Matka a syn

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:978
Počet zobrazení:19 616
Jak se pozná dobrý komediální skeč? Co takhle podle toho, že je nadčasový. Dnes uvidíte pravděpodobně nejstarší video, jaké zatím na našich stránkách bylo. Pochází od komediálního amerického dua Mikea Nicholse a Elaine Mayové, kteří vystupovali na přelomu 60. a 70. let a skeč o telefonátu nervózní matky s jejím synem, raketovým inženýrem, je opravdu nadčasový. Změnila se nějak situace, nebo vám některé pasáže zněly povědomě?

Přepis titulků

Překlad: Brousitch www.videacesky.cz - Haló? - Ahoj, Arthure. Tady tvoje matka. Pamatuješ si mě? Mami, akorát jsem ti chtěl volat. Už jsem měl ruku na telefonu... Arthure, měl jsi mi zavolat minulý pátek. Vůbec jsem si nenašel čas... Arthure, seděla jsem u telefonu celý páteční den.

Pracoval jsem a... - Celý páteční večer. - Byl jsem v laboratoři... Celou sobotu. Celou neděli. A tvůj otec mi nakonec říká: "Phyllis, sněz něco, vždyť omdlíš." A já mu říkám: "Ne, Harry, ne... přece nebudu mít plnou pusu, až mi zavolá vlastní syn." Mami...

A ty jsi nikdy nezavolal. Mami, vypouštěli jsme raketu, vůbec jsem neměl čas. Vždycky si něco najdeš, že jo? Dobře, podívej... Víš, Arthure, jsem si jistá, že ostatní vědci mají taky matky. A jsem si jistá, že si všichni najdou čas, ať je to po snídani nebo před dopočtem, Odpočtem.

aby zvedli telefon a zavolali svým matkám. - Poslyš, ale teď se mnou mluvíš... - Ty víš, jak se strachuji. - To dá rozum... - Četla jsem, že prý o něj přicházíš. Mámo, já o nic nepřicházím. Málem mě trefilo. Říkala jsem si, co když mu kvůli tomu strhávají plat. Mámo, to stačí...

Mami, jen mě nech... Klidně ti pošlu poštovní známku, jestli ti to dělá takový problém. Jak se máš? Jsem nemocná. To je mi líto, co se děje? Nic. Ty víš, co se děje, Arthure. - Je to pořád to stejné. - To jo. To ty moje nervy.

- Byla jsem za doktorem... - Samozřejmě. a on mi to řekl. Povídá: "Poslyšte, paní Whiteová... vy jste velice nervózní, velice napjatá žena." To má teda recht. "A nesnesete ani sebemenší rozrušení." Tak mu povídám, že to vím. Jistěže to vím. Povídám: "Víte, pane doktore, mám tohohle syna...

On je velice zaneprázdněný. Je to tak, nemá vůbec čas." Říkám: "Víte, pane doktore, on vůbec nemá čas, aby zvedl telefon - a zavolal svojí mámě." - Mami... Arthure, když jsem mu tohle řekla, celý úplně zesinal. Mami... Řekl: "Paní Whiteová, jsem už doktor 35 let a nikdy jsem neslyšel o synovi, který by neměl čas zavolat matce."

- Já vím, mami. - Přesně to mi řekl, Arthure. - Já vím. - A ten muž je doktor! Mami... Prosím... Pověz mi, co ten doktor říkal, že s tebou udělají? Možná si chvíli poležím v nemocnici. V nemocnici?!

Co budou dělat? Udělají mi rentgen nervů... Mami... Proč mi to neřekneš? Stačilo mi to říct a... Nechtěla jsem tě rozrušovat, tím se vůbec nezatěžuj. Pojďme mluvit o tobě. Co ten tvůj zatrhlý nehet? Mami, poslouchej mě, prosím. Nemusíš se strachovat.

Arthure... co to má znamenat? Zlatíčko, co chceš říct tím "nemusíš se strachovat"? Nic, vlastně nevím. Řekl jsem to první, co mě napadlo. Poslouchej mě, Arthure. - Jsem matka. - O to právě jde. Poslouchej.

Škoda mluvit, vždyť víš. Jsi tak mladý. Jednoho dne... Jednoho dne, zlatíčko, - se taky oženíš. - Mami... - A budeš mít svoje děti. - Mami, prosím. A až se tak stane... modlím se za to, aby tě nechaly trpět stejně jako ty necháváš trpět mě. Nic víc nechci, Arthure.

Nic víc matka nechce. Dobře, mami, díky za zavolání. - Jsi zbytečně sarkastický. - Mami, já se opravdu snažím. Voláš mi a já se ti snažím vysvětlit, proč jsem neměl čas. - Ale ty mě neposloucháš. - Dobře, jen klid. Omlouvám se. Omlouvám se, že jsem tě otravovala, když jsi byl tak zaneprázdněný. Věř mi, že už tě moc dlouho otravovat nebudu. Poslyš, snad si nic nevyčítáš.

