Krása se skrývá uvnitř #1: Jmenuju se Alex

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:557
Počet zobrazení:7 173
Nedávno jsme vám v traileru představili projekt Krása se skrývá uvnitř. Jedná se o šestidílný webseriál, který režíroval Drake Doremus (Like Crazy). Dnes si můžete vychutnat jeho první díl. Hlavním hrdinou je Alex, který se každé ráno probouzí v jiném těle. Jeho osobnost je stejná, ale zvenčí se mění k nepoznání. Všemi díly vás provede hlas Tophera Grace (Venom ve Spider-Manovi 3). V příští epizodě se pak můžete těšit na Mary Elizabeth Winstead

Přepis titulků

Bude pak zklamaná. Je to jedno z mých pravidel. Vždycky odejdu, ještě než se vzbudí. Potřebuju spoustu pravidel. Bez nich bych to nezvládl. Moje pravidla jsou můj život. Ke mně domů nikdo nechodí. Nikdy. Alexi?

Neví, kdo jsem. Nikdo to neví. Minulou noc jsem byl někdo jinej. Byl jsem vyšší, štíhlejší, pohlednější... Zítra taky budu vypadat jinak. Vždycky se probudím jako někdo jinej. Je to tak odjakživa. Uvnitř jsem to vždycky já.

Dneska mi to sluší. To potěší. Rád si udržuju přehled o tom, kým jsem. Nebo kým jsem byl. Zvažuju, že si přes celej obličej nechám něco vytetovat. Takhle dneska vypadám. - Restauruju starožitnosti. - Můžu vám nějak pomoct? Jo, dívala jsem se na váš nábytek od Normana Chernera.

- Jsou překrásné. - Jak dlouho už je tu máte? Jen tři měsíce. Jsou z roku 1958. Aha, z roku 1958. - Jsou z překližky, že? - Ano. Hrozně se mi líbí, že to křeslo má tvar jako preclík. Miluju svoji práci. Všechno prodávám přes internet. Nemusím se tak s nikým stýkat. Moje pletky s opačným pohlavím nemají moc dlouhýho trvání.

Promiňte, nevadí, když si přisednu? - Jsem Alex. - Jessica. - Courtney. - Ty pracuješ v marketingu? - Jak to víš? - Ptal jsem se tě minule. - Čím se živíte? - Jsem senátor. - Pečovatel. - Rodeo klaun. - Kaskadér. - To je úžasný. Jak ses k tomu dostal? Všechny cesty mají skryté cíle, o nichž cestovatelé nemají tušení. - To je z Bubera. - Kde je Buber? Není to místo.

Je to osoba. To je jedno. - Nechceš někam jít? - Vždycky je to jen na jednu noc. Nedáme si skleničku na dobrou noc? - Jdeme. - Vždycky jsem pro. Tak to je. Tak to vypadá. Pokaždé. To je pro dnešek všechno. To je pro dnešek všechno. Tak to je pro dnešek všechno.

Překlad: qetu www.videacesky.cz

Komentáře (33)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já bejt duší chlap a občas se probudit jako ženská twl bych měl TB disků s fotkama nahých holek a ty věci co bych zkoušel...
tenhle seriál musel vytvořit někdo s velkou odvahou

200

Odpovědět

Není to zas tak originální nápad. Greg Egan na stejné téma napsal povídku Bezpečnostní schránka, kterou zařadil do sbírky povídek Axiomat. A tam to dokonce má i lepší smysl a odůvodnění. :)

200

Odpovědět


Odpovědět

Skvělý nápad, výborná hudba. Jen tak dál =)

190

Odpovědět

Taky mám spoustu otázek, třeba jak už tady padlo, jestli se tak narodil a co na to jeho okolí (ale to mi připadá málo pravděpodobné) nebo jestli měl nějakou nehodu, přišel o paměť a do té doby se mu tohle děje. No ale nekoukám se dopředeu, chci se nechat překvapit, jestli tvůrci seriálů něco z jeho minulosti odhalí...

Jedna věc by mě ale zajímala teď. On se přeměňuje každý den v určitou hodinu? Nebo musí usnout, aby se vzbudil jako někdo jiný. V seriálu říká, že je každý den někým jiným. Když se nadopujete nějakýma práškama nebo energiťákama, tak vydržíte nespat v kuse třeba 3 dny. Jste vysílení, ale dá se to vydržet neusnout. Co by se stalo pak? Změnil by se i bez spánku?

