Megadeth - Holy Wars... The Punishment Due

Thumbnail play icon
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:271
Počet zobrazení:4 056

O Megadeth tu byla nejedna prosba, takže tady jsou. Tihle Američané totiž patří k „Velké thrashové čtyřce“ a koncertní pódia brázdí už od roku 1983. Zakládající členové byli kytarista a zpěvák Dave Mustaine (po vyhazovu z Metallicy), basák Dave Ellefson, kytarista Greg Handevidt a bubeník Dijon Carruthers. Sestava se mnohokrát měnila i kvůli užívání drog až nakonec dospěla do současné podoby:  Mustaine, Ellefson, kytarista Chris Broderick a bubeník Shawn Drover.

Kapela byla v roce 2002 nucena přerušit svou činnost, protože Mustaine utrpěl nervové zranění levé ruky. Vrátili se za dva roky s novým, v pořadí již desátým albem The System Has Failed. Nejúspěšnějším albem zůstává Countdown to Extinction (1992), ale oblíbená jsou i Youthanasia (1994), Cryptic Writings (1997), United Abominations (2007) a Endgame (2009). V listopadu letošního roku se očekává vydání novinky TH1RT3EN.

Dave Mustaine je známý svými nevybíravými výroky na adresu členů Slayer, Metallicy a jiných a ti mu to obratem vrací. Svědectví o nepřátelství mezi Mustainem a Ulrichem (Metallica) je i v dokumentu o Metallice, Some Kind of Monster, i když Mustaine se nechal slyšet, že byl snímek sestříhán tak, aby ho líčil v nelichotivém světle.

Holy Wars… The Punishment Due najdete na albu Rust in Peace (1990). Předlohou je konflikt v Severním Irsku. Šlo o boj mezi protestantskými unionisty a katolickými nacionalisty o připojení Severního Irska k Irské republice.

 

Přepis titulků

Bratr bude zabíjet bratra a prolije krev po celé zemi. Zabíjení kvůli víře je něco, čemu nerozumím. Blázni jako já, kteří překročíte moře a přijdete do cizí země, zeptejte se ovcí na jejich přesvědčení. "Zabíjíte na příkaz Boha?" Rozdělená země určitě nepřežije. Má minulost je smazána, už žádná hanba, žádný bláznivý naivní postoj. Konec se blíží, to je nad slunce jasné, část mistrovského plánu. Nevzhlížej s nadějí k Izraeli, ta může být ve tvé vlasti.

Svaté války. Na svém pódiu jako nějaký všeználek sedím v soudcovském křesle, úderem kladívka prosazuji právo. Na provizorním stupínku jako vůdce, který chce změnit svět. Ve své kazatelně jako posel boží, svatější, než vy můžete kdy být. Vedu válku s organizovaným zločinem. Plíživé útoky, slanění skal za nepřátelskou linií. Někteří riskují mě zaměstnat, někteří žijí, aby mě zničili.

Tak jako tak zemřou. Zemřou! Zabili mi ženu a dítě v naději, že mě zotročí. První a poslední omyl! Placeni spojenci, aby zabili všechny obry. Další omyl... žádný nebude! Vyspravte díry v soudním systému, protože když o tom nemluvím, neznamená to, že na to nemyslím.

V okamžiku mi vezmou mé myšlenky, ale já vím, co jsem řekl. A teď musím křičet z předávkování a nedostatku zabíjení z milosti. Zabíjení z milosti. Zabíjení. V okamžiku mi vezmou mé myšlenky. Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (41)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

je to i v guitar flash na facebooku :)
http://apps.facebook.com/guitarflash/?ref=ts

180

Odpovědět

To je jen tím videem? ... nebo tam vážně postrádám bassu :x . Má to grády, ale pořádná basskytara by tomu dodala šťávu.

182

Odpovědět

Ja jednoducho žasnem... také sračky ako BFMV alebo SONATA ARCTICA majú 8 až 9 *, a MEGADETH len 7?? Ty vole ale ste ma zase nasrali :(

191

Odpovědět

Mustaine prostě umí, klidně mi naklikejte palce dolů a urážejte jeho texty a zpěv, ale nic tím nezměníte :)

201

Odpovědět

Nechytáte sa pridať aj Sweating Bullets (s namakaným klipom) alebo Train of Consequences?

