Kolik toho prozrazuje náš hlas o atraktivitě?

Thumbnail play icon
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:33
Počet zobrazení:3 078
Když s někým telefonujeme, automaticky si představujeme, jak ten druhý vypadá. Ale odpovídají tyto představy skutečnosti? Kolik toho prozrazuje náš hlas o atraktivitě? V tomto experimentu se tým Quarks pokusí zjistit, zda kolemjdoucí ženy podle hlasu poznají, jak atraktivní pro ně je vybraná pětice mužů vzhledově.

Přepis titulků

Jak atraktivní je podle tebe muž, kterému patří tento hlas? Tomu bych dala tak dvojku až trojku. Tomu bohužel čtyři mínus. V hlase potřebuju slyšet určitou atraktivitu, něco erotického. Ten je určitě blond. Slyšíte barvu vlasů. Ano, slyším. Tomu sice nevěříme, ale chceme vědět, zda žena podle hlasu pozná, jak atraktivní pro ni muž bude.

Takže? Ten hlas mi nepřišel úplně sympatický, takže… - Takže šestku? - Ne, spíš čtyřku. Platí to i pro příslušného muže? Abychom to zjistili, vybrali jsme pět mužů: Torstena, Gida, Yannicka, Niklase a Toma.

Všech pět jsme pozvali na focení. A pak do nahrávacího studia WDR. Pro krátký hlasový vzorek. Dobrý den, rád bych si u vás objednal pizzu, a to dvakrát velkou Napoli, láhev červeného vína, nejlépe Chianti, a malý salát.

Jak dlouho to tak bude trvat? Děkuju, tak zatím! Bohužel pak žádnou pizzu nedostali, zato jsme jejich fotografiemi ozdobili náměstí v Bonnu. Abychom totiž zjistili, zda ženy slyší, kdo je pro ně vizuálně atraktivní, nejdřív hodnotí jejich fotografie. Jak hodnotíte atraktivitu našeho prvního pána? Na škále od jedné do šesti, jednička je výborná jako ve škole, šestka je špatná. - Pět.

- Pět. Tak přejděme k druhému muži. Šest. - A muž číslo tři? - Čtyři. Dobře. Co se vám na něm nelíbí? Nevím, ty dlouhé vlasy… Ty vousy mi připadají trošku neupravené. Niklas se jí líbí, dostává od ní dvojku, Gido dva mínus. Pozná svá optická hodnocení i podle sluchu?

Prozrazuje hlas naši atraktivitu? Teď mají dámy říct: Jak si podle hlasu myslíte, že je pro vás tento muž atraktivní? Samozřejmě nikdo neví, který hlas patří ke kterému muži. Začneme s Yannickem, tomu dala podle vzhledu čtyřku. A jak ho hodnotí podle hlasu? Ano, dobrý den, rád bych si u vás objednal pizzu, a to jednu velkou pizzu Napoli.

Tak? Jak atraktivní? Tři až čtyři. Neměl nepříjemný hlas, ale taky mě nijak nenadchl. To souhlasí s jejím optickým dojmem. Tak dvojka. A další kandidát? Může hlasem bodovat. Ahoj, dobrý den, rád bych si u vás objednal pizzu, a to dvakrát velkou Napoli, láhev červeného vína, Chianti, pokud je to možné.

- Atraktivní? - Dost. Takže jednička, nebo dvojka? - Dvojka. - Taky si myslím, že dvojka. Lepší dvojka, dva plus. A Niklas? Opticky ho tato žena ohodnotila trojkou. Ano, dobrý den, rád bych si u vás objednal pizzu, a to jednu velkou pizzu Napoli, láhev červeného vína, Chianti…

- Čtyři. Tak asi čtyřka? Ten hlas mi teď nezněl přitažlivě. - Ten je mi opravdu nesympatický. - Takže dáváte šest? - Ano. Pojďme k vyhodnocení. Patřil nejlépe hodnocený hlas tomu nejlépe hodnocenému muži? Prozradil tedy hlas, jak atraktivní jim muž připadal? - Takže ten, který se vám podle hlasu nejvíc zamlouvá.

