Hádka muže a ženy pokaždé jinak

Thumbnail play icon
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:981
Počet zobrazení:11 818

Je čas na menší experiment. Jak okolí reaguje na hádku muže a ženy? A záleží na tom, kdo má v hádce navrch? To uvidíte v následujícím videu.

Přepis titulků

LONDÝN, 16. 05. 2014. TŘI SKRYTÉ KAMERY - Přestaň s tím! - S čím? Děláš to pořád, je to otravný. - Co? - Neser mě, ti řikám. - Nesahej na mě. - Pojď sem. - Kdes byla večer? - O tom se nechci bavit. Nebudu o tom mluvit. A nesahej na mě. - Co to bylo za chlapa?

Řekni mi to. - Nesahej na mě! - Koukaj na nás lidi! Koukaj na nás lidi! Nesahej na mě! Hej? Co to děláte? Hele, chlape, seš normální? Co kdyby někdo zavolal poldy, aby se o tebe postarali? - V pohodě. - Buď to udělám já, nebo někdo jinej. - Tohle si nesmíte nechat líbit. - Jo. Díky. Kousek odsud mám kancelář.

- Můžete se zastavit. - Fajn, díky moc. - Vnímáš mě? - Seš jak šílená. - Mluvím na tebe aspoň deset minut. Vůbec neposloucháš co ti říkám, doprdele! Ty mě prostě vůbec neposloucháš! Neobtěžuješ se mi odpovídat. Nemůžeš se chovat jako chlap? Nemůžeš!

Ani náhodou! Opovaž se odejít pryč! Poslouchej mě, když ti něco řikám! Opovaž se jít pryč, doprdele! Co je to za sračku? - Co to je za sračku? - Co to s tebou, kurva, je? Jo tak co je se mnou? Nezkoušej na mě tyhle sračky. Seš ubohej. Seš tak děsně ubohej. 40% OBĚTÍ DOMÁCÍHO NÁSILÍ JSOU MUŽI NÁSILÍ JE NÁSILÍ Překlad: Walome www.videacesky.cz

Komentáře (106)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Celý svět je velký špatný....

00

Odpovědět

Domácí násilí je smutné. Trpět domácí násilí je smutné. Omlouvat domácí násilí je smutné. Spoléhat se na instituce je smutné. Být nesoběstačný je smutné. Nenutí a nevychovává institucionální péče lidi k tomu, aby se o sebe sami nepostarali? Jaký je trend? Jsme více a více soběstační, nebojíme se chyb a nebo je tomu pravý opak? A je cesta do pekla dlážděna nejlepšími úmysly?

00

Odpovědět

Muži předem nevědí o dvojím standardu společnosti, tj. že ve většině osobních, sociálních a právních problémů nedostanou tutéž společenskou a institucionální podporu jako ženy – některým z nás to nedochází ani potom. (A. R. Kipnis)

80

Odpovědět

Když tu tak mluvíte o tom, že chlap by jí měl jednu vlepit, ohnout ji přes koleno apod. Však jste viděli, jak se do něj okolí pustilo, když on byl ten agresor. I když by to z jeho pohledu byla pouze snaha o zastavení agrese ze strany ženy, společnost je nastavená trochu jinak...

200

Odpovědět

Plus ještě, reagovat na agresí agresí není zrovna ten nejlepší způsob. Nejlépe hned pustit člověka k vodě. Nezáleží na pohlaví.
Muži jsou možná silnější, ale ženské dokážou být mnohem agresivnější a drží v sobě déle všechny pocity. Proto když se poperou dva chlapi, dají si po tlamě a je klid (většinou). Když si vjedou do vlasů ženské, ještě měsíc potom to řeší, a tomu sporu to maximálně tak přidá plamen.

190

Odpovědět

Hodně "chlapskejch" komentářů na mě působí jako od malejch kluků, kteří viděli ženskou maximálně na obrázku, nebo kteří neslyšeli nic o etice, mravech a ženských. Problém je, že když narazí slušnej chlap na ženskou která je tak trochu mrcha, situace doma se obrátí a ona ho má v hrsti amaj spolu třeba děti apod. takže o to to býva těžší. Málokdy jsou v páru 2 lidi dominantní, většinou má jeden navrch. A pokud ženská chlapa dodělá psychicky, tak už chlap nezmůže nic. Takový ty frajerský hlášky, že jí propleskneš apod. končej v reálu často u rozvodovýho soudu, kde odchází ve východoevropských státech (Česká Republika) muž bez dětí, majetku a ještě s alimentama (to není počítačová hra). Před touhle představou spousta chlapů klopí uši a hlavně se z morálního hlediska bojí ženu uhodit, protože každej vychovanej chlap (narážim na místní tvrďáky vychovaný sérii Call of Duty) ví, že se to nesmí ani v sebeobraně! Domácí násilí na chlapy je spíš psychickej teror, zvenku se může jevit chlap jako podpantoflák, ale na pozadí může bejt opravdový peklo. Alespoň takhle to vidim já a i jsem jednoho znal, kterej kvůli dceři ani neceknul, aby holka dostudovala apod. Skončil hoooodně špatně.

