Nerd vs. Geek - Rhett & Link

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:256
Počet zobrazení:5 191

Rapová bitva od dvojice Rhett & Link, kde se proti sobě utká nerd s geekem.

Přepis titulků

Co si myslíš, že děláš, nerde? Nazval jsi mě právě nerdem, geeku? Jo, nerde. Ano, jsem nerd! Knihomol oddaný studiu. Od mé mozkové kůry, až k hýžďovému svalu. Už ve školce jsem udělal přijímací zkoušky na vysokou. No, nejsem žádný raketový vědec.

Počkat, vlastně jsem! Když si nasypávám Alpha-Bity, tak mám jen samá A. Můj ortodontický aparát se pojí k zádové ortéze. Mám kapesní pouzdro na pouzdro na pouzdro. Schválně jsem si zničil brýle, abych je mohl zase slepit. Běž zpátky na Reddit a piš věci, které nikdo neuvidí. Ty jsi geek, což znamená, že jsi jen rádoby hipster. Přesně tak, že jsem geek. Mám mozek i osobnost. Nosím své brýle upřímně a tričko ironicky.

Jsou věci, které se ve škole nenaučíš. Jinak bych tě zapsal na "Úvod jak nebýt sociální vyvrženec". Jsi jak ze začátku roku 2013. Byl jsem cool forma necool věcí, ještě než to bylo v módě. Mám appku, která mi spáruje vepřové s výborným vínem. Škoda, že není appka, co by neutralizovala tvůj tělesný pach. Zatímco jsi ztracený v Second Life a necháš si růst nehty, já budu synchronizovat svůj iPhone, tablet, TV a tvojí mámu.

Péče o vzhled mi moc nejde, ale to mě nezajímá. Vypadám dobře v drátěném brnění a to není Renaissance Faire. Neznamená snad LARP "lamácká asociální retro párty"? Radši cosplayuju s kráskama, než si hrát na falešnou armádu. Jednou jsem zkusil Dračí doupě a umřel jsem, nudou. Ale stejně ti to nandám posmrtně v Assassin’s Creed. Mario párty jsou jediné, na které tě někdo pozve. Tvůj život je jako Skyrim.

Nekonečný quest Samoty. Tak ty paříš Angry Birds. Nejsi hráč jen proto, že hraješ slovní hry s kamarády. Ty klikáš na roztomilé ikony, já spouštím příkazy. Opravdu potřebuješ génia, aby tě naučil GarageBand? Přistál jsem s první ROFL-koptérou a přijal jsem sirotka, když mi bylo 12, protože jsem early adopter. Můžu nosit Google Glass, aniž bych vypadal jako hňup.

Tak asi ne, ale můžu najít na Yelpu nějaké dobré nudle. Potřebuješ 16 GB RAM ke sledování Steve Jobs Docu? Já mám v počítači berana, jmenuje se Spock. Já jsem nová konzole, tvůj obličej snižuje porodnost. Já trolluju bronies stránky, ty vypadáš jako skutečný troll. Umím plně C++. [std::cout “Stojíš za prd! \n”;\] Umí tvůj iPhone opravit tvůj hloupý účes? Počkej chvilku, jen tweetnu tuhle infografiku, co jsem udělal, která znázorňuje, že se nikdy nerozmnožíš.

Jen jsem ještě nepotkal ženu dostatečných kvalit. Jediné schůzky, které máš ty, jsou na tvém Google kalendáři. Prohráváš tuhle bitvu, tvůj gumový meč ti nepomůže. V budoucnu náhodně načteš tuhle vzpomínku do RAMky a poděláš se. Zmínil jsem se, že jsem postavil tancujícího robota? Nikoho nezajímají tvoje těsné džíny. Víš vůbec, co znamená URL?

Nevíš ani, kdo to byl Tolkien. Příliš větru vaje z tvých úst, ustrašený pse. Jsi ošklivý a tvá matka tě obléká. Polib skřeta. Víš... Ty jsi typický příklad inverzního poměru mezi velikostí pusy a velikostí mozku. Překlad: Foxtrot www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nerd mi tady přišel sympatičtější. :-)

81

Odpovědět

Dobrý, ale furt nevidím/nechápu, jaký je v nich rozdíl :D

386

Odpovědět

Na video jsem ještě nekouknul, ale vysvětlit ti to můžu rovnou.
Nerd = dalo by se říct "šprt". Někdo hodně nadšený pro vědu, učení obecně atd. Obvykle inteligentní, ale asociál (píšu obvykle, ne vždy) :)
Geek = tady by bylo asi synonynem "nadšenec" nebo velký fanoušek. Geeků může být více (pod)druhů :D .. comicsový geek, seriálový geek, herní geek atd. Tady inteligence není vyžadována, ale socializace je tu zase o trochu důležitější :)
Geek a Nerd se navzájem nevylučují.

522

Odpovědět

+Slash_lukeTou inteligencí jsem to myslel tak, že u nerdů je (zdůrazňuji "obvykle") vyžadována nadprůměrná - a nebo alespoň přirozený talent pro danou věc.

Pro nerdovství musíte mít vlohy, geekem se může stát každý (a většina z nás tady asi geekem bude :D )

401

Odpovědět


Odpovědět

http://www.wikihow.com/Tell-the-Difference-Between-Nerds-and-Geeks
Koukni
na tohle. Nerd a geek jsou skoro to samé, jde tam spíše o rozdíly v chování člověka v sociálním světě. Klidně může být i geek fotbalista- člověk se zápalem pro fotbal. Ale termín se hlavně používá pro skupinu lidí, které zajímá technika, komiksy... prostě z toho udělali stereotyp.

12

Odpovědět

ok
tohle asi nebude od stejné party jako ERBH, ale dle mě mnohem povedenější než většina jejich

107

Odpovědět

Sice to není od nich, ale v pár dílech se taky objevili např. Lewis and Clark vs Bill and Ted nebo Umělci vs. Želvy ninja.

70

Odpovědět

Dělá to pouze mě, nebo i ostatním tam pořád vyskakuje spodní menu?

111

Odpovědět

jen když hejbnu myší, takže dobrá práce :) !!!

70