Malé detaily, které vám v Avengers: Infinity War unikly

Thumbnail play icon
70 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:103
Počet zobrazení:9 515

Pokud máte rádi Marvelovky, ale neholdujete čtení komiksů, pak vězte, že mnoho filmových scén obsahuje skryté odkazy na komiksy, které občas mohou leccos prozradit o budoucím ději. Některým odkazům v Avengers: Infinity War se věnuje právě toto video.

 

Poznámka:
Damien Hirst – britský umělec, jedním z jeho hlavních témat je smrt

Přepis titulků

Film Avengers: Infinity War vměstnal hodně postav i dějových linek do téměř tříhodinové stopáže. S ohledem na množství postav, vedlejších zápletek i vztahů ve filmu není divu, že spousta skrytých odkazů zůstala diváky nepovšimnuta. Proto vám ukážeme pár odkazů, kterých jste si v Infinity War možná nevšimli. Mně nikdy nic neunikne. Mám velmi rychlé reflexy. Chytil bych je.

Rozebraná Nebula Thanosovo mučení Nebuly je nejenom jednou z nejděsivějších částí filmu, ale i odkazem na Infinity Gauntlet komiks, ve kterém se film značně inspiruje. Zatímco ve filmu je Nebula zavěšená jako exponát na výstavě Damiena Hirsta, v komiksech z ní Thanos v podstatě udělal zombie bez mozku, aby mu dělala společnost. Když se Thanosovi nakonec vzepře, podaří se jí získat Rukavici nekonečna, kterou použije k oživení těch, které měl Thanos na svědomí.

Nebuďte tak překvapeni, pokud příští rok sehraje klíčovou roli při oživení našich největších hrdinů. Ultimátní Thor Když se Thor vrátí na Zem se svým novým kladivem, Hromovrahem, jde o vzrušující okamžik jak pro komiksové fanoušky, tak pro diváky. Někteří fanoušci si přitom nemuseli všimnout, že scéna Thorova návratu jakoby přímo vypadla ze stránek komiskové série Ultimates. Jak zářící vesta, tak kladivo podobné sekeře pochází přímo z Ultimate Universe.

Nezbývá nám než doufat, že tato nová zbraň vydrží déle než Thorovo staré kladivo. Kapitán vs. Thanos: Úsvit jen pro nás V komiksu Infinity Gauntlet najdeme mnoho scén, které se do Infinity War nedostaly, ale jedna scéna ve filmu nesměla chybět. Kapitán Amerika vzdorující Thanosovi po tom, co přemohl nejmocnější hrdiny bez mrknutí oka. Pro Stevea Rogerse jakožto posledního Avengera jde o definující moment a krásu tohoto okamžiku se podařilo přenést i do Infinity War.

Barvoslepý Vision Když Thanos v Infinity War nakonec přece jen vyrve Kámen mysli z Visionova čela, jeho tělo ihned ztratí barvu. Visionovo nově bezbarvé tělo má svůj původ taktéž v komiksu, konkrétně ve West Coast Avengers. Poté, co je jeho programování vymazáno, začne Vision fungovat jako zcela bezbarvý, mnohem méně emocionální hrdina, než jakým býval. Visionova ztráta barvy po zničení Kamene mysli tak může být předzvěstí toho, že i když se podaří Visiona oživit spolu s dalšími hrdiny, zřejmě nebude tím stejným robotem, kterého fanoušci znají a mají rádi.

Nejsem Jarvis. Já jsem... Já jsem. Protokol 17A Když Tony Stark nařídí protokol 17A, Peter Parker získá špičkový železný oblek, který hned skvěle využije. Tenhle moment sice potěší diváky, ale sečtělé fanoušky komiksů může odkaz na číslo 17 ve spojení se Spider-Manem trošku znervóznit.

V 17. Spider-Manovi je Peter Parker zabit, když se pokouší zachránit ženu a její dceru před vybuchující nádrží s freonem. V posmrtném životě se Spidey setká s Thanosem a jeho milovanou Paní Smrti. Po boji se však Smrti Spider-Mana a dívky, kterou se mu nepodařilo zachránit, zželí a umožní jim vrátit se zpět k životu. Stejně jako v komiksech se Spidey nedožije konce Infinity War, můžeme ale očekávat, že v pokračování se vrátí.

