Arch Enemy - War EternalMetalové okénko

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:163
Počet zobrazení:5 829

Arch Enemy je švédská deathmetalová kapela, kterou v roce 1996 založil kytarista Michael Amott. Další členy kapely tvořil jeho bratr Christopher Amott, zpěvák Johan Liiva a bubeník Daniel Erlandsson. K velké změně došlo roku 2001, kdy odešel Johan Liiva a nahradila ho zpěvačka Angela Gossow. Ta ve skupině vydržela dlouhých třináct let, ale v roce 2014 se rozhodla odejít a nahradila ji zpěvačka Alisse White-Gluz. Skladba War Eternal pochází ze stejnojmeného alba, které vyšlo v roce 2014 a vystupuje v něm už právě Alisse White-Gluz.

Přepis titulků

Přítel či nepřítel? Není to jak poznat. Po cestě života je to neustále zabij, nebo budeš zabit! Tolikrát to záleží jen na úhlu pohledu. Ať už máš štěstí, nebo klečíš v prachu na kolenou. Je to děsivé peklo! Tohle je věčná válka! Snaží se tě změnit, rozdrtit a zlomit! Snaží se ti říkat, co máš dělat!

Rádi by tě ovládali! Vrháme se proti zdi, riskujeme, že vše ztratíme! Hledej ve svém nitru, pamatuj, kým jsi! V takovýchto časech, kdy jsou hranice nalinkované, na které straně se rozhodneš stát? Jednou nastane den, a nebude to za dlouho, kdy se z lovce stane kořist. Je to děsivé peklo!

Tohle je věčná válka! Snaží se tě změnit, rozdrtit a zlomit! Snaží se ti říkat, co máš dělat! Rádi by tě ovládali! Vrháme se proti zdi, riskujeme, že vše ztratíme! Hledej ve svém nitru, pamatuj, kým jsi! Tohle je posraná válka!

Snaží se tě změnit, rozdrtit a zlomit! Snaží se ti říkat, co máš dělat! Rádi by tě ovládali! Vrháme se proti zdi, riskujeme, že vše ztratíme! Hledej ve svém nitru, pamatuj, kým jsi! Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

in this moment - beautiful tragedy je metal do vaseho metaloveho okenka

20

Odpovědět

V dalším metalovém okénku přeložtě tohle ;) Alter Bridge - Addicted to pain
https://www.youtube.com/watch?v=sAYrAu-jnMY

10

Odpovědět

Toto nieje môj štýl.Ale taká Lauren Babic..
https://www.youtube.com/watch?v=Y5sJBAfszX0

34

Odpovědět

No taku teplu blbost som uz strasne dlho nepocul :D

00

Odpovědět

Hudba je zcela subjektivní, a proto když něco nemusím, tak raději nehodnotím. Growling je sice náročná technika (osobně tomu říkám zvracení do mikrofonu), ale v 90% případů mi bohužel nic neříká. Nemůžu ale popřít, že i tento styl do metalového okénka koneckonců patří.

61

Odpovědět

ježiši, co to bylo? fujtajxl, bléééé, kak, blink…
tak to rozhodně není má krevní skupina
sbíječka na stavbě je melodičtější

130

Odpovědět

jde vidět že máš hovno sluch

151

Odpovědět

+FimiNikoliv – dobrý nezkažený vkus.

07

Odpovědět

gratuluji - titul hudebního analfabeta a trolla ti patří plným právem ,ty tupá nicko

10

Odpovědět

No konečne nejaká hudbička do uška :D

201

Odpovědět

V metalovém okénku je konečně metal. Co se stalo? :D

254

Odpovědět

Tak AE mi upřímně řečeno nikdy k srdci moc nepřirostly. Na mě je to až příliš takové, jak to říct, samoúčelně technické riffování. Po technické a hráčské stránce tomu není co vytknout, ale je to takové bez duše. Narozdíl např. od Dark Tranquillity.

66

Odpovědět

DT jsou dobří...mně se tam jako kytaristovi líbí ty riffy a i bicí jsou super....ale např. na Invictus od Kolliase nedám dopustit prostě

00

Odpovědět

+FimiMě sa na DT líbí, že narozdíl od kapel jako Arch enemy, In Flames, Soilwork nebo Hypocrisy má jejich hudba nějakou duši a nezaměnitelnou atmosféru. Prostě není jen o tom vyseknout tunu technicky náročných riffů a solíček a do toho střelit chytlavý refrén, ale taky tou hudbou samotnou něco sdělit.

10

Odpovědět

já je zase tak naposlouchaný nemám...viděl jsem je a živě jsou dobří...

00

Odpovědět

konečně něco opravdu metalového...viděl jsem je už asi 4x a příští rok jsou na Brutal Assaultu...živě jsou výborní, kytary mají skvěle, jde vidět že jsou výborně sehraní

102

Odpovědět

Konečně lepší výběr

153

Odpovědět

Ne že by v tom byl pro někoho rozdíl, ale rozdíl tam opravdu je a to markantní - tohle není death metal, ale melodic death metal.

Jinak já AE poslouchám od doby, co tam přišla Andělka (Johan stál za prd) a přestože s Alisse už to není ono, pořád mám AE v top 5 metalových kapel. Jejich texty vždycky stály za prd, ale ty kytary jsou naprosto fenomenální.

61

Odpovědět

Kua, kdybych neviděl klip, řeknu že to zpívá chlap a přitom takové kotě ....

270

Odpovědět

Dobrá volba na 25.12. :-D

180

Odpovědět

Změňte ve článku slovo „zpěvačka“ na něco jiného (nic slušného mě nenapadá). Tohle má ke zpěvu zatraceně daleko.

246

Odpovědět

Nejdřív si zkus podobnej hlas napodobit. Nejsem sice fanoušek tohohle stylu metalu, ale až to vyzkoušíš, nebude to falešně vůči hudbě a bude to aspoň znít jako forma zpěvu, tak přijď a mudruj nad pojmem "zpěv".

180

Odpovědět

je to growling=technika spevu...ak ti to nestačí a za speváčku je nepovažuješ daj si tu na 3:20 kde spieva "čisto"

https://www.youtube.com/watch?v=VDLZ6Mqy7AM

161

Odpovědět

Já upřímně metalovým "zpěvákům" radši řikám vokálisti, sedne to líp. I když Allisa zpívat umí.

10

Odpovědět

+Helmutto jo no, hlavně v The Agonist a nebo písnička We Rock z Metal Allegiance...tam zpívá výborně

00

Odpovědět

Abych rekl pravdu, jejich studiovky ci videoklipy me nejak zvlast nebavi, ale na zivo jsou fenomenalni :) Jejich puvodni zpevacka, Angela, je legenda, ale Allisa je taky demon a kolik energie tomu dokaze dat, to se jen tak nevidi :) Bohuzel...ty studiovky jsou ve srovnani s melodeathama jako je treba Belakor, naprosto bez myslenky. Nicmene rad si poslechnu o cem vlastne jsou takze jako vzdy dekuju za dobrou praci :)

32

Odpovědět

Původní není Angela Gossow ale Johan Liiva.

40

Odpovědět

Angela byla super, jedna ze dvou zpěvaček, které fakt umí growl

00
Další