Muž s největším štěstím v neštěstí

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:677
Počet zobrazení:9 031

Myslíte si, že někdy máte hroznou smůlu? Rozhodně ji nemáte takovou, jako tento muž. Avšak on ve svém neštěstí našel i notnou dávku štěstí, jinak by jeho příběh nemohl mít šťastný konec.

Přepis titulků

Seznamte se, Frane Selak. Je to stárnoucí učitel hudby z Chorvatska. A podle úhlu pohledu je to člověk s největším štěstím nebo naopak člověk s největší smůlou. Jeho neuvěřitelný příběh začíná chladného zimního dne roku 1962. Cestoval ze Sarajeva do Dubrovníku. Porucha na trati způsobila, že vlak vykolejil a zřítil se do ledové řeky.

Zatímco ostatní cestující zabil náraz nebo se utopili, Frane si jen zlomil ruku a doplaval ke břehu. Frane to tehdy ještě netušil, ale takto začala série podivných událostí, která se odehrála v následujících 40 letech. Další rok při cestě malým letadlem do Rijeky se stalo druhé neštěstí. Uprostřed letu přestaly fungovat oba motory, tlak v kabině klesl a letadlo začalo ztrácet výšku.

Možná si myslíte, že nic horšího se stát nemůže. Omyl. Jak se letadlo řítilo k zemi, porouchané dveře odpadly a chudák Frane byl vysát z letadla. Jak padal bez padáku k zemi, musel si myslet, že je po něm. Letadlo se zřítilo na úbočí kopce a zemřelo v něm všech 19 lidí, avšak Frane přistál ve stohu a způsobil si jen malá zranění.

Do další schůzky se smrtí uplynuly dva roky. Tentokrát při cestě autobusem led způsobil zablokování kol a autobus prorazil svodidla a zřítil se do údolí. Zemřeli 4 cestující, ale Frane přežil. Unaven, nebo spíše vyděšen, veřejnou dopravou, začal Frane cestovat jen svým autem. Ale to zřejmě nepomohlo.

Roku 1970 začal jeho motor hořet, ale Frane stačil vyskočit, než vybuchl. O tři roky později, roku 1973, mu v autě prasklo palivové čerpadlo a způsobilo další požár. Ale tentokrát plameny začaly foukat skrz ventilaci přímo na něj. Není třeba dodávat, že opět přežil, i když přišel o trochu vlasů. Roku 1995 přežil srážku s autobusem.

A roku 1996 ho neopatrný řidič kamionu vytlačil z horské cesty. Jeho auto padalo skoro 100 metrů a pak vybuchlo. Frane v něm nebyl. Nějak se mu podařilo vyskočit z okénka a našli ho viset na stromě na začátku srázu. Tady by jeho příběh mohl skončit. Od té doby se mu žádná život ohrožující nehoda nestala.

Avšak v tomto příběhu došlo ještě k jednomu zvratu. Roku 2003, v 72 letech, si Frane vsadil. Poprvé za téměř 40 let. Vyhrál Jackpot. Tím si zabezpečil titul člověka s největším štěstí v neštěstí. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (32)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

JE to urcite lez. Na webu se vsemi pady letadel o jeho padu nic neni.. a na wiki pisou

Frane Selak (born 1929)[2] is a Croatian music teacher who claims to have escaped death seven times,

.. claims !! tedy ze to neni overene, rika to jen on.

41

Odpovědět

Trochu mi to připomíná ten klip s Happy tree friends, jak ta holčička měla tu sošku, co všem okolo nosila neštěstí. :)
Třeba neměl on štěstí, ale nosil neštěstí ostatním. Kam přišel tam pohroma. :D

91

Odpovědět

Some people were lucky enough to be born smart, while others were even smarter and got born lucky.

51

Odpovědět

Nehrál ho náhodou Bruce Willis v tom filmu se Samuel L. Jacksonem?

182

Odpovědět

Kdyby to nebyla skutečnost, dramatik by mu napsal infarkt při výhře v loterii :)

331

Odpovědět

Pořád uvěřitelnější než Jimmy Fallon:D

371

Odpovědět

"give that man a slice of ukraine" V. Putin :D

112

Odpovědět

Jestli tohle není karma nebo zásah z hůry, tak pak to musí být Bruce Willis. Přežije prostě všechno !!!

260

Odpovědět

štěstí není vyhrát peníze, ale přežít všechny ty nehody :P

844

Odpovědět

Zase to s tím námětem na film nepřehánějte, nebo bude mít nezvratný osud dalších 5 dílů :D

350

Odpovědět

projít si takovejma sračkama a jackpot vyhrát až v 72letech, to by mě nepotešilo :D Lepší by to bylo obráceně.. vyhrát jackpot mladej a pak za to dostávat "trest". :)

254

Odpovědět

Mňa by potešilo byť jeho potomkom.
Tie prachy z poistného plus tá lotéria ;-)

23

Odpovědět

http://www.planecrashinfo.com/1963/1963.htm

děláme co děláme, vaše spadlé letadlo nemůžeme najít.

Jestli jste si to pane Selak jen vše nevymyslel...

354

Odpovědět

mám rád ľudí ako ty :)

184

Odpovědět

Když jsem četla ten nadpis, vzpomněla jsem si na jednoho podobně šťastně-nešťastného člověka. Jméno už si bohužel nepamatuju. Každopádně, tenhle pán byl jako mladík na služební cestě v Hirošimě. V tu nejhorší možnou dobu. Na Hirošimu dopadla atomová bomba a on jako zázrakem přežil a rozhodl se odjet za svou rodinou. Do Nagasaki. Tušíte dobře. Když dopadla bomba na Nagasaki, přežil znovu. Po nějaké době prodělal leukémii, ze které se vyléčil a od té doby žil docela spokojeným životem. V době kdy jsem se o něm dozvěděla ještě žil, ale to už je taky pár let, tak nevím jak to s ním je teď.

561

Odpovědět

volal sa Cutomu Jamagučia, ale nebol jediným preživším oboch bômb, ľudia ktorým prežili oba výbuchy sa hovorí "nidžú hibakuša", a tých bolo 165
zdroj wikipedia

271

Odpovědět

Sorry ale nechapu tak vysoke hodnoceni ...to by i dite vymyslelo lip.I komentar od awww me bavil vic.

737

Odpovědět

pretože to vo videu sa naozaj stalo tomu týpkovi

242

Odpovědět

+michallkoa kde je napsano ze je to podle zkutecne udalosti ?

419

Odpovědět

+michallko*skutecne ...

08

Odpovědět

+michallkoNa wikipedii. Ale jestli si to ten pán nevymyslel, to nevím.

112

Odpovědět

Tak to je přeje jasný proč na konci vyhrál. Protože to smrt vzdala a zaplatila mu za trauma :D

1041

Odpovědět

http://skeptics.stackexchange.com/questions/20472/did-frane-selak-survive-a-fall-from-a-plane

Than in his old age he got lucky and won a lottery.That wasn’t enough for fame…So he has found (and paid?!) a local “journalist” to fabricate the story in the local newspaper about incredible death-cheating life! Some naive scotish “jounalist” saw the story and (without checking the facts!) has published the story in “The Scottsman”!

Of course, without verifying whether he truly is his son, or without checking with Frane Selak himself, there is no way to truly dismantle this story. However, if you sum it all up, it is pretty sure it is all made-up and fabricated, except for winning the lottery.

Překládat to nehodlám, příští pátek mám státnice .... aaaa :O

322

Další