295

Odpovědět

Ve většině věcí s vámi souhlasím. Ale myslím si, že každý má právo na adekvátní sebeobranu bez ohledu na to kdo ho napadne....

31

Odpovědět

Ve většině případech v takových situacích muž odchází a nenechá se. V případě že neodchází a nechá se, asi se mu to líbí.

317

Odpovědět

Facku a jít pryč :-D jak z jednoho pohledu tak z druhýho..večer si za*ukat a je to :-D

218

Odpovědět

Ten týpek co jí hned tahal do kanclu :D

1641

Odpovědět

Já bych to nijak nedramatizoval. V případě č.2 bych ji tam ohl přes koleno, stáhl kalhoty a dostala by na holou. Mě by nikdo z brutality nenařknul, lidi by se zasmáli a ona zahanbená před tolika cizými lidmi by si to už příště rozmyslela, jestli chce být agresorem. Jednou měla jedna kamarádka tendenci mě cvrnkat, případně pléskat druhou stranou dlaně do čela, když se jí nelíbil nějaký můj názor na něco. Po několikerém slovním upozornění jsem se už jednou nasral, ohl přes koleno, vyhrnul sukni, naplácal a od té doby je klid a už se mě ani nedotkne, pokud to není za příjemnějších okolností. A to ani nemusela být zahanbena někde na veřejnosti, ale jen mezi kamarádama u jednoho z nich doma. Vyřešeno :)

1557

Odpovědět

Dobrý řešení. Já bych jí dal na zadek až doma, ale jinak souhlas. :D

415

Odpovědět

Já říkám, jakmile se na mě třikrát rozmáchne, tak ju chytne. (nikdy k tomu nedošlo)

A rád bych připomněl slavnou scénu ze slunce seno...jak se chcete bránit tomuhle?

https://www.youtube.com/watch?v=auEwd9ayS7c

111

Odpovědět

to sou presne dusledky kroku moderni civilizace, co jdou proti prirodou leta osvedcenymu modelu - emanicipace, feminizace muzu apod. vite proc se zensky mlatej? protoze se to osvedcilo! :-D

http://www.youtube.com/watch?v=ogqTaSG-MSM

3828

Odpovědět

Neurážej ženy, když jsi muž a nic o tom nevíš.
Je mnoho mužů, kteří o ženách mluví stále podřazeně, dělají si s nich legraci.

1429

Odpovědět

+lslilichci tím i říct, že když podporuješ tyhle středověké názory, tak se pak nediv, že vznikají feministky, které mají opačný názor. Můžete si zato sami.

1522

Odpovědět

Podstatu tohoto videa podle mě docela hezky popsala jedna diskutující pod originálním videem na youtube. "... Defending yourself from being hurt by a partner has more to do with mental strength than physical strength, so it's definitely not easier for a man to defend himself"

382

Odpovědět

Muž bije ženu - Muž je debil
Muž bije ženu, žena sa bráni - Muž je debil
Žena bije muža - Muž je debil
Žena bije muža. ,muž sa bráni - Muž je debil
f**k logic :D
Niektorých tu by asi mala začať mlátiť žena lebo podľa logiky ktorú uplatňuju nemôžu spraviť nič aby zo situácie nevyšli ako debili :D
A k videu no popravde keby ho ta žena nekopala na zemi tak by som asi nezasiahol. Keď už tak by som jej povedal nech ho necha a typkovy, že načo sa zahadzuje z takou jeblou ženou :D

973

Odpovědět

Zajímavé komentáře, díky za ně. Já mám teda v tomhle absolutní jasno - chalp, co mlátí ženskou, nebo co se nechá mlátit ženskou, je absolutní s****a. Takže výsměch okolo stojících je na místě, stejně tak jako zastání se ženský.

2985

Odpovědět

Tak jak se měl v té druhé situaci zachovat?

311

Odpovědět

+kewlangVůbec s takovou ženskou nemá chodit.

