Ylvis - Massachusetts

Thumbnail play icon
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:340
Počet zobrazení:6 221

A máme tu další počin od Bärda a Vegarda Ylvisåkerových, o který jste si hojně psali v komentářích. Společně s Callem se bratři vydali do USA navštívit stát známý pro svůj multikulturalismus, krásné hlavní město, komplikované jméno a... další věci.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Daleko za oceánem leží neobjevený ráj. Kašli na New York a Californii. Zavři oči, uvidíš ten kraj! Dej mi ruku, už jsme skoro tam. Nejlepší místo na Zemi! Čtrnáctý největší stát.

Jen čtyři hodiny od New Yorku. V Bostonu zdarma můžeš číst v knihovně každý list nebo místní sýr jíst. Je to směs kultur, přátelé! Všichni spolu vesele! Krásná harmonie... Vítejte v Massachusetts, zemi tisíce národů! Domov Nelsona Mandely, s Apartheidem do hajzlu!

Pojďte, hoši z Attleboro. Katoličtí kněží z Haverhill! Psi, co čučí v Suffolk County. Tanečníci z Pingryville. Všichni spolu žijí bok po boku ve státě naděje a snů! Já nevím, zda sním či bdím! Neumím říct, co cítím! Žije se mnou Steve a John, Mark, Christofer a Tom Teddy P.

a Bruce! Jméno zálivu slavnýho! Rodiště JF Kennedyho! Tragicky zastřelenýho... Seber kámoše, půjčte si auto a projeďte se po Massachusetts. Jen dva kámoši na výletě, nic víc. Nikdy nic víc! Nejsme víc než kámoši, jen dobří kámoši!

Řekni M, řekni A, řekni S a S a O. Řekni C a H a E a I. Řekni C, řekni H a E a I, řekni M, A a dvakrát K, řekni A a K a O, K, O! A to je: To zní trochu podivně! Tam je příliš mnoho K! Má to být mas-a-čus, jako bys zdravil masa kus, tak to po mně zkus.

O tomhle státu je řeč! Jó, přijeď sem a uvidíš, že je to ráj na zemi... Je to ráj na zemi! Panorama města Boston, v parku si piknik užíváš. Jdeš ochutnat noční život a najednou v puse ptáka máš. Massachusetts, ze všech států nejlepší. Jen proto, že líbáš chlapa, přece nemusíš být gay. Divný! 1620 - předkové přišli do města.

Někdy brečím u Lvího krále, když umře Mufasa... Věž Prudential, radnice a maják v zálivu. Každýho už jednou v autobusu napadlo: "Tomu týpkovi bych chtěl sedět na klíně."

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

Jen tak, kdyby někoho zajímalo, proč tam mají tolik (jasně ne moc, ale je jich tam docela dost) narážek na homosexuály, tak Massachusetts byl první americký stát, který uzákonil sňatky stejného pohlaví...

230

Odpovědět

MAKKAKOKO - tak to mě dostalo :D jsem si říkal při tom spellingu, že jim to nějak nevychází

230

Odpovědět

Jak by řekl znalec poměrů v USA Ota Ulč: Lidově demokratická republika Massachusetts :-)

03

Odpovědět

Video splnilo svůj účel. Nesnáším Massachusetts, a to jsem ani nebyl v USA.

333

Odpovědět

Mnohokrát děkuji za překlad! Moje asi nejoblíbenější od Ylvis - přehnaně propagační (schválně) a neuvěřitelně chytlavá. Massachusetts má jako stát určitou pověst a tak chápu že píseň vyžaduje trochu kulturní kontext. Mimochodem, kdyby podobná píseň byla o České republice (nebo Slovensku), jakým krajem (nebo městem) by jste nahradili Massachusetts? Nevím proč, ale první co mě napadly byly České Budějovice :-D (Asi proto že "by tam chtěl žít každý".)

342

Odpovědět

Kromě mě teda!

160

Odpovědět

A kromě mě. Nemám rád zapadákovy.

21

Odpovědět

+BaconZajímavé..a kde v žiješ? Pro porovnání Česká republika 10,2 mil. obyvatel na 75 000 km2 vs. “Greater Boston” má okolo 3500 km2 a 8 milionů obyvatel,

3 linky metra v Praze vs. 5 lajn vlakové dopravy přímo v Bostonu;

Boston vede i ve větším počtu mezinárodních silnic nejen pruzích, ale i v kilometrech

00

Odpovědět

Zajímavé..po přečtení statistických údajů ("Greater Boston" má okolo 3500 km2 a 8 milionů obyvatel, 5 lajn vlakové dopravy přímo v Bostonu a dalších 5 lajn příměstské vlakové dopravy a většího počtu mezinárodních silnic nejen pruzích, ale i v kilometrech )
mi padla huba v jaké vidlákově to žijeme my.

00

Odpovědět

jsem Budějčák momentálně žijící v Massachusetts :D sakra...

110

Odpovědět

+halix93Zajímavé..po přečtení statistických údajů (“Greater Boston” má okolo 3500 km2 a 8 milionů obyvatel, 5 lajn vlakové dopravy přímo v Bostonu a dalších 5 lajn příměstské vlakové dopravy a většího počtu mezinárodních silnic nejen pruzích, ale i v kilometrech )
mi padla ústa v jaké vidlákově to žijeme my.

00

Odpovědět

Ehm... chápu, že je má překladatel asi rád, ale nemusíte furt překládat jedno a to samý...

347

Odpovědět

Mam rada spoustu věcí, které ale neprekladam, protoze by tu o ne nebyl zájem. Skopičiny od Ylvis lidi evidentně baví, sami si pisou, co by chtěli přeložit a podle toho se řídím. ;)

654

Odpovědět

Ne, stále to nedokážu vyslovit. :(

213

Odpovědět

mas-a-čus :-D :-D :-D super překlad

550

Odpovědět

Díky. :)

222