Ylvis - Jan Egeland

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:492
Počet zobrazení:8 992

Většina světa poznala norské bratrské duo Ylvis až díky megahitu "Jak dělá liška?", ale tito dva výborní muzikanti a komici vytvářeli skvělé písně již několik let. A často v naprosto odlišných hudebních žánrech. Příkladem za všechny budiž monumentální rocková balada Jan Egeland, která je oslavou jednoho nenápadného norského politika a bojovníka za lidská práva ve službách OSN. Zároveň však jde i o chytrou parodii na samotný žánr, který často vyobrazuje hrdiny svých písní téměř jako antické polobohy. Myslíte, že by některý z českých politiků zasloužil podobnou oslavnou píseň?

 

Pozn.: Jonas Gahr Støre i Jens Stoltenberg, o kterých se zpívá v první sloce, jsou Egelandovými spolustraníky. Jensovi se často vytýká, že ve světě politiky uspěl jen díky svému slavnému otci Thorvaldovi, taktéž prominentnímu politikovi.

Mírová dohoda z Osla se týkala Izraele a Palestiny a byla podepsána roku 1993 v Bílém domě. Jednalo se o klíčový okamžik vzájemného konfliktu obou zemí, při kterém Palestinci poprvé oficiálně uznali existenci Izraele. Jan Egeland tehdy zprostředkovával jednání mezi oběma stranami.

Přepis titulků

Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz Prošedlé vlasy, brýle, kufřík. Skromný, chytrý a neustále bojující za mír. Uganda, Kongo a mírová dohoda z Osla. Panečku, to byla dohoda.

Není slavný jako Gahr Store, ani protekční mazánek jako Jens, ale když granáty létají vzduchem, můžete se spolehnout jen na jednoho muže! Když zuří válka, peklo na zemi, pošlete Jana Egelanda! Superhrdinu Organizace spojených národů. Ozbrojený šílený diktátor?

Pošlete Jana Egelanda! Tak moc bych si přál být Janem Egelandem... Modré oči, pevný stisk, pěkný nohy. Hladce oholen... po celém těle... a pije svůj proteinový koktejl. Opalovací nástřik, pleťové mléko a zadek jak osmnáctiletý kluk.

Je to mírotvůrčí mašina! Když se dívá do zrcadla a po večerech procvičuje bicáky, říká si: "Chlapče, myslím, že jsi připraven ochránit pár lidských práv." Když zuří válka, peklo na zemi, pošlete Jana Egelanda!

Superhrdinu Organizace spojených národů. Hraje golf s Kofim Annanem a kouká do map s Georgem Clooneym. Tak moc bych si přál být Janem Egelandem! EGELAND! EGELAND! Když na něj padnou chmury, chodí na pohřby v nezvykle hustém dešti.

Ale ani voda, která mu zkrápí obličej, nedokáže skrýt jeho bolest. Padne na kolena jako homouš a rozbrečí se jak malá holka! Ale nejspíš můžete brečet a pořád být chlap, když je vaší prací zachraňovat svět! Když zuří válka, peklo na zemi, pošlete Jana Egelanda!

Je to chlapácký, namakaný, plačící bůh! Jestli můžeme někomu věřit, je to náš Jeníček! Tak moc bych si přál být Janem Egelandem...

Komentáře (22)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nechcete přeložit i třeba nějáky díly z celý jejich show :-D dívat se na to v norštině z anglickejma titulkama mě fakt nebaví ;-) :-D

80

Odpovědět

Kdo ještě neviděl dokument "Big in Kyrgisistan" tomu ho doporučuji. Třičtvrtě hodiny válení se na podlaze smíchy.

100

Odpovědět

Přeložte Stonehenge! Tu mám od nich nejraději :D

221

Odpovědět

Vy mi v poslední době pořád děláte radost :3. :)

320

Odpovědět

Jeden z nejlepších výtvorů od '' Lišáků ''... Ostatně každý je vyborný !! :) Kvalitní práce pro Ylvis za singl, pro VideaČesky za překlad a propagaci !!

270

Odpovědět

tak k tomuhle videoklipu by se hodilo přeložit rozhovor Ylvis s Jan Egeland....http://www.youtube.com/watch?v=x4ZtXNOjJ8Y

240

Odpovědět

Připomělo mi to textem Rimmrovu píseň...http://www.youtube.com/watch?v=E4TLto-nKfU

211

Odpovědět

tak to je boží , ale hudbu už jsem někde slyšel :-)

230

Odpovědět

Neuvěřitelné, že někdo udělá parodii, která je kvalitněji zahraná, než většina seriózních skladeb, klobouk dolů.

300

Odpovědět

Skvělý :D
Možná bych ale dal černý pozadí, nevím, trochu to ruší :)

A doufám, že máš v plánu přeložit i Stonehenge a The Cabin ;D

200

Odpovědět

Cabin stoprocentně. Myslím, že náš "chalupářský" národ se v tom zaručeně najde :)

260

Odpovědět

Za Ylvis velké díky patří Ti ;-) Poprosil bych o překlad tohoto http://www.youtube.com/watch?v=Y8i1Ddj1Sw8 pokud bude možno...

180

Odpovědět

peckaaaaaa :D a týpek má slušný rozsah

220

Odpovědět

He's muscle pumping crying god ! .... to je fantasticky zaspievané (aj na živo!).. čistý Iron Maiden :)

240

Odpovědět

Doufala jsem, že se tu objeví i Jan Egeland, super! :D Spolu s liškou si to teďka pouštim každej den... :D

201

Odpovědět

já bych řekl že skoro každej politik u nás je Loki

220

Další