1641

Odpovědět

+kewlangA když muž bije ženu, tak ona s ním prostě taky nemá chodit? Ještě že už víme, že je to tak jednoduché!!

454

Odpovědět

+kewlangHriibek: tak tam samozřejmě bohužel funguje i ta fyzická dominance. Ale jinak ano, partnera si vybíráme svobodně.

1527

Odpovědět

+kewlangWalome jde vidět, že o tom víš naprosté h*vno.

A než mi odpovíš, zjisti si nejdřív nějaké informace o tom, jak to u domácího násilí chodí. A hlavně koho z něj oběti obviňují.

314

Odpovědět

+kewlangTo já vím. Jde o to s takovým člověkem vůbec nezačít žít. Každý svého štěstí strůjce.

1037

Odpovědět

+kewlangWalome ty to strašně zjednodušuješ :X veř tomu, že rupnout v bedně může naprosto každému i když se to stane třeba jen jednou...prostě může být ten člověk už nějakou dobu ve stresu a pak to třeba i při nějaké maličkosti z něj vyletí ven

310

Odpovědět

+kewlangLegendary: jo, beru to, že to každej vnímá jinak, ale jak jsem napsal, já mám v tomhle naprosto jasno. Chlap, co vztáhne ruku na ženskou, je sráč.

1626

Odpovědět

+kewlangJenom bych se rád zeptal - co konkrétně je dle tebe "vztáhnout ruku na ženskou"? (Resp. kde je ta hranice)

100

Odpovědět

+kewlangAegnor: jakejkoliv útok odporující zdravýmu myšlení, asi by záleželo na situaci. Stačí náznak neadekvátní nasranosti. Tam už je příznak nějaký agrese, která jednou vyústí.

712

Odpovědět

+kewlangWalome: takže když vztáhnu ruku na ženskou v sebeobraně tak jsem sráč? Dobře, mám ještě nohy. a montážním klíči také nepadla řeč.

50

Odpovědět

Ty vole, Walome... Ono už jde ale většinou o rodinu, která má děti, nebo jsou aspoň spolu dlouhá leta a to týrání není jen fyzický, ale i psychický - prostě ho má v hrsti. On by jí neublížil (mimo jiné proto, že by ho za to společnost odsoudila) a zároveň by jen tak nepřiznal, že mu ženská ubližuje (protože je přece CHLAP).
U domácího násilí nespočívá problém v nějakém ubránění se, ale v té psychice a složitých vztazích.

Jako já si to taky nedokážu u sebe představit, ale to neznamená, že šmahem odsoudím všechny, kteří tím můžou trpět. Každá nemá pohodový nalajnovaný vztahy s člověkem, který nakonec "nepřekvapí".

501

Odpovědět

+NinjerNinjer: však jo, ale o tom já nemluvil, já mluvil jen o tom fyzickým. A jak říkáš, nejde o tu ubránit se, fyzicky se bránit, ale vůbec tohle nedopustit. Takhle to vidím.

224

Odpovědět

Vy tady hodnotíte tuto situaci...mladý muž a mladá žena, prakticky bez závazků (a třeba to provedla zde poprvé)...ale to páchání násilí na mužích se netýká jen jich, to je minoritní věc...vemte si 50-60-letého vyzáblého muže kontra korpulentní megera. Takový muž, který je dlouhá léta psychicky deptán, např. spolu s nesmrtelnou tchýní a dle matčina vzoru vychovanou dcerou, která zaujímá k mužům stejný postoj jako její matka...tak takový muž je totálně v háji, protože neobstojí ani fyzicky vůči jeho "milované" sekernici. Dotyčný muž se sníženým sebevědomím, což se odráží jistě i v jeho práci a počtu kamarádů, tak nemá vzhledem k jeho finanční nezávislosti šanci na únik, nehledě na různé patologické vazby s jeho usedlým životem.

90

Odpovědět

+MMZjen doplním...aby mohl takový dlouhodobě ušlápnutý muž zmoci na odpor, tak k tomu potřebuje vyburcovat (vemte si jak to fungovalo před bitvami, tady je to naprosto stejné, byť v malém měřítku), ale ten ustavičný tlak mu to jednoduše nedovoluje a tak jedinou možnosti zvratu z jeho strany je bohužel nějaký zkrat (zbraň apod.).

61

Odpovědět

Dostávají mě komentáře ve stylu "chlap se ubrání", "tak hrozné to přeci není".
Vždyť tady ani nejde o to, že by se chlap neubránil, ale o to, že mu to vlastně ani není dovoleno! V tom je celá podstata problému.

1115

Další