Kovbojové a vetřelci se představují

Thumbnail play icon
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:206
Počet zobrazení:4 073

Režisér a herec Jon Favreau se po dvou úspěšných dílech Iron Mana rozhodl zůstat věrný komiksovým adaptacím a tento rok nám přináší další akční řežbu s absurdním názvem Kovbojové a vetřelci. Pozornost si film zaslouží hlavně díky hereckému ansámblu, který se do něj podařilo nalákat. V hlavních rolích se představí např. Daniel Craig, Harrison Ford a nebo Olivia Wilde.

Film se v našich kinech představí 25. srpna 2011.

Přepis titulků

Jsou to démoni? Proč se ptáš mě? Kovbojové & Vetřelci Komiks Kovbojové a vetřelci zhmotňuje všechny naše fantazie. Pořád se mi honilo hlavou, proč s tím nikdo nepřišel už dřív. Překonává to všechny mé touhy. Je to nářezovější verze divokého západu doplněná o drsné vetřelce. Co jsou ty věci zač?

- Unesli mi syna. - Mně manželku. Vrátí se s posilami a nikdo to nepřežije. Je to západ. Lidé se nesnášejí a dívají se na sebe skrze prsty. Nakonec se ale musí spojit a čelit nebezpečí, jinak jim totiž hrozí vyhlazení. Je zajímavé sledovat postavy, které by se ještě před pár dny postřílely, jak společně bojují o přežití. - Musíte spolupracovat.

- Tak pojďte! Máme k dispozici skvělé postavy a nápady. Ale je to okořeněné tím, že tvoříte efekty nabitou šou, na pozadí divokého západu. Při natáčení města chci naplno využít jeho prostředí. Chcete vzít klasickou westernovou kulisu a vyplnit ji herci, kteří se do ní hodí. K dispozici mám opravdu kvalitní herce.

Daniel Craig je velmi inteligentní a talentovaný herec. A Harrison Ford... je podle mě pro naši generaci něco jako John Wayne. Co to sakra je? Marío! Proč někteří lidé věří, že mimozemšťani stojí za postavením pyramid? Takže se nabízí otázka: Když mohli vetřelci navštívit starověké Egypťany, proč by nemohli navštívit obyvatele divokého západu?

Lidé jsou doslova hladoví po něčem novém. Musíte jim toho dát víc a předčit divákovo očekávání. Tohle je náš cíl, lidi. Tak se připravte. Kovbojové a vetřelci Překlad: somerset www.videacesky.cz

