul Stanley (kytara a zpěv - maska hvězdného dítěte), Ace Frehley (sólová kytara a zpěv - maska Space Ace), Peter Criss (bicí a zpěv - maska kočičího muže). Skupina je známa bizarně líčenými tvářemi svých členů, kostýmy a vizuálním ztvárněním vystoupení. Na koncertech se děly takové věci jako bylo Geneho plivání krve (směs jogurtu a potravinářské barvy), plivání plamenů, Frehleyova kytara se během sóla vznítila (efekt světel a dýmovnic skrytých v kytaře), během Crissova bubnovaní létaly jiskry a rytmus Stanleyovy kytary byl zvýrazněn pyrotechnikou. Jejich oblečení a make-up má charakter strašidelně laděných komiksových postav. Atraktivní prezentace přitvrzené glam rockové hudby zapůsobila na široké masy publika natolik, že se stali jednou z celosvětově nejznámějších a komerčně nejúspěšnějších amerických rockových skupin hlavně v 70. a 80. letech. KISS doposud získali od RIAA 22 zlatých alb a mají potvrzený prodej více než 100 milionů alb, z toho 19 milionů nahrávek v USA. Zpočátku kapela neprodala mnoho svých desek, zejména díky tomu, že deska na posluchače nebude plivat krev či zapalovat ohně. Zkrátka, fanoušek skupiny KISS byl zvyklý na precizní koncerty, které se s nahrávkou nemohly srovnávat. Průlom v prodejnosti alb způsobilo až vydání živého dvojalba Alive! a vznik sdružení fanoušků KISS s názvem KISS Army, které se rozrostlo po celém světě. Kapela se zkusila také na čas odmaskovat, ale tento čin je však dnes pokládán za jedno z nejhorších rozhodnutí v hudební historii. Skupina díky tomu ztratila démonickou tvář, kterou předtím oplývaly jejich koncerty. Odmaskování však naštěstí netrvalo dlouho a skupina KISS i přes změny v sestavě nadále jezdí turné a vyprodává stadiony. V České republice se naposled objevili minulý rok v rámci turné Sonic Boom Over Europe: From the Beginning to the Boom. Já tento koncert navštívil a musím říct, že to byl opravdu velký hudební zážitek. Se vším tím make-upem a hudebním elánem nebylo ani vidět, že na pódiu stojí 60letí "staříci". Gene Simmons na svém Facebooku navíc píše, že práce na novém albu KISS je v plném proudu. No, je vidět, že se máme stále na co těšit.

 

Přepis titulků

Překlad: bakeLit www.videacesky.cz Dnes večer... chci vše zasvětit tobě. V temnotě... se najde spousta věcí, co chci dělat. A dnes večer... chci být jen k tvým službám. Protože jsem byl stvořen pro tebe, holka.

A ty zase pro mě. Byl jsem stvořen, abych tě miloval, zlato. Ty zase proto, abys milovala mě. Nemůžu se tě nabažit, zlato. Můžeš se nabažit ty mě? Dnes večer... to chci zahlédnout v tvých očích. Pociť to kouzlo, máš v sobě něco, co mě vzrušuje.

A dnes večer... se všechny naše sny splní. Protože jsi byla stvořena pro mě, holka. A já zase pro tebe. Byl jsem stvořen, abych tě miloval, zlato. Ty zase proto, abys milovala mě. Nemůžu se tě nabažit, zlato.

Můžeš se nabažit ty mě? Byl jsem stvořen, abych tě miloval, zlato. Ty zase proto, abys milovala mě. Jsem ochotný ti dát všechno, holka. Jsi ochotná dát všechno i ty mně? Nemůžu se nabažit... Nemůžu se nabažit... Byl jsem stvořen, abych tě miloval, zlato.

Ty zase proto, abys milovala mě. Nemůžu se tě nabažit, zlato. Můžeš se nabažit ty mě? Byl jsem stvořen... Byla jsi stvořena... Nemůžu se nabažit... Prostě se nemůžu nabažit... Byl jsem stvořen, abych tě miloval, zlato...

Komentáře (60)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Video nefunguje :-/

00

Odpovědět

KISS byl muj vzor i idol 80 letech až dodnes.Vždy jak ho hrají v radiu tak zesílím na maximum.

10

Odpovědět

Kiss nás drží při Životě, muzika je úžasná, jejich Make Up je dokonalý, jen se podívejte na ty jak se líčí dnes. A podívaná na koncertech je úžasná jsem rád, že komoušové padli, jnak by jsme tady jen vadli a vy ostatní mladý by jste vadli s námi staršími. Takže závěrem KISS LIVING LEGENDS AND FOREVER. Kissák Petr z České Lípy

10

Odpovědět

Omlouvám se,ale asi už prostě na starej rock nejsem.... Přál bych si,aby tomu bylo jinak,ale bohužel... Bohužel se mi nelíbí jak vypadají.. Vím,že to je schválně,ale s těma maskama by se hodili víc do nějakýho... Norskýho Doomu..... Trochu přihřátýho a divnýho,ale proč ne.... Tohle je jedna z mála písniček co od nich mám rád,je mi fakt líto bando,neodsuzujte mě,ale tohle prostě není můj šálek kafe... :-/

195

Odpovědět

Neni to Child Desmond, ale Desmond (jméno) Child ;) Zajímavý je, že tenhle hudebník ani moc nekoncertoval, spíš psal a spolupracoval s kapelama...právě Gene Simmons ho "dohodil" Bon Jovimu a ti spolu s Desmondem napsali největší hity, co kdy měli (a budou mít)

190

Odpovědět

vidim,ze uz jste asi stary,ale mozna treba mladsi nez ja,ja je miluju a casto si je poustim,protoze me nabijeji

10

Odpovědět

i was made to listen this music

210

Odpovědět

KbbK je JaaJ ...jó tak to potom chápu...pač takhle blbý komentáře...to se musí zarámovat a ukazovat jako nazornou ukázku jak vypadá troll:D

190

Odpovědět

Toto je ta správná muzika pro starého rockera.

190

Odpovědět

Jo a abych nezapomněl.. Písnička 10*, mám ji moc rád :D... A jediné co k ní ještě dodat je - http://www.youtube.com/watch?v=0nbrosxTs34

190

Odpovědět

hmm KbbK je JaaJ - tzn. ze dvou trollů je už jen jeden

190

Odpovědět

Tak tady čtu že hudebně nestáli za nic... No zkuste si poslechnout třeba Revenge, na bicích poprvé s Ericem Singerem ;)

192

Odpovědět

Video not found...

190

Odpovědět

předpokládám že Kbbk je 13letej fracek co posloucha hiphaphop... btw: song naprostá klasika.

190

Odpovědět

Zda-li jste někdo byl někdy na jejich koncertě jako se to mně poštěstilo loni v květnu, tak určitě můžete s hrdostí říct "KISS FOREVER!" no nemám pravdu? :) Byl to nezapomenutelný zážitek! :)

190

Odpovědět

Fanatek:Ty se do toho nepleť bavim se s Čilim ne s tebou.

191

Další