Děláš si legraci? Cítím se hrozně. Zlatíčko... kdybych tomu mohla věřit, byla bych nejšťastnější matkou na světě. Co si myslíš? Cítím se mizerně. Arthure, proč mi tedy nezavoláš? Zlatíčko, já vím, že tě sekýruju. Máš už takovou mámu, co naděláš?

Dělám si legraci. Jsi moje děťátko. Poslouchej, jsi jediné děťátko, jaké mám. Něco ti povím, až ti bude sto let, pořád budeš moje děťátko, víš? Když mi ale nevoláš, zlatíčko, nemůžu si pomoct. Mám strach. Je opravdu tak těžké vzít telefon a zavolat mamince? Je?

Prosím tě, zlatíčko. Prosím. Zavolám ti, slibuju. Zlatíčko, maminka pak bude tak šťastná. Když je maminka šťastná, tak jsem taky šťastný. Děkuji, děťátko. Maminka ti přeje úspěchy s těmi raketami. Děkuji, maminko. A nezapomeň, že tě má maminka ráda.

Taky tě mám rád, maminko. - Ahoj, děťátko. - Ahoj, maminko. Překlad: Brousitch www.videacesky.cz

Komentáře (30)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

zdlouhavé až otravné, možná jenom nemám náladu nebo takhle otravnou matku. Když si ji neumí srovnat a nechá ji takhle žvatlat o ničem, jeho/váš problém. Ale s mamkou jsem v pohodě a tyhle sračky řešit nemusím, jestli vy jo :) tak to máte blbé :)

1538

Odpovědět

Až strašidelne mi to pripomína rozhovory s mojou mamou :D

324

Odpovědět

Nejsi v tom sám.
Já byl navíc asi půlhodinu před tím, než jsem si pustil toto video, (opět) sprdnut, že jsem tento týden také nezavolal.

10

Odpovědět

Doba sa síce mení, ale naše matky nie :D

741

Odpovědět

Nezvedat...

253

Odpovědět

Vynikající. :D Kluk mění dějiny a má docela hezkou matku. Paráda!

420

Odpovědět

Video výborné, ale nemůžu si pomoct, ta herečka mi připomíná katherine Heigel... :)

152

Odpovědět

No to ani ne, mně spíš Michelle Pfeiffer.

132

Odpovědět

+andrejd1se sherlockem bych se moc nehádal, nebo ti jednu píchne a udělá z tebe narkomana rázdva. :D

48

Odpovědět

toto neviem či bolo v našom letopočte natočené ešte :D http://www.videacesky.cz/hudebni-klipy-videoklipy-hudba/edith-piaf-non-je-ne-regrette-rien

61

Odpovědět

Dobrý video, na konci jsem čekal že položí telefon a rovnou ji zavolá zpátky :D

254

Odpovědět

Celkem přesný až na to že moje maminka má trochu vyšší hlas když se neozvu :D

321

Odpovědět

Kdyby jí ten vůl zavolal dříve, tak jsem zbytečně neztratil 6 a půl minuty.

3651

Odpovědět

Nejstarší video?
Challenge: Kdo najde na VideaČesky starší video než tohle. Můj typ: http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/spojme-se (ano, vím, že hudba je z počátku, ale všechno ostatní je z roku 1940)

25

Odpovědět

Projev byl zeditovaný v roce 2011, tudíž z toho roku taky to video pochází. Zkoušej to dál chlapče.

172

Odpovědět

Nejstarsi na youtube bude asi Triumf Vule nebo Olympiada z Berlina 1935...

02

Odpovědět

+Vyhul MiHulKecam... ted jsem mrknul a jsou tam i ty prastary predvalecny filmy - treba Inferno z roku 1911 http://www.youtube.com/watch?v=oP-wgPyawsQ

10

Odpovědět

+Vyhul MiHulNejstarší video na YouTube je Roundhay Garden Scene, nafilmováno v roce 1888. I když se jedná spíše o pohyblivou fotografii (vzhledem ke své stopáži).

http://www.youtube.com/watch?v=F1i40rnpOsA

30

Odpovědět

Odpovědět

Perfektní, ale říkat matce cukroušku (honey)? Nikde jsem se s tím nesetkal :D

1344

Odpovědět

Já tam slyším "momy".. Ale třeba to tak kdysi bylo :D

148

Odpovědět

dokonce mám pocit, že jí jednou řekl "darling"

310

Odpovědět

+majaJá měl takovej pocit, že před představením si nacvičovali jiná oslovení. :D

60

Odpovědět

+majamaja: darling ji řekl taky :)

10

Odpovědět

Je to tím, že jazyk prostě pokročil. Význam některých slov se mění. Za 20 let můžou být některá dnešní slova třeba vulgarismy a naopak.

70

Odpovědět

Ta hrála tu mámu tak dobře, že jsem to ani nedokoukal jak byla otravná.

804

Odpovědět

Skoro se mi nechce věřit, že už tenkrát přidávali do scének debilní smích.

759

Odpovědět

a co takhle možnost, že to nahrávali při živém vystoupení? ;-)

1070

Odpovědět

Ztvárnění matky perfektní :)

1113

Další