Komiksy málokdy nechají postavy mrtvé déle než pár stránek. To je mnoho informací zakomponovaných do kraťoučkého odkazu! Doctor v nesnázích Zkraje filmu Ebony Maw zajme Dr. Strange a mučí jej pomocí energetických dýk. Jak asi tušíte, i tato hrůzu nahánějící scéna se inspiruje v komiksech. Tento velmi osobní vztah najdeme v Infinity, novodobém pokračování Infinity Gauntlet, ze kterého Infinity War taktéž hodně čerpá.

Hulk ve Strangelandu Jednou z vizuálně nejpůsobivějších scén je, když je Hulk teleportován zpět na Zem, aby varoval Dr. Strange a zbytek hrdinů před příchodem Thanose. I když je to skvělý způsob, jak poukázat na Thanosovu obrovskou moc už na začátku filmu, tahle scéna má taktéž svůj původ v originálním Infinity Gauntlet komiksu. V komiksech je to však Silver Surfer, kdo skončí v pracovně Dr. Strange. Tato výměna má hlubší důvod než jen prodaná filmová práva a Hulkovu sílu. Hulk, Dr.

Strange a Silver Surfer jsou v komiksech často zobrazováni jako členové týmu zvaného Defenders, takže jejich záměna není tak nečekaná. Bílý vlk Pokud vám na konci Black Panthera tenhle postřeh unikl, pak v Avengers: Infinity War už ho jistě nepřeslechnete. T'Challa Buckyho před bojem s Thanosem nazve Bílým vlkem. V komiksech je Hunter, Bílý vlk, šéf wakandské špionáže a T'Challův bělošský adoptivní bratr. Jelikož Infinity War tuto narážku opakuje, vypadá to, že nás připravují na to, že Bucky bude po boji s Thanosem pracovat jako wakandský špion...

pokud samozřejmě přežije. Dvojznačný konec Na konci Avengers: Infinity War Thanos vyhladil půlku vesmíru a se spokojeným úsměvem tak dosáhl svého cíle. V tomto konci se přitom zrcadlí konec Infinity Gauntlet, ačkoliv v komiksu se podobného konce dočkáme až poté, co je Thanos poražen Adamem Warlockem a dalšími hrdiny.

Překvapivě jde o konec plný soucitu, kdy Šílený Titán našel klid poté, co získal a ztratil nezměrnou sílu. Rozhodl se žít jako pokorný farmář bez větších ambicí, tedy alespoň prozatím. Ačkoliv film naznačuje, že tato scéna se odehrává hned po tom, co Thanos vyhladil půlku života ve vesmíru, nemusí tomu tak nezbytně být. Mohla by snad tahle scéna být předzvěstí konce příštího filmu s Avengers, která fanouškům předčasně ukazuje Thanosův odchod do důchodu? To zjistíme za rok.

Díky za zhlédnutí! Klikněte na Looper ikonku k odběru našeho kanálu. Překlad: marysol www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Strčte si to celý do p****e a nespoilujte ani se o to nesnažte... ubohost nějvětšího kalibru.

07

Odpovědět

Váu. Takže komiksový film je podle komiksů? Fckng unbelievable! Že já blb si toho nevšiml.
Mimochodem. Harry Potter. Je podle knižní předlohy.

141

Odpovědět

Dobré vědět, že existují komiksové filmy co nejsou podle komiksu ;-)

11

Odpovědět

No mne hlavně neuniklo, že poslední záběr je utíkající hulk.. jenže ve filmu hulk v takové scéně nebyl... to znamená, že buď použili záběr z dalšího dílu nebo to museli přetočit....:-)

61

Odpovědět

jop... taky mi to tam krapet (mrtě) nesedělo... a že by to bylo z dalšího dílu?... se mi nezdá...

21

Odpovědět

Byla to scéna natočená jen pro trailer. Jako tomu bylo u scény, kde Thor v kovárně pozvedne vygumovaný Stormbreaker. Třeba u Ragnaroku bylo v traileru, že když Thor skáče na most, tak má obě oči. Zničení kladiva někde ve městě... Nebo v Age of Ultron traileru, kdy na konci Avengers čelí Ultronovi, tak tam jsou vygumováni Vision, Wanda a Pietro... Marvel už to dělá dlouho, to co vidíš v trailerech nemusí vůbec být ve filmu :)

100

Odpovědět

+PravdomluvDělá to více studií, nejen Marvel :) Mnohokrát točí záběry jen pro trailer, aby na samotný film nalákali víc lidí.

20

Odpovědět

Mne nič neuniklo.Mám strašne rychlé reflexy...Až na pointu tohto videa.
Nič som sa nedozvedel.

1412