Star Wars: Epizoda 7 na Comic-Conu

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:490
Počet zobrazení:7 230

Fanoušky na Comic-Conu v San Diegu čekalo velké překvapení, když se na plátně začaly promítat záběry z natáčení očekávané 7. epizody Hvězdných válek...

P.S. Můžete mě kamenovat za Malého sokola, ale když člověk čtvrt století poslouchá původní dabing, vryje se mu pod kůži. XD

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Skutečné kulisy. Praktické efekty. Už jste tady byli, ale tenhle příběh neznáte. Všechno se změnilo, ale přitom se nezměnilo nic. Takové to chceme mít. Vidět, jak technologie pokročily, a přitom být pořád napůl ve světě před digitalizací. Víc vzrušující už to být nemůže.

Ale pořád mi to připadá jako sen. Právě začíná první den... natáčení 7. epizody Hvězdných válek. Je to k nevíře, co? Teď můžu spokojeně umřít. Celý život jsem směřoval k této chvíli... Jsem v nebi. Kostým se ošoupal rychleji, než jsme čekali, protože ho všichni pořád objímají. Je to návrat do starých časů, takhle jsme to tehdy dělali. J.J.

se snaží, aby ty filmy vypadaly opravdově; jsme venku, na písku, ve skutečné poušti. Hvězdné války... kvůli nim se tady upeču. Teď přivedu tuhle postavu k životu. Stíhačku nebo Malého sokola nestavíte každý den. Proto chodím do práce s úsměvem. Energie a jedem! Občas se musíte zastavit a nadechnout, abyste nezačali pištět. Byl jsem v jedné místnosti se všemi legendami a nováčky, ze kterých se legendy brzo stanou.

Všichni tady pracují s obrovským nadšením a láskou. Myslím, že to z plátna bude cítit. Pro spoustu lidí to tolik znamená. Už to v tom kině úplně vidím. Hvězdné války jsou důležitá část historie. Je krásné do ní taky patřit. HVĚZDNÉ VÁLKY: SÍLA SE PROBOUZÍ

Komentáře (31)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pro mne je Star Wars pořád Star Wars, ať jiné části hodnotím kladně a jiné záporně......

41

Odpovědět

Vsetci ste tu nadsenim bez seba, ale Star Wars uz nie je Star Wars.
Disney dosralo znacku, zakazanim skvelych hier Star Wars a inymi rozhodnutiami z ktorych im nekvapol zisk.
A tento film bude klasicka hollywoodska americka bum bum vypalovacka vytvorena za jedinym ucelom.
Vezmite si Star Wars Battlefront. Tesil som sa na to ako male dieta, tiez som neveril tym bachorkam, ze sa znacka zmeni kvoli disney, ale zmenila sa.
Videli ste trailery a gameplay? Je to hra pre male deti, doslova...
Samozrejme, ze radoby intelektualny hipsteri, novo "hardcore" fandovia to budu rozoberat, chvilu, kym to bude popularne.
Ale Star Wars pre mna skoncilo v 1983, vsetko potom su sracky.

328

Odpovědět

Nenechajte sa oklamat povodnym zvukom a postavami. To je len obal.
Star Wars bolo v hlbke atmosferickeho dojmu ineho sveta, teda aspon pre mna, viem, som jeden z mala.

46

Odpovědět

Milujem prvú trilógiu, sú to jedny z najlepších filmov, čo som videl. Tá atmosféra, čo z nich sála je super, druhá trilógia ma nezaujala. Áno bolo to pekné, ale už to nebolo ono. Uvidíme, čo povie tretia trilógia, snáď mi napraví chuť.

01

Odpovědět

Jake velke prekvapeni ? Vzdyt to pry bylo v programu.. https://www.youtube.com/watch?v=8fMx670jOnw

32

Odpovědět

Mě to normálně dojalo.. fakt jo.

607

Odpovědět

"Občas se musíte zastavit a nadechnout, abyste nezačali pištět..." = úplně přesně Chápu! :D

875

Odpovědět

Tohle a Dawn of Justice. A Deadpool. A vlastně Black Panther. A novej Batman. Prostě neposerte mi tooo :D

223

Odpovědět

a taky Warcraft

328

Odpovědět

Mně se strašně líbí ten první song. Nevíte někdo název? :)

141

Odpovědět

Epiphany od Philipa Shepparda ze soundtracku k dokumentarnimu filmu In the Shadow of the Moon http://www.csfd.cz/film/233103-ve-stinu-mesice/ Stahni si do mobilu programek Shazam, ten ti z odposlechu rekne kazdou skladbu ;-)

63


Odpovědět

+KorenZMasarakuProboha proc ty minusy?? o.O Dyt je to ono! Lipao: Jake "Ehm"? Odkazujes na to co jsem popsal...

