Finále sedmé sezónyLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:125
Počet zobrazení:7 642
V poslední plnohodnotné epizodě sedmé sezóny pořadu Last Week Tonight se John Oliver věnoval Donaldu Trumpovi a volebním výsledkům. Pro úplný závěr ale vzniklo samostatné video, kde John Oliver rekapituluje události uplynulého roku, ohlíží se za vlastní prací a v úplném finále náležitě zúčtuje s rokem 2020. A možná se objeví i speciální host.

Přepis titulků

Než skončíme, toto je poslední letošní díl a chceme vám moc poděkovat za sledování. Pro tvoření komediální show je dnes těžká doba, přesto jsme se letos dokázali pobavit. Sponzorovali jsme ligu kuliček, pomohli jsme poště známkami, dohledali jsme tento úžasný kus krysí erotiky, který se vedle malby od Kudlowovy ženy a portrétu Wendy Williams s kotletkou může brzy objevit i ve vašem muzeu. Udělali jsme show pro kočky, měl jsem spor s Danbury v Connecticutu, kde po mně pojmenovali čističku.

John Cena předal zprávu o konspiracích a svlékl si košili. A musím zdůraznit, že o to jsme ho ani nežádali a fakt, že to udělal spontánně, je ještě vtipnější. A samozřejmě, celý rok jsem žadonil, aby mě zdemoloval Adam Driver. Rozdrť mi hrdlo, ty neohrabaný balvane. Vybouchni mi… A kurva!

Do prdele! - Ahoj Johne. - Adam Driver. Nemůžu uvěřit, že voláš. Prima, teď poslouchej. Co to kurva děláš? Prosím? - Tohle. - Jasně. Ta sexuální, nebo násilná věc, kterou děláš. Víš, rád si myslím, že je v tom troška A i B. Tahle hrozně divná věc, do které jsi mě zatáhnul.

Co to má být? Když jsi s tím začal poprvé, snadno jsem se z toho otřepal. Zvlášť s takovými rameny. - Ale pak to pokračovalo dál a dál… - S těmi bys určitě zvedl celou planetu. Přestaň mluvit. Jasně. Uvědomuješ si, co jsi po mně za poslední rok chtěl? Zřítit se ti na hrudník. Uvázat ti na prstech uzel.

Šlápnout ti na krk. Rozdrtit ti kolena. Vytrhnout ti srdce uchem. Co je s tebou? Je ti jasné, že jsme cizinci? Já tě neznám. A najednou nám lidi na internetu fandí. Tvrdí, že tvé touze po mně rozumí. Chápu to, Adame. Mám dost lidí, kteří mě zastavují na ulici a ptají se, jestli do tebe prorazím díru.

To je naprosto fér. - A víš co? Měl bys se stydět. - Jo. - Ty víš, že je to nevhodné. - Vím. Ale už od začátku jsi dělal co? Užíval jsem si podivnou zábavu. Přesně. A teď co? Teď jsem nejzlobivější čubka v Americe. Jasně, ale co je teď důležitější?

Teď jsem 180 cm odporného drůbežího masa v obleku, co zaslouží naplácat? Omluva! Zkouším tě přimět k omluvě! Ježíši Kriste, ty jeden podivný mrňousi! Omlouvám se, Adame. Vážně mě to mrzí. Považuj tuhle věc za uzavřenou. Je konec. To je dobrý. Pro všechny to byl drsný rok. A řeknu ti, že tebe opravdu dostal, když sedíš sám ve své prázdnotě.

Ale myslím si, že možná přišel čas, abys z ní trochu vystoupil. Zvedni se ze židle. Podívej se, co ti svět může nabídnout. Objevuj vesmír, chlape. Kdo ví? Možná na cestách najdeš nějaká překvapení. Dobře, to bych asi mohl. Jen bych si něco rád ujasnil, Adame. Ty mi dáváš rozkaz? Jasně. Jde jen o to, že to neznělo jako rozkaz.

Jdi objevovat zasranej vesmír ty dutá kostro v převleku Mr. Beana. Dívej se kolem sebe, ty nedopečený perníkový chlapečku. Bože, to byl skvělý pocit. Tohle nesnáším, nazdar. To šlo vážně skvěle. A víte co? Adam Driver má pravdu. A sex-appeal. A svaly. Ale hlavně má pravdu. V této prázdnotě jsem uvízl v březnu a došlo mi, že jsem vám ji neukázal.

Ona je totiž mnohem větší. Pojďte se mnou, provedu vás. Jak vidíte, mimo kameru je další prázdnota. A ještě trochu. A pak ještě trocha další prázdnoty. Je to opravdu enormní prostor ničeho. A zde jsem prožil celý rok. Je zajímavé, že tato prázdnota se neřídí běžnými fyzikálními zákony. Například stůl, za kterým jsem celou dobu seděl, je nahoře.