190

Odpovědět

osobně bych raději Tornado of Souls nebo Symphony of Destruction, ale i tak dík za Megadeth! (teď Meshuggah prosííím :)

190

Odpovědět

hemp: člověče, jakým jazykem to píšeš?!

180

Odpovědět

Tajenka tohoto rebusu je vice ne jasna e je oDave Mustainovi.Po odchodu zdnes ji legendarni Metallicy zaklada kytarista azp vak Dave Mustaine konkure ni skupinu Megadeth aje p ipraven postavit se v em p imo elem. Sam Mustaine je vmetalov ch vodach bran jako velmi kontroverzni osobnost ajako jedin z stal vkapele od jejiho po atku a do dob nyn j ich.

184

Odpovědět

lepší než jakákoliv učebnice dějepisu

191

Odpovědět

Tajenka tohoto rebusu je vice ne jasna e je oDave Mustainovi.Po odchodu zdnes ji legendarni Metallicy zaklada kytarista azp vak Dave Mustaine konkure ni skupinu Megadeth aje p ipraven postavit se v em p imo elem. Sam Mustaine je vmetalov ch vodach bran jako velmi kontroverzni osobnost ajako jedin z stal vkapele od jejiho po atku a do dob nyn j ich. Posledni sestavu ktera se p edstavi tedy iv Praze tvo i baskytarista anavratilec Dave Ellefson kytarista Chris Broderick bubenik Shawn Drover asamoz ejm sam velk Dave Mustaine jako to zp vak akytarista.Boj sMetallicou.

186

Odpovědět

Dorten: Já tady nemachruju, jen jsem reagoval na to nízký hodnocení a odůvodnil jsem si to tim, že dnešní metalisti neposlouchaj převážně nic jinýho, než jenom tyhle severský power nebo black nebo folk metalový kapely a proto tady Megadeth maj tak nízký hodnocení. Jinak proti těmhle kapelám nic nemám, jen mě prostě tolik neberou. Ze severu poslouchám akorát Nightwish, Apocalypticu a Pain.

Illidian: No né že bych tak úplně neměl hardrockový srdce, ale já jsem spíš hlavně na thrash. :-) Ale jinak hard rock můžu, jen ne zrovna Europe a Scorpions :-)

183

Odpovědět

Megadeth miluju je to legenda a Mustainuv zpěv mi nijak nevadi 10/10

190

Odpovědět

Ilidian / Zdenda
Vůbec nechápu co tu machrujete se zeměma ze kterých pochází kapely který posloucháte, na tom snad vůbec nezáleží ne? myslíte že tam maj trávu zelenější?
Skandinávské kapely nejsou upřednostňované, tam to prostě jen Metalem žije! Je tam snad největší minorita metalistů na světě.
Poslouchám kapely nejvíc asi z USA, Švédska, UK, Norska, Finska, Německa, ale i Dánska, Holandska, Itálie, Austrálie, Japonska....to je stejný jako říkat že se ženy v metalu příliš upřednostňujou...tohle jsou jen předsudkové sračky, nejde o náboženství, rasu, národ, pohlaví....ale vždycky o sílu ....Metal je doslova síla...Svoboda....

180

Odpovědět

Zpěv 3/10
Text 4/10
Hudba 9/10

Musteina není možno posuzovat ani podle textů ani podle zpěvu....to stojí za hovno...ale je to boží cápek přes hudbu co dělá, btw taky si myslím že měl kecy jen na Metallicu což si Metallica jen zaslouží protože je to parta kreténů a od jeho odchodu stojí za hovno, Megadeth je klasika a určitě je fain že je tu i když bych si jí sám nepustil.

188

Odpovědět

Tak zrovna Eluveitie jsou Švýcaři. Illidan: Jak chceš objektivně posoudit kvalitu? Jinak, skandinávské kapely jsou "upřednostňovány" (tedy je o nich více slyšet) nejspíš proto, že právě z těchto zemí je nejvíce současných metalových kapel. Obecně je podle mne blbost soudit kapelu podle země odkud pochází, buďto se mi líbí hudba kterou hraje nebo ne a víc neřeším.

180

Další