30

Odpovědět

nějaký další pošuk, kterému při tom začali téct slzy? :´( :D

869

Odpovědět

Ok, jdu si vyměnit trenky :D

267

Odpovědět

Do háje! Jak já se těším, lidi, jak já se těším. :)

257

Odpovědět

Tak ze 3. minut je mi jasné, že Abrams má k frančíze větší respekt, než ten vocas Lucas.
Už se těším.

9229

Odpovědět

Ten "vocas" Lucas celou frančízu vymyslel. Bez něj by nebylo vůbec nic. To, že si frančízu posunul jinam než se to fanouškům líbilo nezmění ten fakt, že bez by celé Star Wars nebylo... takže trochu klidu s tím "vocas" ;).

9214

Odpovědět

+sleglikKdyby scénář k 5 nenapsal někdo úplně jiný a nepomáhal mu s 6 a kdyby ty zmíněné díly nenatáčeli schopní režiséři, tak by dneska znamenala nejspíš zlomek toho, co znamená.
Je super, že tomu dal vzniknout, ale pak se na to zvysoka vysral a rejžoval zlato, to mu lidi zazlívají.

223

Odpovědět

+sleglikTechnicky vzato ano, vytvořil frančízu jako takovou, ale s filmy už toho společného mnoho neměl. Je známé že epizody 5 a 6 napsal i režíroval někdo jiný, ale ani s epizodou 4 nemá Lucas moc co dočinění. Jeho původní scénář byl tak otřesný (Zdlouhavý, špatné vyvážení tempa, ploché charaktery a otřesný dialog) že se musel čtyřikrát přepsat než jej vůbec studio schválilo - přičemž ta schválená verze byla samozřejmě upravena někým jiným než Lucasem (A i přes to se například Harrison Ford odmítl řídit textem a většinu svých replik improvizoval). A ano, na papíře sice Epizodu IV režíroval, jenže v praxi měl každodenní chod natáčení na starosti mimojiné Robert Watts (A když už Lucas opravdu režíroval tak to takovým způsobem že by se styděl snad i školák).

10

Odpovědět

Po nové trilogii mám od tohohle nulové očekávání takže to může být jenom příjemné překvapení :D Na druhou stranu si ale uvědomuju že podobně jako s původní trilogií i s touhle nebude mít George Lucas co dočinění takže se pomalu začínám těšit jak malej :D

1040

Odpovědět

to, že čtvrt století koukáš na SW s tím kreténským dabingem a nějak si na to zvykneš, ještě neospravedlňuje, že tuhle zhovadilost a překladatelskou obludnost nejhrubšího zrna budeš šířit dál...

36105

Odpovědět

Náš překlad Star Wars bylo nejlepší co mohlo Star Wars u nás potkat. Zhovadilost je to co nově nadabovala z******? nova.

516

Odpovědět

Vážně netuším, co se ti na původní české verzi Hvězdných válek nelíbí a nevím, jak by sis ji asi představoval. Třeba takový Žvejkal mně přijde jako geniální překlad, stejně jako Brumbál nebo Mrakoplaš, stejně jako Helmův žleb nebo Řekotočí. To, že tak zbožňuješ angličtinu, tě ještě neospravedlňuje, abys tady nadával kvůli používání u nás už zažitých jmen…

525

Odpovědět

+lipaomiluju dobrej překlad a to, co tady u nás kdysi běželo, opravdu dobrej překlad nebyl, takže to prosím tě neporovnávej s výtečnými pracemi bratří Medkových a pana Kantůrka. Byla to práce diletanta a někoho, kdo v té době po revoluci viděl Star Wars (a nejspíš i anglickej slovník) poprvý v životě. já jsem pro překlady jmen některých postav, ale musí se to dělat s citem a dávat to nějakej smysl. to, že se podobný zvěrstva jako Malý sokol stále zachovaly vděčíme akorát tomu, že ta generace, co na tom vyrůstala ještě nevymřela. je to zhovadilost, já to vím, vy to víte, a i sám překladatel tohohle videa to ví, jinak by se za použití toho termínu v prvé řadě neomlouval v P.S.ku.
možná vám to všem zastáncům Malého sokola trochu osvětlí tohle video.
https://youtu.be/xJwx4QO8pjw?t=54m20s

58

Odpovědět

Jdu si pro trhací kalendář :-) .. už hodně dlouho čekám na pořádné vesmírné sci-fi kterého je podle mě straně málo. Tohle je jako modla

714

Odpovědět

A přitom je zajímavé že Star Wars není typické sci-fi jako takové. Spíše vesmírné fantasy :D

00

Odpovědět

The hype is real.

208

Odpovědět

No ano, hype je skutečný, to můžeme pozorovat. Jde o to, jestli je zasloužený...

204
Další