N.W.A - Express Yourself

Thumbnail play icon
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:268
Počet zobrazení:5 295
V posledních dvou dílech okénka Urban music jsme slyšeli písničky z 21. století, dnes se vrátíme ke kořenům. Niggaz Wit Attitudes jsou často považováni za jedny ze zakladatelů žánru gangsta rap. Dr. Dre, Eazy-E (umřel na AIDS), DJ Yella, MC Ren, Ice Cube (později se dal na vlastní kariéru). Ve své době velmi kontroverzní uskupení lidí, kteří se nebáli vyjádřit. V této písničce neuslyšíte jediné sprosté slovo na rozdíl od zbylých kousků od N.W.A. Vyjádřete se!

Přepis titulků

Teď je potřeba, aby ses vyjádřil. Svý názory prohlašuju z plna hrdla. Což má za vinu, že jsem v nápravným zařízení. Někomu se totiž nelíbí můj pohled na věc. Hodím se do klidu, zamedituju si jako buddhista. Zanechávám po sobě chuť, moje chování je dědičný. Ale zato moje technika je naprosto nezbytná. Zlobte se na Ice Cubea, protože říká, že je to zvláštní, když máte subjekt a predikát.

Přidejte k tomu hustej beat a člověk se nad tím zamyslí. Spousta cucáků mi akorát dělá radost, protože nemaj takovouhle flow. Víte co? Než skončím, bez váhání si tak do dvou lidí rejpnu, takže tohle radši nezpívejte. Někdo plive vědu, já zase angličtinu. I když mě Yella nechá zpívat bez hudby, stejně se vyjádřím, nevedu trávu a hulení.

Ví se totiž, že člověku ničí mozek, a poškozenej mozek vám u mikráku zařídí akorát to, že spadnete na úroveň vylízanců, tak nebuďte jako další pokračování. Vyjádřete se. Do toho. Vyjádřete se. Tak hurá do toho.

Ice Cube nepatří do popový hitparády. Tak kde se má bratr jako vy začít vyjadřovat? - Můj parťák vám to ukáže. Zdarec, Dre. - Jak je? Hezky jim o tom anglicky poreferuj. Zdravím Paula Grahama, má svůj program a je snadnej. Dre je zpátky, vymytý nováčci, nedokážete se vyjádřit, protože plujete s davem. Slova, styl, trend, desky, s kterýma točím.

Pořád a pořád dokola, zatímco ty jen čumíš. Sleduj, jaký tvůj bratr chrlí hustý verše, a bez ničí pomoci. Moje vyjadřování není žádný vyznávání ani hádání. Je to šílenej pohled na lidi, který se říděj společností, ale já mezi ně nepatřím. Ruthless jde příkladem a všichni to vědí. Ostatní ploděj verše, který se jen snažej tvářit originálně. A co se týče hip hopu, jsou totálně mimo.

"Zapomeň na svý ghetto a rapuj pro hitparády." Některý muzikanti doma všechny proklínaj, ale když jsou u mikráku, nepadne jediný sprostý slovo. Snažej se zpívat o skutečnosti, ale nikdy to tak není. Radši vyhrotěj nějakej svůj malej výmysl. Spousta z nich říká ne drogám a jsou zásadně proti. Ale jak maj odzpíváno, jdou hledat dealera. Nebo zakážou moji bandu v rádiu, sotva slyšej N.W.A a už křičej "Tak to ne!"

Ale abyste věděli, nejde jen o blahobyt, pokud něco pro lidi znamenáte. Vyjádřete se. Do toho. Vyjádřete se. Tak hurá do toho. Textař. To je Dre. Je tu od toho, aby nahrávka měla styl.

Každej den šíří v realitě rozum, ale je důležitý, abyste nezapomněli... vyjadřovat se od srdce, protože jestli chcete na přední příčky hitparády, je nezbytný umět se vyjadřovat. Chrlíte verše, účinek žádnej. Nejste pohotový, jste pomalý jak želva s posmrtnou ztuhlostí. Chci vám ukázat ještě něco. Mám v hlavě verše, jsou tam zarytý jak embryo.

Anebo lekci, všechno se dá vyjádřit. A jestli se začneš vyznávat, čeká tě Smith & Wesson. Můžu klidně ignorovat tvou nahrávku, protože nemá pointu. Dokážu to rozjet v létě, na jaře i na podzim. U mikráku stojí Dre, ochotnej se prát. Děláme svou práci, N.W.A je lynčující dav. Jde ze mě hrůza, ale sám víš, že je to potřeba. Víš to čím dál víc, ta vědomost roste jak plod.

Anebo tumor, ale tohle se šušká: "Ve čtvrti je Dre a nemá v plánu nic dobrýho." Až se začnu vyjadřovat, dej tomu šťávu, Yello. Protože když to budu brát s humorem, akorát si uškodím nebo budu tak zapálenej, že budu potřebovat svěrací kazajku. Mám vědomosti a ostatním cucákům scházej. Takže když uvidíš Dreho, DJe u mikráku, zeptej se ho, jaký to je.

Takový, že to dneska rozjedem! Když zaútočím, není to dobrý pro tvoje zdraví. Ale nic ti neudělám, když se prostě vyjádříš. Do toho. Vyjádři se. Tak hurá do toho. Vyjádři se, vyjádři se, vyjádři se... Do toho. Překlad: bakeLit www.videacesky.cz

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

čau, potěšils mě. poslouchám NWA ňákej ten rok. Mohl bys prosimtebe přeložit toto?
http://www.youtube.com/watch?v=tFJQlFvkmQw

200

Odpovědět

V tyhle skupině sou ty největší rapeři co kdy byli

200

Odpovědět

Jojo když pařim GTA:SA tak to posloucham na Radio Los Santos :D

180

Odpovědět

Takovyhle pecky mají něco do sebe :)))

190

Odpovědět

Jojo :-) 10/10

192

Odpovědět

Tohle tady chybělo, moc za tyhle niggaz děkuju.

190

Odpovědět

Chami: obzvlášť, když ten Eazy-E vypadá přesně jako ten CJovo kámoš, ale original písničky se mi líbí mnohem víc, ten byl taky v SA na jednom radiu

181

Odpovědět

Starý dobrý OLD SCHOOL !

181

Odpovědět

slice: Na to si musí vzpomenout každej kdo hrál GTA SA toe prostě klasika :D ae ten klip sem viděl až teď prostě černochů přesně jak v Los Santos :D

182

Odpovědět

n***i

1830

Odpovědět

Možná by bylo dobrý do informací ještě připsat, že originál skladba je Express Yourself od Charlese Wrighta :-) http://www.youtube.com/watch?v=JYi8lA9y_BY

180

Odpovědět

hned jsem si vzpomněl na GTA San Andreas :)

183

Odpovědět

Osobně mám radši "Straight Outta Compton", ale tahle pecka je taky hodně dobrá. Jojo, holt oldschool hip-hop :-)

192

Odpovědět

Jo tak to je klasickej old schoolek....... text dobrej, akorát na tom stylu rapu je to slyšet, ale ne že by to uškodilo nějak moc 8/10 :-)

180

Odpovědět

hiphop posloucham, ale tento text me moc nezaujal. Ocenil bych treba nejvetsi pecky od Naughty By Nature , sugerhill gang nebo jine klasicke old school kapely. Netvrdim ze mezi ne N.W.A nepatri, ba naopak! diky za jakykoliv kvalitni prekad.

1810

Další