Divné, že? Ale musím říct, že jsem z toho všeho trochu smutný. Protože v této show jsme dříve měli publikum. Také jsem vídal úžasné lidi, se kterými tuto show tvořím. Většina z nich mi moc chybí. A tři z nich ne. Dva vědí, které myslím. A co je nejdůležitější, sezóny jsme zakončovali velkými kousky.

Před 4 lety jsem vyhodil do vzduchu rok 2016. Jako kdyby to byl moc špatný rok. A také byl. Byl hrozný. Ale letošní rok? Do prdele! Letos toho bylo moc. Měl jsem pocit, jako by se svět kolem mě zároveň nějak smrsknul i roztáhnul. Nikoho nevídám, nic nedělám. A nemám tušení, co se stane příště. Dveře.

To je novinka. Možná tu bílou prázdnotu vidím naposledy. Díky za vše. Dařilo se ti být bílá, depresivní a uvnitř pozoruhodně prázdná. Jeden hráč pozná druhého. Uvidíme, co je na druhé straně. To dává smysl. Podívejte, tento rok byl totální přehlídkou mizérie.

Jen v lednu divoké požáry zpustošily Austrálii, zemřel Kobe Bryant a několik dní se vážně zdálo, že Amerika půjde do války s Íránem. To vše bylo letos. A to ještě před rozšířením koronaviru, který vše zhoršil. Masivní nezaměstnanost, vystěhování, video s celebritami zpívajícími Imagine. Bylo to vážně hrozné. K tomu všemu letos zemřeli Chadwick Boseman, John Lewis a Ruth Bader Ginsburg.

Navíc došlo ke schválení Amy Coney Barrett. Do prdele! Rok 2020 mě naučil, kdo je Carol Baskin. Nastavil jsem si Google Alert pro Carol Baskin, abych věděl, zda bude někdy odsouzena za to, o čem stejně víme, že to udělala. Tento rok ničil životy, práci, koncerty a příčetnost. Také přinesl novou vlnu strašných videí policejní brutality, která vedla k národnímu vypořádání s rasou.

A také k divokému a depresivnímu odporu. Jasně, prezidentské volby skončily dobře, ale prožívat je bylo děsné. A Trump neopustí úřad až do příštího ledna. Rok 2020 byl absolutně strašný. A opravdu doufám, že příští rok bude lepší, ale pravdou je, že co se stane dál, záleží na nás všech. Bude záležet na naší vůli bojovat, jak jsme se poučili z toho, co se stalo, a jak moc se staráme jeden o druhého.

Nevím, co se stane příště. Ale vím, co se stane teď. Zítřek bude o řešeních. Ale dnešek je o pomstě. Naser si, 2020. Do hajzlu s tebou. A je to. To byla naše show.

Moc vám děkuji za letošní sledování. Vrátíme se v únoru. Prosím, do té doby buďte v bezpečí. Dobrou noc. Překlad: L1ght www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Když zmáčkl to tlačítko, tak jsem vážně čekal, že se nic nestane. Že tu scénku pojmou trochu víc komicky. Něco jako Joker v Dark knight, když vyhodil tu nemocnici do vzduchu. No škoda. :)

40

Odpovědět

J O: Jdi dop.dele 2020
2020: Řekl sis o to, 2021 podrž mi pivo

No tesim se na konec dalsi sezony :D

10

Odpovědět

Osobně rok 2020 za tak hrozný nepovažuji. Respektive, díky základní znalosti historie si dokážu představit daleko, ale daleko horší roky, které by mohly nastat. Díky koronaviru jsem měl čas udělat věci na které by jinak nebyl čas a také si trochu uspořádat život a myšlenky, takže za mě vlastně dobré.

41

Odpovědět

Tak se snad Oliver příští rok vrátí do starých kolejí a bude zas dělat zajímavá a zábavná videa, když už tam nebude Trump.

109

Odpovědět

Dík, L1ghte.

170

Odpovědět

"Narodni vyporadani s rasou" Uzasny termin. Dokonale. Bezchybne.
Zajimalo by me zda by John Oliver vtipkoval ve stejnem duchu jako s Adamem Driverem, kdyby slo o Cerneho herce. Jestli by to druha strana prijala se stejnym nadsenim...

76

Odpovědět

Vzhledem k tomu jak ehm osobní ty vtípky byly, tak si myslím, že to měli domluvené. Přecejen, myslím si, že proti Driverovi nic nemají, tak nejspíš nebyl problém mu zavolat a zeptat se, jestli je s tím ok.

50

Odpovědět

Bezvadný! Už se těším na únor.

111