Languři truchlí nad špiónemSpy in the Wild

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 12
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:196
Počet zobrazení:10 823

V dnešním díle Spy in the Wild se podíváme do kolonie langurů, kteří do svého středu přijali špióna.

Přepis titulků

V Rádžasthánu přijali languři našeho špióna mezi sebe. Někteří by ale svůj vztah s ním rádi posunuli trochu dál a začínají být příliš důvěrní. Jedna samička se o něj chce starat. Ale pak se stane pohroma. Zraněné mládě je zdrojem obav. A tento langur si myslí, že mládě zemřelo. Pak se stane něco neobyčejného.

Opice se shromáždí okolo nehybného špióna, jako by to bylo skutečné mládě. Podobně reagují, když zemře jejich vlastní mládě. Na celou kolonii padá klid a rozjímání. Ve vzduchu je cítit smutek a vzájemná empatie. Vlastně úplnou náhodou je náš špión v centru něčeho jedinečného. A zachycuje emoce, které bývají jen zřídkakdy pozorovány.

Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

fakin dumb monkeys :/

413

Odpovědět

Blbečku

111

Odpovědět

Miluju tyhle pořady o zvířatech. :)

80

Odpovědět

Chudak samice, jak tam to robo mládě hodilo na větev aby se chytlo a ono nic... Sem zvedavy, jak dlouho z toho bude mit depku, ze omylem zabila opusteny mlade.

Jo a pak lituju, těch zvířat, který měli paranoju z toho, že je někdo neviditelněj pořád sleduje, natož když tvrdili, že mezi nima žijou roboti, který tam jsou jen pro to, aby je sledovali... a teď třeba zjistí, že měli pravdu! :O

290

Odpovědět

Zdá se mi to, nebo to namluvil David Tennant?
(10. doktor z Doctor Who)

70

Odpovědět

Nezdá, upozorňuji na to v popisku prvního dílu a na stránce pořadu :-)

80

Odpovědět

Lidi by se mohli od zvířat co učit

930

Odpovědět

Protože když umře nějaké lidské dítě, tak obvykle týden někde leží, tleje a nikdo si ho nevšímá? Nebo kolem něj lidé rituálně tančí a obětují jeho vnitřnosti bohyni Kálí? Nebo proč?

665

Odpovědět

+XardassProtože když umře lidské dítě, najdou se mezi námi tací, kteří o tom dokáží krutě žertovat, místo aby nás zachvátila skutečná empatie a zastavili jsme se a opravdu truchlili. Jestli žiješ ve světě, kde je lidská společnost humánní, tak se prober z toho snu ;)

920

Odpovědět

+-=(GT)=-Jak si někdo vůbec může myslet či žít v přesvědčení, že lidé vynikají oproti lidem soucitem, empatií, humánností. Opak je pravdou. Člověk vyniká svou lhostejností, sobeckostí, apatií, ale především svou krutostí.

612

Odpovědět

+-=(GT)=-Někteří lidé dělají kruté fóry, jiní pláčou nebo posílají dary třeba pozůstalým rodinám po hasičích či po povodních. Některé zvířecí samice opustí svá mláďata po porodu a nechají je zemřít, jiné samice se s láskou starají o mláďata úplně jiného druhu. Ano, my lidé vynikáme v míře krutosti například při mučení kvůli náboženství, ale většina je stále ve své přirozenosti soucítící.

171

Odpovědět

+SleevaBullshit, rozhlídni se kolem. Tohle je jen pokrytecká přetvářka a bublina, kterou jsme kolem sebe vybudovali. Jestli tě napadá pouze mučení či náboženství, tak znovu, rozhlédni se kolem. A možná si o dnešním světě zkus něco zjistit. Za člověkem se netáhne nic jiného, než tlustá čára krutosti, která hravě zastíní vše ostatní. Člověk je krutý napříč vším. A právě ta bublina mu dovoluje se nedívat.

610

Odpovědět

Sem divnej,když sem čekal, že mu každou chvíli rozpářou břicho a začnou pojídat jeho vnitřnosti?

1124

Odpovědět

já zase čekal, že ta opice vyskočí a zařve THIS IS PRANK

252

Odpovědět

Já zas čekal, že zařve alláhu akbar a bouchne :D

810

Odpovědět

+Klára KlátilováNa to je málo černej.

77

Odpovědět

Šmankote, to jsou hrozní citový vyděrači. :D

380

Odpovědět

BBC traumatizing animals since 2017...

480