Behemoth - Blow Your Trumpets GabrielMetalové okénko

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 5
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:171
Počet zobrazení:4 280

Behemoth je polskou blackened/death metalovou kapelou, kterou tvoří tři členové (na koncertech je doprovází čtvrtý člen). Kapela byla založena v roce 1991 Nergalem, Baalem a Desecratorem a zařadila se mezi polský metalový underground. Zpočátku se věnovali klasickému black metalu, ale brzy se obsah jejich textů začal zaměřovat na okultismus a náboženství. V rodném katolickém Polsku byla skupina zdrojem veřejného pohoršení. V roce 2007 jí Polská komise pro ochranu před sektami chtěla zakázat vystupování na polském území kvůli údajné propagace satanismu a vražd. Tento zákaz neprošel, ale v roce 2014 byl zakázan jejich koncert v Poznani. Zákaz vystupování je neprovází pouze v Polsku, jejich koncerty byly zrušeny i například v Rusku. Pozor, video je opravdu hodně explicitní v násilí i nahotě.

Přepis titulků

Viděl jsem, jak kunda Panny Marie zplodila hada. Sledoval jsem, jak Jidášův rod vymizel. Sledoval jsem, jak dvanáct apoštolů pohltil oheň. Viděl jsem syna Božího, jak nadarmo zhebl! Zatrub na polnice, Gabrieli! Spatřil jsem, jak se v Ráji rozmáhá chaos. Rozlom chléb a po drobcích ho naházej do doupěte Leviatana. Národy padnou, sláva mému návratu!

Hosana! Jidášův rod zdecimován! Hosana! Davidův rod vyhlazen! Hosana! Nechť ti sodomské víno naplní ústa! Hosana! Nechť jsou hříchy Gomory ozdobou našeho srdce!

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Bomba! Behemoth udělali radost! Jedna z nej kapel...tak aby ne. Ještě by to chtělo přeložit nějaké video z natáčení (ale to bude chtít spíše polštinu). To by pak bylo pěkné, ke srovnání s "vážným" klipem. Nergal je hláškař a pohodář a natáčení klipů si vždy užívaj a užijou u toho spoustu srandy! Ono aby ne, takovýhle "zlý" klip natočí buď lidi co jsou totálně nad věcí (což je případ Behe) a nebo totální magoři :D

101

Odpovědět

Tak blicí metal opravdu nemusím...

1428

Odpovědět

Tak si běž spravit náladu Zagorkou a tohle nech znalcům kvalitní hudby :)

2311

Odpovědět

Ta prva polovica pesnicky sa mi pacila viac nez druha, po stranke rytmu aj hudby. K textu sa nevyjadrim, kedze som veriaci, nechcem tu pisat nieco co by zacalo flame.

83

Odpovědět

tak to radši ani nezačínej

53

Odpovědět

No jestli si to viděl celé, tak už se do ráje stejně nedostaneš, tak se můžeš rovnou přidat k satanistům ... :)

65

Odpovědět

Super hudba, pěkné provedení, jen ty střihy zbytečně rychlé. Stylem i hlasem dost připomíná Moonspell.

65

Odpovědět

Je škoda, že vůbec nezpívají - to ani není growling, ale nic moc recitování nezávislé na rytmu hudby. Videoklip ostentativně násilný, to nic proti, ale pohrává si předvídatelně se známými motivy, takže vcelku nuda.

1110

Odpovědět

V Polsku a Rusku dostali zákaz? Nechápu proč...

127

Odpovědět

taky to bude tím že v Polsu je skoro každej vymletej věřící, nechápu že ve 21 století se ještě najdou lidi co věří v ježíška

142

Odpovědět

Vidím, že někteří mají problém s rozeznáním sarkasmu...

81

Odpovědět

Á vidím že advent konečne dorazil aj na videačesky :) Veľmi podarená vianočná pesnička, len škoda že ju nepočuť aj v rádiach alebo v obchodoch tam hrajú stále tie isté dookola :/ Ale nevadí pohonil som aj tak :)

362

Odpovědět

Jejich vystoupeni loni na Masters of Rock bylo fenomenalni, jasne jeden z nejlepsich koncertu rocniku, nejspis nejlepsi. I v unoru bych se na ne rad dostal do Prahy.

Dobrej vyber, chvalim :)

93

Odpovědět

konečne poriadny metal

169

Odpovědět

Není nad starou dobrou písničku o lásce...

641

Odpovědět

živě jsou výborní..konečně něco jiného než tuctový power metal...děkuju za Behemoth, příště prosím Opeth, Lamb of God, Overkill nebo Dagoba

1610