181

Odpovědět

No amnézií určitě netrpí, ale přesně naopak. Jediný co má, je jeho paměť (duše). Pokud budeme vycházet z předpokladu, že se na světe rodí "mentálně hotový duše" v dětském těle (něco na způsob "Kdopak to mluví"), kterým jsou ty duše omezený a dospíváním těla dochází k odkrývání té duše, tak v podstatě ani nemusel mít žádný dětství. Prostě se jeden den narodil (tj. jeho duše přišla na svět narozením v dětském těle) a druhej den už byl v jiným těle, třeba jako někdo dospělý a mohl začít žít svůj život bez rodičů, přátel apod.

180

Odpovědět

Nespat tři dny lze i bez dopování, to dokáže skoro každý. Já mám vyzkoušených pět, ale proti skutečným rekordmanům jsem břídil (absolutní rekord je tuším 18 dní). Ale jednou bude muset jít spát. To nic neřeší. Jsem zvědavý.

180

Odpovědět

A pak, že nejde natočit kvalitní webseriál aniž by půlka času byly jen titulky.

181

Odpovědět

To bych chtěl vysvětlit jak to např. dělal když byl dítě.Přece si rodiče pamatují jak vypadá jejich syn/dcera.

181

Odpovědět

Me by spis zajmalo co si rodice mysleli kdyz noc po porodu dite bylo dedek :D... to totis pises jako kdyby to detsvi prozil akorat ze je kazdou noc nekdo jinej! :D

181

Odpovědět

Vždyť on to vysvětluje tak, že je v tomto stavu po celou dobu, kterou si pamatuje. Tudíž to lze chápat tak, že když dospěl do určitého věku jako normální člověk, tak se mu pak přihodila nějaká nehoda/kouzlo (kdoví jak to autoři zamýšlejí a či je vůbec příčina zajímá) a díky této události, díky které trpí amnézií či úplným vymazáním předchozích vzpomínek, se pokaždé probudí v jiné podobě (pro funkčnost imho omezená věkem, protože mimčo by asi bylo problém {ale třeba to někdy autoři využijí} :-D). A uvědomme si, že je to dělané s tím, že je to nereálné, protože představte si to neosobní prostředí, kde by si nikdo ze sousedů nevšiml, že ze sousedovic baráku chodí každej den někdo jinej :-D

180

Odpovědět

kde bere penize na jidlo, chlast a kvartyr?

1834

Odpovědět

restauruje nábytek a prodává ho na internetu :)

181

Odpovědět

on je vlastně nesmrtelný

182

Odpovědět

a nebo naopak :D co když se někdy probere jako někdo kdo v ten den umře ? :D

181

Odpovědět

+splittermyslím jako na nějakou nemoc nebo stáří :P

181

Odpovědět

Tak už jsem viděla všecky epizody. Je to opravdu povedený seriál :)

181

Odpovědět

Zatiaľ sa mi to páči :) Ale, čo by sa stalo, keby sa zobudil po noci strávenej s nejakou ženou ako malé decko, ktoré napr. ešte nevie chodiť?

181

Odpovědět

Tak by si den poležel v nějakém ústavu a ráno by šel domů. :)

180

Odpovědět

Hodne zajimava myslenka :) Skoda, ze je to tak kratky (6 epizod), ale mozna to je dobre.

181

Odpovědět

Vypadá to zajímavě, akorát mi při sledování v hlavě probíhá mnoho otázek :D

181

Odpovědět

třeba zda se pořád probouzí jako první? :D

181

Odpovědět

+KveeePřesně, ale nejvíc by mě zajímalo kolik mu je doopravdy let...no doufám že těch 6 dílů bude stát za to .. když už se někdo pustil do seriálu s takovouhle hlavní postavou tak to snad má promyšlený...

181

Odpovědět

Nebo co na to rodiče když byl malý :D

181

Odpovědět

Vypadá to dost dobře!

180

Odpovědět

Zaujimavy serial. Ktovie ako by si vybavoval obcianku.

181

Odpovědět

Taky mě to napadlo, ale pak jsem si řekla, že jeho život asi moc konformní nebude. :-)

180
Další