Navěky pohřben

Thumbnail play icon
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:452
Počet zobrazení:5 103
Je tu další animovaný krátký film od studentů z umělecké školy ESMA. Tentokrát zabrousíme do televizního průmyslu a podíváme se, jak by se daly vylepšit vědomostní soutěže.

Přepis titulků

Ahoj, Yanne. Tady Franc. Jsi tam? Nejsi? Dneska se s tebou nebudu moct dívat na televizi. Zavolej mi, až se vrátíš. Jestli ne, zavolám ti pak. Čau. Jeden soutěžící, sám, po dobu šesti týdnů, až do hloubky 66 metrů. Jeho úkolem je s vámi soupeřit ve vědomostní hře. Neúspěch pro něj bude znamenat trest. To vy rozhodujete. To vy hlasujete. Sledujete pořad Navěky pohřben, který uvádí Patrick Mitchell.

Ano! Dobrý večer. Doufám, že se máte dobře. Jak se vede? Dnes večer si spolu zahrajeme hru Navěky pohřben! NAVĚKY POHŘBEN JEDEN SOUTĚŽÍCÍ... SÁM... 66 METRŮ... Uklidněte se. Dejte si načas. Uvolněte se. Pohodlně se usaďte. Vy také, hlavně v klidu.

Víte, že přichází klíčový moment. Náš soutěžící je už 45 metrů hluboko. Vystoupá zpět nahoru, nebo díky vám navěky sestoupí do 66 metrů? Ujistíme se, že náš soutěžící Jean-Luc je připravený. Můžeme? Haló, Houstone, režie? Vše je připraveno. Můžeme hrát. Je čas začít. Navěky pohřben!

Princip znáte. Položím Jean-Lucovi otázku. Vám u vás doma stačí odpovědět pomocí vašeho interaktivního ovladače. Těm z vás, kteří ho ještě nemají, připomínám, že hlasovat můžete i pomoci SMS zpráv na čísle 6162, protože hru Navěky pohřben může hrát každý. Když bude Jean-Luc první, dostane za každou otázku 1000 eur. Pokud budete rychlejší, můžete zvolit trest.

Stačí stisknout A, B, nebo C na vašem ovladači nebo nám poslat A, B, nebo C SMS zprávou na číslo 6162. Dobře. Jdeme na první otázku. Pozor, je tu otázka z ekologie. Kolik km² amazonského pralesa je ročně vykáceno? Je to 2000, 20 000, nebo 200 000? Zatímco čekáme na výsledek, připomínám vám, že můžete vyhrát tento úžasný širokoúhlý televizor značky Luxor, pokud nám zavoláte na číslo 3233.

Dámy a pánové, teď se podíváme na odpověď na naši otázku. Jean-Lucu, to je ale smůla. Správnou odpovědí je 20 000 km². Bylo to tedy za B. Klesáte o jeden metr a ztrácíte 1000 eur. Ale jsem si jistý, že se vrátíte do hry. Jsem s vámi. Ale nejdřív je na vás, abyste zvolili trest z možností na obrazovce.

Za A) párty švábů, za B) vtipálek škorpion a za C) arachno šílenství. To vy se v pohodlí domova rozhodujete. Nebuďte moc přísní. Mějte s Jean-Lucem strpení. Dnes je to jeho první špatná odpověď. Přestaňte hlasovat. Hlasování je u konce. Stop. Je u konce. Výsledky uvidíme už za několik vteřin. Už je tu máme.

Zvolili jste si... arachno šílenství! - Výborně. - Jean-Lucu, čeká vás návštěva. Budete bydlet s chlupatými zvířátky. Nezačínáme moc přátelsky. Bez dalšího zdržování je tu otázka č. 2. Jean-Lucu, máte příležitost všechno napravit. Otázka z chemie. Jaké je chemické složení soli? Je to NaCl, Br2, nebo K+?

Sledujete Top Live TV, samozřejmě živě. Vy, kteří si říkáte: "Jak můžeme ten ovladač získat?" Je to velmi snadné. Stačí jít na toplivetv.tv do rubriky Navěky pohřben nebo zavolat na číslo 0800 666 666 a následovat instrukce. Teď pozor, Jean-Lucu. Mám pro vás dobrou a špatnou zprávu. Dobrou zprávou je, že jste byl nejrychlejší. Bohužel jste neodpověděl správně. Je na vás, abyste zvolili jeden z trestů na obrazovce.

Za A) horké časy, za B) Mister Freeze, nebo za C) žízeň. Pozor... Nejrychlejší z vás zvolil žízeň. Tento trest našeho soutěžícího připraví o veškerý přísun vody. Tento trest našeho ubohého soutěžícího asi moc nepotěší. Dobrý večer. Dobrý večer. Díky, že jste se k nám připojili u hry Navždy pohřben! Druhou část odstartujeme hlasováním o novém trestu. Vaše možnosti jsou za A) hladomor, za B) dýmovnice, nebo za C) pěna.

