Strašák jménem Pachelbel

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:578
Počet zobrazení:9 865

Následující video je záznam z živého vystoupení komika a muzikanta Roba Paravoniana v Penn State. Myslím, že vám názorně ukáže, proč nesnáší skladbu Canon v D od skladatele Johanna Pachelbela. Pozn.: Úryvky skladeb jsem nepřekládal, ty dva řádky z každé skladby opravdu nemají na pochopení videa žádný vliv.

Přepis titulků

Povím vám jeden příběh. Je o téhle skladbě. Je to hodně známá skladba. Určitě ji všichni znáte, ale pro jistotu zazpívám melodii. Ano, Pachelbelův Canon v D. Ve světě klasické hudby je to velký hit. Vím to, protože jsem geek. Vím, co si říkáte. "Robe, ty nemůžeš být geek, vždyť hraješ na kytaru, jsi tak super." Dobře, vy jste si to nemysleli, ale já ano. Ale vždycky jsem nebyl tak super, protože jsem vždycky nehrál na kytaru.

Začínal jsem na cellu. Ano, cello je úžasný nástroj. Být dospělý, co hraje na cello, je opravdu super. Ale být dítě, co hraje na cello, stálo za prd. Protože nemůžete být super, pokud je váš nástroj větší než vy. Když vláčíte cello do školy, jste jako zraněná gazela v Serengeti. Kamarádi vás cítí na míli daleko. "Hmm, nevím, co to je, ale vím, že to zničím."

Ale to všechno jsem přetrpěl, protože jsem miloval tu hudbu, co jsme hráli. Miloval jsem všechno, co jsme v orchestru hráli. Kromě tohohle. Nesnáším Pachelbelův Canon v D. Nesnáším ho, protože cellová pasáž je je ta nejnudnější cellová pasáž v historii cellových pasáží. Je to osm čtvrtinových not, které jsme opakovali v tomto pořadí: D A B F# G D G A A to je všechno, co jsme hráli.

Těchto osm not jsme opakovali čtyřiapadesátkrát. Já to počítal. Protože jsem neměl nic jiného na práci. Opřel jsem se a poslouchal, jaké pěkné melodie hrají housle, violy i druhé housle, a já prostě nic! A cello vyfasovalo 8 trapných suchých a jednoduchých not. A já si říkal PROČ?! Proč by nám to Pachelbel dělal? Takový hezký nástroj.

A moje teorie byla, že kdysi randil s cellistkou. A ona ho krutě odkopla. Takže po zbytek života vymýšlel tu nejhorší cellovou pasáž, jaká ho mohla napadnou. Nebylo by to tak zlé, kdybych ho každý den neposlouchal. Vím, co si myslíte. "Robe, už neposlouchej klasické rádio." To nepomáhá. Pachelbel mě pronásleduje. Zní to paranoidně, ale pronásleduje i vás.

Vy ho slyšíte každý den. Byl jsem na promoci nevlastního synovce. A jejich hlavní píseň byla od Vitamin C. Vitamin C - Graduation Takže jsem si cestou domů chtěl pustit nějaký rock jako Aerosmith. Aerosmith - Cryin' Tak jsem si chtěl doma pročistit hlavu nějakým folkem, ale ne. Coven - One Tin Soldier Hrají Pachelbela, protože všichni hrají Pachelbela, jen aby mě mučili.

Radši ani nechodím do Taco Bell, protože to zní podobně. Nenávidím Pachelbela. Ani neznám jeho jméno. Asi to bude Johann, všichni se jmenují Johann. Pro mě je to prostě jen jednohitový objev. Měl jeden hit před třemi sty lety, teď je to můj kříž na celý život. Kde jsou? To mi řekni, kde jsi teď, Pachelbele? Žeru léta 1790, kde jsi? A kdyby se držel dál od hudby, co mám rád, bylo by to lepší, ale ne, on se nestydí, bude mě pronásledovat po celém světě.

Byl jsem na Horde festivalu a říkal si: "Ne, přece mě nebude sledovat na Horde festival." Ale víte, kdo je na Horde festivalu? Blues Traveler. Takže na Horde festivalu je i Pachelbel. Blues Traveler - Hook Takže si říkám, že po zbytek života budu poslouchat punkrock, ale ne. Green Day - Basket Case Víte, začínám se docela nudit, protože všechno má stejné zatracené akordy.

Punková hudba je vtip, je prostě přeplácaná. Jsem prostě paranoidní? Matchbox 20 - Push Better than Ezra - Good Bush - Machinehead U2 - With or without You Natalia Imbruglia - Torn Avril Lavigne - Sk8ter Boi Twister Sister - We're not gonna take it LaVerne and Shirley Bob Marley - No Woman No Cry The Beatles - Let it Be Když mám potíže, Pachelbel mě vždy sleduje.

Uvidíme se v pekle, Pachelbele. Pachelbele, Pachelbele, tvoji prdel uvidím v pekle.

Uvidíme se v pekle, Pachelbele. Diky moc, Penn State. Užijte si zbytek show. Díky. Přeložil: Karasman Korekce: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (31)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

ten překlad je otřesnej.

2013

Odpovědět

No nevím, tihle halaláci nejsou zrovna můj šálek kávy. Každopádně to video je plné různých slangových výrazů a narážek, takže přeložit to by byl jednak docela záhul a jednak by se tím ztratily pointy těch "vtípků" a tak... Na tohle čas bohužel nemám, ale díky za tip.

190

Odpovědět

pro Karasman ..... Co takhle zkusit tohle video http://www.youtube.com/watch?v=5-e1oBnmEd8&feature=related .... já se u toho skvělě pobavil a věřím, že pobaví i Vás, kteří posloucháte styl vyčleněný tomuhle videu :) ...

180

Odpovědět

No jo, na naše kritiky jsem zapoměl :)

180

Odpovědět

Dominik: Ano, vím, původně jsem tam H měl, ale když jsem si představil zástup držkujících chytrolínů, kteří mě budou prudit za to, že neumím přeložit ani jedno písmeno, tak jsem to radši nechal na B ;-).

200

Odpovědět

Máte tam chybu v titulcích, i když ne úplně v překladu. V Americe říkají B, ale v Česku se říká H. Aby to bylo v češtině B, tak by musel říct B flat (Bb).

181

Odpovědět

jj to jsem hral akorat ze na basu..si pomatuju jak jsme u toho s cellistama spali vzdycky =DD

180

Odpovědět

aid: no a co, tak zapomněl nebo přeslechl jedno 'll, ty taky občas děláš chyby.

180

Odpovědět

Striker: Fifty four times ;-) 54

180

Odpovědět

Pěkné, akorát forty four = čtyřiačtyřicet ne čtyřiapadesát .)

180

Odpovědět

Nice.. x)

180

Odpovědět

Not so good

180

Odpovědět

Takt ten byl šílený :D :D :D

180

Odpovědět

Goldfish: Když už chceš dělat machra že umíš anglicky tak to napiš aspoň správně..

182

Odpovědět

Víc videí od těchto komiků u těch se člověk aspoň zasměje a většinou řikají i pravdu.

180

Další