Lucy Lawless o speciálních efektech a soubojích v seriálu Xena

Thumbnail play icon
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:80
Počet zobrazení:3 888
Lucy Lawless, představitelka seriálové Xeny, vzpomíná na natáčení seriálu a vzpomene třeba na své nejhorší zranění a na způsob, jakým se natáčely akční scény.

Přepis titulků

Hodně se používal greenscreen. Tehdy se to dělalo jinak. I když srovnáte Xenu a Battlestar Galacticu. Jejich technologie byla mnohem víc napřed. Takže když jsme natáčeli… Když jsme měli ve scéně plivání ohně, tak tam ten oheň nedoklíčovali, ale prostě jsme plivali oheň. A když bylo ve scénáři „Xena bude odrážet hořící polena“, ptala jsem se: „Jak to uděláme?“ S hořícími poleny!

Přesně tak. A člověk je fakt musel odrazit. No jo, Nový Zéland. Kriste pane. Bylo to děsivé. A bylo toho víc. Shořelo mi obočí. Plivání ohně je vážně záludné, protože když se toho nadechnete, tak si popálíte plíce, takže musíte… Já prostě v situacích, které jsou život ohrožující, dělám, co mi řeknou.

Nevím, proč je mám tak často. Třeba v pořadu Holiday, kde mě vyhodili z vrtulníku a na nohou jsem měla 250metrové lano. Prostě dělám, co mi řeknou. Spoléhám se na své nástroje, tak to je. Používali jste dubléry, nebo jste všechno dělala sama? Bože, ne, nedělala jsem to všechno sama. Kromě toho, že je to nebezpečné a bolí to, tak na to nemáte čas.

Takže jsem natáčela ty pasáže soubojů, kde se natáčí přes rameno dubléra pohled na mě. Ale když to bylo přes rameno Xeny a byl záběr na kolegu herce, to točila dublérka. Dělá se to i kvůli bezpečnosti. Kevin Sorbo dostal ťafku… Jednou ode mě, když nad tím přemýšlím.

Souboje s herci jsou nebezpečné. Nechcete, aby tvář vaší hvězdy zničil hostující herec, co nikdy nebojoval a který nemá prostorové vnímání. Dubléři, ti vždycky dostali naloženo. Trošku jsem trénovala s Douglasem Wongem v L. A. Nikdy jsem totiž nedělala kung-fu. Vlastně žádný sport. A myslela jsem, že budu dělat Shakespeara. Myslela jsem, že pojedu do Anglie a budu tam studovat divadlo.

A pak mě hodili do tohohle… hrozivého života akční hvězdy. A nikdy se mi to nelíbilo. Moje tělo se to naučilo mít rádo. Postupem času. Dneska už to vím. Ale nikdy se mi to moc nelíbilo. Třeba… Třeba jsem dělala bojovou scénu a pak jsem to vymazala z hlavy. A o pár hodin později mi řekli: „Lucy, máte tu další boj.“ A já zareagovala, jako bych dostala šok.

A řekla jsem: „Děláte si prdel? Už zase?“ Jako by mě překvapovalo, že v tomhle seriálu jsou samé souboje. A oni vždycky vymýšleli inovativní a zajímavé způsoby boje. Ale mě to nikdy nějak extra nezaujalo. Takže jsem se to musela naučit. Hrozně rychle se zlepšit.

Co nějaké vážné zranění na place? Ne, nikdy… Měla jsem monokl, viklavý zub, odřená kolena a jednou jsem si ošklivě poranila záda. Ale už nevím jak. A pak mě pověsili vzhůru nohama. Byla jsem pověšená za nohy a mučil mě Gurkhan ve stejnojmenné epizodě.

A pamatuju si, že to byla ta nejhorší bolest, jakou jsem na place kdy zažila. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů, neklidem zmítaná země zrodila hrdinku. Byla jí Xena, mocná princezna zocelená v žáru bitev. Stejně jako lord Mikynsky.

60

Odpovědět

Mikýř je super princezna :)

20

Odpovědět

Díky Xardassovi za Vánoce v květnu :D. Miluju tenhle seriál (a asi ho budu milovat až do své smrti) a miluju Lucyin originální novozélandský přízvuk.. Jinak kdo by chtěl o kaskadérských kouscích nejenom na place Xeny vědět víc, tak ať se mrkne na dokumentární film Double Dare, kde je hlavní hrdinkou kaskadérka Zoë Bell, která dělala kaskadérku právě Lucy na place Xeny a později se přesunula k velkým hollywoodským produkcím (například dělala stunt double pro Umu Thurman v Kill Billovi).

O tom chrlení ohně jsem už pár rozhovorů viděla i četla a v nich se říká, že od něj ustoupili právě proto, že to sice byla jedna z mnoha Xeniných schopností (aneb ne nadarmo je jedna z jejích catch phrases I have many skills), ale pro Lucy to bylo hodně nebezpečné právě proto, že se nemohla nechat zastupovat kaskadérem. V jednom z těch rozhovorů myslím i říkala, že vždycky před scénou vypila sklenku mléka, aby trochu omezila to riziko popálenin. A jinak bych řekla, že co tak vím, tak její nejtěžší zranění z dob Xeny nepochází z natáčení seriálu jako takového, ale z natáčení kousku pro show Davida Lettermana kdy spadla z koně a zlomila si pánev. Jinak ta scéna s mučením, kterou popisuje je docela hard-core, takže pokud u toho měla ještě zraněná záda, no tak klobouk dolů jako...

140

Odpovědět

Odpovědět

Nevím jak je to video staré, ale Lucy vypadá ještě lépe než tehdy! :)

111

Odpovědět

Ta malá bloncka byla její gay přítelkyně? Vždycky mi to vrtalo hlavou. Stále nevím.

83

Odpovědět

Tak nějaký důvod, aby jí sebou tahala mít musela. A vaření a uklízení to podle mě nebylo. :D
Kdyby to natáčeli dnes, tak nás nenechají na pochybách. Půlku seriálu by spolu strávily v posteli. :D

261

Odpovědět

+kilobyteJo, ty herečky v nějakém rozhovoru říkali, že v týmu věděli přesně, co naznačují, ale vždy je fascinovaly rozdílné reakce fanoušků, když v Americe jezdili na různé srazy. Někde i fanoušci přesně viděli ty náznaky a ptali se nebo po sobě potutelně pomrkávali, zato v oblasti Biblického pásu jim vychvalovali jejich ryzí a neochvějné přátelství, protože je prostě tímto směrem ani nenapadlo uvažovat.

110

Odpovědět

Obě byly bi. Starověké Řecko...

161