Zvolili jste hladomor. Kromě toho, že nemůže pít, Jean-Luc nemůže teď ani jíst. To je snad to nejhorší, co se mu mohlo stát. - Nezapomínejte, že... - Co to má kurva být? ...až nám zašlete svoji odpověď na číslo 6162. Další otázka je velmi zajímavá. Zabývá se různými zdroji energie.

Do háje. Zvolili jste šílená světla! Chci ven! Pusťte mě ven! Yanne! Yanne! Musíte odpovědět na otázku č. 8. Do prdele! Ovladač! Rychle, Yanne! Jsem si jistý, že znáte odpověď.

No tak. Stačí stisknout jedno tlačítko. - Do prdele! - Ovladač. Rychle. Hledejte. Pospěšte si. Dochází vám čas. Chcete snad prohrát? Vážně to chcete? Odpovězte! Pozdě. Už je pozdě. Jste zbabělec. Diváci už odpověděli. Jste navěky pohřben! NAVĚKY POHŘBEN Překlad: qetu www.videacesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Příšerně otravný jak se ta animace seká

1824

Odpovědět

až na to že se to neseká...

213

Odpovědět

Pridal som Vám to aj na ČSFD.cz: http://www.csfd.cz/film/324748-enterre-pour-de-vrai/

214

Odpovědět

who cares?

1943

Odpovědět

Těžce mi to připomíná Běh o život od Kinga.

182

Odpovědět

King na toto napsal ještě jednu věc a to dlouhý pochod...to knížku jsem přečetl třikrát, a ta je prostě úžasná..:)

182

Odpovědět

Pointa je sice předvídatelná, ale to by tolik nevadilo, kdyby nebyla hloupá. Předpokládám, že ten člověk se do soutěže přihlásil dobrovolně za účelem vyhrát peníze a byl plně seznámen s pravidly a s tím, co se mu tam může stát od všech těch zvířat po hlad, žízeň a nakonec i smrt. Kdyby ty lidi vybírali nedobrovolně (jako třeba Hunger games :-)), tak to by bylo strašné, ale takhle ví, do čeho jde a je to tím pádem jen jeho vina.

201

Odpovědět

Z části souhlasím s tím že video bylo o vztahu soutěžící vs. divák, petandb to celkem pěkně napsal, ale když se na to kouknete z širšího hlediska tak tam toho je víc.

Za prvé je blbost řešit kdo se kam přihlásil když je jasné že tenhle snímek byl nadsázka a surreal se snahou poukázat na problém a samozřejmě hlavní hrdina neměl tušení že hlasuje sám o sobě.

A za druhé si myslím, a je to čistě můj názor, že druhá a hlavní myšlenka byla uplně jinde. Poukazovala na to kolik času strávíme u takto stupidních show (video začiná ve dne, končí večer, moderátor cíleně natahuje čas) a jak se sami pohřbíváme na gauči před televizí. Ten konec mi přijde taky jako spíš sen nebo halucinace, trochu mi to připomíná Requiem za sen.

Navždy pohřben tady má dva významy. Otázka který z nich je horší.

244

Odpovědět

Kdysi jsem cetl jeden citát (byl to nejaký režiser, mam dojem): "Vrchol televizní zábavy přijde ve chvíli, kdy soutěžící za špatnou odpověď zemře"

Ono když se člověk podívá na TV i teď, tak to je na pováženou...

202

Odpovědět

Tak ať klidně zemře, ví do čeho jde a jestli je ochotnej chípnout pro pár šupů, proč ne.

1821

Odpovědět

Vždyť to má logický díry jako kráva...Jsem si jistý, že by poznal, kdyby se o něm mluvilo, asi tak 10x tam řekli jméno toho soutěžícího, NAVÍC odpověděl dvakrát správně, takže ho logicky nemohli za nic trestat....

1914

Odpovědět

Přijde mi, že nechápete co se tím autor snažil říct...Ano, konec byl předpověditelný, ale o to asi nešlo...Řekl bych spíš, že se autor snažil poukázat na to, že pokud jste na straně diváka, baví Vás utrpení druhých, nemáte s nimi slitování, nejste schopni se vžít do jejich situace a to všechno jen proto, aby se bylo na co dívat...Ovšem když jste na té druhé straně, je to něco jiného...Toť můj názor :)

227

Odpovědět

A toto je dobrý názor.

211

Odpovědět

Animace je povedená, ale co ten příběh ... ?

1818

Odpovědět

Animace je především zalagovaná.

189

Odpovědět

+martpolakTo je podle mě jen kvalitou videa.

188

Odpovědět

Hned co tam byla ta první rána když zvolil ty pavouky tak mi to bylo jasný..

197

Odpovědět

"Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá"

188

Odpovědět

Tak zahrál bych si, proč ne.

1825

Odpovědět

Tak to je pěkná kravina. ;)

1842