Ventilace na Hvězdě smrtiDorkly Bits

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 29
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:606
Počet zobrazení:12 104

Být architektem Hvězdy smrti není žádný med. Hlavně v případě, kdy jste projektovali ventilační šachty. Ale je to opravdu architektova vina? Nebo za to můžou vesmírní kouzelníci?

Přepis titulků

Zdravíčko, já jsem architekt zodpovědný za ventilaci na Hvězdě smrti. "Pitomá designová chyba!" "Jsi zodpovědný za zničení naší největší zbraně!" To vše jsem už slyšel. Od výbuchu Hvězdy smrti mi moji nadřízení dávají pořádně zabrat. Byl jsem škrcen Silou, mučili mě blesky, mnohokrát jsem byl škrcen normálně... Ale na svou obranu chci říct: "Děláte si ze mě pr*el?"

Uvědomujete si význam té ventilační šachty? Víte, kolik zplodin vyprodukuje bitevní stanice o velikosti Měsíce? Byl tam laser schopný zničit planety, a ten potřeboval pořádnou ventilaci! To, že jsem dokázal vytvořit ventilaci o šířce tatooinské krysy je ve skutečnosti obdivuhodné. Promluvme si o tom, co se ve skutečnosti stalo. Nějaký neznámý farmář vystřelí ze svého X-wingu střely, ty změní směr letu o 90 stupňů a vlétnou do maličké ventilační šachty.

Poté cestují několik kilometrů naprosto rovnou trubkou do jádra Hvězdy smrti. Nepřijde vám to divné? Zaprvé, ventilace nenasává, ale naopak vyfukuje ven. Přesně tak, zbavuje nás přebytečného plynu. Ven! V opačném směru, než jakým střela cestovala! Tu střelu to mělo prostě odfouknout pryč. Počkat, jak je možné, že se ta střela chovala v rozporu s fyzikálními zákony?

Nemám tušení. Moment, žijeme v galaxii s vesmírnými kouzelníky. "Ale ne, všichni vesmírní kouzelníci byli zabiti." Jasně, až na to, že ten farmářský synek se jmenoval Skywalker, stejně jako Anakin Skywalker, slavný Jedi, který záhadně zmizel ve stejný den, kdy se objevil Darth Vader. Jde o to, že vina není na straně ventilace.

Tento zásah by byl bez kouzelných schopností naprosto nemožný. Kdyby mi při navrhování ventilace někdo řekl, že mám počítat s vesmírnými kouzelníky, Hvězda smrti by stále existovala. Možná je na vině Darth Vader, který nedokázal sestřelit obyčejného farmáře. Možná byste měli přestat vinit ventilaci, která pouze plnila svou pos*anou funkci! Děkuji. Něco na tom bude.

Možná bychom ho měli nechat dělat na nové Hvězdě smrti. Na to zapomeňte. Ten chlap je na nic. A co se týče toho tunelu o velikosti X-wingů, který má vést do jádra... Neměl by spíš být o velikosti Millennium Falcona? - Skvělý nápad. - To je geniální! Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Takto to dopadá keď v práci máte návrh ktorý si rozumne obhajite a nakoniec aj tak vedenie použije svoj návrh :D

61

Odpovědět

Nějak jsem nepochopil, proč tam v jednom případě překládáte "exhaust" jako zplodiny.
(Víte, kolik zplodin vyprodukuje bitevní stanice o velikosti Měsíce?)
Ta ventylační šachta má odvádět teplo, né výfukové plyny.

220

Odpovědět

"ventylační"? Fuj:D

Jak tu psal SkweerookL, ta šachta je opravdu na zplodiny ("exhaust" se dá přeložit i jako výfuk:-) )

05

Odpovědět

+AegnorAle prd, je to "Thermal exhaust port", takže jakékoliv kecy o zplodinách jsou do nebe volající blbost. Vždyť to každému musí být jasné, už jen logickým uvažováním.

http://starwars.wikia.com/wiki/Thermal_exhaust_port

43

Odpovědět

Exhaust je oznaceni pro cokoliv prebytecneho a nezadouciho, co se odstranuje samovolnym zpusobem. Muze to byt kour, zplodiny, teplo, prdy... pointa je ze prelozeny je to dobre. Z jadra muze unikat jak teplo, tak para, tak zplodiny, radiace, nebo i prdy techniku.

63

Odpovědět

Jako by tam nemohl dát nějaký kryt, či mřížku...

412

Odpovědět

to by to vyresilo ;D

91

Odpovědět

Vím, že to je sranda a tak... Ale ventilační jednotka ve vakuu je celkově blbost, nejen že je špatně postavená, vůbec tam nemá co dělat. Ve vakuu dochází k přenosu tepelné energie jen vyzařováním (které je extrémně neefektivní), ničím jiným. Takže abychom něco takového chladili, potřebujeme radiátory na povrchu, které vyzařují do vakua tepelnou energii v podobě fotonů.
On tohle je jeden z největších problémů vesmírných cest. Ne energie, ne motory. Ale jak ten krám chladit efektivně.

217

Odpovědět

Blbost, pokud ti nevadí ztráta chladiva, můžeš ho nechat odpařovat do okolního prostoru a získáš velmi efektivní chlazení. Důvod proč se to nepoužívá je právě ta ztráta hmoty. To ale neznamená, že na Hvězdě smrti to nemohli použít, třeba mají chladiva dost a dost.

114

Odpovědět

Otázka ale je, co se míní "ventilační šachtou"... On nemluví o chlazení, ale o odvětrávání zplodin, čili i když v češtině je to vždy ventilace, v angličtině je rozdíl mezi slovy ventilation a exhaustion. Takže ne, není to blbost, jen účel je jiný, než jsi myslel...

231

Odpovědět

To tam nemohl namontovat nějakou super titanovou mřížku, o kterou by se potencionální částice, které by se tam mohly dostat (třeba torpédo z X-Wingu), zasekly či rovnou vybuchly? :)

392

Odpovědět

Přemýšlím, jestli to je narážka na 9/11 teorie. Ten prostředek by tomu odpovídal, ale ten konec je spíš "všichni jsou nemožní a blbí".

4110

Odpovědět


Odpovědět

To video je zcela zjevně o konspiračních teoriích a průhlednou narážkou na tuhle bandu pošuků http://www.ae911truth.org/

010