Neilovy loutkové sny #1 - Ukolébavka

Thumbnail play icon
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:577
Počet zobrazení:6 327
Neil Patrick Harris rád spí. A má hodně divoké sny plné plyšových loutek. Proto na YouTube kanálu Nerdist rozjel zbrusu nový pořad Neilovy loutkové sny, kde nám dává nahlédnout do svého podvědomí. V prvním díle kromě Neila uvidíme i jeho životního partnera Davida Burtku a zazpíváme si hezkou písničku. Už nyní se můžete těšit na druhou epizodu, ve které se představí oblíbený herec a Neilův kamarád Nathan Fillion. Pozn.: Damien Hirst je britský umělec, jehož stěžejním tématem je smrt. Proslavil se sérií skutečných zvířat, např. koně či krávy, naložených do formaldehydu.

Přepis titulků

- Neile. Neile! - Hm? Mohl bys ty plyšáky vrátit do postýlky? Děcka bez nich neusnou. Jo, vždyť jo. Ahojky. Tady máte, miláčkové. Je čas jít na kutě. A my s tatínkem musíme uklidit garáž. Davide, říkal jsem ti, že jsem unavený. Neile...

Děťátko maličké, neboj se, neplakej. Ahoj, já jsem Neil a hodně spím. A když se mi zdá sen, jsou v něm loutky. Neilovy loutkové sny - Nazdárek, kamarádíčku. - Copak tě trápí, chlapče? Co mě trápí? Padám! Zachraňte mě! Hej, přece bys nechtěl utopit plavčíka. Jo, v klídku, kamarádíčku.

Přišli jsme ti na pomoc. Tak zaprvé, ty nepadáš, ale letíš. Vážně? Jo. Rovnou dolů a jen chviličku. Sbohem, krutý světe! Pomoc! Zachraňte mě! Tak já ti něco povím. Pomůžeme ti. Zazpíváme ti ukolébavku. Zpívání?

Jak mi to má asi pomoct?! Neile maličký, neboj se, neplakej. Řítíš se k zemi, cítíš beznaděj. My andělé jsme s tebou, tak nám trochu věř. Věř nám. Přinejhorším si při nárazu rozdrtíš páteř. Vítr ti čechrá vlásky, sluníčko hladí tvou tvář. Tak zavři oči, čeká tě svatozář. Unáší tě větřík, plachtíš nebesy, ale až narazíš na beton, rozletíš se na kusy.

Cože to? Hnáty si zlámeš, orgány prasknou, Damien Hirst z tebe udělá pojízdnou show. Kdo? Prorazíš si lebku, mozek vyteče ven, tak se radši rozluč, dnes je tvůj soudný den. O pusu totiž přijdeš, než skončí tenhle sen.

Z vnitřností venkosti se stanou, než skončí tenhle sen. Než skončí ten... sen. Rozmyslel jsem si to! Já si to rozmyslel! Rozmyslel! Hm. Nedali byste si něco k snědku? Nějak nemám hlad. O tu garáž to asi muselo bolet, co? To jo... Neile?

Neile, vzbuď se! Neile, vzbuď se! Neile, vzbuď se. Tiše, vzbudíš děti. Je deset ráno. Usnul jsi na podlaze. Proč jsi mě nevzbudil? Nejsem blbej, měl jsem postel jen pro sebe. Díky, že jste se dívali.

Pokud chcete vidět další Neilovy loutkové sny, klikněte tady na to tlačítko, které skutečně držím v rukou. Fakt, držím ho vlastníma rukama. No tak, klikejte. Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Too...much...cocain :D

191

Odpovědět

Supr nedávno jsem viděl druhej díl moc mě pobavil takže další díl jedině uvítám :)

180

Odpovědět

mne sa to moc nepacilo, take velmi detske mi to prislo...dalsiemu dielu dam sancu len kvoli Fillionovi :)

186

Odpovědět

Pokud budete překládat další díl, doporučil bych vám slovo Serenity, které neil řekne nepřekládat do češtiny (jde o narážku na jméno lodi jedné postavy, kterou Nathan hrál) a stejně tak i větu "váš poslední doktor byl strašný" bych nepřekládal, protože jde opět o narážku na Neilovu postavu "dr. Horrible"
Pokud jste to věděli i bez mého příspěvku, tak se omlouvám :)

183

Odpovědět

Překládat se to bohužel musí... tohle jinak "obelstit" nepůjde. A ano, věděli jsme. Ono kdyby ne, tak by následná věta o narážkách na jeho kariéru jaksi nedávala smysl :-).

180

Odpovědět

+DJ Obelixškoda všech vtipů, co v češtině ztrácí smysl. :(

181

Odpovědět

+DJ ObelixChápu, zkusím to vymyslet co nejlépe, ale bohužel s ponecháním původních anglických slov by dané věty v češtině prostě nedávaly smysl...

180

Odpovědět

+DJ ObelixTo je asi pravda. Inu, máte mou plnou důvěru. Ostatně, já nejsem tlumočník, ale kuchař :D

180

Odpovědět

Nathan v dalším dílu? Must watch!

180

Odpovědět

Velmi uklidňující ukolébavka.

180

Odpovědět

10*. Těším se na další díl. (x

181

Odpovědět

To je tak neskutečně sladkej pár! <3

1819

Odpovědět

tohle video jsem před pár dny viděla, když to Neil dávam na twitter.. :) jsem ráda, že se tu objevil překlad, protože jsem hodně věcí nepochopila přesně.. díky a budu ráda, když se tu objeví další díly :)

185

Odpovědět

Jakože mám rád Neila z HIMYM, je to celkem vtipný člověk. Pokud budete překládat další části tohohle jeho pořadu, budu rád a budu se koukat. Když ne, nezblázním se. :) Pobavilo mě to, je to příjemný klidný humor.

187

Odpovědět

myslím že jsi to naprosto vystihl

184