Komentáře (24)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Někdo s tímto filmem silně nesouhlasí, jiní jsou zase nadmíru spokojení. Není nový film režiséra Jona Favreaua opravdu ničím víc, než jen průměrem mezi letními hity? Já si za sebe myslím, že rozhodně do průměrů nepatří, a překvapuje mě hrubá kritika některých lidí, kterým se tento film až doslova hnusil.
Ať Vás může odradit dětinský název „Kovbojové a Vetřelci“ či se cítíte už příliš staří na to, aby vás zaujala nějaká westernová sci-fi ptákovina, určitě se nenechte těmito hloupými maličkostmi od filmu odradit! Říká se, že lidé jsou tisíce chutí, a tak samozřejmě nedoufám, že se mnou budou všichni čtenáři souhlasit, ale nakonec, recenze jsou od toho, aby danou věc člověk sám za sebe zhodnotil, a to já zde také udělám.
Kovbojové a Vetřelci mi opravdu přirostli k srdci. Jelikož nesleduji tolik pravých westernových filmů, ani mne nějak netrápilo, že se zde nejedná o 100% pravého nefalšovaného westernu. Daniel Craig a Harrison Ford neudělali kovbojským botám žádnou ostudu. Svoje role zvládli nadočekávání s přehledem a tou pravou procítěností.
Dle mnoha z trailerů mohli možná všichni očekávat něco víc, ale na to existuje jediná rada, trailery většinou bývají jen reklamní lákadla na film, takže to, že jste soudili film hned podle traileru, je jen vaše hloupost. Na tento film musíte jít hlavně pohodově naladění, žádní špíno-hledači si film zdaleka neužijí tak dobře, jako normální divák, který se prostě zvědavý přišel podívat na nějaký drsný letní biják.
Jedna z věcí, která mě na filmu příjemně překvapila, byly lekačky. Kovbojové a Vetřelci hodně ve scénách s ošklivými mimozemšťany využívají momentu překvapení. Divák si oddychne, že je strašidelná scéna za ním, ale vzápětí následuje šok doprovázený zvukem, který vám nažene husí kůži po těle. Musím říci, že ani já jsem toto od filmu nečekal, takže velmi příjemné překvapení.
Co se efektů týče, tak se jedná o zmiňovaný sci-fi westernový žánr, u něhož nemůžete očekávat výbuchy a speciální efekty hned na každém rohu. Nicméně tam, kde se něco děje, konkrétně mám na mysli bitvy s ufouny, jsou efekty hojně a patřičně využívány.
Někdo může namítnout, že příběh je opravdu nereálný až dětinský. Hold se na něm významně podílel sám světoznámý režisér Steven Spielberg, který je znám převážně „dětinským hraním“. Chápu, že lidem dejme tomu od 20+ nemusí děj a reálnost úplně vyhovovat, ale nadruhou stranu jej ocení alespoň děti a mladiství, kteří na nějakou reálnost až tak nehledí.
Hudby a celkově soundtracků ve filmu zrovna mnoho nezazní. Nicméně zde film vychází z jednoho velmi melodického a westernového soundtracku, který různě kombinuje v určitých částech filmu.
Kdybychom si to shrnuli, tak jsem od Kovbojů a Vetřelců čekal méně, než jsem poté na vlastní oči v kině viděl. Postavy jsou zajímavé, film upoutá divákovu pozornost a věřím, že si najde i další příznivce a fanoušky. Rozhodně se na něj dívat dá! A když nebudete zmiňovaní špíno-hledači, věřím, že si film stejně tak jako já i užijete nebo možná oblíbíte. Pro mne nejlepší filmový hit roku 2011. Za sebe dávám Kovbojům a Vetřelcům zasloužených 8/10.

180

Odpovědět

známí herci propadáku nepomůžou xD

183

Odpovědět

Nevím proč všichni kritizujete něco co jste neviděli.Já hlavně nesnáším takzvaný "recenzenty" co píšou že to nemá děj a takdále...Jenže o to tady přesně de.Ten film je tu proto,aby se člověk ODREAGOVAL u akční a občas i vtipný řežby a nemusel projednou nad něčím přemejšlet.

180

Odpovědět

tohle je od základu úplná sra*ka!! .. další napěchovaná mr*ka bez jakéhokoli hodnotného příběhu, další americká akční absurdní slátanina!! .. to, že tam nasadí známé herce, kvalitu filmu rozhodně nezvýší -_- ..

184

Odpovědět

seems like bullshit

182

Odpovědět

Tak to vypada, ze nam zacina obdobi VS filmu...Alien vs Predator, Alien vs Predator 2, Kovboj vs Predator, Barbie vs Kovboj, Jedi Knight vs Alien + Predator, Jedi a Barbie vraci uder....

muchacha

182

Odpovědět

"Pořád se mi honilo hlavou, proč s tím nikdo nepřišel už dřív" .. rejža opravdu nezná Firefly :(

181

Odpovědět

Proboha kdy už přestanou točit videoefektivní kraviny a alespoň trochu se zaměřej na děj? Je to pro ostudu...celá USA je pro ostudu..

182

Odpovědět

V kinech 25.srpna - na netu už od července ;)
Jinak osobně bych ho asi nedoporučil, ale pokud někdo přetrpěl blbosti typu Bond (jakýkoli) a líbí se mu Captain America...tak proč ne..?

185

Odpovědět

to Petrfyld: Spojení sci-fi a westernu tu už bylo (seriál FIREFLY a pak celovečerák SERENITY) a bylo to opravdu cool, tohle vypadá taky dobře, ale raději bych počkal s nadšením než to uvidím!

180

Odpovědět

To si snad ani nezaslouží komentář....Harrison Ford klesl na dno a ještě kousek hlouběji..

1811

Odpovědět

další trapárna, která stojí hrozný prachy......určitě by se našly tisíce scénářu, který by si spíš zasloužily zpracovat

189

Odpovědět

Olivia Wilde to je taková kočka!

180

Odpovědět

To bude super silenost,pujdu.

188

Odpovědět

Je to good film.Spojit sci-fi a western byl fantastickej nápad.

188

Další