Textures - Shaping A Single Grain Of SandMetalové okénko

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
61 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:76
Počet zobrazení:5 407

Nizozemští Textures vydali letos páté album. Jedná se dvojalbum Phenotype a Genotype (to vyjde začátkem roku 2017). Po prvním album je Essent Award ocenil cenou "Nejnadějnější skupina," přesto se ale museli vypořádat s několika komplikacemi. Například na každém albu je jiná sestava. Zakládající členové zůstali jen dva. Zajímavost - hráli v reklamě na Nokii.

Přepis titulků

Začíná to zvukem, zvukem kapky. Tvarování jednoho zrna písku, prosakujícího časem. Odtékáním hádanky začal lov. Jak strach diktuje návrh pro velký útěk, tak se pomalu lámou větve. Prolomení negativní energie otočí proud, ten nutí gravitaci padnout.

Ten nutí gravitaci padnout. Rozpadající se socha ničí postoj. Zanechává jen stín původní podoby. Oči se mění z krystalových k rozmazaným. Odhalují jen část lesku, kterou předtím měly. Zavrtává se do větší hloubky. Ztráta úchopu trhá duši ve švech.

Osvobození z této energie otočí proud, osvobodí ho. Osvobodí ho. Osvobodí ho! Trhá duši ve švech. Nutí gravitaci padnout. Přetížené obvody jsou zaplaveny dopaminem. Poruchou receptorů usychají trny stromů a mění se v prach.

Kapkou spláchnutý, tvarovaný jeden zrn písku. Zaplacená cena se stává irelevantní. Odrazy činů se staly neuskutečnitelné. Sestup pokračuje. Jak se vážou k povrchu, tak se ztenčují. Jsi odpojený. Potopený v hlubším spánku, to ticho zklidňuje mé myšlenky. Není pro nás silnější spojení, než být sami.

Táhnout vodu do oceánu. Házet oheň na slunce. Vydechovat vzduch do větru. Vykopávat zem před lavinou. Probíjím se. Spláchnutý kapkou. Tvarovaný jeden zrn písku. Prosakující skrz čas.

Nechává vypuštěnou hádanku. Markst www.videacesky.cz

Komentáře (37)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

příště prosím něco od Down, Artillery, Otep,Periphery, Dagoba nebo Nile

00

Odpovědět

jen tak dál, příště tu chci něco od meshu, (prosím jenom ne bleed :D,poslední dobou mi připadá že lidi znají jenom tenhle song) a nebo mí miláčci Sikth. Hodnocení mě nepřekvapuje, nepovoluj, 4/4 ovce to nemají šanci pochopit....Prog elitists FTW!! :D

51

Odpovědět

výborná kapela, už se na ní těším....Sikth jsou úžasní, já bych bral něco od Peripherry

10

Odpovědět

Odpovědět

Nie toto určite nemá nič spoločné s hudbou. Skôr je to niečo ako vrieskanie bezdomovca, ktorý si o sebe myslí, že vie spievať.Plebs bokom, keď niečo nieje hudba tak nieje hudba, na vine sú autori a nie kritici. Bol by som rád, keď by si na prekladatelia nabudúce vybrali niečo, čo predtým nepreválcoval nákladiak

215

Odpovědět

zaujimalo by ma, ci si takto obmedzený iba co sa týka hudby, alebo sa takto prejavujes aj v iných aspektoch zivota

32

Odpovědět

+regressivZajímalo by mě, jestli jsi hluchý nebo blbý. Tenhle člověk pouze vyjádřil názor, který je pravdivý. Třískat okolo sebe a řvát jako k***t umí každý. O zpívání nebo hudbě se tady nedá hovořit. Samozřejmě ti tím nebráním poslouchat to. Pokus budeš mít zájem, tak ti taky něco zařvu do ouška.

36

Odpovědět

+regressivnaek: možná kdyby ses trochu věnoval hudbě věděl bys jak je tohle těžké zahrát nebo vyzpívat...tvůj názor je jen názor amatéra který o tom neví ani hovno...neřikám že je to kdoví jak kvalitní muzika ale oni patří k tomu lepšímu, ale říct že je to jen mlácení a řvaní to může jen jak ty řikáš k***t protože to bys přece zvládl i ty :-D

30

Odpovědět

+regressivKdyž tě to tak zajímá, tak ano věnoval jsem se a vím jaké to je. Ale tohle je prostě s****a. I kdyby tam udělal nějakou chybu, tak si toho v tom randálu nevšimneš, zatímco když uděláš chybu u kytary/klavíru atd. tak to vidíš, stejně tak u zpěvu. Názor ti neberu.

04

Odpovědět

+regressivjo v pohodě

00

Odpovědět

+regressivNaek: Aktivně hraju obdobný žánr a garantuji ti, že když uděláš rytmickou chybu, zpátky se už jen ztěží trefíš :) , taktéž falešný tón v tom "randálu" identifikuju zcela přesně.

