Kollektivet - Na velikosti záleží (ÆØÅ)

Thumbnail play icon
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:352
Počet zobrazení:5 720

Norské duo Ylvis a jejich song o vyjadřovacích schopnostech zrzavé psovité šelmy asi není třeba nikomu představovat. Tito dva bratři ale nejsou jediní, kteří v Norsku produkují netradiční hudební klipy. Kollektivet je norský zábavní pořad podobný České sodě, Tele Tele, popřípadě nejnověji Pečenému sněhuláku. Dva členové tohoto uskupení vám v následující písni vysvětlí, že ať už se vám kdokoliv snaží tvrdit opak, tak na velikosti opravdu záleží a Norové jsou rozhodně větší než Američané. Pokud máte hudební nadání, můžete po zhlédnutí videa zkusit vytvořit českou odpověď. Parta z Kollektivet by se možná divila, jak je to s velikostí u nás...

Přepis titulků

Americký sen je být nadřazen. Čím větší, tím lepší. Největší. Je to David proti Goliášovi. Vy jste bicí, já zvonek. Díky vám pokročilo lidstvo, my děláme malé kroky pro sýr. My píšeme na papír, vy na zas*aný kopce. Méně není nikdy více. - Na velikosti záleží. - Záleží. Na každého naše herce máte celý štáb a peněz rance.

Stěžuju si na své špíčky, vy na to umíráte, jste špičky. Připadáme si tak malí, ale něco popřít nesvedu že na velikosti záleží a my máme největší abecedu. Máme 29 písmen, vy máte jen 26. Uvidíme, jací jste borci, až nám políbíte naše... samohlásky. Polibte mi Æ, Ø, Å. - Nemáte ÆØÅ.

- Rozjeď to. - Máme ÆØÅ. Nemáte ÆØÅ. My máme... Jsou hned po XYZ, nebudeme se s tím párat. Máme velkou abecedu. A jde tu o velikost. Větší, lepší, silnější, rychlejší, s ÆØÅ jsem NÆJLÆPŠÍ. Co můžete naší firmě přinést? Nuže... ÆØÅ. Já mám ÆØÅ. - Šampaňské pro všechny! - Čím to zaplatíte? Vtipné...

ÆØÅ, mám ÆØÅ. Zlato, dám ti trochu Æ... dokud z toho neubudeš Ø... No tak, jdeme na Å... Půjdem na to pomalu a pak ti hodím ÆØÅ na fasádu. Nemáte ÆØÅ. My máme ÆØÅ. Vy nemáte ÆØÅ... Nepotřebuju vaše velký zadky, máme vypasený ÆØÅ. Nepotřebuju váš Rock'n'Roll, valíme tu ÆØÅ.

Nepotřebuju vaši pornografii, nažhaví mě ÆØÅ. Nepotřebuju váš crack a kokain, já jedu na ÆØÅ. - Nepotřebuju iPhone 5... - Jen se na něj mrknu. Nepotřebuju Lady Gagu... Haló, pane prezidente? Norové mají větší abecedu než my. Cože?! Větší? Drazí Američané, máme důvod se domnívat, že Norové mají zbraně hromadného ničení.

Překlad: Karlja www.videacesky.cz

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pěknej song, líbí se.

20

Odpovědět

pch... my mame 46 pismen v slovenskej abecede...

12

Odpovědět

Díky! Kluky (a slečnu) z Kollektivet sleduji už několik let. Jsou úžasní, i když je pravda, že ne každému sednou. Mám opravdu radost, že tu jsou. Doufám, že se budou objevovat častěji - mají hodně povedených videí.

60

Odpovědět

Super, tohle bych tady nečekal, rozhodně jsem za, aby tady toho bylo od Kollektivet více :) Mimochodem i Ylvis teď vypustili pár nových kousků.

260

Odpovědět

Můžete prosím překládat víc Kollektivet i Ylvise? Podle mně jsou naprosto úžasní a mělo by o nich v Čechách vědět víc lidí. :)

330

Odpovědět

No konečně Kollektivet! Jen škoda, že ne (podle mě samozřejmě) úplně nejlepší věc od nich. Doporučil bych spíš třeba Hit Song, Young Young Young Young Young Young Party, I'm Stuck nebo i taková I Wanna Be The Little Spoon je fajn. :) Plus jejich Perverted Lifelessons taky celkem stojí zato. :D

110

Odpovědět

U nás na webu většinou není ideální představit novou tvář nejlepším videem. Lidé jsou pak "namlsaní" a další videa jsou pro ně o to větším zklamáním, což se pak projevuje i na známkách. ;-)

230

Odpovědět

+BugHer0Bol by z teba aj dobry dramaturg :)
Tiez sa tesim, ze je tu konecne Kollektivet, mam ich rada o malicky kusok menej ako Ylvis (BTW prosim pomozte mi spropagovat Intolerant :D ), ale moj priatel ma pravdu v tom, ze po hudobnej stranke ma Kollektivet ovela vydarenejsie a chytlavejsie veci.

50

Odpovědět

Ehm, citace z Wiki:
"na rozdíl od evropských jazyků, kde počet znaků obvykle nepřesahuje 50, čínských znaků jsou tisíce. Obecně řečeno, v jedné době je v užívání přibližně 5000–6000 znaků. Největší slovníky obsahují kolem 80 000 znaků, drtivá většina z nich je však dávno nepoužívána, případně se jedná o varianty (až 1/3)."
Takže kluci norský, moc bych nemachroval.

00

Odpovědět

To teda nevím, jestli mají největší abecedu. Jen česká abeceda se všim všudy obsahuje (tuším) 42 znaků :)

581

Odpovědět

slovenska dokonca 46

346

Odpovědět

+SimultasČert vem vaše měkké L, vy prostě musíte být pořád ve všem lepší, co? :D :D

591

Odpovědět

+SimultasPánové ale v zásadě máte pravdu jenom na půl ... to že k nějakému písmenu přidáte diakritiku ještě neznamená že se jedná o plnohodnotné písmeno ...
Kluci ve videu poukazují na fakt že mají přesně takovéto patvary jako Æ Ø Å které se nevyskytují skoro nikde na světě.
Když už bychom chtěli vážně soutěžit ve znacích a výslovnostech ...
Finalisty by mezi asijskými, arabskými jazyky byla jistě Khmérština která obsahuje kolem 74 originálních znaků (každá se svou vlastní výslovností).
Odkazy: http://www.guinnessworldrecords.com/records-3000/longest-alphabet/
http://cs.wikipedia.org/wiki/Khmer%C5%A1tina

171

Odpovědět

+Simultasako slovak studujuci v cesku no momentalne na studijnom pobyte v norsku, mozem zhodnotit ze vo vsetkych troch abecedach by sme sa zaobisli bez niektorych pismen...

120

Odpovědět

+Simultashele vy na Slovensku máte v abecedě Ř?

10

Odpovědět

+SimultasSalem: vy máte ľ, ŕ, ô, ľ, ä, ia, ie, iu??? nie nemáme ř, miesto neho klasické r alebo ž. Dosť nám robí problém, v ktorých slovách aké písmeno vyslovovať.

31

Odpovědět

+Simultasia, ie, iu jsou dvojhlásky, ty se nepočítají...

82

Odpovědět

+Simultastak započítáme i bž a fň, že jo

40

Odpovědět

My máme větší...

392

Odpovědět

"Máme důvod se obávat, že Česká Republika má nukleární zbraně..."

350

Odpovědět

Jak kteří!

110