- Ano. Tak se podívejme, který muž k němu patří, a to je váš favorit! To je super! - Hlas třetího muže byl tady na začátku. - Myslela jsem si to. Hned jsem se na něho podívala a říkala si, že to je on. Takže to vážně spolu souvisí… Studie dokazují, že hlas docela dobře ukazuje výšku a věk člověka, a to zase ovlivňuje, jak atraktivní pro nás je. Profesor Schuller hlas zkoumá a říká, že je faktorů víc.

Ten, kdo je atraktivní, zřejmě taky vyzařuje sebejistotu a ta jde slyšet. To znamená, že nejde jen o barvu hlasu, ale i o to, co říkám a jak to říkám. U těchto příkladů je třeba nápadné, že se samozřejmě liší jednotlivé počty citoslovcí. Že někdo váhá a řekne „Ehm, mohl bych si, ehm, objednat pizzu?“, jeden mluvčí si na začátku odkašlal a můžeme z toho vyvodit závěr, že někdo, kdo je atraktivní a ví o tom, zřejmě nemusí tolik říkat „ehm“ nebo si na začátku odkašlávat.

Naše výsledky jeho odhad potvrzují. 6 z 20 žen se nejvíc líbil hlas toho muže, který se jim nejvíc líbil i vzhledově. U dalších 10 žen patřil nejhezčí hlas alespoň pro ně druhému nejhezčímu muži, nebo druhý nejhezčí hlas tomu nejatraktivnějšímu, jen čtyři byly mimo. Musím vás bohužel zklamat, protože…

hlas B patřil muži, který vás svým vzhledem oslovil nejméně, a to je tento. - Aha, dobře. - Ale má krásný hlas. - Ano! Dělá to pro vás toho muže atraktivnějšího? Ano, protože ho to automaticky dělá sympatičtějším. - To bylo zajímavé. - To bylo moc zajímavé. - K tomu tématu je toho určitě víc, ne? - Určitě je toho víc. Jestli ne dokonce tady!

- Jestli ne dokonce tady. - Jestli ne dokonce na celém kanále! A pak ještě kliknout na zvoneček, abyste vždycky zjistili, že je tu něco nového. Překlad: lenkaz www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Zcela pro asiaty ponižující, kde mají zastoupení

00

Odpovědět

Zajímavá otázka... jen škoda, že ten "experiment" je naprosto nevypovídající. Co jako čekali, s vzorkem šesti + dvaceti lidí..?

40

Odpovědět

A jakto ze nebyl pritomen trans nebo aspon minimalne gay? Samozrejme nejlepsi hodnoceni mela dostat XXL modelka (nejlepe mensinového puvodu), ne nejaky bílý muž

54

Odpovědět

ty si z toho sice děláš srandu, ale kdyby byli zástupci všech pohlaví a sexualit v obou skupinách (tj hodnocený i hodnotící), tak bychom se z toho dověděli daleko víc než z tohohle rádobyexperimentu.

00

Odpovědět

ani jeden cernoch? kde to sme?

1012

Odpovědět

Navic jakto, ze muz s plnejsimi krivkami je hodnocen nejmene atraktivne. Autory poslat do taboru na prevychovu a prekladatele vyhodit pro prekladani rasistickych a stereotypnich videii. Hail BLM.

613

Odpovědět

Jako vrchol ubohosti mi přijde, když člověk, který má obvykle rasistické poznámky, si u videa, kde je mít nemůže, stěžuje na to, že je tam málo minorit, na které by mohl mít rasistické poznámky :-)

1511

Odpovědět

+AnonyMařkaNemuze mit ? To me vysvetli soudruzko, podle tebe lide z minorit jsou automaticky neatraktivni? V zajmu zachovani integrity, by jsi mela najit nejblizsiho Cernocha nejmene 5X pred nim pokleknout, jedine tak mohou byt tve rouhacske reci odpusteny. Hail Black jesus.
BTW Paeturis pise se Cernoch ne cernoch.

33

Odpovědět

Podle katedrály v 00:36 tipuji Kolín nad Rýnem, kde není relativně až tak moc černých.

Kdyby se to natáčelo ve Frankfurtu, tři z nich by museli být imigranti, či alespoň potomci migrantů.

42