00

Odpovědět

Předtím Gojira, teď Textures, jsem rád, že metalový okýnko dělá proguznalá osoba. <3 Hodnocení mě ani moc nepřekvapuje, 4/4 plebs tohle nemá šanci pochopit.

134

Odpovědět

decent 5/7

21

Odpovědět

Díky :)
Většina mých oblíbených skupin ani videoklip nemá, což je škoda :)

30

Odpovědět

jde vidět že to konečně dostává grády to metalové okénko...

00

Odpovědět

Co tak nabuduce Amon Amarth ? Ten ich posledny album je fakt pecka a kazdy to tu prehliada. Napriklad One thousand burning arrows je totalna srdcovka ale vsetky skladby su tam neskutocne hity.

BTW k videu - toto je priklad ako sa to nema robit :D uz aj v tomto okienku boli kapely kvoli to zvladli ovela lepsie, za vsetky spomeniem asi Insomnium, ti su blizky tejto tvorbe Textures

11

Odpovědět

Tohle je s**t, ale Amon "nahráváme furt to samý album dokola" Amarth jsou dobrý? Okay, ty máš dost.

01

Odpovědět

a btw Insomnium s tímhle vážně nic společnýho nemaj

00

Odpovědět

Ten zpěvák vypadá úplně jako Robb Flynn s Machine Head! :O :D

10

Odpovědět

Výborný výběr, tyhle chlapíky mám moc rád, ale rozporuplné hodnocení mě (bohužel) neudivuje, Textures jsou už posluchačsky trochu náročnější a tohle je jedna z jejich tvrdších věcí, pro lidi kteří tvrdí že zní stejně jako všechny ostatní, chybí tomu melodie atd. doporučuji poslechnout jejich skladbu Reaching Home.

62

Odpovědět

něco mi říká že pecku jako Awake už se jim asi nepodaří vyprodukovat, album Dualism mam rád le přijde mi to o level níž

00

Odpovědět

Nabudúce odporúčam preložiť niečo od skupiny Meshuggah

21

Odpovědět

Nevím vím čím to je, ale 90% metalu mi připadá jako nemelodický kraval. S takovou bychom mohli za hudbu považovat i zvuk dělníků na stavbě. Není to tím, že bych nesnášel všechen metal, (třeba Ozzy, nebo Metallica mají dobré skladby) ale většina metalových skupin je prostě špatná.

514

Odpovědět

To že ty tam tu melodii nevidíš, neznamená že tam není a že to je jen kravál. Zrovna Takový Ozzy je podle mého opravdu hrozná blbost, to samý metallica po Black albu

29

Odpovědět

No mohl bych ti tu vypsat stovky příkladů, kterýma bych ti to vyvrátil, ale vzhledem k tomu, že jsi schopný o Metallice, která poslední dobré album vydala v ranných devadesátých letech, napsat že má dobré skladby, tak dál nemá cenu vést jakoukoliv debatu.
Stejně tak Ozzy, jehož největší pecku mu musel napsat Lemmy Kilmister taky zrovna není moc dobrý příklad...

32

Odpovědět

njn,nemáš vkus ,z toho si nic nedělej :-)))

ostatně,takových ovcí co se nechají krmit srancema z Evropy 2 jako seš ty je daleko víc

11

Odpovědět

Good news, hudba která zní jak dělníci na stavbě existuje a říká se jí industrial. Vždycky mi přijde komický, když se takovýhle komentáře objevují pod songama, který jsou celkem melodický (viz ten čistej refrén).

00

Odpovědět

Otázka za 5 bludišťáků : Jak se u -core skupin pozná nadějná, talentovaná nebo jakkoli kvalitní skupina když znějí všechny stejně?

1612

Odpovědět

Hodnotí to zřejmě lidi co dokáží ocenit každé dílo.

67

Odpovědět

+AlennTo skôr to hodnotia sfetovaný hluchonemý idioti.

15

Odpovědět

Gojira, Textures, ... jen tak dál :) nemůžu se na ně dočkat na brutalu

92

Odpovědět

Proč na tu také není hip hopové okénko?

320

Odpovědět

Protože hip hop patří do popelnice, ne do okénka.

351

Odpovědět

+DramanRabasandratanaNevim no, někdy by i ten hip hop byl lepší než furt ty umaštěný máničky

420

Odpovědět

Bože, to je zas výběr

1216

Odpovědět

zase jednou chytrák. lidi jako ty jsou důvod proč jsou metalisti nejhorší skupinou fans co existuje

012

Odpovědět

+Kubaten tydýt ,hahaha Zlopán není žádnej metalista

jinak, k tomu výpotku co jsi napsal,jak se pozná lepší , horší fans a co s tím mají metalisté?

22